foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 189 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna eilsed kaks kihti olid kuivanud sai täna kanda taustale peale (3 tunnise vahega) viimased kaks vedelat segukihti ....................

Pilt

...............nagu ka pildilt näha , et esialgse mõttega nn.,,kivistunud juurtest ,, on peale neljantat segu kihti jäänud alles ainult mälestus :? .
Nüüd pole muud kui anda taas öö-päev kuivada ning seejärel tuleks tausta loputada tugevalt ......................,et saada taustast karedus välja.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 07:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Täna sai tausta nn. sügavamad kohad võõpatus üle tumedama seguga , et anda taustale lisa sügavust.

Pilt

Nüüd annab veel öö-päev kuivada ja siis pääseb karedust maha loputama ning praeguse infi järgi pääseb tausta kasti asendama pühapäeva hommikul.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 07, 2012 07:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Noo oli ikka päev ja paras üritus saada 3d taust akvaariumisse, mis kündis ikka parasjagu tundeid pinda nii positiivseid ja samapalju ka negatiivseid. Kuna päevi-päevi tagasi istutasin ma kasti tasuta saadud taime mis osutus parajaks pinnuks p.r..s. Kuna just eelnevalt mainitud taim pidi osutama minule uue suuna akvaristinduses siis ei jäänudki mul muud üle kui hoida kinni taimest nagu patune hinge õnnistusest kuigi praegusel juhul tuli vaid jälgida , et taim minu liimimis projekti ajal lihtsalt ära ei kuivaks :(
Aga ehk oli lihtsam alustada algusest , mis selle juhtumi puhul oli loomulikult akvaariumi tühjendamine. Kuna jutt käib juba küpsetatud veest siis väljalastev vesi sai talde võetud 200l tünni.

Pilt

Liimimine poleksi iseenesest teaks mis probleemne üritus ,aga kuna suures tarkuses otsusasin kanda liimi otse 3D taustale osutus just see otsus 5 minutit hiljem strateegiliselt nii valeks otsuseks mis tõi mull paar tosinat kui mitte rohkel halli karva pähe.Aga polnud hull sest peale peale 30,ne minutilise kirumiste saatel otsitud lahendust juhtus ime ja ma suutsin manööverdada oma tausta ettenähtud kohale :D
Ja kuna võit oli selles lahindus minu poolel olin ma samas kaotamas teisel rindel(( mu taim oli kuivamas :( )Siin juures peaks ära mainima , et enne tausta liimimist akva silikooniga tausta külge pesin ja kuivatasin eelmainitud osad klaasist.
Kuna paanika hakkas vaikselt kanda kinnitama otsustasin oma taime päästmiseks lisada akvaariumisse vett just niipalju kui vaja ja kuna silikon-liim oli suht värske toestasin tausta ülevalt ja mõistega topelt ei kärise panin ka kivi raskuseks alla(Lihtsalt igaks juhuks :wink: ).

Pilt

Nüüd annab taustal paar päeva rahus kuivada ennem kui täidan akvaariumi esimest korda kaelani täis.

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 08, 2012 04:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
küsimus mis moodi plaanisid varjata selle tausta tagumise osa ehk tausta ja klaasi vahelise osa? kui midagi ei tee siis hakkab see vetikat koguma ja asi muutub inetuks.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 08, 2012 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
jaantat kirjutas:
küsimus mis moodi plaanisid varjata selle tausta tagumise osa ehk tausta ja klaasi vahelise osa? kui midagi ei tee siis hakkab see vetikat koguma ja asi muutub inetuks.




No vaatame, eelmised akvaariumid on olnud suhteliselt lihtsakoelised ja vetikaga pole kunagi probleeme olnud aga selle akvaariumiga on tõesti teistmoodi...........................teeme nii , et jään vastuse võlgu eks aeg näitab kumb peale jääb kas vetikas või minu nutikus.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2012 08:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Nooooo nii . Ennem kui ültse sai hakata täitma akvaariumit tuli leida koht ja asendad ülevool ,, Blau 3000,, mis loomulikult lihtsalt niisama ei soostunud minema oma ettenähtud kohale :( Õnneks piisas paari poldi lahtikeeramisest ja akvaariumi kaane kergitamisest , et lahendada kriis .............vähe vihastas :evil: sest tavaliselt mul selliseid matemaatilisi valearvutusi ei esine (selge peaga). Ja kuna lihtsalt sellega ei saanud päeva õhtusse saata , otsisingi garaasist vajalikud vidinad , et ühendad ülevool sumpaga( kulusid ei hakka üles tähendama kuna vajalikud vahendid nagu liim ja osad olid juba eelnevalt muretsetud teistsorti hullude ideede jaoks..............kaua kaua aega tagasi :wink: )


Pilt

Loomulikult nagu tellimise peale pakkus kaasvõitleja mulle 10 taime ,,JättiVallasneeri,,( ausalt eesti nime ei tea aga suurem ja osati masiivsem sort tavalisest Vallasneerist).

Pilt

Siis polnud muud kui ütlesin ÄITÄHH ja taimed saidki kiiremas korras küüti akvaariumisse.

Pilt

Ja nagu ka pildilt näha otsustasin seekord soojustada veetorud ülevoolust sumpani.( selle teema juures ei tahaks täna pikemalt peatuda kuna silm väsind ja kirjavead kipuvad vägisi sisse tulema ...........seeeeeeeeeeeeeeeeeeega tõmbame teema kokku)
Ellmisest pildilt oli näha akva täitmine , ja plaan on kasutada vana ja uut vett 50/50 vahekorras.

Pilt

Sumpat täna ma veel ei käivita...............jätan selle rõõmu homse peale.........väsimus.............väsimus vaevab ,vanainimese asi :wink:
Et kastis vesi liiguks jätan tänaseks sisse ainult väikse ringluspumba ja soojapulga .................. aa jah peale taimede istutamist väetasin pinnast ,,tetra,, juure tablettidega ettenähtud korras.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 13, 2012 07:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ennem ,kui sai lülitada sumpa ringlusesse tuli mul kasti istutada suuremat sorti Echinodorus amazonicus mis samuti tuli tasuta kaasakvaristilt :P

Pilt

Ja siis polnudki muud kui pump sisse ja sumpa mis juba oli eelnevalt juba täitunud veega istutamise ajal ärkas ellu veel läbivooluga 500l tunnis .Kuna kalu ei ole ja vajadust kiiremaks vee ringluseks polnud saigi kasti pandud 1000l/h sera veepump.


Pilt

Eile märkasin koos taimedega kingiks kaasa saadud prügi tigusid ( võibolla oli ka seal üks väike sinine vähk aga selles pole sada kindel) kes leiavad järgmine nädal traagilise lõpu, sest otsustasin sellele probleemile laheneda bioloogilise tõrje näol,,Petokoilod,, mis jääb küll järgmise nädala plaanidesse kuna post nädalavahetusel ei liigu ning tuttav kes lubas need saata oli sobivasti hetkel puhkusel.............aga see selleks.
Kuna süsteem on töökorras siis polegi muuda kui lasta tal oma tööga rahus tegeleda ning praeguse hetke plaaniga lisan teisest akvast puhast küpsetatud vett iga kolmas päev 100 liitri ringis.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 13, 2012 07:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Mulle hakkab see akva aina rohkem meeldima.Ei jõua seda välist tagatausta ära oodata.
Jõudu.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 16, 2012 06:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Täna peale lõunat jõudsid siis postiga purgi sees kohale minu uue akva uued maffjoosnikud, keda tuntakse ka nimedega(vähemalt siinpoool lahde :lol: ):Clea Helena, Assasin Snail, Killer Snail ja salamõrvaja. Lühidalt tegemist on siis lihasööjate tigusega ,kes teevad prügitigudele ja kõik võimalikkele raipetele 1-0. Loomulikult tulid tasuta saadud taimedega kaasa hordide kasupa prügitigusid siis olin otses mõttes nur-
ka surutud ning kuna olen probleemide lahendamisele ALATI üritanud leida lahendust looduslikul näol siis just sellise lahenduseni minu mõtlemine viiski.

Pilt

Seeeeega 10 liikmelise komando saatsin kiiremas korras ristiretkel suurde kasti ..................................

Pilt

...........................ja järgmised kolm leitsid oma koha sumpa esimeses kolmantikus.

Pilt

Kuna siiamaani kõik akvaariumisse jõudnud elukad ja juurikad on olnud tasuta kingitud ala harrastajate poolt siis oli see ka nii seekord.Kuna tigudega tulid ka veel kaks taime : viis oksa Limnophila sessiliflorat ja üks kesksuur Echinodorus amazonicus, mille lehed olid millekipärast kannatada saanud aga juur oli suur ja tugev seega lõikasin varred maha ja istutasin ta sellise nudina 3D tausta juurde.

Pilt

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 24, 2012 07:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna progressi on raske mõõta visuaalselt eriti veel kuna ma pole kasti käivitamise päevast kordagi teinud veeparameetritte mõõtmisi, otsusasingi liikuda uuele tasandile ning panustada vähe tehnikale . Õigemini jutt käib co2, mis on jäänud vähe soikku aga parem hiljem kui mitte kunagi ON-JU! :D Seeega ainuke lahendus oli külaskäik akvamehe juurde, kõike ma loomulikult ei saanud mis loomulikult tuleb mul kompenseerida hiljem isetehdud .......................asjadega :?


Pilt

Nagu pildilt näha õnnestus mul saada 1)Survealandus ventiil koos nõelventiili ning solenoid klapiga, 2) PH Kontrolleri, 3)1 meetri konkreetselt CO2 jaoks vajalikku toru , 4)Päris retro välimusega klaasist Mullilugeja( Mille ma kogematta ära lõhkusin :cry: , 5) Samuti retro välimusega klaasist ühesuuna kalpi( Mille ma samuti ära lõhkusin :cry: :cry: ) :evil: OK.............Ma ei hakka isegi rääkimas mida kodus selle peale öeldi F..k
Nagu ka nimekirjast näeb ,et ainukle asi mida ma ei saanud on CO2 reaktor mis tuleb ise kokku aretada, jama sest olid plaanid iseenesest auru hakata kulutama LEDI vaslgustuse realiseerimise peale :(
Kuigi paar asja lagunesid koju tuues sõna otseses mõttes algosadeks siis teisel rindel saatis mind ülekaaluline võit , täpsemini umbes aasta tagasi odavalt saadud CO2 5kg kustuti sobis survealandus ventiiliga nagu nina pähe :^o

Pilt

Hetkel on küll raske öelda millal saab gaasituse tööle aga elame näeme :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kuna pole sumbaga kunagi tegelenud siis tekkis küsimus kuidas see CO2 manustamine sobib sumbaga kokku?
Kuskilt olen kuulnud, et see sump pidi seda CO2 tugevalt vähendama.
Endal kogemus olemas, kus CO2 tase muutus lihtsalt sisefiltri veejoast tingitud tugeva pinnavirvenduse tõttu.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 28, 2012 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
jaantat kirjutas:
Kuna pole sumbaga kunagi tegelenud siis tekkis küsimus kuidas see CO2 manustamine sobib sumbaga kokku?
Kuskilt olen kuulnud, et see sump pidi seda CO2 tugevalt vähendama.
Endal kogemus olemas, kus CO2 tase muutus lihtsalt sisefiltri veejoast tingitud tugeva pinnavirvenduse tõttu.


Jaa osaliselt jään vastuse võlgu sest kui vatata hetkelist probleemi sumpa näol siis on sul õigus, aga kuna siin on nii palju mõjutavaid faktoreid nagu : vee ringlus sumpa ja akva vahel , hetkel puuduva CO2 reduktori võimsuses rikastada vett co2,ga jne jne.
Aga alustaks algusest :wink: . Nagu eelmises postituses oli juba juttu suutsin ma oma retro mullilugeja ära lõhkuda siis gaasi liikumis määrast (mulli sekundis) võib ainult spekuleerida.Kuna kiusatus oli suur ei suutnudki ma muud sorti CO2 reduktorit ehitama hakata kui panin lihtsalt sera mullikivi eheim 600l/h ringluspumba alla ning tulemuseks on suht olematud mikro mullid :lol: .................tean tean natuke prosta :shock: aga ajutise lahenduse kohda päris hea või mis.Ja kui PH andur oli kalibreeritud 7Ph,se lahusega ning kui gaasipudel oli ühendatud pingealandus ventiiliga mis oli omakorda ühentatud ühesuunaventiiliga ja mullikivida vee ringluspumba alla siis polnudki kuu pistik seina ja gaasitama. PH controller sai reguleeritud hoidma akvaariumis hoidma 7,0 Ph taset.

Pilt

Esimene ülestähendus oli natuke kõrge Ph tase mis oli tollal 7,86 aga kuna Co2 teeb mehiselt oma tööd ja peale teist öö päeva on tase laskunud nagu ka pildilt näha on 7.33....................................


Pilt

................................samas tundub ,et sumpa annab samuti endast kõik ,sest aktiivselt vett õhutades surub just see veest co2 välja. Ja kuna hetkel minu arvamuse järgi on gaasi liikumine 1 mull sekundis siis sellisel kujul Co2 reaktoril pikka tulevikku ei ole ja arvestades ,et gaas jookseb ööpäeva ringset tundub 1 mull sekundis jäävat nõrgapoolseks aga samas viis kuidas Co2 vette söötetakse ei ole ka just kõige efektiivsem.
Paljud võivad arvata et, miks v...t ma co2 vette süstin öösel kui taimed sellest nigunii kasu ei saa siis vastus in iseenesest ilmselege ....PH hoidmiseks :wink: Arvamusi on mitmeid seega vastu võib alati raiuda.
Tänase päevaga võib vabalt öelda , et esimeste kaladeni on aega paar nädalat, kuigi lahtisi otsi on veel hulgaga: Led valgus , uus väline 3D taust, akvaariumi kabinet, kodu kupatus nagu soojendi ,,PH träni ja muud must miljon vidina korraliku ja kompaktse asendamise sumpasse ja ala kappi.................................kuna töö hõlmab endast suurt osa päevast siis üritan ka tulevikus anda endast kõik ,et asi ikka edasi liikuks oma lõppliku lahenduse poole ...................Kui selline asi ültse olemas ongi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 28, 2012 09:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: Üks väga huvitav ja omanäoline projekt sul - jälgin huviga.... =D>

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 28, 2012 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
bardatulus kirjutas:
:wink: Üks väga huvitav ja omanäoline projekt sul - jälgin huviga.... =D>


No loodame ,et saab lõpus asja ka kuigi hetkel kogu projekt on pahasti pooleli :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 30, 2012 05:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
sinu vee massi kohta pole see 1 mull/ sek midagi palju imestan, et üldse pH muutus. eeldavasti see tingitud sellest et sul võrdlemisi kõrge akvaarium seega CO2 lahustumine ka seal parem.
Ise lasen 180L akvas ööpäev läbi 30 mulli minutitis ja väljundiks on puidust mulliklotsi kus mullid jooksevad filtrist väljuva veevoolu ette, veepinnale igatahes midagi ei jõua.
Kunagi kasutasin mingit vedelikuga pH visuaalset mõõtjat aga viimane aeg pole seda enam viitsinud täita sest tulemused päeviti eriti ei muutunud vahe oli ainult hommik/õhtu tulemuste vahel.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 189 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver