foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 189 postitust ]  Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 06, 2013 07:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna minu hetkel veel 60W akvaariumi Led valgustus on võtnud oma vankumattu ja järjepideva suuna lõpp-valmimise suunas siis ongi kohtuline anda samuti viimase lihvi ka valgusti välimusele. Ja kuna minu akvaarium ning tema alus on saanud oma taas kasutamisele võtmisel musta tooni siis on iseenesest selge on ka valgustile tulev must lõpptoon, aga ennem kui ma jõutsin värvimiseni oli vaja veejahutusele ning valgustile teha läbiviigu augud..................................

Pilt

Pilt

Värvina kasutasin musta autovelje värvi (2,99e) , mis annab tugeva pinna ning hea kestvuse korrosiooni vastu ning on hea katvusega ( piisab ainult 2 värvimise korrast)

Vaatab kui homme aega üle jääb kruvin kogu kupatuse kokku , siis saab juba lõpliku pildi tervikust valgustist .

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 06, 2013 07:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ah-jah üks asi veel: Ausaltöeldes oleks ootanud valgustuse projekti juures rohkem kaasarääkijaid sest kogu projekt on üles ehitatud minu lookikal ja netist leitud info minupoolel kokkuvõetud tõlgendusel. Kuna ma pole asjakohane ekspert siis kindlasti on tulnud vastu ja tehtud valgusti juures valearvustusi ning vigu , mis oleks praegusel hetkel kerge lahendada seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega siit küsimus:
Kas Kellegil On Ettepanekuid Või Siis Soovitusi Valgusti Suhtes?

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 06, 2013 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
kuda sa vee jahutustorus ringlema ajad?

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 06, 2013 08:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
aquarius kirjutas:
kuda sa vee jahutustorus ringlema ajad?

Kasutan ära sumpa veepumba mis liigutab vee tagasi akvaariumisse ...........ma lihtsalt suunan tuleva vee reidi läbi valgustuse :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna minu elu omamoodi ajaliselt pillav elustiil on suhteliselt kurnav siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis tuul ma täna purjedesse ei saanutki :( AGA kuna valgusti sai ikkagi värvitud siis loomulikult tahtsin ma saada väikest ülevaatet lõpplahendusest .............................

Pilt

Pilt

Pilt

Noh igastahes homme ma tõmban otsad kokku...IGASTAHES! :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 09, 2013 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna kogu kupatus oli igast suunast läbi mõõtetud siis polnudki muud kui valgusti asetada omale kohale ning poldid kinni tõmmata

Pilt

.............huvitavalt kobal kombel suutsin valgusti tagapoole ära retsida kriimustustega mis aga meie pere õrnemale soole oli aga totaalselt vastuvõtmatu :( seega polegi muud kui värviparandusse ja võtame homme asja uuesti ülesse.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 10, 2013 08:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Värvi kuivades sai siis taastatud valgustuse kaotatud hiilgus peale mida kokkuvõttes oma eriliselt olematuid elektriku oskusi tegin viimased ühendused valgustile .........siinjuures tuleb ära mainida , et + On +...........ja -On - Mitte VastuPidi mõnikord nii lihtsadki asjad võivad ununeda.

Pilt





Pistangi siia pildi oma kasutavast voolualandist millel lööki piisab ka tuleviku valgusvõimsuse suurendamiseks.( Hind postikuludega 56,40e)

Pilt

Pilt

Ja nii ma ehitasingi vee jahutusega (hetkel)60w Led akvaariumi valgusti!

Loomulikult võikski asi piirduda sellega AGA miks mitte teha hübriidvalgustus nagu ,,Käpik,,tegi ja lisada toru või siis muid led tüüpi valgustusi, et täiendada ning lisada valgus võimsust vastavalt vajadusele või siis vastupidi vähendada.

Noh vaatab. :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 10, 2013 08:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Äge. Tekitab ka endal mõtteid arendamiseks.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 11, 2013 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Nüüd kuna valgusti Ledide osa on nö. eilne lumi siis saigi astutud esimese sammu hübriid valgustuse poole.Täpsemini siis asendasin valgustule ühetorulise 58W luminofoorvalguse................AH , et miks?!?........ siis ikka sellepärast ,et tugeda Lede või siis lihtsalt valiku võimaluse pärast sest keegi ei tea veel täpselt Ledide impotentsust teatud minu nõudmiste kohta kvaliteedis ja vajaduse korral aitab luminofoorvalgustus seda nullida.Kogu eelmainitud uuendus läks maksma kogus oma hiilguses 12 euri AGA kuna akvamehel ei olnud minujaoks vajaminevat toru ega helkur tausta siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis lõppliku lahenduse nägemine jääb järgmisesse nädalasse :( F..k :( (Mis teha nädalalõpu poliitika ,kaup lihtsalt ei liigu)

Pilt

Mõned asjad ei muutu kunagi, sest kohe kui Ledid peale löön hakkab fotokas kohe segast peksma ja tõelist pilti, mida vähemalt silm näeb on fototelt mõttetu otsida.

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Viimati muutis meedium, Pühapäev Jaan 13, 2013 08:03, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 13, 2013 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Täna sai siis täitetud valgusti viimane tühjaks jäänud osa RGB-Ledidega. Kuna kogu mõttest polnud ma täielikult veendunud siis pistsingi akatuseks ainult kaks riba. Kuna valgustuse taga tuli kaasa tugev kahepoolne teip siis asendamine kulges muretult.


Pilt

Kuna RGB- Ledid suudavad ainult anda 4W meetrilt siis nende ülesandeks jääb rohkem akvaariumi üldpildi meeldivamaks muutmine ja tänu Ledide 8mm laiusele ei võta nad palju ruumi mis annab veel tulevikuks võimaluse lisada veel kolm led riba.

Pilt

Pilt

Pilt

Ja omalajal ostes tuli valgustiga ka kaasa pult mis annab lõpmatuid valikuid valgustuse seadmiseks mis peaks sobima ka kõige nõudlikumale kasutajale oma peen hääestamise poolest.Loomulikult roosad kummid pole lõplik kinnitus asendus vaid liim mis hoiab komntrollpoksi kinni valgusti raamiküljes.

Pilt

Lõpuks pistan siis ka pildi oma viimasest uuest asukast kes oma eelmises kodus laastas Gupide populatsiooni väsimatult ja siinpool põhjakallast rahvanimega ,,Käärmekala". Hetkel on ussil pikkust 25cm ja edaspidi kutsume teda nimega Dal-Tiina.................... asjalik ussike :wink:

Pilt(Veemao aasta ikkagi)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2013 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna taaaaaaas on reede ja taaaaaaas nädalavahetus koputab uksele siis tuli kiirelt tegutseda sest ausalt öeldes laupäev ja pühapäev ei ole just minu elu aktiivsemad päevad nädalas. Seega oma töönädala lõpetuseks ja oma :) talvepuhkuse auks :wink: tegin auringi ka akvamehe juurde , kus ootas mind ammulubatud valgus torud ja reflektor.

Pilt

Kuna õnnestus saada parem kaamera siis pistan ka pildi Led ribadest või siis õigemini valgusseatistusest mille kasuks ma otsustasin.

Pilt

Ning kuna kogu kupatuas oli juba ette valmis mõeldud, siis peale viimaseid pädevaid ametialaseid liikutusi kompleteerisin ning asendasin oma valgustile viimase ja omamoodi tähtsma osa ...............................mida igaüks näeb juba pildilt :) (Sisse- ja väljalase

Pilt


Teist ma ei tea aga minule tänaseks aitab sest tänase päeva lõpuosa läheb juba klaase kokku lüües uue valgusti auks kus ka loomulikult ei unustata ületametut meistrit kes loogilist mõistust eirates sellise hübriidi kokku pani :wink: Kuna valgusti integreerimine akvaariumi kooseisu nõuab tugevat närvikava mis aga minul peale kurnavat töönädalat täielikult puudub siis .......................võtab konreetse asja üllesse.......................arvatavasti..............................lähitulevikus :twisted:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 20, 2013 01:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna varajane mees nagu ma olen siis tänane päev algas minule juba varajases hommiku-öö tundidel, mis oli oma moodi ...........kena.................maja oli rahulik ja tulevatel tundidel sain rahulikult tegeleda valgustiga ning sai tekivatest pingetest tulevaid roppusid omadusõnu pilduda(Vaikselt)

OK. Kuna valgusti kui selline oli juba valmis siis polnudki muud kui visata vana minema ja uus asemele ......lihtne ju? aga ei :evil: esimeste mõõtmiste järel sain aru ,et kui tõmmata valgusti kaane alapoole kinni jääb valgusti liiga kõrgele akvaariumist , millest iseenesest poleks midagi kui valgusti ei jääks kõike muud ümbritsevat julmalt pimestama seeeeeeeeeeega oli vaja kasutada tappe , et valgusti püsiks akvaariumi lähedal.
Peale väikest kohvit käisin oma piiratud valikud läbi otsustasin kasutada roostevaba toru oma eristuses.

Pilt


Pilt

Esimene üldpilt tundus olevat enam vähem

Pilt

Pilt


Pilt ka juba kasutuses olevast valgustusest ülevalt.


[/img]http://static4.album.ee/files/1107/44/large_27686225_XaeW.jpg[img]

Pilt

Pistan veel viimaseks pildiks ka päevaalguses tehtud pildi :wink:

Pilt

Siin see oligi , nagu Ameeriklased ütlevad :,,PICE OF CAKE,, :D :D :D :D :D :D












Se oli lihtne nüüd prooviks selle välise 3D tausta ära :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 20, 2013 01:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
meedium kirjutas:
Kuna varajane mees nagu ma olen siis tänane päev algas minule juba varajases hommiku-öö tundidel, mis oli oma moodi ...........kena.................maja oli rahulik ja tulevatel tundidel sain rahulikult tegeleda valgustiga ning sai tekivatest pingetest tulevaid roppusid omadusõnu pilduda(Vaikselt)

OK. Kuna valgusti kui selline oli juba valmis siis polnudki muud kui visata vana minema ja uus asemele ......lihtne ju? aga ei :evil: esimeste mõõtmiste järel sain aru ,et kui tõmmata valgusti kaane alapoole kinni jääb valgusti liiga kõrgele akvaariumist , millest iseenesest poleks midagi kui valgusti ei jääks kõike muud ümbritsevat julmalt pimestama seeeeeeeeeeega oli vaja kasutada tappe , et valgusti püsiks akvaariumi lähedal.
Peale väikest kohvit käisin oma piiratud valikud läbi otsustasin kasutada roostevaba toru oma eristuses.

Pilt


Pilt

Esimene üldpilt tundus olevat enam vähem

Pilt

Pilt


Pilt ka juba kasutuses olevast valgustusest ülevalt.


[/img]http://static4.album.ee/files/1107/44/large_27686225_XaeW.jpg[img]

Pilt

Pistan veel viimaseks pildiks ka päevaalguses tehtud pildi :wink:

Pilt

Siin see oligi , nagu Ameeriklased ütlevad :,,PICE OF CAKE,, :D :D :D :D :D :D












Se oli lihtne nüüd prooviks selle välise 3D tausta ära :wink:


Siiski PIECE OF CAKE :lol: mitte PICE


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 20, 2013 02:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Siiski võiks lihtsalt vastata, mitte tervet postitust saja pildiga tsiteerida :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 20, 2013 03:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
kenno kirjutas:

Siiski PIECE OF CAKE :lol: mitte PICE


OK :wink: VälisEestlase värk .......Kirjavead anname ikka andeks :^o


Tagantjärgi vaatates on millegipärast jäänud akvaariumi kaane pealt võetud pilt
üleslaadimatta seega ...

Pilt


Mis aga puututab valgusti jahutust siis vaatates kella blogi kirjutamise ajal võin rahus öelda , et kahte enim kardetud asja ei juhtunud: lühist ega tulekahju.
Arvestades kui väiksele alumiini tükile ma 10W Ledid paigutasin siis võib kindlalt järeldada , et jahutus toimib AGA kui hästi se toimib on veel vara spekuleerida. IGASTHES esialgsete jälgimise tulemusena võin öelda , et akvaariumi veetemperatuur on seatud 26 kraadi peale ning kõrgemaks seda valgustuse jahutus ei tösta. Soojapulga kulutust, Led valgusti soojust ning jahutusvee sisse ja väljalaske temperatuuri andmed annan hiljem tead .

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 [ 189 postitust ]  Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver