foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 189 postitust ]  Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
jaantat kirjutas:
sinu vee massi kohta pole see 1 mull/ sek midagi palju imestan, et üldse pH muutus. eeldavasti see tingitud sellest et sul võrdlemisi kõrge akvaarium seega CO2 lahustumine ka seal parem.
Ise lasen 180L akvas ööpäev läbi 30 mulli minutitis ja väljundiks on puidust mulliklotsi kus mullid jooksevad filtrist väljuva veevoolu ette, veepinnale igatahes midagi ei jõua.
Kunagi kasutasin mingit vedelikuga pH visuaalset mõõtjat aga viimane aeg pole seda enam viitsinud täita sest tulemused päeviti eriti ei muutunud vahe oli ainult hommik/õhtu tulemuste vahel.



Imestan isegi ja tundub , et lagi mis 1 mull sekundis tuled peal ja lameda isetehtud reaktoriga saavutada suudab minu suure sumpaga akvaariumis on 7,16 Ph ,mis on minujaoks suhteliselt ülemõistuse tulemus arvestades kõike nüansse mis peaks just risti vastu töötama .
Palju oleks vaja teha kõige tipuks tulid täna kõik Led valgustusekskõik vajaminevad asjad ka ära :cry: ajaga on tuuga .......... :?

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2012 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna akvaarium küpseb tasapisi ja kindlal sammul on vahelduseks hea ka niisama pista siia mõni pilt tagant järgi meenutamiseks.
Mis aga puututab akvaariumi hetkelist populatsiooni siis eelnev probleem plahvatusohtlikult paljunevatest prügitigudest on saanud kauge mälestus seega võib lühidalt ja kokkuvõtlikult öelda ,et plaani selle osaga olin ma VÕIDUKAS :wink: . Samas mis aga puututab sumpi siis probleemi lahendamine on jõudnud koos prügitigudega sumpa viimasesse kuuendikku ja selle teema lahendamine peaks olema nädalavahetuse jutt :wink: Ja üha tugeneval ja tugeneval toonil mainitakse ka ripakil olevat tehnikat mis tuleks ka korrektselt ära panna ........................ennem kui hakkab siin äikest lööma ja kõu mürisema :( :( :wink:

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 05, 2012 07:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuigi eelmine nädal sai tehtud suuri plaane ühe ja teise asja suhtes läks ikkagi asi teistmoodi ning selle asemal sai hoopis suure hooga teise akvaariumi otsi kokku tõmmatud , mis oli samuti hea tulemis aga aitab vabandamisest .
Kuna puudus oli kõigest siis võtsin vähe aega ja tegin väikse tripi akvamehe juurde, mis peale 27 eurost kulutust ning kahte kohvi olin taas poole kilekoti võrra rikkam akvarist :) .
Ausalt öeldes läksin lihtsalt tooma omale uut mullilugejat aga akvamehe pehmendav jutt ja hea hinna pakkumine tegid oma töö, seeeeeeeeeega .....

Pilt

.....nagu pildilt näha , et peale mullilugejat tuli veel kaasa 25x25cm kahv ,32cm pikk difuuser(mille reaalne co2 lahtustamine veega on 2-4 mulli sekundis--saab näha kas oli lihtsalt reklaamiks öeldud) ja 75 cm pikad tangid .Difuuserit on võimalik kasutada vees ja kuival kuna ei viitsinud täna voolikuteda mässata siis panin selle suurest laiskusest otse akvaariumisse .................loomulikult on see ajutine lahendus :wink:
Ja kuna mul on nüüd uus ja uhke mullilugeja mis ka kohe käiku pandi ning võin ausalt öelda , et hetkeline CO2 söötmine toimub 65mulli minutis mis minujaoks on hetkel piisav .

Pilt

Ja kuna rippuvad juhtmed ning muu akva kola on juba roppult silmariivavad siis tuleb samuti neile leida koht akva alla sumpa kõrval sest jumala nimel muida hakkavad siin asjad tõesti lendama.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 08, 2012 09:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna............................................

Pilt

.....................OH OH oli ikka üritus kalade panemisel, sest nagu kiuste viskasid kaikad kodaratesse kordamööda,, Murphy seadused,, , halb õnna ja värisevad käed :lol: .........igastahes need väljateenitud plusspunktid nõuan täna õhtul igastahes sisse :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Kas see klaasimagneti varrega süsteem töötab tagaklaasi puhastamisel ilma tõrgeteta? Kas selle varrega edasi-tagasi nühkides magnet lahti ei tule?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
kenno kirjutas:
Kas see klaasimagneti varrega süsteem töötab tagaklaasi puhastamisel ilma tõrgeteta? Kas selle varrega edasi-tagasi nühkides magnet lahti ei tule?


Magnet on XXL tugevusega kuni 16mm klaasi jaoks siis probleeme pole esinenud nii ees kui tagapoole puhastamisel, kuna akvaarium on 90cm sügav siis muretuks hooldamiseks on magnetile vars hiljem lisatud.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 12, 2012 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
meedium kirjutas:
kenno kirjutas:
Kas see klaasimagneti varrega süsteem töötab tagaklaasi puhastamisel ilma tõrgeteta? Kas selle varrega edasi-tagasi nühkides magnet lahti ei tule?


Magnet on XXL tugevusega kuni 16mm klaasi jaoks siis probleeme pole esinenud nii ees kui tagapoole puhastamisel, kuna akvaarium on 90cm sügav siis muretuks hooldamiseks on magnetile vars hiljem lisatud.


Selge pilt! Eks peab siis ise kah sellise varrega magneti tegema!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2012 08:47 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Tänan Meediumi, kes on viitsinud siia "mahedas ja lopsakas kastmes" ehk siis teisisõnu mõnusa huumori ja toreda keelekasutusega kirjutada oma akvaariumite saamislugu. Mina, mitte kõige noorema ja mitte kõige taibukama blondina lugesin seda kui põnevat romaani. Ja akvapisik aina süveneb... :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 29, 2012 07:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Peale kuu pikkust pausi, ning peale piisavalt palju jõuluaegseid ning sellele eelnevaid peadpööritavate ja mõnikord ka ropsiseid hommikuid olen ma taas jõudnud tagasi ringiga akva juurde , et jätkata tasapisi ulmeliseks kujunevat akva Led-Valgustit , mis kõrval produktina peaks oma jahutuses ka vähesel määral akva vett soojendama :lol: iseenesest mõte on jutuks hea küll aga elame näeme :lol: :lol: :lol:

OK. Kuna on ikka veel jõulud ja aasta lõpp on peaaegu ukse taga ,siis just need kaks eel mainitud ,,,Püha,, ei aita mind ültse puutuvate asjade muretsemiseks ja tänu sellele tuleb valgusti teha valmis juba olemasolevatest asjadest mis ühel või teisel põhjusel on kaugemas minevikus okupeeritud teiste mõtete ja tehtavate jaoks :cry: .Peamine mõte on siis ehitada Led valgusti millel on veejahutus , valgustuseks kasutan kuus 10w RGB Led,i millega esialgu peaks piisama, et pääseks liikvele.Nagu kõik head asjad siis Ledidki on tellitud Hiinast ja tükihind oli minu mäletamist mööda 6,3 euri millega kaasnes 0,00 eurine saatmis kulud.
Et ehitada töötav ja igas mõttes toimiv valgusti tuleb arvestada nii mõne gi nüansiga , millega mõtte tasemel olen pikka aega maadelnud ja otsinud vastuseid paljudest blogidest seega järgnev osa minu loost ongi tihedalt kokkutõmmatud järeldused.
Seega alustame algusest ja vaatame kuhu välja jõuame.Nagu eelnevalt mainitud kasutan alustuseks valgustuses kuut 10w RGB Ledi, mis iseenesest mõistetavalt toodavad palju soojust ning kuna mõte veejahutusest mis soojendab samas ka akvaariumit on vähemalt minujaoks integreeriv mõte otsustasingi valida just selle suuna oma ,, projektis,, 8)

Pilt

Kuna hetkeline aeg aastast ( Jõulude ja aastavahetuse vaheline aeg) piirab minu projektis kasutavate nn.toorainete valikut :? ,siis ei maksa imestada nähtaval olevaid valikuid mis on põhjatust garaazist kõva vaevaga välja kaevatud.

Pilt

Alus raamis kasutan 4mm paksust 15cmX155cm tuntmatuks jäävat doonorilt saadud alumiiniumist tükki.Üritades vältida tulevikud Ledide tekitavaid ,,Varjusid,, paigutasin Ledid sikk-sakis mis oma strateegilise asetuse tõttu peaks tagama tulevikus parema vesijahutuse.

Pilt

Kuna ideelend millega asi sai alguse rauges samakiiresti siis tõmbangi tänaseks otsad kokku , aga homme on alati ju uus päev :D

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 30, 2012 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Tänaseks jäi siis tinutamine,tinutamine ja veel kord tinutamine :?

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Ja kuna sai tunnijagu joodetud Leede nii , et pea oli märg otsustasingi ennast premeerida väikse proovi valgustusega 40% võimsusega :wink:

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 30, 2012 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kahjuks ei suuda minu Sony fotoaparaat anda kunagi edasi tõelist pilti Ledide õigest valgusest ..........................loomulikult ei piirdunud ma ainult 40% võimsusega ja huvitav oli just see , et kui anda Leedidele 80 % vajaminevast võimsusest siis kahanes punane alatoon tunduvalt aga see selleks.
Kuna jootmist tuli üheks päevaks piisavalt siis oli aeg suunata pilgud vähe kaugemale ning hakata ettekujutama milline võiks näha välja akvaariumi valgusti lõplikult.
Ja kuna valikuvõimalused on suht piiratud siis otsustasingi kasutada sarnast valgutit mis hetkel valgustab ka minu akvaariumit.
Et võtta lambist viimast tuli ennem läbi viia põhjalik lambi anoreksia mille käigus eemalatati kõik mittevajalik.

Pilt

Pilt



Viimasest pildilt ei maksa teha ebamääraseid järeldusi sest nagu eelnevalt mainitud,et see mida näeb silm on hoopis midagi muud mis pildilt paistab.

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Viimati muutis meedium, Esmaspäev Dets 31, 2012 07:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 30, 2012 05:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Et lahendada probleem valgustuse veejahutusega tuli parajalt palju mõelda ja otsida ning kuna selline lähenemine ei kandnud kohe esimesel korral vilja, siis korrates leitsin ma lõpuks lahunduse ja milleks on painduv 1/2 tolline roostevaba toru mida kasutatakse tavaliselt päikese-vee-soojendites ja mis juhulikul ka minule asentati eelmisel suvel ja kuna kroonilise kogujana säästsin ma loomulikult paremad palad äraviskamise eest siis sobivalt leiduski selline 3 metrine jupp :) .

Pilt

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 31, 2012 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna Valgusti aretamine on olnud igal rindel ja igal tasandil VÕIDUKAS \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
siiiiiiiiiiiis otsustasingi lasta vana-aastaõhtu eel ja oma meeleheks rihma vähe lõdvemaks ning ennast premeerides kruvisin just praegusel tasemel valgustuse kogu oma poolikus hiilguses akvakülge ning lasta seal sirada ( mis siis , et ainult 40% võimsusega) natukene , et saada maitse suhu :lol:

Pilt

( Viimastes piltides paistab ka kergelt pooliku välise 3D tausta riismed .............aga see on juba teine lugu teiseks korraks sest praegune A-O on valgustus!)


Pilt

Viimase pildiga panengi selleks aastaks nn. Pillid kotti ja lubades jätkata uuel aastal uue hooga , ning kuna saun on küdemas siis soovingi Kõikile Foorumi Rahvale :,, HEAD--UUT--AASTAT" :)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 12:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Jaa kuna aastavahetus ja veel kaugemale minevikku jäänud jõulud on viimaks läbi ning hullud ajad on taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas möödas ja maailm hakkab taas pöörlema normaalsesti siis saigi eile käidud poes. Kuna esialgselt kasutasin isepuurivaid kruve , et kuinnitada ledid alusraami külge, siis nende liiga pikale ulatuvad otsad tuligi vahetada ümber lühemate kruvide vastu aga õnneks eelmainitud mõtte-lühis läks maksma ainult 2,6 euri ja 20m minutit minu elust :( .......

Pilt

Kuna ledide teema koos oma paigutuse ning elektri ühendamisega oli juba valmis siis oligi paras aeg hakata keskenduma jahutuse poolele, mis oma poolikus lahenduses polnudki muud kui heita oma tulevasele paigale ...........

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Tgantjärgi on raske seletada või siis õigemini põhjendada kõiki oma valikuid , mis viisid just sellise lõpp ladenduseni mis piltidelt näha on aga selline oli minu visioon ja ega ma palju ei mõelnudki kui lihtsalt tegin................ :? , mis puututab alumise plaadi tunduvamalt laiemaks jäävat osa siis see osa on tulevikus valgustuse korrikeerimiseks jääv osa ( raske seletada aga eks aeg näitab)

Pilt

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 05, 2013 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Akvaariumi sisestest uudistetst niipalju , et esmaspäeval saab minu akvaarium uue asuka :Erpetoichthys calabaricus eestipoolset nime ei teagi ausalt öeldes aga soomlesed kutsuvad ,,Käärmekalaksi,,

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 [ 189 postitust ]  Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver