foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 189 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 25, 2011 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna praegusel hetkel valitseb töö, töö ja veelkord töö ei kavatse ma särada oma oma erilise edasiminekuga projekti uuenduse kohapealt ,AGA poes käisin ja osad tõin ära + veel paar osa ülemääraseidki (sealjuures arvestades kõiki ime pöördeid mida võivad veel esineda :? )
Pilt
Ja niikaua kui vajaminevaid osasid ei jagata poest tasuta mainime ka hinna ära, mis oli kaasaarvatud 3m pvc toruga 18,90e.Samas on selgunud ka filter number 1 milleks on SeraFil 1300 ja pakun välja ,et pühapevaks on ka 3 filter selgunud ja esimene pilt nn. kultsest-triiost ette näidata.
Kuna homme on tütrel sünnipäev ja esimene tõsisem juubel siis minupoole panus siia saidile on võrdväärne tummahambaga.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 28, 2011 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Eilseks õnnestus saada ka kolmas sera filter mis on tegelikult mõeldud tiigi puhastamiseks (Teoreetiliselt), aga elus on paljud asjad suhtelised ja see on üks nendest juhtudest.
Seega tulevad kolm filtrit:
Pilt
Eelpool jäi mainimatta , et sera,,Pond,, filtril on sisseehitatud UV lamp millest saab minu filtrisüsteemi ...SOS... juhtudeks lahendus.Kuna 1 lahtiseks osaks on jäänud veel CO2 linegreerimine tulevasse süsteemi siis hetkeline lahendus ei sobi selleks kuidagi. Peab juurdlema öö otsa ning arutama siinpool kallast tegelevate asjaarmastajatega ja arvan , et homseks peaks olema lahendus olemas nii sõnas kui pildis 8)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 28, 2011 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Kes sul seal kastis elavad, et nii võimsat filtrisüsteemi vaja on?

Kas sellise ühenduse korral pumbad üksteist segama ei hakka kui võimsused erinevad on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2011 10:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Luciano kirjutas:
Kes sul seal kastis elavad, et nii võimsat filtrisüsteemi vaja on?

Kas sellise ühenduse korral pumbad üksteist segama ei hakka kui võimsused erinevad on?


Kui sa vaataksid minu esialgse joonise visandit siis se peaks vastama küsimusele pumpade teineteisesegamise kohta(aga omavahel öeldes võin öelda, et ei hakka :wink: ).Mis aga puutub minu kasti asukate kohta siis pilt räägib rohkem kui tuhat sõna:
Pilt
Samas ei kannata lasta hämada filtrite tehasepoolsete imeliste lubadustepooles ja mis puututab filtreid siis mina näen alles tühjasid anumaid ning eelpoolmainitud võimsuse annab targalt läbimõeldud ja hästi kokkusobitatud erinevad filtri materjaalid .....................seega panustame enam kvaliteedile kui kvantiteedile 8)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2011 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
meedium kirjutas:
Ja niikaua kui vajaminevaid osasid ei jagata poest tasuta mainime ka hinna ära, mis oli kaasaarvatud 3m pvc toruga 18,90e..

Uskumatult odav ostukoht. Netist saab tellida vaid kaks kuulkraani selle hinnaga. Lisaks läheb veel transpordiraha. Sisuliselt said kõik peale kuulkraanide nn ''kauba peale''.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2011 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna eelnevalt sai lubatud rääkida oma vahekorrast CO2 ja samas ka tuleviku plaanidest siis peaks alustama hetkelisest seisust.Umbes paarkuud tagasi panin ka endale mulli jooksma kuna sumpa on liiga efektiivne vee hapniku rikastamisel , siis hakkasid muud akva taimed kängu jääma just madala CO2 pärast. Kuna loomus on juba selline nagu ta on siis otsustasingi teha 15 euro suuruse investeeringu ja osta :
Pilt
Kuna se aparaat suutis ainult 160liitrile toota CO2 tänu oma väiksele käärimispurgile siis sai just see esimesena kinga ning asemele tuli 2L coca pudel ja peale 3-kordse käärimisegu sisse kupatamist suutis se segu toota 1mulli iga 3sekundi tagant. Pole just palju aga abiks ikkagi. Oli se investeering mis oli aga difuuser suudab ära toita 500l akvaariumi.Ning loomulikult rändas difuuser kogu muu tehnika juurde .............Sumpa :)
Pilt
(Kui huvitab, et mis pruun ködi on pumba peal ja sumpa põhjas siis akvariumisse lisan ma väetisi kord nädalas just sumpa viimase kolmandiku kohapealt ning arvatavasti jäägid on ladestunud pika ajajooksul lihtsalt sinna. Väetise segab minule kokku kaas akvarist ning doseerimine on 10mg 100l kohta)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2011 10:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna inimese arenemine on jätkuv protsess siis sain minagi aru, et ködipeal pikka pidu ei ole seega olengi jõudnud oma jutujärjega tänasesse päeva. ma ei tea kuidas teil seal on aga meil töötab kogu gaasimajandus nn. üüripudeli ideepeal (maksad 200-3oo euri üüri ja pudelid täitetakse vastavalt vajadusele või siis kulutusele )
AGA tuttavad on kaasvõitlejad nuputanud välja kavala idee kuidas gaasitada odavalt kogu selle demokraatiarägastikus.Seega seotatakse endale CO2 kustuti pistetkse näidikud koos nõelventiilid kinni ja kasutatakse kustutit kui tavalist CO2 ballooni(mis ta tegelikult ongi ju :D )Peale tühjenemist minnkase lihtsalt kuskile gaasikeskusesse ja luuletatakse kokku mingi lugu ballooni tühjenemise kohta ning see täidetakse ära.
Asja Plussid(+++++)1) Odav hankida ,Ise ostsin täna 5 kg co2 kustuti 21,40euro eest. 2) Täita lihtne ja odav ,tuttavate juttu uskudes jääb hind 16-20 euro kanti. 3) Ei ole vaja teha gaasifirmaga lepingut ega maksta üüri pudeli eest.
Asja miinused(--------)1)Iga 2 aasta tagant tuleb teha pudeli kontroll või siis ülevaatus nagu tulekustutitel ikka.Kui palju maksab või siis kus seda tehakse ei oska küll praegusel hetkel öelda. Eks ma annan teada kui 5 kg ära gaasitatud on.........................umbes 100 aasta pärast.
Pilt
Tulekustuti kustutus voolik tuleks teoreetiliselt alles hoida pudeli 2 aastase kontrolli jaoks aga ausalt :lol: Lihtsam oleks vist lihtsalt osta iga kord uus 5 liitrine co2 tulekustuti kui seda täita :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2011 11:22 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:04
Postitusi: 228
Asukoht: Saue
Äkki täpsustad kus kohast soomes saab osta kustuti 5kg 22 eur.

_________________
240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 03, 2011 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
heixer kirjutas:
Äkki täpsustad kus kohast soomes saab osta kustuti 5kg 22 eur.


Ikka täpsustan sest PVC osad ja kustuti on ostetud samast kohast .
Tegemist on Kankaanpääl asuv LVI-tarvikete kauplus mis on ühtlasi ka Hanakati harupood.Jääb vägisi selline tunne heixeri küsimusest nagu oleksid kustutid odavad. No eks ma ostan siis teise ka veel tulevikuks.



Samas tekib ka küsimus : Kas minu eeltoodud jutt oma plaanist kasutada CO2 kustutit akva gaasitamisel on jaburus?!? või ei

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 03, 2011 10:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
meedium kirjutas:
Samas tekib ka küsimus : Kas minu eeltoodud jutt oma plaanist kasutada CO2 kustutit akva gaasitamisel on jaburus?!? või ei


Eestis kustutite kasutamine üsna tavaline, aga 5-kilose hind kipub siin pigem 60 euro kandis olema...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 03, 2011 08:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ausalt projekt on hakanud venima samakindlalt nagu hetkeline kevade tulemine 8) .Aga siinkohal pean tunnista , et projektis on toimunud suuremat sortti kannapööre sest peale lühikest ja konkreetselt seletust naisele ,et kui praktiline oleks kui filtrite uus asukoht akvaariumi taga teiselpool seina asuvas tuas...................sain ma vastuseks ,,NO WAY,, Seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega olen ringiga tagasi kus sai omalajal alustatud.Pole hullu sest löödud aga mitte langenult hakkasin tegema muutatusi PVC torustiku osas , et se kogu krempel saaks mahutatud akva alla(välja arvatud CO2 pudel ....loomulikult :wink: ).Ja edukas tulemus paistab välja selline:
Pilt

Samuti sai laotud kokku filter 1 sisuga:
1)Makaron
2)Substraat+karedam filtrimatt
3)Substraat+peenem filtrimatt
4)Filtri vill
Pilt

Filter 2 sisuga:
1)Makaron
2)Makaron
3)Aktiivsüsi(tühi korv näitab seda , et süsi saabub esmaspäeval alles)
4)a)Karedam filtrimat + b)peenem filtrimatt
Pilt

Homme peaks tulema süsi siis saab mõnemad filtrid juba kupatada sumpakaudu nn.küpsema.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Nädalaid on möödunud ja kuna kiired ajad tööl on röövinud suurem osa ajasti on jäänud alati aega mõtlemiseks ja tegin otsuse. Kuna sump on olnud mul parim, muretum ja effektiivsem filter siiani.................seega pole jätan hetkeliselt kõrvale välisfiltrite plaani ja teen veel ühe ürituse sumpa parandamise suunas.
Nii ,et sump kasti alt välja ja kuna loodus tühja kohta ei salli sai tehtud ajutise nn. sillutise vana sumpa muutmise ajaks.

Pilt

Ja nagu pildist paistab on plaanid sumpa muutmise kohapelt suht selged.....................
Pilt

.........................jagasin sumpa peenemateks kambriteks , et jälgida filtrimaterjaalide olukorda , vajadusel vahetada ja lihtsalt lihtsustda hooldamist. Sumpa viimasesse neljandikku jätsin tahtlikult suurema ruumi soojuspulga, veepumba ja loomulikult unustatud kuid mitte lõplikult kaodatud idee ,,automaatsest veevahetusest,, jaoks 8)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2011 04:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna silikonid kuivavad aeglasti siis sai pistetud filtrimaterjalide eraldusvõrgud .Arvatavastisaab homseks uuentatud sumpa liita tagasi võrku.
Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2011 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Uuentatud sumpa sai tagasi vanale paigale sätitud ja vee pidavus testi pean juba samas kohas .
Pilt
Pilt
Ja kuna mul õnnestus oma veesoojendi ajada lühisesse jättes elektijuhtme akvakaane vahele otsustasin ma osta uue soojendi
Fluval E seeriast ....................Soovitan soojalt: http://www.zooplus.fi/shop/akvaario/laitteet/lammittimet/hagen/180073

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 14, 2011 02:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
(Vabandan ette kirjavigadepäras pea valutab ja käed värisevad :wink: )Uue teema sissejuhatuseks võiks pista ka oma akva üldpildi :
Pilt
ja kuna minu kasti on läbi tema lühikese mineviku haaranud jätkuv protsess siis tahaks keskenduda just oma kasti nn,,keldrikorrusepoole ,, milleks on minul sump.........................Kuna headest asjadest on alati raske loobuda siis otsustasingi teha viimase pingutuse väärt asjanduse alleshoidmiseks.
Seeeeeeeeeeeeeega peale edukat veetesti sumpas mis osutus loomulikult võidukaks tegin ma tõsise kaalutluse tulevastest filtreerimismaterjaalidest ja kuna Naise Tungival Soovitusel tuleks ka ülevaata fälisfiltritele tehtud investeeringud filtrimaterjaali näol :? siis hakkaski nendest järeldusest hargnema lõplik pilt sumpa tulevasest sisustusest. Kuna oligi plaan suurendada aktiivsöe määra ja pikemat aega on mul riiulil vedelenud turbagraanulid vee pehmendamiseks siis otsustasin ka need armautult käiku lasta ja lõpp tulemus on järgmine:
Pilt
Kuna kõigil on silmad peas pistan ma siia ikkagi filtrimaterjalide järjekorra :
1)Filtrifill
2)Suuremastruktuuriga filtrimeedium
3)8l biopalle (2 erinevas suuruses)
4) Peenema struktuuriga filtrimeedium
5)Turbagraanulid 1l
6)makaroonid 2,5 l
7)Zeoliit 2l
8)Suuremastruktuuriga filtrimeedium
9)Peenema struktuuriga filtrimeedium
10)Aktiivsüsi 1,5l
Ja kuna eelpool sai mainitud siis sumpa viimasesse osasse kus hetkel on ainult veepump, Co2.... ja üldised vetika tõrje tabletid on pranis kupatada veesoojendi ning minu pikem unistus ,,automaatne veevahetus süsteem,,
Loomulikult vatetasin sumpa ja ülejooksu vahelise toru välja 25 mm PVC toruga . Ning peab tunnitsma , et 70% veejooksu mürast on kadunud nagu tina tuhka .Kuna viimasel pildil on näha ,et fälisfiltrist pole ma loobunud just sellepärast ,et see siisaldab nüüd ainult filtrivilla ja vajadusel
saab veevoolu suurendada fälisfiltrist tingitud veepumba abil. Praegusel hetkel on raske öelda mida selline sumpa lahendus kaasa toob ja kuidas reageerivad akva asukad ja taimed sellisele lahendusele aga eks aeg annab aru ja arvan , et kuu aja jooksul peaks kujunema välja lõpplik pilt.
Pilt
Akvas ei ole viimase ajajooksul tehtud suuremaid muutusi väljaarvatud umbes 5 kilo puhta liiva lisamine kasti, et tekitada mõnus ,, ranna effekt,,

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 [ 189 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver