foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 189 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 14, 2009 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 29, 2009 09:42
Postitusi: 122
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Oled proovinud ka palju küljepinnal see läbipaine ka on. Mingi alumiinium latiga saaks vist proovida. Muide nii küll fotode põhjal siis see uus suur akva sobib sinna seina äärde paremini kui see vana :P 8)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 15, 2009 12:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Külgmiste klaaside läpipaine on nii minimaalne ,et silma ei riiva.Täna on siis suur päev esimesed tankistid läksid sisse. Nendeks olid 8 ,,petokoitilot,,(eestikeelset nime ei tea aga neid on hea pidada sest söövad prügitigusid, korjuseid ja muid toitujäätmeid mida kaladel on kahe silmavahaele jäänud.ostsin neti kaudu mingi 5 kuud tagasi neid 5 tükki ja nüüdseks on sigimis poliitikaga jõudnud nende populatsioon kasvada 30, ringi).
Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 15, 2009 03:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
visuaalse poole pealt...päris täis ei valagi?

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 15, 2009 07:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ikka valan täis aga alles siis kui vana akva asukad kolivad...............ja lõpud vana akva veest lõpetab samuti uues akvas.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 17, 2009 08:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna ülehomme algab puhkus siis oli täna just se õige päev, et alustada oma vana prigaadi kolimisega uuemasse akvasse. Kuna põhjakalad(Pardamonnit)otsustasid
siin mingi 3 nädalat tagasi nn. kokku heita siis selle tagajärjel pidime ajutise akva püsti panema kuhu seotada umbes 50 põhjakala poega ja umbes 20 molli võsukest.
Pilt
mingi 3 tundi tööd ja vana akva oligi ajalugu.......nüüd oleks aeg hakata pöörama pilke tulevikupoole ja ennem kui akvaarium on täiesti sisse küpsetatud tuleb veel lisada akvaariumisse hulgaliselt taimi ja erinevaid pinnataimi ning samblaid.Ja nii nagu oli plaan seada akvaariumisse diskuseid ja skalaare , peab hakkama uurima foorumeid ,et mis koosluses ja kuidas se võiks õnnestuda.
Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 28, 2009 03:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna aeg läheb edasi ja akvaarium küpseb tasasesti aga kindlalt siis on aeg hakkata mõtlema uute asukate peale ja just selle probleemiga pöördun ma foorumi rahva poole.
Pilt
Kasti hetkeline kalade seis on:
15--Kardinaal neooni
18--Musta mollit
7---Mõõksaba
2---Põhjakala(Ancistrus sp. )
5---Ussitaolist põhjakala(2-Pangio kuhlii ,3-Pangio sp. "black" )


Seega Paluks head nõu tuleva akva sobiva elanikonna sobivuse suhtes.
Ette öeldes, et oma uue akva koosluses soovin näha Paar Discust ja nendega sobivas koguses Skalaare ning samuti sooviksin hoida alles Neoonid ( ja võimalusel nende populatsiooni veelgi suurendada).
Ootatud on kõik HEAD soovitused ja ega ei teeks pahagi kui tehakse konkreetne, nimekiri heast kalade kooslusest.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 03, 2009 10:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ok sai vähe ennist foorumis keel pekstud aga oma blogi oli samas soiku jäänud. Nagu ennist oli räägitud on Soome suur maa aga kui oleks vaja tosin anubiast ja paar kilo jaava sammalt saada ....................Oli tunne selline nagu elaks keset kõrbet ja hüüaks oma häda kurtidele kõrvadele AGA kui oli eesti sõit ees siis tekkis võimalus taimede hankkimiseks ja ikkagi nagu kiuste oli autol vaja streikkima hakata ja pakutud taimed jäidki hankkimatta :?
Kuni eilseni ! Minule helistati ja teatati ,et lõpetatakse 1000l akvaarium ja saan need taimed ja sammalt , mida pidi olema paarisaja kilo jagu(mis hiljem osutus ainult rusikasuuruseks määraks)ja loooomulikult käisin ja tõin tosinajagu anubiasi ning 1 näljase peotäie sammalt.Samas omavahel öeldes 1000L on muljetavaldav nii silmale kui hingele.
Pilt

Pilt

Kuna kalad paljunevad siis otsustasin ülesse seada oma magamistuppa väikese 55l akvaariumi poegade jaoks .
Kuna taimed osaliset käes siis ei hakkanud ka mina hellitama , vaid vedasin juurikad üksaaval akvaariumist välja ja asetasin nad nippusidega oma ette nähtud paigale.
Pilt

Niipalju veel ,et kogu kupatuste eest( anubiased ja jaawa sammal) maksin vaid 20e. Võibolla ongi iroonia asjas just see, et olen mis olen ja teen mida olen teinud meeldib mulle ikkagi lihtsus ( eriti akva sees).........see oleks just jutuks hea kui mind ei jääks kummitama lihtne küsimus :::Mis siis kui???

Pilt
Palju on veel teha ja akvaarium vajab uusi elanikke..............Mis puututab minu eelmises sissekandes esitatud kysimust siis otsustasin sama küsimuse postidada vähe sobivamasse vestlusteemasse siin foorumis .( ehk õnnestub siis vastus saada.)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 05:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Et kõik ilusti ära rääkida siis tuleks alustada algusest ,seega Paar päeva tagasi lugedes Marko 1000 liitrise kasti lugu hakkas mulle eriti silma kasutaja andruesse sinna kirjutatud jutt ( eriti sinna lisatud neti otseteed 2009 aasta Aquascapingust pilte).Sealt tekkiski idee paigutada akvaariumisse nn. hõljuvsaar. Idee mille ma kohe kopeerisin on lihtne teostada ,et imestan siiani miks kohe sellepeale ei tulnud.
Asjade edasine arendus oli kiire ja valutu. Kõigepealt sai tehtud roostevabast konksud mille otstarve peaks olema nn. saare vikseerimine omale kohale kindlalt ja valutult.
Pilt
Siis ei olnudki muud kui tööriistad välja ja ,,Hommin,,( pildil oleva kalaõnge otstarve on just tamiili Doonor olla. Kuna võrku ei olnud kuskilt võtta siis proovib esmalt tamiiliga.Kui ei peaks mingil super põhjusel sobima siis ehitasin kogu selle nn. saare lihtsasti eemaldamaks või siis liigutamiseks.)
Pilt
Pilt
Pilt
Teemast vähe ette ruttates pean kohe kriitikutele ütlema .et kuna känd on väga õhuke , siis valgust ta ei varja.
Mõte on teostuselt hea sest kännu sissepanek oli muretu aga ainuke miinus ongi just se ,et hetkeline väljanägemine on vähe nadi kuna tamiilid paistavad välja ja Ja känd hõljub vähe viltu kuna oli purukuiv ning sammalt oli nagu ikka Vähe aga aeg parandab kõik. Või mis.?
Pilt
PS: Nagu pildil on näha on tekkinud 1 Skalaari paar ja keskmisest võimsam sisefilter. Aga Stori mis on nende taga kirjutan homme kuna vaja tööle minna ja kurat homme ka päev. 8)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 09:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Kena akvaarium, see känd peaks mõne aja pärast päris uhkeks minema, ootan huviga progressi :).

P.S. lahedad projektid on sul, jätka samas vaimus!

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 15, 2009 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Et lahti seletada kogu protsessi mis ajendas mind hetkelisele seisule tuleks aja hammast visata nädalavõrra tagasi kui hankisin endale 2 uut skalaari.
Pilt

loomulikult leidus 1 tuttav kes polnud näinud akvaariumit ega ka uusi kalu. Ning juhuslikult oma demostratsiooni ajal märkasin akva välisfiltri nn. nõrka töövõimet..................loomulikult ei hakkanud ma lahkama hetkelist survenõrkust ja otsustasin kergendada filtri töövõimet tõstes teda 20cm jagu kõrgemale.Ise enesest on mõistetav fakt, et kui akva on veel suht toores siis ega filtergi küpsem ei ole .....................ja oma suures tarkuses otsustasin ,et välisfiltrit lahti ei tee vaid oopis kergendan hetkeliselt sisefiltriga(720l/h) tekkinud anomaaliat................ja volla sisetunne ei petnudki.Välisfiltri surve on hakanud tasapisi taas tõusma aga õhku on jäänud ikkagi küsimus teisest filtrist, sest kuna plaanis seotada akva täieliku küpsemise järgi Discuseid siis vee kõrgema temperatuuri tagajärjel on vee hapnikutase madalam. Nii, et taas Wet-DRY päevakorras aga nipp oli just selles ,et asi jääks peitu aga samas oleks korrektne ja töökindel nagu vaja oleks.Ega polnud vaja muud kui oma hallil ajul paar päeva treida probleemi ja tulemus on siin.
Oma kaugest garaasinurgast korjasin välja kõik vajalikut : bioballid( mida leidus oma 8 liitrit kaugest ajast), akva silikooni ja vajalikd pvc torud ja liitmikud mille sain müüjasõnul peaaegu kingitud ainult 14 euruupori eest.
Pilt
Peale filteri kokkupanemist( mida siinjuures arvatavasti pole vaja lahata, kuna kõik mis tehtud on pildipealt näha) sai sisse pandud Bioballid mille läbimõõt on 26mm ja mida mahtud filtrisse 122tk.
Pilt
Kui filter koos siis polnud muud kui kerge viimistlus ja spreiga hallik-metallik värv selga(akvaariumida sarnane toon) ja peale kiiret kuivamist teha väike veetest , mille väike tagamõte oli ka Bioballide pesemine ja filtri väike loputus.
Pilt
Kuna suur plaan oli saada filter silmaalt ära siis sai selle mugavalt ilma mingisuguseid aretusi tegematta panna akva seinatugede peale.( Praegune pilt on võetud filtri tagasivoolu kohast.)
Pilt
Ja kuna votod on tehtud telefoniga siis vabandan ette piltide kvaliteedi pärast. tehniliselt ei ole filter veel Märg- kuiv filter aga peale väikest korrigeerimist mingi päev , peaks ta kuuluma nendesse piiridesse.Kuna filtril on mõte ja otsene vajadus siis sobiva pumba puudumisel kasutan Eihemi 600l/h veepumpa kuni parema pumba või powrhead,i saamiseni.
Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Wet-dry peaks õhutamisega hakkama saama küll. Ma saan praegu nii aru, et vees hapniku hoidmine on selle pika filtri ülesanne ? 122 biopalli on hea pindala vee ja õhu kokkupuuteks. Ise olen ka päris palju mõelnud, kui hästi selline asi töötaks. Õhus on O2 sisaldus ligikaudu 20%.

Praegu sellised küsimused:

Miski peab torusse aeg-ajalt õhku juurde andma, sest koguaeg ju läheb lahustunud gaas koos veega ära.

Toru horisontaalne asend on paigutuse poolest hea, aga veevool jääb selles nagu "omaette" toru alumisse poolde ja õhu-vee kokkupuude ei ole suur (vertikaalse toruga oleks segunemine palju kiirem, kui vesi kukub ülevalt mööda palle alla).

Ma ei tea üldse, mis järjekorras õhus leiduvad gaasid vees lahustuvad. Suurem osa õhus ju lämmastik. Kas ei või tekkida selline jama, et toru sees leiduvas õhus jääb hapniku osa väikeseks ja aereerimise effekt "vajub ära" ?

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 08:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Jutt jumala õige , nagu ma ka eelmises postituses ütlesin , et filter vajab veel 1 uut uuendust.Kuna toru on kerge kalde all (10%) ,siis oma hea asukohapärast otsustasin ma ta sinna jätta. Tegelikult on jäänud ainult 2 reaalset varjanti kas lisaõhutamine või siis kalde järsemaks muutmine kuna kumbki ei ole õigesti minu meelejärgi siis Ma Olen Kindel , et on olemas ka 3 varjant( ma lihtsalt ei ole veel seda välja mõelnud :lol: aga ma tegelen sellega)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 08:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:04
Postitusi: 228
Asukoht: Saue
Tere tulemast klubisse. Mul see o2 pidev probleem. Olen mõelnud mõõtmisele ehk konroller see väga kallis ca 14000eek. mereka skimmeri kasutamisele või ise hapniku lahustaja ehitada. Minul brobleem selles et päeval toodavad taimed hapnikku aga öösel on jama. Hetkel mul kasutuses 2 suuremat kompressorit. Ei tohi unustada ka niiskustaset toas. :roll:

_________________
240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 20, 2009 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Elus on ikka tõuse ja mõõna aga hetkeline seis on kahtlaselt liikumas kiiresti mõõna suunas. Peale viimast postitust on põletanud palju hagu oma aju ülemisess korruses #-o kuna horisontaalset märg-kuiv filtrit ei ole keegi viitsinud välja mõelda siis raiskasin oma 2 päeva tegeledes ainult selle probleemiga ja Võidukalt AGA mõttetu on ehitada teiseastmeline filter kui põhiFilter hääbub tasa aga kindlalt. Nimelt nädalapäevad tagasi esitasin lombi siinpoolses akvaristi foorumis ,,Aqwa webis,, küsimuse oma hetkelise seisu paqrandamise suhtes.............................ja vastused olid jahmatavad: Nimelt minu akva unikaalsele kõrgusele ei suuda filter püsida kannul , kuna mida aeg edasi siis seda enam kinnitub sinna kasulikke baktereid ja milljon muud vajalikku ja ebavajalikku mis ajapikku hakkavad tahes tahtmatta pärssima filtri potenssi kõige ebameeldival kujul:::Vee surves :cry: .............Noo olgem ausad :Seda oli ju oodata(aga lootus sureb ikka viimasena).
Seega filter läheb ja hakkab koitma uus aeg SUMP. Omal ajal sai tegeletud AzA väikeste nõuannetel Wet_Dry filtri ehitamisel ja arvatavasti lähen sama teed aga seekord teen vähe esinduslikumalt. Samuti lahendab see vee hapniku probleemi ja saab suurem osa abiseadmetest paigaldada sumpasse.Kuna mõttetöö on kurnav siis suht kaugele oma nädalavahetusega ei jõudnudki .Paar ideed sai ikkagi paberile kritseldatud ja ühe potensjaalse Ülejooksu mudeli ära proovitud.
Kuna 28 Detsembril hakkab 10 päevane jõulupuhkus siis sumpa valmimine venib kindlasti Jaanuari teise nädalasse. :evil:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 21, 2009 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna sumpa on juba tõsises päevakorras siis otsustasin nagu eile sai mainitud Ülejooksu nuputamise ja siis potsenseaalse joonisega testides.
Pilt
Kuna joonis tundus vähe ulmeline sel hetkel mulle siis ehitasin väikse mudeli ja kontrollisin selle joonise ,,vettpidavuses,,......................ja asi toimiski ja isegi nii hästi, et otsustasin just sellest ehitada omale ülejooksu sumpale. Kuna jõulupuhkuseni on 1 päev aega siis on siililegi selge ,et sumpat ma ehitatud ei saa.Eilsetest testidest tegin omad järeldused ja sealt sündiski ,,Raam,, ülejooksu jaoks.
Pilt
Lõpetuseks kerge asendus proov ja lihtne sobivus proovimine tuleviku jaoks.
Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 [ 189 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver