foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 398 postitust ]  Eelmine  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 10, 2009 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Tervitus. Olen alati silmanurgast sinu teemat jälginud aga vetikateemal ei oska kaasa rääkida . Samas huvitab mind ,et kõiki neid nüansse arvestades: kuidas sinu akva kaladel ka läheb?

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Lugesin ka teema otsast lõpuni läbi. Väga huvitav.
Mulle tundub, et taimi võiks rohkem olla, mingeid selliseid, kes oleksid vastupidavamad ja kiirekasvulised ja tarbiksid palju toitaineid. Sinivetikas ju vohab just siis, kui on liigselt toitaineid, aga Sul on taimi väga vähe ja veel lisad väetist ka, pole siis ime, et tekivad ülejäägid, mida sinivetikas armastab.
Õudselt lahe teema, tahaks iga nädal vähemalt üht üldvaate pilti näha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 11, 2009 06:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
meedium kirjutas:
Tervitus. Olen alati silmanurgast sinu teemat jälginud aga vetikateemal ei oska kaasa rääkida . Samas huvitab mind ,et kõiki neid nüansse arvestades: kuidas sinu akva kaladel ka läheb?


Tänan küsimast, tundub, et neil lähebhästi. Veenäitajad peaksid neile sobima. Discustele kindlasti, SAEdele,Barbustele ja Botiatele on ehk natukene kõrge see veetemperatuur. Pealtnäha käituvad kõik normaalselt ja vastavalt oma temperamendile.
Üks kollane Discus on teistest apaatsem ja viimasel ajal olen märganud ta kõhnumise märke. Umbes 6 aastane on. Ehk vanadusest või on mõni muu häda küljes. Jumal teab.
Lisan ka täna tehtud veetestide näidud. Ph 6,9; NO3 20; PO4 1,5; Kh 3
CO2 hetkel ei lisa.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 15, 2009 01:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Umbes pool aastat tagasi teostas Karl mõtte välise CO2 reaktori ehitamisel. Olin umbes sellel ajal käinud mööda poode ja näppinud Karli teemas kasutatud veefiltreid. Nüüdseks on asi ka minu poolt teostatud. Aega võttis mis võttis, aga aega võttis! :)
Veefilter ei ole küll copy-paste Karli omaga, aga Karlilt saadud nipid kulusid marjaks ära. Tänud talle! Reaktor e. nagu Karl selle hiljem lahustajaks ümber nimetas valmis nii:

kaane keskele, nn lahustaja väljavoolu auku sobis tihedalt üks `voolikukuusk` mis oli mul varasemast olemas, sobiva rõngastihendi ostsin selle ümber, voolikuühendusteks said sobivad kiirliited Claberi aiavooliku ühenduse sarjast. tihendasin santehnilise teibiga.

Pilt

jupp paraja pikkusega PVC toru millele lõikasin sisse oma arvates sobiva suurusega avad vee läbivoolu tarbeks. avadega osa läks siis filtri alumisse korpusesse valatud koonuse otsa ja terve osa nn kuuse ümber, vastu rõngastihendit.

Pilt Pilt

Lisain biopallid ja koostasin. Saigi lahustaja sellisel kujul valmis. Nippel, kust CO2 lisada on mõtetes. Kui praktikas hakkama saan, lisan fotosid.

Pilt

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 15, 2009 08:34 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:04
Postitusi: 228
Asukoht: Saue
Co2 Liitmikke soovitaks hüdroskandist vaadata.

_________________
240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 16, 2009 04:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Minu viimase postituse viimasel fotol ongi see jubin mis mul mõlkus mõttes paigaldada gaasi sisse laskmiseks. Hüdroskand on muidugi tore firma akvaristile, olen sealt niii mõndagi soetanud, aga seekord tahtsin minna lihtsamat ja odavamat teed.
Filtri kaanes oli mingi nippel, õhu väljutamiseks vist. Selle nipli võtsin ära ja puurisin augu nii suureks, et jubin, nimetusega ´tagasivoolu takistamise klapp´, täpselt auku mahuks. Natuke spetsiaalset PVC liimi ja kannatust liimi kuivamisel. Oligi koht olemas kust gaas sisse lasta.

Pilt

Pilt

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Asi on paigas, pumpab Eheim Pro 2226. Kirjade järgi peaks 0-kõrguselt, ilma sisuta pumpama 950l tunnis. Sisuga ja akva kapist u 500-550l tunnis. Umbes poole vähem. Filtri sisuks panin 1 liitri substraati, 1,5 liitrit biopalle ja peenfiltri vati.
Kui nüüd kogu filtratsioon kokku arvutada siis peaks kogu akva vesi 2,5x tunnis tegelikkuses läbi filtrite käima.
Voolikuühendused tegin Claberi kiirliidetega.
Süsteem töötab ja põrand kuiv. :) Reaktor teeb väikest solinat kuna gaas koguneb reaktori ülaossa ja gaasipadjast läbi voolav vesi lahustab seda. Ühesõnaga toimib.

Pilt

Seoses akva üleminekuga välireaktori peale jäi üle enne kasutuses olnud mullispiraal. JBL toodang. Pandud kokku kahest komplektist ja ühest pikendusest. Pikkus 52cm. Lühemaks saab teha.
http://www.kalake.ee/index.php?lang=est&main_id=92
Kellel huvi on võib pakkuda midagi vahetuskaubaks.

Pilt

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 21, 2009 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
10.detsembri postituses oli vetikapilt. Nüüdseks on vetikas kadunud. Aitas uus kogus Algolit ja põhja sifoonimine. Selline olukord on püsinud umbes 5 päeva. Loodetavastisaan lahti. BGA tikub tulema tagatausta kõrgematesse kohtadesse, paremini valgustatud kohtadesse.

Pilt

Üldpilt ka.

Pilt

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 22, 2009 01:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Lihtsalt huvipärast küsin, et ega sa pole proovinud seda JBL Tropol'it? (hetkel ei tule su varasematest postitusest seda juttu meelde) See on see mögin, mis muudab vee pruunikaks. Sel pidavat olema ka vetikat tõrjuv toime tänu oma värvile ja koostisainetele + su discustele peaks ka pruunikas vesi meeldima - nende loomulik keskond ju ;)

Äkki tasuks seda proovida? Lisaks, pruun vesi näeb päris äge välja - enda rasboradele panin selle :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 22, 2009 03:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 16, 2004 06:56
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
Pilt


Pisike soovitus vaadates seda pilti. Sellise süsteemi puhul mina kinnitaksin kõik pistikud, el pikendused ja muu säärase mitte kapi põrandale, vaid seintele. Vesi + elekter on nagu kass ja koer, kui nad teineteisest eemal on on kõik hästi. Kui tekib konflikt, siis .....

Eritit pikenduses olevad üleminekud jne liideseid võiks olla mida vähem seda parem. Jõulud tulemas, nokitsemiseks ehk aega jätkub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 22, 2009 08:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
aatomik kirjutas:
Lihtsalt huvipärast küsin, et ega sa pole proovinud seda JBL Tropol'it? (hetkel ei tule su varasematest postitusest seda juttu meelde) See on see mögin, mis muudab vee pruunikaks. Sel pidavat olema ka vetikat tõrjuv toime tänu oma värvile ja koostisainetele + su discustele peaks ka pruunikas vesi meeldima - nende loomulik keskond ju ;)

Äkki tasuks seda proovida? Lisaks, pruun vesi näeb päris äge välja - enda rasboradele panin selle :)


Äkki tasukski proovida. Kunagi olen ühes väiksemas kastis proovinud selle Tropoliga ph-d alandada. Üldiselt selleks otstarbeks see minu meelest ei kõlbanud. Efekt on liiga väike. Uurin seda asja. Kas juhend ka mainib midagi seoses vetikavastasusega. Hetkel on umbes nädalpäevad suhteliselt talutav olukord. Läheb vähehaaval paremuse poole. Loodame, et nii jääb.

Tsiteeri:
Pisike soovitus vaadates seda pilti. Sellise süsteemi puhul mina kinnitaksin kõik pistikud, el pikendused ja muu säärase mitte kapi põrandale, vaid seintele. Vesi + elekter on nagu kass ja koer, kui nad teineteisest eemal on on kõik hästi. Kui tekib konflikt, siis .....

Eritit pikenduses olevad üleminekud jne liideseid võiks olla mida vähem seda parem. Jõulud tulemas, nokitsemiseks ehk aega jätkub.


Kõik on õige. Mu üks põhilisi lootusi selles aspektis on, et vesi ei satuks põrandale...Seda ka, aga tegelikult mõtlesin, et panen kogu tehnika tööle ja siis teen seinale kaabelduse parajasse kohta ja pasasjagu õige arv pistikuid.
Konkreetne lahendus on ajutine mis on teatavasti kõige püsivam lahendus. :)

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 22, 2009 09:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 19, 2007 12:35
Postitusi: 177
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Tallinn
Deem
Mida edasi see projekt liigub seda rohkem mulle meeldib :D
Ajab ainult ennast unistama, kuna ise yhe sellisega hakkama saaks :D
Vabandan juba ette sellise sisutühia postituse eest :D, lihtsalt avaldan Markole austust ja oled vägev eeskuju :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 22, 2009 09:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
MARKO kirjutas:
aatomik kirjutas:
Lihtsalt huvipärast küsin, et ega sa pole proovinud seda JBL Tropol'it? (hetkel ei tule su varasematest postitusest seda juttu meelde) See on see mögin, mis muudab vee pruunikaks. Sel pidavat olema ka vetikat tõrjuv toime tänu oma värvile ja koostisainetele + su discustele peaks ka pruunikas vesi meeldima - nende loomulik keskond ju ;)

Äkki tasuks seda proovida? Lisaks, pruun vesi näeb päris äge välja - enda rasboradele panin selle :)


Äkki tasukski proovida. Kunagi olen ühes väiksemas kastis proovinud selle Tropoliga ph-d alandada. Üldiselt selleks otstarbeks see minu meelest ei kõlbanud. Efekt on liiga väike. Uurin seda asja. Kas juhend ka mainib midagi seoses vetikavastasusega. Hetkel on umbes nädalpäevad suhteliselt talutav olukord. Läheb vähehaaval paremuse poole. Loodame, et nii jääb.


Kuna mögina toimeaineid ja "retsepti" välja toodud kuskil ei ole, siis saan ainult viidata JBL kodulehel ja mujal netist leitud kirjeldustele.

...Creates crystal-clear tropical water conditions and prevents algae.... - JBL koduleht
...JBL Tropol reduces stress and prevents algae... - aquaristikshop.com
...Prevents algae growth by filtering out the algae-encouraging light sectors... - aquaristic.net

Ehk siis nii värvus ise "lõikab" ära vetikale meeldivad spektorid + võib arvata, et ka mingeid aineid on seal see mis on kasulikud vetikavastases võitluses...

Oskad sa öelda, kui palju PH umbes langes kui sa seda kunagi proovisid? Proovisin sama Azoo möginat aga peale värvimuutuse ei teinud see midagi...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 24, 2009 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
aatomik kirjutas:
Oskad sa öelda, kui palju PH umbes langes kui sa seda kunagi proovisid? Proovisin sama Azoo möginat aga peale värvimuutuse ei teinud see midagi...

Tegelikult mäletan ainult seda, et alanemine ei olnud piisav. Pidasin mõistlikuks ikka Ph-d alandada RO ja CO2 läbi.
Lisan ühe foto mis on tehtud peale taimede istutamist. Taimed saadud kaasakvaristilt. Üldpilt läks paremaks küll. Loodame, et taimed harjuvad ja hakkavad ka jõudsalt sirguma.

Pilt

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 25, 2009 04:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 16, 2004 06:56
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
Üks küsimus valgustuse kohapealt. Ei meenu, et oleksid sellest põhjalikumalt rääkinud või kui oligi, siis jäi see märkamata. Kuidas lülituvad sul lambid, kas kõik korraga ? Sujuv lülitus oleks üsnagi popp, kui jagad valgustuse kolmeks või neljaks etapiks nagu ka loomulik valgus. Rahaliselt ei tohiks sellise projektijuures see eriline väljaminek olla. Ise hetkel plaanin kolmeetapilist valgust projekteerida. Samas näiteks värviliste LED-idega annaks veel küllaga lisaefekti luua.
Suure akvaariumipuhul oleks see üsnagi atraktiivne.


Üles
 [ 398 postitust ]  Eelmine  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver