foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 398 postitust ]  Eelmine  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 20, 2010 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
MARKO kirjutas:
Olen Erwinilt saanud kaks korda korralikud pundid sellist taime:
Proserpinaca palustris ''Cuba''
Pilt
Kurb on aga see, et mõlemal korral ei ole ma seda kasvama saanud. Vars laguneb, muutub hapraks ja katkeb, Taime ülaots tõuseb pinnale. Osaliselt laseb ka lehti lahti. Istutanud olen neid umbes 5 taimevarre puntidena. Erwini kastis kasvab jõudsalt. Ma ei tea kui tihti Erwin seda kärbib, aga vajadus selleks on ikka olemas. Kas on olemas kogemusi, et neid minuga jagada?
Veest niipalju, et KH 3, Ph 6,6, Fe 0,1-0,2, NO3 20, PO4 1,5, temp 29-30C

Nüüdseks siis on selge, et Proserpinaca palustris ''Cuba'' minu akvat ei armasta. Sai antud valgust, toitaineid ja CO2-te. Asi tundub ka kolmandal katsel endine. Loobun katsetamast.
Taimed umbes 10 päeva tagasi ja teisel fotol on näha kuidas varred hakkavad katkema. Katkevad ja tõusevad pinnale.
Pilt Pilt

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 20, 2010 02:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 23, 2008 12:27
Postitusi: 195
Asukoht: Tallinn
Temp: 10-28°C

Äkki peitub saladus siin.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Proserpinaca
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 20, 2010 03:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Võimalik, aga samas Erwinil kasvab probleemideta.
Erwin kirjutas:
Oma kogemuse pealt päris kõigega ei nõustu. Esmalt, temperatuur pole minu meelest üldse piirang. Suvel on minu kastis pidevalt kuni 33 C ja pole nähtavaid probleeme. Teiseks pole ka tingimata vaja ühe oksa kaupa maha panna. Mul on see taim hetkel kolme nutsakuna ja igas 9 - 10 vart. Valgust see taim muidugi tahab, aga mulle tundub, et talle piisab kui kõva laksu valgust saab vaid ka osa taimest.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 20, 2010 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Proserpinaca palustris ''Cuba'' ei kasvanud minul ka, kui temp üle 27-28 läks. Valgust tahab palju, see on selge. Vähese valgusega on täiesti roheline ja kidur. Seda, et varred katkevad, ei ole näinud. Muidu normaalses olekus punane taim võib ka rohellisena olla täiesti elujõuline. Punase värvi avaldumist pehme veega akvas võib mõjutada ka NO3 tase, aga varre katkemine sellest ei saa olla.(vähese 2-5 mg/L nitraadiga värv nagu parem) Võib-olla on Erwin´i akvas toitainete ringlus kiirem ja jääki vähem.


Marko kirjutas:
Veest niipalju, et KH 3, Ph 6,6, Fe 0,1-0,2, NO3 20, PO4 1,5, temp 29-30C
KH +NO3 + temp. võib siin midagi tähendada äkki. NO3/PO4 suhe ehk ei olegi nii tähtis sellisena hoida.


Tundub raske iseloomuga taim. Isegi kui kasvas, oli ilus max. 10-15cm ülemine osa. Alumised lehed kaotavad erksa värvi ja kattuvad mingi läbuga. Midagi sellist, nagu valguse käes kasvav anubias, kus vanad lehed ei ole enam "aktiivsed". Samas kõrval teiste taimede vanad lehed sellist sodi ei kogu. Sellest ei olenenud, kas lasta pikaks kasvada üksik vars või põõsaks pügada.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 21, 2010 03:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
käpik kirjutas:
Isegi kui kasvas, oli ilus max. 10-15cm ülemine osa. Alumised lehed kaotavad erksa värvi ja kattuvad mingi läbuga.

Täpselt selline on ka minu kogemus. :?

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 22, 2010 07:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Pilt Pilt
Pilt Pilt

Stoori algas sellest, et umbes kuu tagasi lahkus loojakarja mul lemmik kollane Discus. Seesama kelle pilt on mu avataril. Oli teine umbes 6 aastane ja seega arvan, et lahkus vanadusest. Ma täpselt ei tea kui vanaks Discused elavad. Ühe lausega, et hakkas keelduma söögist, jäi pikapeale väga õhukeseks ja ühel hommikul oli lahkunud.
Kuna Kalakesse tulid uued maimud ja parasjagu oli Tallinna sõit ees siis otsustasin tuua endale kolm sinist maimu. Seda värvi kala mul olnud ei ole ka.
Uued saabusid koju kilekotis mis reisi ajal oli esiistme ees maas ja kõrvalistuja soojendus oli suunatud alla. Kodus kraadisin vee ja see oli sobivalt 29*C. Siis järgnes 2,5 tundi aklimatiseerimist ja kalad läksid akvasse. Paistsid olema tublid ja mingi tagakiusamise ohvriks nad ei langenud. Vanad kalad võtsid uustulnukad hästi vastu. Kahjuks ei pidanud üks maim vastu vaid 24 tunni pärast oli veepinna lähedal lääbakil ja oli vähekontaktene. See kala lahkus teadmata põhjustel. Tugevamad jäävad ellu.
Nüüd on nädal maimude toomisest möödas siis tunnevad alles jäänud kaks end hästi On julged ja söövad koos teiste suurematega. Toidan pisikesi 4x päevas nagu soovitatakse teha maimudega. Külmutatud sääsevastsetega. Söövad teisedki 4x, päevaportsjon on lihtsalt neljaks osaks jaotatud.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 23, 2010 10:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 14, 2009 01:12
Postitusi: 130
Asukoht: Valgamaa Otepää
Osta tuleks väike termokas, mille paned kalu ostes kilekotti ja saad poole tee peal vaadata, mis temp on ja kas vajavad soojemat või jahedamat(puhurile lähemale või kaugemale). =)
Ilusad Discused

_________________
160L |kirsikrevetid, 2 antsu, , 1 SAE, 12 Barbus, 2 Botia

54L | kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 23, 2010 03:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Pixels kirjutas:
Osta tuleks väike termokas, mille paned kalu ostes kilekotti ja saad poole tee peal vaadata, mis temp on ja kas vajavad soojemat või jahedamat(puhurile lähemale või kaugemale). =)
Ilusad Discused

Termokast võiks olla küll akvaristil. Talvel kalade ja taimede transpordiks. Mulgi on olemas, isegi mitu, aga seekord ununes koju. Hakkama sain siiski. Maimud olid väikesed ja mahtusid kolmekesi ilusasti kotti. Discuse transpordil veetemperatuur võiks kõikuda isegi 25-35 kraadini. Usun, et siis midagi veel ei juhtuks mõnetunnilise reisi jooksul. Teine asi on muidugi see, et autos olijad peavad mõnda aega palavust kannatama, aga teisiti ei ole võimalik.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 23, 2010 03:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Pixels rääkis siiski termomeetrist.
Termokast on muidugi mõttekam asi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 26, 2010 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
batsill kirjutas:
Pixels rääkis siiski termomeetrist.
Termokast on muidugi mõttekam asi.

A-aa, vanasti nimetatigi seda termomeetriks :) :P...

Kuna akva `läbisõit´ on ca 1 aasta, täpsemini 11 kuud siis vajas puhastamist välisfilter (Eheim 2180 Pro3 thermo) mis alustas tööd 1.märstil 2009. Sai akvaariumivees meediakorvid läbi loputatud, sinine svamm pestud akvavees ja impeller puhastamiseks lahti võetud. Kõige peenema valve filtrivatiini vahetasin ära. Koostasin filtri ja kõik paistab toimivat nagu uuena. Kuna filtreid on kaks ja teine sai soetatud mõni aeg hiljem siis puhastan teise kuu hiljem, et mitte korraga mõlema filtri bakterkolooniat häirida.
Vahetasin valgusti keskmises tsoonis olevad kaks 39w T5 Philipsi 840 toru välja Sylvania Aquastari ja Sylvania Groluxi vastu. Lootuses, et taimed armastavad nende spektrit rohkem. Selgus, et ca 1 aasta töötanud T5 torude valgustugevus oli silmaga nähtavalt vähenenud. T5 torude eluiga pidi olema küll pikem kui T8-l, aga tundub, et 18 kuu jooksul peaks T5 ikkagi välja vahetama. T8-l on see vast 12 kuud. Seega tuleb hakata neid poole aasta jooksul järkjärgult välja vahetama.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 27, 2010 01:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
vabandan,kui see küsimus siit läbi on käinud,aga oskad ehk öelda,palju sul sellele akvale kuus raha kulub?

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 27, 2010 02:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Mannu kirjutas:
vabandan,kui see küsimus siit läbi on käinud,aga oskad ehk öelda,palju sul sellele akvale kuus raha kulub?

Eks sinna püsikuludesse peab arvestama elektrienergia, veekulu ja kalade toidu...,tõesti ei ole seda kunagi kokku arvestanud.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 27, 2010 05:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
MARKO kirjutas:
Mannu kirjutas:
vabandan,kui see küsimus siit läbi on käinud,aga oskad ehk öelda,palju sul sellele akvale kuus raha kulub?

Eks sinna püsikuludesse peab arvestama elektrienergia, veekulu ja kalade toidu...,tõesti ei ole seda kunagi kokku arvestanud.

Ma kunagi pidasin veits arvestust, üks hetk jõudsin järeldusele, et ma ei taha seda rohkem teada. Selle kulu teadmine ei pruugi tervisele kuigi võrd hästi mõjuda :shock:

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 27, 2010 05:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Me tegin just paar päeva tagasi oma 180 ja 60sele elektrikulu arvstuse.

180 läheb rahaliselt umbes 50.- eeku (keskeltläbi 1.5 khw päevas).
60 läheb rahaliselt umbes 35.- eeku (keskeltläbi 1 khw päevas).

Suvel kindlasti summa väheneb, kuna siis kütet vähem vaja. 60 on lahtine akva ja sealt ka see summa siis natuke suurem...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 27, 2010 06:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Juba ainuüksi 100-vatine valgustus 12 tundi päevas neelab umbes 55 kr kuus.


Üles
 [ 398 postitust ]  Eelmine  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver