chris kirjutas:
MARKO kirjutas:
Aga taimekasti NO3? Üldteada on, et kuni 50 on ok, aga paljud väidavad, et üle 5 on juba hooldamata akvaarium.
Rauaga sama moodi. Mõnel juhul on minimaalne näit (0,1) piisav. Mõni pakub vajaduse olevat 0,5 ja rohkemgi.
Ilmselt on selle taga ka foobia ja kartus vatikate vastu. Enamasti on ka akvades ju ka kalad ja neile pikaajaline 50 ei pruugi enam sobida. Ilma kaladeta kasti kohta olen ka kuulnud et peetakse kõrgeid tasemeid.
Sera Fe testil on raua soovitatavaks tasemeks kirjas 0,5-1 ppm.
Mõni ütleb, et 0,1 on hea, mõni et 0,5 on hea tase.
Fe tase sõltub ka taimedest ja nende vajadusest. Kui mul oli akvas Alternatherea (enam ei ole) siis mäletan et raua kulu oli kordades teine ja see taim oli ilus vaid kõrgema raua taseme juures.
Sellist 1:1 kõigile sobib reeglit on raske leida
Pehmes vees on toitainete omistamine lihtsam seega ka puudub vajadus kõrgemate tasemete järgi. Liig kõrge no3 tase, kui see ei ole enam tasakaalus teiste toitainetega, hakkab teistpidi kasvu pidurdama mitte ei mõju enam soosivalt.
Nii ongi. See foobia on mul olemas küll. Mis puutub veenäite siis hoian KH 4 ja NO3 on mul 15-20, ehk siis pigem pehme vesi ja keskmiste nitraatidega. Raua hoian minimaalse 0,1.
Ise kahtlen just, et nitraadid võivad olla kõrged võrrelduna Fe näiduga. Kas peaks nitraate vähendama või mikrosid lisama? Vot ei oska öelda..
Tsiteeri:
See oleneb kõik sellest, mis sul seal põhjas on. Minul on muld ja mul ei leki sealt midagi. Samas sinul on vist küttekaablid, mille idee on selles, et pinnases tekib vee tsirkulatsioon ja toimub mingi veevahetus pinnase ja ülejäänud akvaariumi vee vahel. Julgen pakkuda, et küttekaablite kasutamisel lekib kogu see sodi sul rõõmsalt vette.
Küttekaabel on olemas küll, aga ei ole kasutuses.