foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: eve olen
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2006 11:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 09, 2005 11:45
Postitusi: 31
Asukoht: tartumaa võnnu
tere,tere eve olen ja veel kalu pole.lähen alles järgmine kuu poodi akv ostma.seni pidin kõik endale selgeks tegema.mulle väga meeldivad akv,eriti mis on suured ja hästi sisustatud.õhtul on neid ilus vaadata, nat kardan kas saan ikka hakkama.kui loen artikleid tuleb hirm peale aga ma riskin.kui tahe on olemas loodan et saan hakkama.saan ju alati abi paluda kui hätta jään.kas nii suur akv mahub aknalauale mida plaanite osta kunagi.olen mõelnud kuhu enda akv panna tahan vist magamistuppa panna kas sobib.aga suvel paistab suur päike sinna kas see on hea, ei tea.tore et kirjutasite mulle tahan targematega akv teemadel vestelda.eve


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 12, 2006 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 11, 2005 07:47
Postitusi: 35
Asukoht: vääna-jõesuu
Olen Mati Vääna-Jõesuust. Akva sain kuskil enne jõule. Sees ujuvad mul: 1 hypancristus Leedi Voldemort, 2 teleskoopi Tädi Pille ja Onu Vaike, 3 mõõgut Ron, Harry ja Hermione, Mõned nimetud mõõgupojad, 4 Apple snaily kes on surmasööjad, ~16 neooni kes on fööniksi ordu, palju maltsa. Kalakast on 112l. Pole vaja vist öelda kes on mu lemmik kirjandus tegelane.

_________________
112l, 2 teleskoopi,parv neoone, 1 hypancistrus(kui see nyyd õigesti tuli),mõõgud, teod.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 13, 2006 10:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
Margus, 29, Tallinna lähedalt, tarkvarafirmas arendusjuht.

Akvaariumitega sai tegelema hakatud juba kusagil kutsikast peast (80ndatel). Kuid siis mingil arusaamatul põhjusel otsustasid kõik kalad korraga maha surra mõlemas akvaariumis. Ehk siis see etniline katastroof toimus 3 päeva jooksul ja kahes akvaariumus korraga. Kuna nõukogude ajal oli selle asjaga nii nagu oli, ei saanudki neid akvaariume enam käima aetud, vahele tuli puberteet tüdrukute, mootorrataste ja alkoholiga.

Uuesti sai asjaga tegelema hakatud miski 4-5 aastat tagasi uues kodus, kuhu oli siis projekti peal suisa sisse planeeritud ca 250l akvaarium trepi käsipuu/barjäärina.

Praegast oman selles kanistris 3-e kuldkala, 2-e Flying Foxi ja 2-e mulle täiesti tundmatut sägalist.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri: tere
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2006 01:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 09:17
Postitusi: 7
Asukoht: jõgeva
minu nimi on janek. elan jõgeval. kaladega hakkasin tegelema möödunud suvi,kuna sai rootsist akva toodud,350l.Siis hakkas ka huvi tekkima.praegu täiega rahul,kalad elavad hästi,loodan et see nii ka jääb.

_________________
neoonid, mollid, gupid, mõõksabad, antsud, koristajad, skalaar, parvkalad, vähk, tigu, ja 350 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 26, 2006 10:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
Olen Kenari, 14 elan otepääl ...ühel päeval avastasin siis selle lehe ja olin siin päevad läbi...olen eluaeg tahtnud akvaariumi :D siis läksin tartu ostsin akvaariumi 37l sisutasin ära ja Elts andis mingi gupy karja 2 mollit ja 1 antsu...ants suri(jäi filtri vahele) ja isa t6i 2 uut + 2 kirvest...Ja kunagi hiljem sain neooni karja...kalu oli juba liiga palju ja otsustasin taimi juurde v6tta ..IvoOnu andisn suure hunniku maltsa...siis ema mõtles et 37l kuidagi väike,et tellime suurema siis saigi tellitud 137l
nüüd käivad mõlemad akvaariumid, emased gupyd koos maimudega on väikses , sest isaseid liiga palju suures...Hiljuti sain 2 skalaari ,sest emale need meeldisin ja mulle ka :D ja 2 vähilist on ka ja 2 6unakat + prygiteod

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 02, 2007 06:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 31, 2006 09:28
Postitusi: 37
Asukoht: E-N:Pärnu, ülejõe | (R)L-P:Tallinn
Olen Marianne, 15a ja elan pärnus.
hetkel väike akvaarium veel, sees on 2 kuldkala (1 hõbedast värvi), 2 gupyt, põhjakoristaja ja vallisneria (vms). Kuu lõpus peaksin saama ka suurema akvaariumi (u 100L) ja siis ka ostan paar guraami juurde :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2007 11:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 03, 2007 11:49
Postitusi: 18
Asukoht: tallinn
Minu nimi on siis Hanna, oled 17.Õpin 10. klassis ja ka Otsa muusikakoolis kannelt :lol: Olen kõigest üks kuu kalade omanik, nii et suht algaja, kuid arvan, et tulen täitsa hästi toime, ma loodan :D heh..
Mitu aastat tagasi mõtlesin, et ostan akvaariumi ja hakkan kaladega mässama, kuid see jäi ainult mõtteks, nüüd siis sai see mõte teostatud, mille üle ma väga õnnelik olen.
Ostsin siis akvaariumi enda esimesest palgast, üks päev läks mööda ja juba olin ära tüdinenud, kuid kui neid kalakesi vaatasin , siis muutsin meelt :D nii et ikka jäid kalad alles :D

Fine


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 05, 2007 06:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 01:40
Postitusi: 23
Asukoht: Tartu
Martin olen, elan osaliselt Tartus, kodukoht Järvamaal. Õpin EMU-s metsandust.
Ühel ilusal päeval läksin Lõunakasse ja silma jäi piinlikult pisikeses akvas punakõrv kilbu. Tahtsin ta sel samal päeval koju viia aga polnud vähemalt kolme päeva seisnud vett. Nii siis ostsime pisikese akva algul ja panime vee seisma koju. Kolm päeva hiljem tõime sõbra ära. Kohe sai mõtted visatud suure akva soetamisele. Nüüd ilutseb mul kodus 180l akva kus elab peale kilbu veel 2 Skalaari ja kolm Mollyt. Paistab et saavad PRAEGU kenasti hakkama. Varsti peaks pildid kah üles saama.

_________________
180l punakõrva elupaika, 50l akvasse elu sisse puhumas(taimed ja kalad).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 20, 2007 05:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 17, 2007 10:18
Postitusi: 37
Asukoht: Hiiumaa
Tere!

Mina olen Kaisa vanust on mul 13 aastat, elan Hiiumaal ja käin Palade Põhikoolis. Akvaristikaga hakkasin tegelema see aasta 17.märts.
Tegelt ma sain omale akva sünnipäevaks, sünnipäev on mul 25.märts.
Akva on mul Juwel rekord 70.Seal elvad: palju Gupysi (mida koguaeg juurde tuleb),Mõõksabad,Õuna teod ja Prügi teod.Taimi on mul ka igasuguseid.



Kaisa.

_________________
Õuna teod,Prügi teod,1Mõõksaba,4 Skalaari,Põhja kalad. 70L Juwel Rekord.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 06, 2007 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 01, 2007 10:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Tere, meid on kaks. Üllar(23) ja Merlin(19). Elame Tartus. Merlin õpib EMÜs maastikuarhitektuuri ja Üllar on kontorirott :lol:

Praegu on meil 75l Juwel akva. Taimedega on suht veider olukord- vallisneria spirale saime ühe toreda foorumlase käest(ocean) ja endal on vanast-vanast akvast järgijäänud mingid taimed, nime ei teagi.. ja mis kõige vahvam: jõest mudast väljasongitud konnalehed. Liiv on Peipsi järve äärest toodud, kivikesed poest ostetud. Valgus, filter, mullid, soojendaja kõik olemas.

Elanikeks on üks teleskoop ja kaks aretatud kuldkala, paksu kõhuga pallikesed ( lad.k. nime ma jällegi ei tea), üks väike triibuline põhjakoristaja
( pole taas au nime teada), ja üks jõest püütud särje-viidikalaadne pisike kala ...Sellega oli nii, et suvel püüdsime selliseid kalamaime kodu juurest järvest guraamile ja teistele söögiks, u 30 ringis viskasime neid akvaariumisse. KÕIK peale ühe söödi ära .. ja see üks ongi see, kes elab koos teistega meil..suht koomiline :roll:

Kõik elavad rõõmsalt koos...


Terv, M & Ü


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 07, 2007 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Tervist! mina olen Karl, vanust 19. Selle suure lolluse, akvaariumiga, hakkasin tegelem umbes aasta tagasi :wink: . Ise olen rohkem tehnikainimene, aga ei tea kuidas see asi juhtus, aga tõsi, huvitav on :P .

Kast on siis omavalmistatud 175L, tehnika siis: valgus 3*30w (kohe lähiajal võtan asja uuesti ette, lisan ühe toru ehk siis kokku 4*30w, ja käitan torud el-ballastidelt, hetkel on säästulampide el-ballastid mis ei ole eriti head), filtriks on EHEIM pro 2224, ja lisaks soojenduspulk. Elanikud: 5 Ancistrust, 9 neooni, 2 kuldset guraamit, 1 bala hai

Rohkem nagu polegi rääkida, mõned pildid on ka albumis, kindlasti neid lisandub veel varsti. \:D/

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri: Hei
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 07, 2007 06:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 17, 2007 10:36
Postitusi: 139
Asukoht: Harjumaa , Kuusalu v, Kiiu 42-6
Olen Johanna . 13aastane .
Akvaristikaga tegelen eelmisest aastast .
Alustasin 20l akvaga , nüüd 112l akva .
See on täiesti minu oma , kuna ema ja isa akvariumidest huvitatud pole.
Akvaariumi elanikud :
4õunatigu , 1 tundmatu tigu :shock:
3mollyt
15gupyt
13mõõksaba
4guraamit
2antsu ;D
kunagi olid ka neoonid , kuid kõik heitsid hinge :(
Sou sääd .
Igastahes , maimukesi ujub mul ka ringi akvas .
Muud nagu polegi :D

_________________
112l .
Elukohaks :
Mollidele ,
Guraamidele ,
Mõõksabadele,
Tigudele ,
Taimedele ka :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2007 02:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 15, 2007 11:27
Postitusi: 39
Asukoht: Nissi
Annika, 20, Nissi..

poole kohaga õpin ja teise poolega kasvatan last ja toidan tihaseid ja panin ka akva käima alles, hetkkel veel kaulu ega taimi ei ole, kui sigineb neid sii muudan siin postis ära.

edit: 4 skalaari , 3 mõõka, 1ants ja veel kaks pisikest punast ja kaks väga pisikest hallikat mulle tundmtut kala..
pluss õunad-tornid


Viimati muutis anza, Neljapäev Dets 13, 2007 03:59, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 11, 2007 04:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 11, 2007 04:15
Postitusi: 4
Asukoht: Pärnu
Kristhel, Pärnakas, vanust 19 aastat. Ratsasportlane ja fotograafia huviline. Õpin ja töötan ja treenin.
Esimene akvaarium (need minid plastikud) tekkis koju kingitusena. Sisse kolisid 2 gupit. Emane ja isane. Isane oli ilus täpiline ja sai nimeks Täpi. Kõige kauem elanud kala minu akvamaailmas, aasta aega. Kinkis ka minu esimese kalapesakonna. Edasi kolisid nad suuremasse plastikakvasse. Ning sugulase käest sain hiljem 20L akva. Kasvatan ainult gupisid (praegu!), sest pole leidnud mõnd teist meeldivat liiki. Mõtlen küll Mollide peale vaikselt. Põhjakoristajad mulle ei meeldi. Hunnik tigusid elab kah seltsis. Vahepeal jäi see maailm soiku, elasid omaette ja ema küüris akvat. Nüüd hakkan vaikselt tagasi pugema ja püüan ise nende elust osa saada...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 23, 2008 04:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 18, 2005 12:19
Postitusi: 28
Koger, harjumaakas, vanus muutub iga aastaga. Esimese akva (umbes 25L) sain tasuta oma onu käest kui olin umbes kümnene, oli teine väikese mõraga, aga vett pidas. Filtri ehitasin ise (sellesama onu eeskujul) apteegist ostetud klaastorudest-mensuuridest ja ema sukki sai filtrina kasutatud. Filtris liigutas vett hirmsasti mürisev õhupump. Neid klaastorusid sai siis piirituse lambi peal parajaks painutatud, olid ikka ajad... Teise akva 100l ostsin viis aastat hiljem juba oma taskuraha eest, selle eluiga jäi suhteliselt lühikeseks, tekkisid vist muud huvid, ja müüdud ta sai. Nüüd, oma maja ja hoovi omanikuna enam vähemaga, kui akva 240L ja tiik 240m3 ei lepi.
Üks mõttetera:
Majaomanik ilma tiigita ei ole tõsiseltvõetav majaomanik. :wink:


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver