foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 10, 2010 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 12, 2008 01:56
Postitusi: 340
Asukoht: Lääne-Virumaa Rakvere
Tere! Olen Kadi ja olen 16 aastane! Olen tegelenud akvaristikaga juba siis kui ma noor olin. Esimese akvaariumi sain kui oli mu synnip2ev ma sain 6 aastaseks. elanikek olid gupid kes hirmsal moel paljunema hakkasid. Kui guppisid enam polenud otsustasin akvaariumida jamamise l6petada. Akvaarium j2i kuuri seisma umbes 6 aastaks. Kui k2isin rakveres Nurgaaiakeskuses s6brannaga, siis seal olid kalad m[[a ja nad hakkasid 6udsalt j2lle meeldima. Helistasin siis isale ja kysisin kus on me vana unarusse j22nud akva. JA seal see kalaarmastus alguse sai. Kui ma j2lle olin sellest v2iksest akvast tydinenud, siis ostsime omale 60 l akva. UUesti otsistasin kalu pidama hakata 2008 aastal. Nyyd see ilusti kalu t2is. M6ned n2dalad tagasi soetasin endale 37 l akva. Otsustasin krevette pidama hakkata. :lol: . Siis peale seda ostsin veel mull akvaariumi kus praegu pesitseb marmorv2hk.

No nyyd kyll sai palju. :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 01:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Olen Katrin! Huvi kalade vastu algas potililledest. Ei leidnud enam poest huvitavaid. Kuulsin veeaiast aknalaual ning hakkasin otsima veetaimi. Alguses oli pisike läbipaistev vaasike, siis juba 10-liitrine "akva". Siis kingiti 54-liitrine ja öeldi, et järsku tahad ükskord kalu ka. Ja nii läkski.

900-liitrine: isane pärlguraami, 3 agamyxist, 4 synodontist, 3 heteropneustes fossilis, 1 mystus leucophasis, 2 pterygoplichtys gibbicops, 3 Thoracatumit, õuna- ja tornteod. Vist sai kõik.

240-ses on memmekad ja pisemad kalad: erinevat sorti corrikad, 3 platidoras costatat, 21afrika cichlidi (sinine), 3 skalaari, 2 farlowella acust, 1 pangio semicinctus black, 2 farlowella vittatat, 1 emane pelvicachromis pulcher kribensis, 3 isast pruun ancistrus, 1 emane ja 2 isast pruun loorik antsistrus, 1 pärlguraami, 1 hypancistrus, 1 apteronototust (must nuga), 1 zonancistrus, 2 rinerloricaria hasemani. Ehk vist kõik. Noh, loomulikult ka teod.

340-liitrine: 4 erinevat kuldkala ja igasugu teod.

128-liirine: oli roosade antsutittede paradiis (ehk tulevikus jälle), albiino loorsaba paar, 2 isast pruuni loorsaba, 3 roosat albiinot veel, 2 SAE-d, mitu black redi ja mitu punast antsukest ja teod.

54-ses on 4 pleurodelest waltlit (hispaania ribivesilik), teod.

30-liitrises on killer teod ja lillakad õunakad.

Ei tea, kas sai nüüd kõik.

P.S. kui kusagil on kirjavigu kalade nimedes, siis vabandan. Hea, et ma sellegagi hakkama sain.


Viimati muutis KRA, Reede Juun 13, 2014 06:39, muudetud 5 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 01:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
On toimunud muutused ja kehtib eelnev postitus.


Viimati muutis KRA, Laupäev Mär 17, 2012 02:04, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 01:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 04, 2009 09:36
Postitusi: 148
Pildid: 4
Asukoht: kohila/tallinn
ja mina arvasin, et ma olen hull akvamaniakk!!! :lol: :shock: :lol:
jõudu!

_________________
130L
25L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 01:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mida vanem seda hullem. Sul veel aega on


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2010 01:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 25, 2010 11:15
Postitusi: 7
Asukoht: Pärnu
Tere, mina siis Marju ning olen kõiges akvaariumitega seostuvas alles päris kogematu.
Praegu on 60L akva milles elutsevad
3 Xiphophorus maculatus (Platid) ning varsti neil ka tittesid tulemas.
8 Paracheirodon innesi (Neoonid) kes küll praegu eriti hästi end ei tunne
1 Gyrinocheilus (Hiina vetikasööja)

Mõned kirsskrevetid ja paar teosööjat tigu.
Eks ma varsti mõtlen ka välja, keda neile sinna juurde panna. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 03, 2010 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 21, 2010 09:53
Postitusi: 48
Asukoht: pärnu
Tere olen Liis.
Mul on 25l akvaarium
Elanikud:
4 gupit
3 ancistrust
3 õunatigu
Olen alles väga algaja (nädalaega tagasi alustasin) :P


Üles
 Teema pealkiri: Tere
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 08:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 02:17
Postitusi: 83
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tere olen Jarko ja olen 13 aastane kaladega hakkasin tegelema 5 aastat tagasi. Tegelen õppimise ja spordiga (nagu enamus minu vanuseid). Spordialaks on laskesport ja olen sellega rahul.Akvaariumeid on mul siis kaks ja on soov ühte suuremat juurde ehitada.

Akvarium 64l
8 terneetsiat
1 ancistrus
1 kukeke (emane)
1 labeo frenatus
ja mõned teod (enamasti rornteod)

Akvaarium 35l
7-8 gupit
1 bala hai
1 Platydoras costatus
tornteod

Ma ei tea mis minuga juhtuks kui ma ei saaks enam akvaristikaga tegeleda (ELU OLEKS VÄGA; VÄGA IGAV)
Ja mul on tugevalt väljakujunenud SAS (suurema akvaariumi sündroom)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 26, 2011 07:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Tervist, nagu kasutajanimigi vihjab on mul nimeks Kenno ja vanust 22. Akvaristikaga olen tegelenud umbes aasta aega. Esimene akvaarium oli väike 25L kumera klaasiga ning sees vallisneriat, demersumit ja mõned eluspoegijad ning hiljem sai ka mõned põhjakalad ostetud, kuid üldiselt akvaristikast eriti midagi ei jaganud ning siis sai selgeks, et väga kitsaks jääb kaladel ning sai foorumi kaudu 63L akvaarium ostetud ning ennast rohkem akvaariumi pidamisega kurssi veetud ning siis tulid juba igast taimed, lisavalgustuse paigaldamine, taimerid valgustusele, öövalgustus, erinevaid kalu akvaariumisse juurde kuni jäi ka 63L kitsaks ning ostsin juurde 45L kasti ning tegin ise kaane ja pooled asukad kolisid sinna ümber kuni läksid mõtted veel suurema akva suunas ja sai ostetud 200L ja veel väike 17L sellega kaasa ning 45L sai maha müüdud!

Praegune seis siis selline:
200L akvaarium: 11 barbust, 16 neooni, 4 antsu, 3 botiat, 2 flying fox'i, 1 SAE, 2 bicolorit, 2 frenatust, tornteod(vist enamus teosööjatigude poolt nahka pandud) ja teosööjateod ning 22 erinevat taime ja kahjusk ka vetikaid! 63L akvaarium: 6 mõõksaba+ maimud, 3 mollit, 3 kiiversäga, 2 Antsu+maimud, 3 õunatigu, 3 teosööja tigu, tornteod, 9 taime! 17L akvaarium: krevetid, oto, 5 taime!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 28, 2011 12:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Tere!

Olen Helina, TÜ Sotsiaal- ja Haridusteaduskonna ülõpilane. 23 aastane.
Minu huvi akvaariumite ja kalade vastu sai alguse (vist) 2003 aasta kevadel, kui mu vennale sünnipäevaks väikeses ümmarguses akvaariumis Betta Splendens kingiti. Siis teadsime teda vaid Kukekese nime all ja nii kutsusime ka :)
Akvat pestes lõhkusin selle kogemata ära (ei tea, miks üldse MINA seda pesin, venna oma ju :D ). Ise lõhkusin, ise ostsin asemele ka, sel korral 16 liitrise kasti. Kukeke kolis minu tuppa.
Millalgi sain akvaariumisse ka filtri ning siis elasid seal vahelduva eduga ja paari-kolme kaupa gupid, terneetsiad/leinasalmerid (kõigi minu terneetsiate nimeks oli Kilunägu), mõõksabad. Aga ega neile seal 16 liitrises väga ei meeldinud, ja pole ka ime - tol ajal ei teadnud ma kalade pidamisest eriti miskit. Akvaarium jäi tühjalt seisma ja sai hiljem välja laenatud.

Nüüd, 2011 aasta mais jõudis 16 liitrine kast koju tagasi. Võtsin endale Betta - ilusa ja sinise. Nädala pärast sai ta aga õnnetult hukka... Mul oli nii nii kahju. Ühestki kalast pole varem nii kahju olnud... Ja üsna kindlasti oli tema surm minu süü, millest ma alles nüüd aru saan, pärast põhjalikku foorumites sobramist. Akvaariumipidamisest ei tahtnud ma aga nii lihtsalt loobuda, seega kolisid sisse uus Betta - üsna sarnane eelmisele - ja õunatigu. See Betta sai aga filtrita akvaariumis elamisest uimemädaniku ning otsustasin, et aitab küll - väiksesse akvaariumisse filtri ostmise asemel tuleb suurem akvaarium muretseda :D
Sellest saati on asjad üsna kiirelt käinud. Juba järgmisel päeval olin kasutatud 72 liitrise akva omanik, mis on minu esimene tõeline akvaarium - korraliku filti, valgustuse, soojenduse ja elustaimedega. Uurisin ka suuremaid, aga otsustasin esialgu ikkagi selle kasuks. Bettake sai terveks ravitud ja kolis koos teoga suuremasse akvasse. Betta'ga üsna samal ajal lisandusid akvaariumisse veel kaks harjasnina ja punasaba-hai. Hiljem kolisid sisse veel ka sinine õunatigu ja neoonid.

Praeguseks on Betta tagasi 16 liitrises, sest suuremas akvas ei saa ta enda ja teistega hästi läbi - saba on kohe ribadeks. Otsustasin loobuda proovimast teda sinna tagasi kolida - üksi elades on ta märksa tervem ja õnnelikum, muudkui mullitab.
Suuremas akvas otsustasid mu õunateod lapsed saada, niisiis on seal lisaks kahele harjasninale, haile ja 7 neoonile veel ka umbes 35 väikest õunatigu.
Kodus on veel kaks kassi ja koer :)


Viimati muutis -kalisa-, Reede Nov 11, 2011 12:32, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2011 01:54 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 23, 2011 10:01
Postitusi: 68
Asukoht: eesti
tere mina olen Anu , 31 aastane,elan harjumaal ja kalu hakkasin pidama selle pärast et 54 l akva sai kingitud lapsele sünnipäevaks.
asi hakkas edasi arenema. Tulid kalad ja asi hakkas suuremat huvi pakkuma.
Muretsesime veel 100 liitrise ja sinna kolisid vana elanikud ja juurde võtsime veel iga sordi teise poole. nüüd ujuvad suures akvas mõõksabad - punased ja üks sinine emane.
Hulgaliselt kupisid millest isased on kohati väga kenade värvidega.
siis on viis mollit, neli neooni, kaks teosööjat , ja kaks beciliat, neli antsu, neist kaks albiinot, oi neid on veel ja veel.
ja lapse akvas on siis suurest akvast välja korjatud lapsukesed.
kui keegi tahab kalakesi võib julgelt küsida.

_________________
52l , 100 l, .akva 4 neooni, gupid, 2 mõõksaba, 4 pisikest punast kala, 2 albiino antsu, must emane ja isane ants, ja veel hulganisti ilusaid kalu.:)) elu missugune
Kui keegi tahab antsukesi siis helista tel 53414517


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 01, 2011 12:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Tervist!

Olen Maarja, vanust on 22 aastat ja elukutselt meedik :)

Lapsest saati olen enesele akvaariumi soovinud kuid tol ajal polnud võimalik või lihtsalt ei lubatud. Viimase paari aasta jooksul hakkas see soov mind taas kummitama, kuid liikuv elu ei võimaldanud seda.
Minu esimeseks akvaariumiks on 60 liitrine (tegelikult mõõtude järgi arvutades sain hoopis 59). Soetasin selle kasutatult, tuttaval seisis keldris. Kaasas oleva tehnika sai eelmine omanik poest koos akvaariumiga kaasa ehk siis ostis stardika. Filtrile panin uued svammid ja veepump liigutab ka vett täitsa jõudsalt. Kaane küljes olev lamp on 15 W kuid lähiajal on plaan taimede pärast pisut särtsakam lamp sebida.
Hetkel on asukateks 10 pisikest säravat neooni, 2 musta mollit ja 2 antsu, kellest üks on peale hiljutist vee vahetust ja akva puhastamist peitu pugend. Nimelt ta on ainult 1.5 cm pikk. Tulevikus on plaanis veel mõni pisike kala võtta.

Lisaks kaladele on peres ka kass Charlie.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 07:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 28, 2010 06:31
Postitusi: 65
Asukoht: Lääne-Virumaa
Hei!

Nimeks on mul Hanna-Liis, vanuseks 14 aastat. Elan Lääne-Virumaal.
Akvaariumi lunisin ma endale üheksandaks sünnipäevaks ja sellest ajast pean ka kalu.
Akvas on 54 liitrit vett ja seal elab harilik harjasnina (antsu) Subaru ning kaks botiat Padrun ja Sadul. :)
Plaanis on võtta ka gupid.

_________________
54 liitrit
1 Harilik harjasnina
2 Botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 03, 2011 04:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juul 02, 2011 08:43
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu
Tsau!



Olen Anastassia ja 13 aastat vana:DElan Tartus ja tegelen siis õppimisega nagu enamus minu vanuseid :D Huvi kalade vastu tekkis umbes poolaastat tagasi. Tahtsin hirmsalt kalu endale kuna närilised mu emale ei meeldinud ja linde ma ei tahtnud, koer on meil juba olemas ja seetõttu ei saa kassi võtta. Lunisin neid kalu päris pikka aega tegelikult, sest vanemad polnud nõus kalu ostma kuna nad arvasid et ma ei hoolitse nende eest. Lõpuks sain ikkagi 110L akva (enne seda käisin mööda loomapoode ja panin akvade ja varustuse hindu kirja:D) Selles 110L elavad mul siis 5x barbust ja 5x black mollyt ja 1 ancistrus. Plaanis võtta ka 200L ja sinna siis elama panna 1 teleskoop,2 punamütsikest,ja 1 kuldkala. (loorsaba vms.) ja siis eile kinkis vanaema mulle 350L (rio juweli oma kõik akvad juweli firmalt) ja selle kohapealt ma veel ei tea kelle sinna elama panen, tahaks betat, sest minuarust on need väga ilusad. Kuid üldiselt ma ei tea kelle sinna panen meeldivad ka discusused, et siis hetkel olen hädas sellega kelle sinna elama panen. Minu päris esimene akva(110L) on siis minu toas ja 350L läheb arvatavasti koridori.


Ja mul on algajatele ka soovitus, et kui sa kalu tahad siis uuri enne seda ikka väga korralikult sellekohta(mul on sugulasi kes on ühel päeval poodi läinud kala ostnud ja siis on kala ära surnud ja sugulased kurvad ja mõtlevad et said haige kala poest sest et ta suri nii ruttu ära, aga loomulikult sureb kala ruttu ära ,kui sa paned kuldkala ala 15L akvasse söödad vahest ja vahest ei sööda), ka mina tahtsin omale ühelpäeval paugupealt kalu ja siis rääkisin isale et lähme nüüd poodi ja ostame ära, aga isa ütles et suve lõpuni peab ootama, peale Iirimaal ja Londonis käiku arutab seda asja uuesti. Ja selle 1,5 kuuga ma hakkasin siis igavusest uurima rohkem nende kalade kohta ja nüüd on mul hea meel, et kohe neid kalu ei ostnud kui selline mõte pähe kargas, mõtlen nüüd et millised oleks need tagajärjed ,kui ma need niimoodi nende nappide teadmistega oleks kalu pidama hakkanud, usun et kurvad . Et kui tahte kalu siis varuge enne seda umbes 1 nädal kuni 1 kuu ja siis kui olete ära uurinud nende kalade kohta piisavalt siis võtke kalad ja siis oskad ikka teha ka midagi mitte nt kui kala ujub aeglaselt et nüüd hakkab kohe surema kuigi tegelikult ongi see kala aeglane( mu tädipojaga oli nii et sai kalad ja siis vaatas et kala ujub aelaselt et nüüd hakkab surema kohe) :lol: Suht pika jutu kirjutasin vist:D

aga tsau siis:D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 10, 2011 02:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 10, 2011 12:57
Postitusi: 58
Asukoht: Pärnu , Paikuse
Tervist ,
Olen Anastasia (nastja) elan Pärnus, on olemas 2 akvaariumit
1 80l
2 45l
hetkel väiksem akvaarium seisab .
Kalu on siis:
2 Marmor Guraamit
hetkel 1 Pärl Guraami
eeem, 2 neooni
ma arvan et rohkem kui 10 guppyt ja mollisid
ja üks tundmatu kala mille sain poes kogematta kaasa
on olemas ka põhjakas (Kiiversäga)
ja on olemas pisikesed teod ja õunakad
ahjaa, on olemas veel 2 kala aga ma ei mäleta mis nende nimed on :D:D hästi pikk ja keeruline nimi mis ei jäää meelde :)


Viimati muutis MsNastja, Laupäev Juul 28, 2012 12:59, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver