foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 10, 2003 11:42 
Moderator

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2003 01:22
Postitusi: 134
Asukoht: Soome, Tampere
Minule on tulnud see küsimus mittu korda privasõmnumitesse ja sellepärast otsustasin oma andmed siia üles panna. Ja teised võiks panna oma andmed selle sõnumi järele, siis oleks teada, kellega siin vestleb :)

Ma olen siis Tero Leponiemi (26 a.) Soome Jyväskyläst, kus ma preagu õpin ja kirjutan oma magistritööd. Eriala on folkloristika ning etnoloogia. Magistritöö teema on selliste sarnaste vestlusfoorumite kollektiivsus, ehk postmodernid kollektiivid. Seda foorumi ma ei uuri, siin ainult vestlen akvaariumitest :wink: Lisaks töötan J@rgon-kultuuriuurimuse portaali projektikoordinaatorina (http://virtuaaliyliopisto.jyu.fi/jargon/).

Akvaristikaga olen tegelenud mõningaid aastaid, ning praegu olen ka Jyväskylä akvaariumiseltsi juhatuse liige (http://members.surfeu.fi/jkl.jas/). Liikmeid meil on u. 120 ja oleme Soome akvaariumiliidu osa.

Minu akvaariumites ujuvad:

400 liitrises:
4 tk Trichogaster trichopterus (sinine guraami)
2 tk Trichogaster leeri (pärlguraami)
16 tk Rasbora heteromorpha (kiillaik-rasaboora)
10 tk Barbus pentazona (viievöödiline)
1 tk Crossocheilus siamensis (SAE)
2 tk Garra cambodgiensis (false-SAE)
2 tk Ancistrus sp.

100 liitrises:
Apistogramma borellii haarem (1 isane + 2 emast)
10 tk neoontetra
1 tk Ancistrus sp.
ning tulemas täna 6 tk Carnegiella strigata

Igasuguseid muid on ka olnud...

Paar pilti olen ka nendest teinud:
http://www.cc.jyu.fi/~einars/kuvia/akva.jpg
http://www.cc.jyu.fi/~einars/kuvia/akva2.jpg
http://www.cc.jyu.fi/~einars/kuvia/akva/1.jpg

Ning pilt toidust: http://www.cc.jyu.fi/~einars/kuvia/toit.jpg
ja CO2-süsteemist http://www.cc.jyu.fi/~einars/kuvia/seest.jpg kust on näha ka EHEIMi 2217 filter.

Ehk see minust ja minu akvaariumitest. Lisa pilte teen, kui saan endale korralikuma kaamera. Kirjutage nüüd ka teised, et kes olete ja kust tulete :D

_________________
UUS 320 liitrine Kolumbia-akvaarium ning 128 liitrine Apisto-bassein.


Viimati muutis einars, Neljapäev Dets 11, 2003 11:53, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 10, 2003 05:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Mina olen Liisa, elan Põlvamaal, Värskas. Olen 13 aastane( 31.dets saan 14). Tegelen hetkel õppimisega :x Nagu kõik minu vanused.
Akvaariumiga hakkasin tegelema 2 aastat tagai. Nimelt oli mu isa ostnud mingi 8 aastat tagasi ühe 60 liitrise akvaariumi Venemaalt. Ja noh eriti just sellepärast sealt, et nii odav. Ja siis ta tegeles sellega mingi 2 aastat ning lõpetas akvaristikaga siis kui kõik kalad ära surid :lol:
Ja siis läks akvaarium garaazi. Mul tekkis siis niisama huvi kalade vastu, kuna ma elan ju maakohas ja laht on siin ka kalal käin ka vahel. Ja võtsingi siis selle vana akvi (mis algul laskis läbi, aga kasutasime mingit ainet ning enam ei lase) ja puhastasime ära.
Esimesed kalad olid kuldkalad. Nood elasid ca 1 aasta mul ning siis suris 3 ära ja ühe viisin loomapoodi. Edasi hakkasin gupidega tegelema.... :)
Unistuseks oleks 160 liitrine akv, aga kuna mul on hetkel suurimaks sooviks saada Am. cockerspanjel siis akvaarium jääb kahjuks praegu tahaplaanile :roll: Ja mul oli siis valida, kas osta suur ja uus akv või koer- valisin koera. Kui hakkab jälle pangakontole raha tekkima siis ehk ostan ka suure akvi :D
Muidu tegelen spordiga (jalgpall, suusatamine), fännan arvutit ja tegelen lemmikloomadega, mul on olnud merisead, muskuspardid, kassid(ja on hetkelgi) ning akv(mis on samuti hetkelgi).

Hetkel akvas kalad:
5 neoontetrat
3 ancistrust
umbes 20 gupipoega+mõned molli pojad
8 täiskasvand gupit
3 mollit

Kui on küsimusi siis mu MSN on liisa1000@hot.ee

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Viimati muutis Liz13, Pühapäev Dets 14, 2003 01:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 05:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
tere! minu nimi on Tiina , elan tallinnass. alustasin kalade pidamist eelmise aasta augustist! präegu ma pean (võite alt lugeda) palju kalu! rohkem mul õelda ei olegi..

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2003 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Mina olen Helena ja elan Viimsis.
Tegelen tarkvara testimisega.

Akvaristika vastu tekkis huvi 2003.dal aastal.
Alustasin pisikesest Maria käest saadud 30 liitrisest akvaariumist mis pidas edukalt vastu kaks aastat.
Nüüd olen ligi aasta olnud vietkong'i 100 liitrise omanik.
Alates algusest on vaid üks kala pidanud mu katse-eksitus-meetodile vastu - Ancistrus.
Praegu on akvas 2x Ancistrus, 4xColisa Lalia, 6x Black Phantom Tetra, 2xOto, 2x apple snail.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Viimati muutis Ly, Kolmapäev Dets 05, 2007 05:26, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2003 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Hommik,

Mina olen Andres (23), elan Tartus. Õpin EPMÜ's IV kursusel metsamajandust, töötan Playtechis arvutigraafikuna. Akvaariumitega kokkupuude alates varajasest lapsepõlvest. Oma isikliku akvaariumi pean alates oktoobrist, eile õhtul sai viimaks sinna ka vesi sisse.

Oma kastiga üritan võimalikult palju DIY rõõme nautida, seni olengi kõik (peale soojenduse) ise kokku pannud. Fännan "Dutch-style" akvaariume, vähemalt teoorias üritan oma uue kastiga midagi sarnast teha.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2003 11:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Priit, 28, proletaarlane.

Akvaariume mäletan olympiaajast, mil suurele vennale paar gupit sünnipäevaks toodi. Elasid siis tsaariaegses, laia kaelaga 5liitrises purgis. Päris efektne oli. Hiljem vôlus vanaisa kuskilt 40liitrise akvaariumi välja (sel ajal defitsiit) ja hakkasid tekkima ka mingid klaastorud, laboratooriumisoojendid. Oli isegi mingi bakeliitkerega ôhupump, peale graveeritud skalaar ja kiri "Zookombinaat Tallinn." Sellest ajast pärineb ka roosa silinderjas filter, teeneliseim akvaariumiaparaat meitel, mille vahetas paari päeva eest välja "Hydor."

Hiljem, pôhikooli ajal kingiti 200liitrine kast, millest sai kodu uhkus. Aga haiglane huvi vedurite vastu sundis Tallinna vanaema juurde kolima, kaasa sai vôetud vana 40liitrine akvaarium ja sinna asustati 3liiki sägasid, kaks lorikaariat, kaks tapluskala, paar neoonkala. 200liitrine kaunistab isakodu seniajani ja on korteriks kahele skalaarile, parvele mollidele, paarile gupile ja ancistrustele. (Keda mu ema Imisägadeks hüüab!) Ja pôhja kontrollib juba 12aastat mingi must usjas kala, väliselt järvesäga moodi.

Tallinnas oli akvaariumist rôômu vaid paariks aastaks, ent siis juhtus ônnetus. Akvaarium paiknes kütmata toas, vanaema läks valgust sisse lülitama. 100watine hôôglamp pôles laksuga läbi ja lôi korgid välja. Vool kadus, vanaema ei osanud korki tagasi panna, ise olin pikal sôidul ja akvaariumi temperatuur ühtlustus ôhutemperatuuriga umbes 5kraadi juures. Tagajärjeks oli oli lein ja akvaariumi tühjakskallamine kompostihunnikusse.

Paar aastat tagasi tahtis sôber koristamishoos 60liitrist kasti minema visata. Ei pidanud vett. Aga ajad olid muutunud ja ressursipuudus oli poodidest rahakotti kolinud. Akvaariumisilikooni jaoks oli raha ikke.
Märtsikuus on asustatud ka 150liitrine akvaarium, mida näeb Album.ee-s SoobelRailways nime alt. Akvaariumide parameetreid püüan joone all hoida.

Muidu vean Edelaraudtee lipu all reisijaid, kodus meeldib vahel vedurimudeleid ehitada ja ennesôjaaegseid jalgrattaid restaureerida. Joonistada ja kirjutada meeldib ka.

_________________
Pilt


Viimati muutis Soobel, Esmaspäev Mär 29, 2004 07:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2004 10:05 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 11:38
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Olen caty (33). Akvaarium on olnud nii kaua kui mäletan. Alguses oli 25 l gupidega. Nüüd 100l (väike selline) ja 60 liitrine mis täpselt kapi auku mahub. Kalu on igasuguseid ja kõiki ei teagi nimepidi. Skalaarid, mollid, mõõksaba, tetra puntiused, kiillaik rasboad, ancistrused, dainod, neoonid, kardinalid,krevetid,acanthodoras cataphractus (kogu aeg koopas peidus), ..., .... kolme sorti teod: "õuna" tigu, "kruvi" ja mingid väiksesd vidinad veel.


Viimati muutis caty, Esmaspäev Jaan 19, 2004 03:03, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2004 12:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 05, 2004 02:56
Postitusi: 6
Asukoht: Tallinn/Türi
Triin, 21, TPÜ haldusjuhtimise 3. kursus

Akvaristika hakkas huvitama siis kui "äiapapal" mingil imelikul kombel kõik kalad akvaariumist ära surid ja samal ajal juhtus emal töö juures mõõksabadel järelkasv olema.
Vaba akvaarium+beebid kes tahtsid kodu=otsustasin akvaariumit pidama hakata. Praeguseks on need pisikesed kahjuks meie hulgast lahkunud :( . Aga minu hobist on saanud juba paljude tuttavate arvates suurushullustus: Ikka suuremat akvaariumit vaja ja peamine asi millega Triin tegeleb on kõikvõimalikud kalasaidid ja foorumid!

Tahan ju et enam vead ei korduks!
Akvaristika on nii huvitav ja lõputuid võimalusi pakkuv! :P

_________________
akvaarium 100L
7 sorti taimi (suur aitähh Devile); Punauim hai (Epalzeorhynchos frenatus); 2 kuldset guraamit (Trichogaster trichopterus).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 11:10 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Tõnu, 32, elan Tallinna külje all Kostiveres. Raha teenin väikeettevõtjana arvutialal.

Akvaariumi koos gupide ja kuldkaladega pidasin esimest korda ammu-ammu kooliajal - ilma lisavalguseta, kehva filtri ja ilma interneti abita (jõletum barbaarsus, eksole ;) ).
Teine akvaariumiajastu algas eelmise aasta suvel, kui tekkis vajadus meile hoiule toodud gupide käekeäiku parandada. Tänaseks on sellest saanud nagu mingi sõltuvuse alaliik ja akvaarium neelab suure hulga nii töö- kui puhkeajast.
Suhtun akvaariumisse suhteliselt eksperimentaalselt ja praegu olen pühendunud taimekasvu praktika saladuste uurimisse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 24, 2004 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 22, 2003 06:48
Postitusi: 7
Asukoht: Võru
Marek, 30, elan Võrumaal Parksepas. Töötan AS Lapi MT plasma-pingi operaatorina. Mis see on, küsite? vastan: plasma tehnoloogia lõikab metalli.
http://www.lapimetall.ee
Vabal ajal tegelen kaladega ja kuulan Drum and Bass´i.
Oskarid on minu lemmikud......

_________________
Akvaarium 260 liitrit
2 punast ja 2 tiiger oskarit
(Astronotus Ocellatus)
filter Fluval 303 (kanister) ja Tetra 1000
mõned tugevad taimed, 3 Ancistrust
teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 25, 2004 12:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Olen Kaarel, 15 aastat vana õpin Tartu Kommertsgümnaasiumis. 2002 aasta septembris sain omale esimese akvaariumi 55l. Seal elasid alguses kuldkalad, kellest ma hiljem loobusin ning neid tulid asendama neoonid. 2004 aasta veebruaris otsustasime suurema akvaariumi muretseda. See sai olema 240l.


Viimati muutis kaarel, Pühapäev Mär 28, 2004 11:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 03, 2004 10:09 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tere ka Teile. /me on 28-aastane Jurjevi mees. Õpin Audenteses IT-d.
Välja näen selline : www.hot.ee/musoon/tiff01.jpg
- kui me ükskord kokku saame, no ütle mulle ikka tere.

Tunnen end hästi just sellises keskkonnas ja selliste liikumisvahenditega.
Akvaristikas pakuvad huvi eeskätt veealused heinamaad ja nende karjatamine.

Tänan tähelepanu eest :shock:

Akvaariumid 96L ja 20L
____________________________
Taimed:
Hydrocotyle verticillata
Lilaeopsis brasiliensis
Echinodorus bleheri
Hygrophila difformis
Cryptocoryne wendtii
Vallisneria
Cladophora
Java Moss
Cryptocoryne Crispatula
Ludwigia Glandulosa
Micranthemum Umbrosum
Hygrophila Polysperma
Ludwigia repens
Limnophila aquatica
Rotala rotundfolia
Anubias barteri v. Nana
+ 2 pinnataime
____________________________
Kalad:
Paracheirodon innesi
Epalzeorhynchus bicolor
Pelvicachromis pulcher (Kribensis)
Corydoras ???
Neolamprologus brichardi
Apistogramma Cacatuoides
Hemigrammus Erythrozonus
Otocinculus affinis
False SAE
Ancistrus
Trichogaster trichopterus
Black Molly
Guppy


Viimati muutis Tiff, Teisipäev Veebr 03, 2004 08:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 03, 2004 02:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2004 07:46
Postitusi: 11
Asukoht: Rapla
Nagu võib aimata, on nimi Mihkel. Vanust hetkel 15 ja elan Raplas. Akvaristikaga olen tegelenud juba tubli 4 aastat. Algas asi, nagu enamusel vist, väikeste gupidega kes elasid päris tükk aega kurgipurgis. Ega siis ma midagi erilist nende jaoks ei teinud, nii et "tegelemisaastatest" võib umbes kolm aastat maha arvata, see oli niisama lollitamine. Viimase aasta jooksul olen hakanud asja sügavuti uurima ja natuke ka tehnikat uuendanud ;) Peale akvaristika on teine suur hobi veel fotograafia (nüüd te ilmselt küsite, miks akvaariumitest pilte kuskil pole) ja mootorite kallal nikerdamine. Ning et keha ja vaim ikka tasakaalus oleks, teen ka jõusaalitrenni :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 03, 2004 03:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2004 01:30
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
Nii nii siis, Ramon 23 Viljandist :wink: , käesolev akva mingi pea 4aastat vist, eelmine oli aastake 45 liitrit ja päris esimene oli suuremat sorti purk :D . Plaanis pole küll lõpetada tegevust akvaga pigem ikke laiendada, kui ainult momendil poleks probleemne :idea: Igatahes jõudu ja edu kõigile!!!

_________________
Juwel 96L, standart filter ja soojendi, 3x18watti valgustus. Endatehtud 45L akva, 2x15W valgus, filter, 100W soojendaja.


Viimati muutis puusilm, Reede Mär 26, 2004 11:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 26, 2004 10:33
Postitusi: 36
Asukoht: Tartumaa
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


Viimati muutis rory85, Esmaspäev Apr 03, 2006 11:05, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 [ 141 postitust ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver