foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2004 11:47
Postitusi: 49
Asukoht: Tiskre
Nimeks Andres, 24a., elan-töötan Tallinnas. Mageveeakvaarium olnud 1,5a, lähiajal plaanis teha ka micro-reef tüüpi mereakvaarium. Minu algelise akvaariumilehekülje leiad siit http://www.zone.ee/juwel/

Edu ja julget pealehakkamist kõigile!

_________________
120 Percula - mereakvaarium


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 12:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 08:25
Postitusi: 4
Asukoht: Türi
Luisa, 19 ja tartust...
kalade kohta saab joone alt lugeda (kõigi eelduste kohaselt), pilte igasugustel põhjustel veel ei ole, äkki kunagi tuleb...
praegusel hetkel olen vabatahtlikult töötu, puhkan ja naudin elu (nii kaua kui veel saab) :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 12:11 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
no ma vaatan et kõik kukkusid siia kirjutama - ma siis ka: olen nii vana kui olen, õpin Tartu ülikoolis ühte asja. kalu pean juba 3-4-5 aastat. nüüd siis lõpuks ka sellisel tasemel mis kannatab mõningast kriitikat. varem sai niisama solgitud ebapädevate vahenditega (teoreetilised teadmised olid olemas).polnud mul ei päevavalguslampe ega muid vahvaid kaasaegseid lahedaid vidinaid. ennem kui kast koju toodi sai ikka kõvaste raamatuid loetud. internetist pold siis haisugi kallil maarjamaal. soovitaks ka teistel algajatel eelkõige end mõnest käsiraamtust läbi närida ja siis kalu koju tooma hakata - nii väldib palju äpardusi, olgugi siis kasvõi pisikesi. ehkki samas: ka negatiivne kogemus on kogemus...ja ärge oste kokku igasugu elukaid kes aga vähegi meeldivad. hiljem võib välja tulla et üks ei sobi teisega ja siis ei jõua näritud laipu üle lugeda (jumala pärast aafrika konni ei tohi ühisakvas pidada - need raisad õgivad kõik ära mis kätte saavad. mul läks üks paar imekenasid Loricarisid nende nahka)

Praegune akva on kuskil pool aastat vana. alguses sai internetis surfatud ja kadedusega hollandi-stiilis kaste vaadatud. mõtlesin, et ei mul tule kunagi miskit sellist välja. aga kae kurja: kui sai muretsetud korralik valgustus, meskipudel käima pandud ja pisut ka tensot sekka....asi hakkas minema ! siit ka järgmine soovitus: ärge alahinnake korralikku valgust ja süsihappegaasi. Tulemused on märgatavad ning arenguruumi jätkub. Praegu olen oma akvaariumiga rahul ning mõte mõlgub juba järgmise soetamise suunas.

Peaasi: kui huvi ja tahtmist on, küll siis ka abi leiab

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 04:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
nimed ei ole olulised. foorumites kohtab mind vaoni nime all ja esialgu on sellest enam kui küll.
igipõline lõunaeestlane, vanus 19, praegu õpin loomaarstiks (loe: tõpratohtriks). põhihuviks on juba aegade algusest olnud koerad. ka armastan metsas või soos ringi kolistada ja muidu luuserdada.
akvaarium on vahelduva eduga olnud 8 aastat (2 akvat, nende vahel väike kolimisest ja muust tingitud vahe, mil kalu asendasid kahepaiksed)
kogu asi käib (nagu mul kõik muugi) kõhutundega ja siiamaani olen päris kenasti hakkama saanud. st taimed, kalad paljunevad ja kasvavad nagu hullud, saladuslikke surmajuhtumeid ei esine. muidugi ei ole ma ka eriti haruldaste kaladega eksperimeneerinud, vaid pidanud ikka kergemaid elukaid (mõõksabad, gupid).

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Viimati muutis vaoni, Esmaspäev Mär 29, 2004 09:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 08:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 08:52
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Mairo, 21a, Tallinn, käsil üks kõrgem kool ja töötan ka.
Akvaarium sai nati üle 1 kuu tagasi muretsetud ja alati kui poodi lähen, jääb silm mereakvaariumite peal pidama. Algul koolesid mõned kalad ära aga annan andeks - algajate asi:) Kui rahaga ära lepin, teen proovi ka mereakvaariumiga kindlasti.
Pilte ja juttu praegusest akvast leiab www.zone.ee/akva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 25, 2004 10:58
Postitusi: 49
Asukoht: Türi
Kärilyn,13,Türi,õpilane.
Pean praegu 6L kastikeses gupisid ja mõõksabu
Käivitasin täna ligi 100L akva ning tõstan kalakesed varsti sinna ümber, ostan kindlasti juurde.
tegelenud olen vähe aega(täpset aega ei tea) ja alles algaja..:D

_________________
~100L veneaja raamakvaarium;käivitatud 2004a. märtsis.
Kalad: 2gupit,1mõõksaba,3 sinist neoonkala,2ancistrust,1mollit,5terneetsiat,1coridoras...
http://www.pilt.ee/view/236047/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 05:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2004 10:04
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Aldo, 24, Tallinn, tudeng, itimees, harrastuskalamees, tervisesportlane, algaja akvarist

_________________
45L akva (käivitatud 12.03.2004)
elustaimed 5 liiki, õunatigu, tetrad, mollid, ancistrus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 05:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 03:10
Postitusi: 16
Asukoht: Põlvamaa
Hei, mina 31 ja asupaigaks väike vallakeskus Põlvamaal. Loodusehuviline olen lapsest saadik olnud, esimeseks "akvaariumiks" oli 3l purk, kuhu järvest vedasin konnakulleseid, taimi ja koos veega ka ühe vesiämbliku. Mingil ajahetkel hankisime ka pisikese 16l akvaariumi, mida asustasime gupide, neoonkalade ja tigudega. 15-aastaselt kolisin ära (Tartusse kooli) ja sinnapaika jäi ka kaladega tegelemine.

Nüüd siis aastaid hiljem lapsepõlvekodu külastades avastasin, et alles on nii akvaarium kui ka toona hangitud soojenduspulk ja miskine aparaat, mis vette mulle puhub (siiani ei tea selle täpset nimetust). Muude asjade seas rändas autosse ka akvaarium.
Nädalajagu päevi seisis kast tühjalt nurgas, siis tegin selle puhtaks. Veel paar nädalat imetlesin vaid veega täidetud kasti kapinurgal.
Märtsi keskel tõin koju esimesed akvaariumielanikud (nimekirja võid vaadata signatuurist) ja kunsttaime (elustaimedega mässamiseks on varustust veel vähevõitu).
Töökaaslaselt sain ka pihutäie igas vanuses mingeid tigusid ja kaks gupit, emase ja isase. Enne veel, kui purk kaladega koju jõudis, otsustas emagupi poegima hakata... tervelt 12 maimukest... loomulik kadu 25 %, ühe pistis ema pintslisse, kaks surid mingil põhjusel hiljem... Nüüd on siis kodus kaks akvaariumimoodi asjandust, ühes täiskasvanud kalad ja teises gupilasteaed... ja tundub, et ka mollidel on järelkasvu oodata, emane isend paisub iga päevaga...
Praegu tunnen karjuvat vajadust filtri järele... vaheta vett või iga päev, ikka on sogane... eks selle hangin kah kunagi kui rikkamaks saan...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 01, 2004 05:05 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 13, 2004 02:29
Postitusi: 15
Asukoht: asd
Tere,
olen Gert (18), Tallinnast. Käin gümnaasiumi 11. klassis.
Hobikorras tegelen programmeerimise, akvaariumi pidamise ning huvi pakuvad ka mootorrattad (hetkel taastan 1965. a. Jawa 360)

Esimese akvaariumi sain aasta tagasi, kus elas ainult kuldkala (u. 15L purk).
2 nädala möödudes sai kuldkala ümber paigutatud 60L vene akvaariumisse, mis pidas vastu u. 2 kuud, ning hakkas siis lekkima. Siis sai ostetud 63 L akvaarium ning ka uusi kalu ja taimi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 04, 2004 01:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Eips,

Olen Kristo, akvad hakkasid miski hetk meeldima. Ei teagi millal. Lihtsalt meeldivad kui sisustsuvahendid.
Kui elu akvas jonksus siis ütlemata ilus ja rahustav pilt on.
Elan siis Jüris, asub koht suht Tallinna lähedal. Alustuseks sai ostetud 63l purk endale. Arvan, et 300l suurune purk oleks paras kus kalu ja taimi pidadada. Purk ilma taimedaeta on ikka suht ühi purk :(
Olen siis 28 aastane ja vallaline. Töötan IT alal. Disaini kohe üldse ei oska. Aga loodan, et akvandus seda natsa arendab :)
Veel hobiks võiks pidada kokkamist :) Aga ka seal kui kõik on hea ja maitsev on olemas aga vajalik roheline on valesti pandud (nii nagu mina teen) siis lõpptulemus ei ole nii hea. Aga ju ma pean siis sisuga rohkem vaeva nägema :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 05:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2004 11:26
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu mk
Janno, 15a, elan Tartumaal, õpilane, erialaks IT,
akva käivitasin 20.02.04, tulevik veel ees

_________________
Akvaarium: 70 liitrine Juwel'i akvaarium, käivitatud 20.02.04
2 suurt + 10 väikest Guppit, 2 Põhjakoristajat ja 2 ancistrust, 4 mõõksaba, 1 Labeo bicolorit
Taimi kokku 6 sorti


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 11:05 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 07, 2003 05:06
Postitusi: 111
Asukoht: Aespa, Raplamaa
Nimeks Kristian, vanust näeb avatari alt.
Elupõline pealinlane, tööjuures tegelen heli- ja valgustehnika rendiga, muul ajal hobikalur :) .
Akvaarium hakkas esimest korda huvi pakkuma miski 13a tagasi, siis sai kuskilt 15L akva muretsetud. Elukateks tookord gupid, mõõksabad, kuldkalad ja teod.

Siis jäi jupp aega vahele.

Umbes 3a tagasi sattus mu õngekonksu otsa ca 10cm pikkune linask, kes erinevalt teistest kaladest oli elus ka kalalt tagasi jõudes (ca 2h).
Kuna see linask hakkas meile (mulle ja mu elukaaslasele) hullu moodi meeldima, sai tuttavate käest sebitud 15L akva.
See jäi kuidagi väikseks, isepüütud kalu tuli koguaeg juurde.
Ühel hommikul avastasime, et meie vaieldamatu lemmik, linask, oli akvast välja hüpanud ja meie teine lemmik, kass, osaliselt linaskist jagu saanud :(
Kalu tuli ikka juurde.
15L'ne vahetus 60L'se vastu, ja see päris kiirelt 200L'se vastu. Mõne aja pärast lisandus veel üks 63L ka, kuna püütud väikseid ahvenaid ei saanud teiste kaladega kokku lasta.
Kaladest siis hetkel : 200 liitrises kogred, viidikad ja midagi veel. 63 liitrises 2 ahvenat .


Viimati muutis kiq, Kolmapäev Mär 16, 2005 04:23, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2004 10:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2004 07:15
Postitusi: 74
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Tere!
Olen Gert Tallinnast. 28 a vanust. Hariduselt filoloog. Akvaarium olnud juba 14 a. Tõsi alustasin 15 l ja hetkel 112 l ja 40l. Kalu olnud igasuguseid. Kõige huvitavamad olid Geophagus Surinamensised, kuid akva jäi neile kitsaks, nii et viisin poodi tagasi. Hetkel olen läinud lihtsama vastupanu teed ja midagi eriti keerulist akvaariumis ei pea.

_________________
250 l , 3SAEd, 3 skalaar, 1 ancistrust, ctenopoma; 200l ootab sisustamist,
+ 65l igaks elujuhtumiks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 05, 2004 11:52 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 28, 2004 12:39
Postitusi: 21
Asukoht: Tartu
Vanemad panid mulle nimeks Janek ja vanust on nüüdseks siis kogunenud juba 26a. Leiba teenin insenerina.
Akvaarium on mul olnud ca 5-6a.
Paistab, et sellest ajast alates, kui akvaariumiga alustasin, on hulk vett merre voolanud ja elu selle koha pealt oluliselt edasi arenenud. Eks saa minagi siit foorumist uut tuult tiibadesse. :)

_________________
Akvaarium 95x50x40


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 05, 2004 03:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 29, 2004 06:41
Postitusi: 121
Asukoht: võru
olen ott ,elan võrus ja õpin

mul on yks 100l akvaarium mille pidamise isa mulle yle andis

niisiis elanikud on j2rgmised:
______________________
gupid-kõik sai alguse 5 gupist kellest nyydseks on arenenud terve armee
2 mõõksaba
2 ancistrust
taimedest on mul vesikatk mis on tõesti nagu katk
yks suuremate lehtedega taim mis n2eb v2lja umbes nagu toominga ladva oks ja mis ajab igalt poolt võsusid
vallisneeria on muidugi mul ennast juba kõgu akvaariumi t2is kasvatanud
siis on veel sellised madalamad suurte lehtedega põõsad mis katavad umbes 2/3 akvaariumi põhjast

_________________
akvaarium:100l raam akvaarium
filter:aquael fan-2
kalad:Tiigerbarbused,Mõõksabad ja corydorased.
Valgus: 0,72w/l e. 4x18W


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver