foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 06, 2005 03:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
minuga selline lugu, et pole kunagi varem kaladest ja akvaariumist huvitatud olnud, mõtlesin, et kui miski loom kodus, siis ikka selline, keda saab kätte võtta ja nunnutada. Ja natuke enne 30-ks saamist lõi miskit pähe 8-[ järsku teadsin, et tahan akvaariumit ja kohe 8) Abikaasaga olime niisama naljatanud, et mis loomad võtta jne, viskasime nalja, et kalad :P nii see läkski. Praeguseks akvaarium siis alles kuu aega olnud, nii et täitsa algaja.
Ise fännime ja lapsed ka =D>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 09, 2005 03:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 14, 2004 07:38
Postitusi: 39
Asukoht: Saaremaa
Olen Timo, 13-aastane.Muhust :D .Olen juba ammu igatsenud akvaariumi, aga 1. , 52 l sain alles eelmine aasta. Ma sain eelmine september endale 280 liitrise. Peale akvaristika tegelen ka jalgpalliga 8).
Mulle meeldib, kui akvaarium on kena ja puhas :D,suur akvaarium ,Kui kaladel on hea olla ja ma lõpuks oma akvaariumiga 100 prossu rahule jääks :lol:
jne.Mulle ei meeldi, kui mõni kala haogeks jääb või koguni ära sureb :( ,hommikul avastan elutoast suuure lombi :( , kui keegi on ühe akvaariumi juhtmetest välja tõmmanud jne.... Ma olen kalade talitamisega tegelenud umbes aasta.
Sai vist kõik :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 10, 2005 01:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 12:54
Postitusi: 151
Asukoht: Tallinn
niisiis, olen Viljar,16a kohilast, rapla mk's, nyhin alles koolipinki, tegelen väga palju ka muusika tegemisega (kohila.edu.ee/kreekerkids trummar siis),

alguses oli siis lugu nii, et õde tõi mle 14l'se mullakva, kuhu sain omal 3 gupit sisse. läks aega mööda, sain 25'se kandilise akva, sinna siis sai need gupid ymber tõstetud ja tõin veel neid juurdegi, ja lisaks ka veel paar "põhjakoristajat",
aega läks veel edasi, tõin omal koju vana vene 30l'se kasti, ja tõssin siis oma kalakesed kõik sinna ymber, sest 25'ne läks myyki koos 7'e gupiga, sest 25'se asemel ossin omale 110l'se, mille Marialt sain.
nyyd siis 110l'ses 2 gupit, 3 siiami tapluskala, 1 ancistrus, 1 pärlguraami, labeo bicolor, megalechis thoracata ja 2 ampulaaria tigu ja mõningaid taimi kah.
ja mullis on prääga gupilasteaed, 7 gupit

_________________
ca 30l taimi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 17, 2005 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Võtan lõpuks julguse kokku ja ütlen ka tere!

Strateegilised andmed on kõik juba profiili all kirjas, aga akvaariumitega on lood nii, et olin päris pisike putukas kui majja tuli 45liitrine akva, mäletan seda häguselt ja ilmselt ei jõudnud ema seda enam hooldada ja sinna tolleks korraks kõik jäigi.
Järgmine kogemus oli 5liitrine purk, millest sai 25liitrine mull, millest sai 45liitrine kandiline, millest sai 17liitrine plastik akva..... asukad olid telskoobist neoonideni.
Viimane katse käivitus 2003 jaanuaris 180liitrise näol ja kust sai balade kasvu tõttu kolitud 2004 septembris 380liitrisesse.
Vigu on selle aja jooksul ka üksjagu tehtud.
Alustades sellest, et panin akva käima ilma filtri ja soojenduseta. Soojenduspulk sai õigepea ostetud :D ja filter ka pool aastat hiljem :shock:
Loomulikult sai koos troopiliste kaladega võetud ka kaks üliarmsat kuldkala, kes kahjuks õigepea oma taltsutamatu taimeisu tõttu poodi tagasi rändasid, aga nende auks on praegu püsti 180liitrit 4 kuldkalaga.
Soojendaja keetis eelmisel kevadel ära ühe mõõksaba, ühe tetra barbuse ja ühe kreveti :(
Viimane aps oli see, et suured rahulikud kuldkalad sõid ära enamuse täiskasvanud gupidest.
Aga kordaminekuid on ka üksjagu olnud: gupide, mollide, mõõksabade ja ancistruste poegade saamine ehk siis kinnitus sellest, et kaladel on head tingimused. Kasvavad taimed, mis koos kaladega silmailu pakuvad.
Tunnistan üles, et veeteste teinud ei ole ja veevahetus on natuke kaootiline, filtrid on sisemised ja valgus võibolla natuke nõrk, aga lähtun sisetundest ja hulle epideemiaid pole läbi elanud õnneks.
Kahju on ka veel sellest, et akvaristi foorumi leidsin peale akva ülespanekut ja palju väärt nõuandeid oli teadmata, rääkimata mõningasest stardiabist kalade ja taimede näol, aga nüüd olen peaaegu igapäevane lugeja.

Ja igakord kui kallid külalised uurivad, kas nii ilusate akvaariumitega on palju tegemist, ajab mind muigama ja vastan, et ei ole :wink:

Edu kõigile akvaristidele!

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 10:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 13, 2004 10:53
Postitusi: 18
Asukoht: risti (läänemaa)
nojah....egas siis minagi vahele ei saa jääda...
ma olen siis 19 a. ja elan ristil (läänemaa)....muidu muhelen tartus EPMÜ,s ja kuulan mida vanemad targad metsatööstusest räägivad....
ma olen nüüd akvadega tegelenud juba 6-7 aastat ja praegu peaks olema mingi 4 või 5-s akva juba....pisiku sain siit samast foorumi tegelaselt martin504 (ta mu tädipoeg).....akva asukatest saad teada joone alt.....tegelt ma sooviks endale vähemalt 300 L mereakvaariumi aga selle ma soetan endale siis kui ise juba töömees ja oma kodu oman.....ole oma praeguse akvaga väga rahul, ainult elustaimed vaja veel muretseda....ja akva peal elab mul veel tarantel, sest akva lambid annavad ju kõvasti sooja....

suured tänud selle foorumi tegelastele....tänu neile olen saanud oma kalade nimed teada....palju tarkusi akva pidamisest.....fauna ja kalada kasvatamisest jne...

olge mõnglid....:)

_________________
112 L : 1 ancistrus;
2 Herotilapia multispinosa
1 Cichlasoma nigrofasciatus
1 Cichlasoma Meeki
+ veel mingid chicliidid (2 tk)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2005 11:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Hea tava nõuab enda tutvustamist. Prooviks õige kah..
Hariduselt ja huvide poolest olen elektroonik, töötan TTÜs.
Akvaariumid on mul olnud juba lapsepõlvest saati, parematel aegadel isegi 5 tükki (ilmne liialdamine). Vahepeal pidasin pausi. Umbes 5 aastat tagasi leidis abikaasa mu vana veneaegse 200l akva rusud kuurist üles ja arvas et võiks taastada. Mõeldud-tehtud ja hetkel on seal 3 leekpuntiust ning 2 suurt scalaret (vahepeal oli ka muid elukaid, molly-d, mõõksabad jne). Teises, pisemas purgis on 10 neooni ja 3 ancistrust.
Seni on kalakesed hästi elanud, vaid scalare kaotas kummalistel asjaoludel ühe silma...
Kuna elektroonikaga tegelen, rakendan teadmisi ka akva peal. 200l purgi olemist juhib 1 pisike kontroller. Kuna soft ei ole Microsoftist pärit vaid enda kribitud, ei ole viiruste hammas peale hakanud ja uhaad pole saanud. Hetkel tegelen veidi parema kontrolleri ehitamisega.
Minu leival on veel 2 prisket kassi: Nuustik ja Oskar kes küll arvavad et hoopis mina elan nende juures ;) Kalu eelistavad nad näha konservikarbis, eriti tuunikala.
Akvaristi foorumi avastasin juhuslikult kui scalare haiguse kohta nõu otsisin. Väga mõnus foorum ja targad asjatundjad! Kahju et siis, kui esimese akva sain, polnud foorumeid ega isegi internetti olemas, oleks nii mõnigi viga tegemata jäänud.

Ah jaa, pärisnimi on mul Veljo


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 31, 2005 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
kes olen? ema olen ja olen lapsega kodune, lõpetatud on kõik koolid, kuid pean plaani veel õppima minna.
mis kalad on? on dwarf guramid, skalaarid, mollyd, gupyd, ancistrus, labeo. tmitte kaladest on õunad ja spiraalid, vesilikud/salamandrid elus taimed.
mõned pildid, pilte on alustamisest kuni fotoka katki minekuni http://www.pilt.ee/view/307019/

_________________
vesilikud, õunteod


Viimati muutis pipiplika, Esmaspäev Juun 13, 2005 04:00, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 05, 2005 07:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 03:20
Postitusi: 67
Asukoht: Tapa
No nii,nüüd võin siis minagi end ametlikult tutvustada.
Olen Siret,23a vana,2 lapse ema(poiss 4,plika 1.6)
100l akvas 2 õuna- ja üks tundmatu tigu,lisaks tundmatu päritoluga tati moodi klimp Bacopa monnieri lehe peal(tea,äkki elus mari või misiganes)

_________________
100 l
2 skalaari,4musta mollit,Catfish,3ampullaariat,2 antsubeebit,1 Talking Catfish


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 18, 2005 08:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 10:55
Postitusi: 47
Asukoht: Kohtla-Nõmme/Rakvere
tere ka

ma olen rasmus 12a (vist k6ige noorem siin). Elan kohtla-n6mmel (kohtla- J2rve l2hedal) Praega olen oma tegevused sinna paika j2tnud ja akvaga tegelema hakanud. Yldiselt 6pin veel p6hikoolis 6kl-is.

praega on siis k2igus ca 80l akva (81l tegelt). Praega pean ma 1 teleskoop,1 punamytsike,2 ancistrus, 1 tundmatu v2ike mutant p6hjakas
ja yhed suuremad aktivistid 2 skalaari. Kundagi plaanis lasta ka suur ca 200L akva k2sile ja v2ike maimukast 30-40L. :)

_________________
akva: 81L kalu:3 ``Põhjakoristajat´´2 kuldkalalist (loorsabad), 2 skalaari,
taimed:Echinodorus bleheri,Crinum thaianum
akva:45L kalu: 4guppyt[must prints(hetkel 4 maimu)], 4 neooni, 4 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 27, 2005 01:31 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 27, 2005 12:52
Postitusi: 10
Asukoht: kiili
Tere!

Minu nimi on Eha ja elan Tallinnas. Hiljuti lõpetasin peda ja nüüd õpetan lasteaias lapsi. Organiseerisin ka sinna akvaariumi - lastele meeldib.
Endal akvaarium umbes 3 aastat.

_________________
120 l akva kus elutsevad 3 guraamit, kari mõõksabasid ja kari ancistruseid.


Üles
 Teema pealkiri: Tere!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 28, 2005 09:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 28, 2005 08:02
Postitusi: 15
Asukoht: Võru
Olen Kaisa! Meeldib võrkpalli mängida ja kodus on mul ka 2 kassi. Midagi rohkemat polegi kirjutada.

_________________
54l
2 platyt
5 neooni
2 siiami tapluskala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 30, 2005 11:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tere!

P6ltsi nime all tegutsen siin seal nii internetis kui ka päriselus. Vanust vaata vasakult. Kohalike veeloomade kodustamise katseid alustasin juba üsna varases koolieas. Esimene päris akvaarium õnnestus vanematelt välja kaubelda 13-ndaks sünnipäevaks (oi sel aastal ju juubel tulemas :) ). Alguses oli mingi 25L, mis kasvas tasapisi 112-ks, siis tulid bioloogiaõpingud Tartus ja akvaariumipidamine vanematekodus suri tasapisi välja. Alles 2003 aastaks oli oli elu jälle sedavõrd stabiliseerunud (st korter piisavalt suur ja püsiv), et võis hakata jälle loomapidamise peale mõtlema. Uude akvaariumisse investeerida ei raatsinud, vaid lakapealt otsisin üles sama vana kasti, mis sinna üle 10 aasta tagasi sai tallele pandud. Ja nii ta mind siin jälle ligemale 2 aastat on rõõmustanud.
Tuttavate hulgas olen samuti üritanud pisikut mõningase eduga levitada.
Foorumi avastasin suhteliselt hiljuti. Tegelikult ei avastanudki ise vaid selle juhatas mulle kätte üks tuttav algaja, kes minult nõu küsimise käigus mulle selle olemasolu reetis :D Igatahes väga tore koht.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 18, 2005 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 14, 2005 08:23
Postitusi: 161
Asukoht: Harjumaa - Tallinn
Olen Eha. Siin vist kõige vanem. Elan harjumaal, aga tööl käin Tallinnas. Pinsini on veel jupp aega. Muid loomi pole võimalik pidada.
Akvaga hakkasin tegelema kaks aastat tagasi, kui üks mu väike(13.aastane sel ajal) sõbranna oma akvast ära tüdines ja selle ära tahtis visata. Sain siis selle endale koos vee ja paari pisikese gupipojaga. Siis olid mu teadmised ainult nii palju, et kalad on vees ja on olemas akva pood Tartu maanteel. Taimed õngitsesin Tallinna joogivee kanalist. :oops:
Edasi ostsin juurde eluspoegijaid. Nüüd on mul juba mitmed kõhutäied mõõgusid üles kasvatatud ja laiali jaotatud. Praegu kasvab 6 vanemat ja 12 nooremat platypojukest. Ka taimed olen nüüd normaalsed saanud tänu sellele foorumile.
Nüüd unistan 120l akvast. Olgugi, et vana roostes raam on ainult, aga küll selle kuidagi kunagi saab valmis remonditud (ehitatud.)

praegu on 40l akva +15l akva.
suuremas on suur isane ancistrus,mollid, mõõgud,platyd ja 3säga(1ema+2isa).pojad on väiksemas kasvamas,


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 23, 2005 08:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 15, 2004 08:57
Postitusi: 64
Asukoht: Tartu
tegelikult ma polegi kala ja tige ka ei ole. nimi jaanus, vanus hetkel 29, elan nüüd tartus. tööl olen käinud tartus juba 4aastat. kalu olen pidanud vahelduva eduga juba 15-20a. kalu on olnud suhteliselt palju ja erinevaid. alustasin 10l karbikese ja 7 gupiga millest on saanud 2 umbes 150l kasti.

_________________
160 l: 1 ancistrus, 1 platydoras, 4 T-barbust, 2 mystus guliot, 2 callichthys; 150 l: 4 tiigerbarbust, 1 ancistrus, 1 mõõksaba, 1 acanthophthalmus kuhli, 3 corydoras pandat ja kokku 11 erinevat taimeliiki.

http://www.pilt.ee/view/200290/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 17, 2005 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
Olen Maris ja tegelen väikeettevõtlusega turismi vallas www.laugu.ee
Elan Kuusalus, Harjumaal.

Esimese akvaariumi ( 30 l mull) ostsin umbes paar kuud tagasi, siis kuuaega hiljem oli kodus juba 54 liitrine ja nüüd kohe kohe panen püsti 200 liitrise, vaja veel natuke nikerdada. Loodame et paari kuupärast ei taha juba 400 liitrist- pole eriti ruumi ka korteris :)

Kalad on mul hetkel 54 liitrises ( 2 kuldkala, 9 gupit, 1 molli, 2 antsu, 2 neooni. Lisaks on veel mõned õunateod kah ning taimi 6 erinevat liiki.

Ootan juba millal saan oma 200 liitrist sisustama ja imetlema hakata ( mere äärest juurikad ja liiv ka juba ära tassitud). Pole veel otsustanud milliseid kalu ja taimi sinna panna, kuid kindlasti võiks seal olla sellised elukad mida pole ennem minu akvades ujunud.

NB! Ilma selle foorumita poleks arvatavasti minust akvaariumihuvilist saanud, seega suured tänud kõigile!

_________________
200 l
20 l


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver