foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 06:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 28, 2007 03:35
Postitusi: 15
Asukoht: Elva
Tere!
Olen Kaisa, 20 aastat vana. Õpin Tartu Ülikoolis teist aastat keskkonnatehnoloogiat. Akvaariumi omanik olen olnud peaaegu aasta (seega roheline veel). Minu suureks armastuseks (peale akvaristika) on mootorrattad ja foorumis kasutatav nimi Pisipiiga ongi minu kaherattalise nimeks :lol:

_________________
180 liitrit JUWEl, Eheim Ecco
fauna- kaks teleskoopi, kaks loorsaba, pärlsoomus ja ancistrus sp. x 2
floora- Ludwigia glandulosa, Anubias barteri var. caladiifolia, Anubias barteri var. nana, Glossostigma elatinoides,Hygrophila sp.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 07:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2007 05:12
Postitusi: 119
Asukoht: Viljandi
Nimi ongi Iris, olen 20 aastat vana ja õpin Maaülikoolis maakorraldust.
Esimene akva oli 15L mull kunagi väga ammu, kui ma olin veel algklassides, selle jama lõpetasime suht kähku ja pärast seda tuli meile 70L kast, kus on elutsenud nii mõnedki kuldkalad. Pärast kolimist veetis see kast meil paar aastat tühjana saunas. See suvi panime ta jälle tööle, aga kast muutus meie kaladele kitsaks ja nüüd sain endale Rio240'i, mida asustavad üks teleskoop, kolm kuldkala, kaks antsi ja viis õunatigu.

Pilt
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 16, 2008 02:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Veebr 17, 2008 04:14
Postitusi: 14
Asukoht: Tallinn
Tervitus ka minu poolt siinsele perele, otsustasin minagi teiega liituda.
Nimi on Risto, vanust sai äsja 24 ja amet ning õppesuund on IT-alased.
Akvad on sümpatiseerinud juba lapsest peale, kuid esimese akva sain omale u pool aastat tagasi. Miski 100L kast, kus sees pesitsevad kolmene tiigripere, hiiglane Pleco (vähemalt 20cm) ja skalaaripoiss ning noored gupid. Kõige eakam asunik, üle 6a skalaar otsustas üsna hiljuti füüsilise keha jätta ja pensionile minna. Asemele võetud väike must skalaar kadus pärast kolmandat ööd jäägitult - ilmselt pistis keegi pintslisse, uusi pisikesi gupisid aga ei tülita keegi.
Igal juhul on kiiremas korras plaan uus akva tellida, sest arvestades kalasid ja nende suurust on praegune selgelt väike. Samuti ei lähe ükski taim seal kasvama, sest kahe päevaga on need salatiks hakitud ja ära söödud.
Uude kodusse planeerin kindlasti sisse ehitada korraliku vähemalt 1000L mere.
Nii palju siis minust, püüan vaikselt seltskonda sulanduda :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 17, 2008 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Kalad on mulle juba kaua aega meeldinud, iga akvaariumi vaatan punnis-silmi, kuidagi rahustav. Aga ei julgenud nagu pihta hakata: lapsepõlvest mäletan, et vennal olid gupid ja lõpuks oli üks gupi ja siis ei olnud sedagi. Aga mees kinkis sünnipäevaks väikse (54l) akva ja nüüd on kahju, et nii väikse kinkis, mida kõike ei tahaks selles kassiteleviisoris näha. Algus läks küll üpris untsu: toitsin üle - vesi läks käest; valisin valed kalad väikse akva jaoks - barbused kiskusid omavahel ja teisi, Ei osanud taimtoitu lisada - ancistrus pistis pea kogu algtaimestiku nahka, põhja panin vaid kruusa - taimed ei juurdunud, šifoonimisega tulid välja; jpm.
Nüüd vaatan oma tillukest akvat ja plaanin suuremat, aga kuhu ja millal ja kuidas - eks näe! Hetkel jäid Tartus silma vikersägad (krytopterus) ja proovin planeerida vastavlt sellele kummalisele kalale.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 23, 2008 11:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 23, 2008 11:34
Postitusi: 3
Asukoht: www.buroomoobel.com
Tere, mina olen 19-aastane Lõuna-Eesti tütarlaps. Akvaariumi olen omanud kuskil aasta aega, kuid mõtlesin sellega nüüd aktiivsemalt tegelema hakata. Kaladest hetkel gupid ja põhjakoristajad, kavatsen juurde osta.

_________________
Kvaliteetmööbel parima hinnaga: büroomööbel & kontorimööbel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2008 05:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Olen siis foorumis teid juba mitu kuud oma küsimustega pommitanud kuid pole siiani ennast tutvustandki. Minu nimi on Toomas, praegu 17 aastane paari päeva pärast juba 18. Õpin Pärnu Raeküla Gümnaasiumis.
Akvaariumite vastu tekkis huvi suht juhuslikult. Otsisin kunagi netist mingi asja kohta infot ja sattusin sellele foorumile. Siis hakkasin uudishimust vaatama mis siin siis põnevat kirjutatakse. Huvi muutus nii suureks et ostustasin endale kah akva osta. Alguses mõtlesin mullile (see mõte kadus õnneks paari minutiga), siis tuli kuskilt pakkumine 20 liitrine, siis 60, siis 80, siis 100, siis 180 ja lõpuks otsustasin ise teha 200 liitrise.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri: maast & ilmast
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 01, 2008 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 15, 2008 08:06
Postitusi: 41
Asukoht: Lilli-Anne, Võrumaa
Tre, siin kaaren. piinlik endast muliseda. vt parem http://kaarnakiri.blogspot.com (jutuplogi) v6i http://kaarnavesi.blogspot.com (toakalandus)
kes ei viici, sellele: v6itlusronk, kes tegeleb hetkel karmi t88rygamisega pere ylalpidamise, maakodu k6picemise, & tundmatute kapitalistide rikastamise nimel. kalad qluvad aga elu helgemasse poolde.

_________________
isetehtud 65L: taimed, mõõksabad, kiiversägad, antsud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 01, 2008 08:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 24, 2008 01:08
Postitusi: 11
Asukoht: Tartumaa
Tere mina olen Elina, elan Tartumaal Laeva külas...Alustasin kalade pidamist 11.mai...Olen 11.aastane (11.märts saan 12)..

_________________
25l akva:2 Corydoras't,4Harilikku Guppy't,2 musta sabaga Guppy't,3Poecilia't,5 Neooni


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 10, 2008 10:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 26, 2008 11:07
Postitusi: 40
Asukoht: Jõgevamaa, Saduküla
Olen Annika Jõgevamaalt
Akvaarium on olnud meil umbes 5 või 4 aastat, ei mäleta, enne seda kingiti mulle kunagi ammu see kuldkalakese akvaarium kuldkalaga, kala piinamine. (siis ei saanud ma sellest arugi) Kui kuldkala lõpuks otsad andis sebisin sinna gupid sisse, need paljunesid, aga ühel talvel said külma. Lõpuks otsustati koju tuua suurem akvaarium. 80 liitrit siis umbes. Ostsime sinna kruusa ja taimi (kalu ikka kaa), aga alguses ei teadnud sellest värgist ikka mitte midagi, ei mingit väetist ega miskit. Kalad ja taimed surid jne. Nüüd paar aastakest tagasi hakkasin rohkem huvituma nendest kaladest. Akvaarium sai huvitavamat sisustust ja kalu. Soetatud sai ka teine akva 20 l. plaanitud oli see algselt silbele, aga kuna siin tulid pojad siis vallutasid hoopis nemad selle. Silbe on eraldi nüüd hoopis uues akvas. Suures on siis praegu 2 barbust, 5 mollit, 5 ancu, ja 2 põhjakala veel, nime ei tea. Taimi on ka ikka lopsakalt. Istun tunde selle akvaariumi taga:) Väikeses akvaariumis on siis pojad (gupid ja mollid) ja 2 ancu. Silbel on seltsiks üks õuntigu. Prügitigusid on ka metsikult, aga neid kasutan söögina kaladele.
Ja üks akvaarium on tegelikult veel, selline väikene mull, mahutab kuskil 400 ml, seal elutsevad teod ja mõned taimed.

_________________
Hea kala on see, kes ei viska lusikat nurka!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 11, 2008 05:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 19, 2008 04:36
Postitusi: 90
Asukoht: Raasiku, Aruküla
Tere! Olen Jaana, 15a. Elan Harjumaal, Nissi lähedal metsas :D (oma muinasjutumetsas :) )
Akvaarjumite vastu pole mul kunagi otseselt huvi olnud. kui kusagil oli akvaarium, siis vaatasin eseda natuke, aga siislihtsalt kui mingit asja. Olen olnud rohkem nagu metsapoole :lol: ..... ma mõtlen, et loomad ja linnud ja igast mutukad. Mu vanemal õel oli väike mull kuldkalaga, kes aastakese v sinnakanti suri ja sõbrad kinkisid talle sünnipäevaks (aasta tagasi) uue ja suurema mulli kolme kalage, keda nimetasid kuldkaladeks. Mõne aja pärast üks kaladest suri. Kolimise tõttu tahtis õde oma mullist lahti saada ja pakkus seda mulle. võtsin mulli omale ja kaasneva vastutusega tuli ka huvi. hakkasin kalade kohta uurima, kuna teadsin, et tegu ei ole kuldkaladega ja avastasin, et hoopis bettad on. sattusin ka selle foorumi peale ja leidsin nii mõndagi huvitavat. sain teada ka et mullis kalade pidamine on kalapiinamine ja kohe rääkisin sellest vanematele ja nõudsin akvaarjumit. varsit läksimegi linna... saime lubada omale vaid 54l. Ostsime samast ka kruusa ja FilterStart toote. vahepeal oli üks kala veel surnud. Kuristust tõime vennaga kive. Mõne nädala pärast tõi ema ka varem välja valitud taime ja kaks tigu. vahepeal oli ka viimane betta haigeks jäänud ja kala "jooksutamisega" sain ta tagasi ellu äratatud ja varsti sai ta akvasse. beta esimene reaksoon oli kohe tardumus.. vaatas ega ohtu pole ja ujus kiiresti mullist võetud ja talle tuttava notti varju. ja siis läks lahti tigude kiusamiseks ja nii mitu päeva. Päris rahule ei jätnud ta neid kunagi. varsti jäi ta uuesti haigeks ja suri. enne surma hakkas ta tõmblema ja ma teadsin, et sinne ei anna enam midagi parata, panin käe akvasse ja võtsin ta kätte.. mõne hetke pärast ta surigi (mu käe peal ta enam ei tõmmelnud, vaid lamas rahulikult) matsin ta õitseva kirsipuu alla. edasi läks mõnenädalaseks uurimiseks, mis kalu võtta, kui plju ja muud.Lõpuks läksimegi poodi ja ostsime ühe korraga 2platyt, 5neooni ja 2corydorast. Nad kõik elasid mul õnnelikult kuini ühe cory haigestumiseni, millega nüüd tegelen.
Kokkuvõtteks armastan oma akvat väga. ja unistan veidi suuremastki :wink: :)
Tuli vist liiga pikk lugi :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 17, 2008 09:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 17, 2008 08:49
Postitusi: 61
Asukoht: läänemaa
minu nimi on anu ja minu ema nimi on liivi mina olen 10a ema on 35a elame läänemaal mina käin koolis ja ema töötab koolis aednik majahoidjana

minu akvas on 3guppit ja põhjakas 5l purgis on veel 7 guppi maimu akva on 10l talvel saan 120l akva :lol: :oops:


Viimati muutis anu ja liivi, Kolmapäev Nov 19, 2008 08:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 26, 2008 10:49 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 26, 2008 02:39
Postitusi: 1
Asukoht: Pärnu
Tere! Minu nimi on Rauno ja elan Pärnu ligidal. Olen 17 aastane ja käin kutsekas. Akvaarium on 54 liitrine ja esimene minu oma, kuid peres on neid veel olnud. Akvaarium on juba peaaegu kuu aega olnud. Praegu elutsevad kaks skalaari, mõned neoonid ja midagi veel, aga ei tea nende nimesi :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 23, 2008 12:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 19, 2008 02:24
Postitusi: 2
Asukoht: www.kaso.ee
Terekest kõigile. Mina olen 20-aastane Ints. Oman akaariumit vist 7 aastat juba, kuid vahepeal polnud kalu paar aastat. Nüüd mõtlesin jälle asjaga tegelema hakata :)

_________________
Seif garanteerib turvalisuse – parimad seifid, Kaso


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 26, 2008 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 02, 2008 12:40
Postitusi: 14
Asukoht: Tallinn,Järve
Tervitus! Mina olen Erika ja 36 a, elan Tallinnas. Lapsepõlves olen pidanud gupisid 60 L- tavalise kirjutuslaua valgustuse all , siis 3 a hiljem tõin järvekarbid koju , nemad vaevlesid minu juures 0,5 aastat ja vahepeal olin koera ja kassi sõber. Hetkel elab minu juures kass Timmu kelle nime ma siin siis lahkelt kasutan .Kuldkalaga alustasin samuti mulliga(häbi,häbi) ja nii ma foorumi leidsingi.Elas mu kuldkala mullis 1 a (mul on nii piinlik)ja siis kui rahakott lubas ostsin siit foorumist 125 L ja mu kalake Rudolf sai omale uhke korteri ja natu hiljem ka kaks kaaslast Hai ja Pisi (ka kuldkalad)Hetkel üritan ennast harida PH ja NO- dega,sest mu cori catid surevad,1 ainult alles 4 st...

_________________
125 L ,1tigu, Echinodorust,1Crinum natans,Lilaeopsis brasiliensis,Anubias barteri var.caladiifolia,35 l 10 kirsikat 1 õunakas näpuotsaga rohelist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 15, 2008 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:11
Postitusi: 313
Asukoht: saaremaa
Tere kõigile! olen Evelin.akvaristikaga tegelenud 1,5 aastat.hakkasin akvaariumit pidama sellepärast ,et sõbranna sai akvaariumi.hakkasin ise ka asja uurima ja järjest rohkem hakkas huvitama.praegu tegelen 70l akvaariumi pidamisega ja hooldamisega(elanikeks 6 gupit ,2 corydorast ja 1synodontys hyndae)veel on ka 25l akvaarium,kus elavad 3 gupimaimu.võitlen ka SAS-iga(Suurema Akvaariumi Sündroomiga),sest 70l hakkab juba väikseks jääma.mõte liigub juba 200l suunas...

_________________
ei tegele enam aktiivselt akvaristikaga.


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver