foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 23, 2011 01:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 22, 2011 11:11
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Tere,

Esimeses postituses tuleb ikka endast rääkida. Olen Kalle ja vanus sai ehk vasakule kirja. Erinevates foorumites üritan kasutajanimena kasutada õiget nime ja nii ka siin.
Foorumi avastasin nö lõplikult üsna hiljuti. Veidi ehk veider, aga nii see on, kuigi olen päris agar Interneti kastaja. Aga kuna eriti abi pole olnud vaja otsida, siis nii see on läinud. Nüüd paar päeva agaramalt siin ringi vaadanud, otustasin siiski liituda. Ilmselt sai viimaseks tõukeks Reinu uue ajastu teema..see pani mõtlema.

Akvaariumipisiku sain ikka mõnda aega tagasi juba, kui aastal 1989 ostin esimese stipi eest ühe Synodontis Nigrita. Ja just hetkel taban end mõtttelt, et ma ei mäleta enam päris täpselt kuhu ma ta elama panin, st milline oli päris esimene akvaarium. Igatahes nakkus levis kiirelt ja üsna varsti kulus enamus vaba raha vee alla ja ümber.

Leian, et olen sündinud heal ajajärgul. Piisavalt hilja selleks, et näha veidi nõuka aega, selle lõppu ja seda mäletada. Rohkem oleks olnud liig, aga ilma selle kogemuse ja nostalgiata ei tahaks ka olla. Just üüratu nostalgia on see, millega täna saab mõelda Raekoja platsi poele, Viljandi mnt Looduse tehase kitiga akvaariumitele ja kõige sellele, mis sinna juurde käis. Hiljem siis suured arengud, uued poed, Alik kollasel tänaval ja Kärberi 13..uhh;)

Mingi hetk sain oma esimese suure arvaariumi.. suurima, mida lihtinimene toona omada sai. Viljandi mnt 200l. raskelt kasutatud ja praoga üle suurema seina. Aga kuna see ei lekkinud, siis kasutusse see läks ja õnnetunne oli meeletu:) Mõned aastad hiljem oli asi aga arenenedud niikaugele, et meie mitte eriti suures elamises oli eri tubades mitme akvaariumi peale kokku u 1700L vett:)

Minu üks suuremaid õnnehetki saabus aga siis, kui Kuningate Kauplusse (kes mäletab sellist ketti:) kolinud sommidega sai tehtud elu diil. Kasuataud, aga korralik ise tehtud 600l silikoniga koostatud akvaarium, koos Fluvali välisfiltriga. Aasta oli u 1993 ja sellel ajal oli see meil täielik uudis ja mingi hetk kuulus ilmselt Eesti eraisikute top 5 te oma suurusega:) Huvitavad ajad olid. Ma tõesti ei mäleta kuidas ma selle eest maksta jõudsin, kuigi somm oli lahke ja sain tõesti hea diili.

Ja nii see eluke kaladega kulges. Minu suured lemmikud on olund läbi aastate Oskarid, keda on olnud ikka palju ja väga erinevaid. Samuti sai aastaid peetud Serrasalmus Nattererisi, aga hiljem kui akvaariumite hulk vähenes ei raatsinud enam neile eraldi akvaariumit pidada. Paar eri liiki Tetradone on ka lemmikuteks olnud. Lisaks siis väga erinevaid kalu, kellest paljud tahtsid minuga ikka päris pikalt koos olla. Mainitud esimene S. Nigrita elas u20 aastaseks, sellest viimased aastad küll mujal ja tema lõpplikku saatust ma ei teagi. Igasugu muud sägad, Agamixid, osad Oskarid jt elasid ikka ka reipalt üle 10 aasta minu juures.

Paljud neist jagasin sellises vanuses laiali, kui akvaariumitetaga pausi tegin. See juhtus siis,kui akvaariumialaga sai leiba hakatud teenima ja minu puhul tähendas see hobi lõppu.
Elu aga teeb pöördeid ja nüüd on mul jälle kodus veidi vett klaasi taga. U poolteist aastat tagasi sai siis koju taas asi sisse seatud

Ja vana arm ei roosteta. Ikka seesama, tänaseks üle 20 aasta vana sommide tehtud 600 on jälle töös ja jälle oskasid sees.. ja Synodontised ja Agamixid ja noad ja... Ühsõnaga elu keeb. Oskarid olid ikka päris väiksed jt ka kui tulid. Sai hakatud jälle sirgumist jälgima.

See klaaskast ise on aga pigem kangelane. Olude sunnil vedeles vahepeal paar aastat õues, käis laenus teab kus, aga saabus minu juurde tagasi tegema seda, milleks loodud:)
Kui taas käivitasin, siis polnud mul enam tehnikat, aga kuna olen harjunud erinevatel aladel palju asju ise tegema, siis sai siingi veidi säästukat tehtud. Aja jooksul erinevate inimeste ja asutuste ära visatud tehnikat kogunud, sai nendest kokku toimiv Eheim 2260 jm, mida seest toetavad veel kaks võimsamat sisefiltrit. Aga seda on vaja ka, sest koormus on tegelt natuke üle võlli.

Üritasin küll väga lühidalt oma kalaelu kokku võtta, aga ikka läks väga pikaks. No tuleb tunnistada, et ma kipungi pikalt kirjutama:)
Kuna paar päeva foorumiga tutvuist pole just liiga pikk aeg ja selle ajaga ei saa kogu kodukorda selgeks. seega loodan, et väga pahaks ei panda.

Olen võtnud vastu otsuse oma kodukale ikka akvaariumi alateema tekitada, ja eks ma seal vahtuta pikemalt:) või kuskil siin veel. Seni aga on huvitav jälgida ja võrrelda erinevate fooreumite rahvast ja elu.

Üks täna kiirelt tehtud pilt kah..esialgu panen lingina, kuna pole aru saanud kuda piltide otse panemisse suhtutakse.

http://www.emmk.ee/kalle/igasugust/PAKV810.jpg

Häid saabuvaid pühi kah,
Kk

_________________
600L raskelt koormatud vana veteran.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2011 01:46 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 22, 2011 11:11
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Lisasin siis albumisse mõned pildid ka.

Kk

_________________
600L raskelt koormatud vana veteran.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2012 02:48 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 19, 2012 02:19
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Elan tartus, kaladega hakkasin tegelema alles eelmise aasta lõpust. tänu sellele, et isa sõber tõi oma kalad siia. jäigi see väike akvaarium minule. hetkel on mul 5 gupit ja 1 ancistrus :)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 12, 2014 01:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 30, 2014 04:12
Postitusi: 43
Asukoht: Raplamaa, Rapla
Tere! Minu nimi on Arp (13). Elan Raplas ja tegelen õppimisega.
Akvaariumeid on mul 2: 60 liitrine ja 30 liitrine.

30 liitrises on :
1x Sinakas õuntigu Nitro
1x Kollakas õuntigu Turbo

60 liitrises on:
3x Botia Histrionica`t
1x Platydoras costatus

Tahaks suuremat akvat :twisted:

_________________
240L


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2014 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Hoi!

Yeekim ät:
180l
4antsu
2 SAE'd
2 tiger barbust
4 silver dollarit
5 neooni
1 leoupard skalaar
3 killer-tigu
KST mitu torntigu
vo. 2 bambus-krevetti

edu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2014 02:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 23, 2012 02:31
Postitusi: 95
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Tere,

Olen 28a Naine nimega Ele ja esimene akvaarium sai soetatud jaanuaris ja käivitatud.
Akva andmed:
Juwel 120 l akva
Põhjaks kruus kusagil 5cm
Koobas
Juurikas
Soojendi vastavalt akvaariumile
Kivi
Valgustsu 1 tamiedele lamp 18w ja 1 kaladele lamp 18w
Tami on 8 erinevat sorti.


Välisfilter EHEIM ecco pro 130

Kaladest:
4 x Platysi ja palju lapsi.
7 x Danio rerio
4 x Corydoras
1 Ancistrus sp. loor
1 õunatigu sinine ja prügitigus ja 6 Helena tigu.

Teine akva mis sai pandud ülesse kala laste jaoks on 128l
Sisefiltriga ja enamus on Platy pojad kes seal elavad.


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver