See, et ammoniaagi näit on korras, ei garanteeri, et veega on kõik korras. NO3 tilgatesti tulemus enne veevahetust oleks abiks, sissetöötanud akvas on just NO3 näit see, mis ütleb, kas veevahetused on piisavad või ei.
CO2-ga on nii, et probleemiks on enamasti just selle taseme suur kõikumine. Kui valgustus on lahja ning toitaineid mõõdukalt, saab vabalt ka ilma CO2 lisamiseta hakkama. Kui aga valgust on palju ja toitaineid ka, siis on CO2 lisamine peaaegu et kohustuslik, kui ei soovi probleeme. CO2 lisamine paneks taimed paremini kasvama ning ühtlasi habevetikale, mis hetkel tüütamas, see väga ei meeldi.
Pärmipudeli abil CO2 lisamine on üsna lihtne ja odav, miinuseks see, et CO2 tase kõigub ja mässamist on ka omajagu (
tarretisega segu korral pisut vähem). CO2 ballooniga süsteem on küll kallim, aga mugav kasutada ja tõhus. Kalapoest müüdavate komplektide juures olev CO2 balloon on liiga väike, kui see asendada tulekustuti ballooniga, piisab enamasti aastas korra täitmisest (vt.
seda ja
seda teemat). Kiire aseaine CO2-le on Seachem Exceli lisamine, seda tuleb aga lisada siis tõesti igapäevaselt. Pisut odavamalt saab hakkama, kui kasutada selle asemel
glutaaraldehüüdi, kuid sedagi peaks lisama igapäevaselt. Exceli ja glutaaraldehüüdi lisamisel on plussiks see, et neil on ka vetikat pärssiv mõju, eriti mõõdukal üledoseerimisel; miinuseks jälle see, et mitte kõik taimed ja akva elanikud ei ela seda üle.
Mida veel võiks teha, on sagedasemad suured veevahetused, habevetikale see ei meeldi. Ntx 50% veevahetus kaks korda nädalas, kuniks vetikas kontrolli all. Nii suure veevahetuse korral oleks veekonditsioneer ka soovitatav, kui kraanivees on kloori, siis lausa kohustuslik.
Veepinna "õlisus" on tingitud proteiinikihist veepinnal. Lugemist:
viewtopic.php?t=8740 ,
viewtopic.php?t=18135See
kullari viidatud pdf on minu Google Docs-ist, aga autoriks on Indrek.
JBL ProFlora Taifun CO² Reactor on vahend CO2 lahustamiseks akvaariumivees, kusagilt on aga vaja see CO2 sinna sisse saada. Lahustamiseks on mitmeid erinevaid variante, see JBL Proflora on iseenesest kasutatav ning suureks plussiks on see, et ta on üsna hooldusvaba, miinuseks on aga see, et ta pole mitte kõige tõhusam.