foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 05, 2007 11:01 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 05, 2006 11:56
Postitusi: 14
Asukoht: tallinn
Tere,juba mõnda aega märkan,et vee pinnale on tekkinud nagu mingisugune rasune koht koos mullidega.Laupäeval vahetasin akvas vett ,istutasin uue taime ja taime alla panin väetise tableti ning pühapäeva õhtul märkasin rasust kihti.Enne veevahetust seda ei olnud.Kaladele pakun kuivsööta JBL firma toode Für alle Aquarienfische JBL FLAKES la JBL Nevo Fect taimetablette.Salatilehed on ka nosimiseks. Kalatoitu pudistatades tunne sellist rasust tunnet sõrmedel.Järsku olen pannud liiga palju toitu?Toidu purgil on kirjas GALA mit spirulina 5%with.Akvaarium on mul 350l Filter on EHIM,mullitaja töötab ka enamus aega.Annan kaladele ka mõne päeva tagant punaseid külmutatud ussikesi. Kaladest on skalaar,2 säga,7 guramit,kukeke,2 mõõksaba,1antsistrus,6 barbust,mõned pisikesed sellid kes töötavad klaaside ja kivide peal.7 taime on ka.Olen veel suht algaja akvarist,järsku haukasin liiga suure ampsu ja ei oska õieti kalade eest hoolitseda?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 05, 2007 11:23 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 27, 2006 02:36
Postitusi: 35
Asukoht: Paide
Kui kalatoit aegunud on siis võib nii juhtuda küll.......vaata säilivusajad üle. :wink:


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 06, 2007 09:16 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 05, 2006 11:56
Postitusi: 14
Asukoht: tallinn
Realiseerimisaja lõpp on 05.2009,st et söök on värske.Kiht pole ka täna kuhugile kadunud.Järsku peaksin laskma teha veeanalüüsi?Muidu kogu akva vesi on ilus,ainuilt see veepind ei meeldi mulle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 06, 2007 10:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui tihti ja kui palju korraga kalu söödad? Kui tihti ja kui palju korraga vett vahetad? Kaua see akva üldse käinud on?
Tõenäöliselt on vee peal proteiinikiht, valge paberilehega või töötlemata (lõhnastamata jms.) paberrätikuga saab selle sealt ära koristada. Kui on välisfilter siis saab filtri sissevõtu külge ühendada pinnapuhastaja /404.html , hoiab edaspidi ära selle kihi tekkimise. Eluspoegijad söövad seda nii et eluspoegijatega akvas pole proteiinikiht enamasti probleemiks.
Külmutatud sääsevastsetest kipub muide omajagu läbu tekkima.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 08, 2007 03:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 05, 2006 11:56
Postitusi: 14
Asukoht: tallinn
Vett vahetan 10% iga 2 nädala tagant .Siis ka puhastan filtrit.Toitu panen kaladele ilmselt vahest veidi rohkem.Tavaliselt õhtul annan 2 taimset tabletti.Salatileht on ka enam vähem akvas.Ja ongi kõik.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 08, 2007 05:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
metsmamm kirjutas:
Vett vahetan 10% iga 2 nädala tagant .Siis ka puhastan filtrit.Toitu panen kaladele ilmselt vahest veidi rohkem.Tavaliselt õhtul annan 2 taimset tabletti.Salatileht on ka enam vähem akvas.Ja ongi kõik.

Sõltuvalt elanike koosseisust võib veevahetuse kogus isegi väheks jääda, 20% oleks turvalisem. NO3 testiga saaks muidugi täpselt teada kas on piisav või ei. Toidukoiguse osas kahjuks targemaks ei saanud - paras oleks umbes niipalju kui paari minuti jooksul kalad ära söövad.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 09, 2007 05:12 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 05, 2006 11:56
Postitusi: 14
Asukoht: tallinn
Toitu panen nii,et minuti jookul kõik ära söövad.Siis kui need mullid olid veepeal,kalad olid dieedil.Rocca Al Mare kalapoes pidavat tehtama vee testi a`100 krooni.Teeks testi ära,aga mis ma siis sellega peale hakkan?Ja kas saan seda testi usaldada?Tuli meelde veel see,et ma ei teadnud seda,et filtrit iga veepuhastamise järel pole vaja pesta,seda tegin alati.Kuna olen veel roheline teen ilmselt hulga valesid asju,millest pole mul aimugi.Igaljuhul tänan vastajaid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 13, 2008 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Veebr 05, 2006 10:48
Postitusi: 138
Pildid: 0
Asukoht: tartu
mul suures akvas oli sama probleem, filtriga sai seda kilet ära. teine akva on 25 l seal see kile on samamoodi olemas, võtan selle alati paberiga ära aga juba õhtuks ta tagasi. selles väikses akvas ei ole taimi ega liiva, mis selle põhjus ikkagi saab olla?

_________________
päikest:)
------------
170L


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver