Variant a)
Lähed sobivasse poodi või Internetipoodi (näiteks
http://www.aquaristic.net) ja tellid endale CO2 regulaatori millel on juba sees nõelventiil (needel valve), mulliloendaja, tagasivoolukaitse, reaktori ja CO2 vooliku et kogu seda kupatust kokku panna.
Minu näite puhul olid toodeteks
- ab Aqua Medic regular
- ab Aqua Medic CO2 Bubble counter (sellega tuleb tagasivoolu kaitse kaasa)
- ab Aqua Medic reactor 1000
Võid valida enda akvaariumile sobivad tooted, need tükid käivad omavahel standardjämedusega õhu või CO2 voolikuga kokku. Voolikute suurused on samad, aga CO2 oma on tugevam, kuna teoreetiliselt peab CO2 voolik vastu pidama tugevamale survele. Praktilises elus vahet ei ole (vähemalt ei tea kedagi, kes on CO2-ega tavalise õhuvooliku katki teinud).
Siis lähed AGA teeninduspunkti, mõtled välja endale sobiva suurusega CO2 ballooni, teed nendega ballooni rendilepingu, rendid ballooni ja kruvid kogu kupatuse kokku.
Plussid: saab kokku panna hea komplekti soodsa hinnaga, täpelt nii nagu vaja.
Miinused: tuleb erinevaid tooteid uurida ja veenduda, et nad sulle sobivad.
Variant b)
Ostad/tellid valmis komplekti, näiteks JBL PROFLORA CO2-Set Profi 1, kasutad kaasas oleva 500g pudeli ära, jätad selle riiulisse mälestuseks tootjate raha-ahnusest, lähed AGA-sse ja rendid sealt endale sobiva suurusega ballooni ning ühendad komplekti sinna külge.
Plussid: ei pea mõtlema ega uurima, saab töötava komplekti.
Miinused: kallim tuleb ja osad jupid jäävad mälestuseks.
Tähelepanekud:
Euroopa turule mõeldud regulaator läheb suure tõenäosusega AGA ballooni otsa, kuna see on üks standard. Ameerikamaal on muidugi teine standard ja USA turule mõeldud regud Euroopa ballooni otsa otse ei istu.
See, et ballooni saab ainult rentida ja ei saa välja osta on ka paras seatemp, aga kui teha 3-aastane leping siis tuleb hind juba päris mõistlik.
Tervitades,
Tarmo