foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 10:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Mul oleks tarvis abi CO2 systeemi kokkupanemisel, kuna ise ei jaga sellest eriti tuhkagi.
Plaanis osta kasutajalt zavi balloon ja regulaator.
Esimene kysimus ongi - kas tema pakutavale balloon ja regulaatorile leidub Eestis vaja minevaid juppe ning kas balloon ja regulaator yldse sobivad CO2 systeemiks. Pildid on minu albumis!
Teiseks oleks vaja teadjama abi puuduvate juppide v2lja selgitamiseks ning kus neid osta saab.
Ja l6puks kas juhendit kuda see kaaderv2rk kokkupanna nii, et akvas kadusid ei oleks. V6i 2kki keegi hea akvarist lausa aitab ise kokku panna.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 09:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Nende piltide järgi eriti miskit öelda kül ei oska. Aga zavi müügikuulutusest võib järeldada,et ega ikka ei sobi kokku kül. Tuleb võtta ni pudel kui reduktor näpuotsa ja vuta-vuta treialionu juurde.Kül tema juba mõistab mis teha tuleb. Kui see käik tehtud siis oleks vaja jupp voolikut ja reaktorit. Võib ka mullilugeja hankida kuid see ei ole ädavajalik. Samas võiks olla ka magnetklapp,et siis koos valguse või millega iganes teda toimima panna. :roll:

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 09:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Tänud!
Treiali onu pole plaanis külastada. Seega tuleb poode väisama hakata.

Foorumis tuhnides jäi silma viited AGA\'le.
Kas sealt oleks mõistlik osta balloon? Olen aru saanud, et seal saab toidugaasiga täita balloone.
Ning kust ülejäänud jupid kätte saaks?

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Minu andmeil AGA balloone ei müü, ainult rendib.
Kui treiali onu vastumeelt on , siis soovitan külastada http://www.hydroscand.ee/

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Ma lihtsalt ei tunne ühtegi treialit. Ning soovi kuulutuse peale mingi soss-sepa otsa sattudes võib pärast hullema jama kaela saada.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
MARKO kirjutas:
Kui treiali onu vastumeelt on

See olgi naljaga pooleks. Ma ise läheks ka poodi, saab kergema vaevaga. :wink:

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
ainuke asjalik koht oleks jah hydroscand, kust võik võibolla sobiva jublaka leida...aga noh pood kah mingi imekoht pole...neid keermeid on kah igasugu erinevaid (meeter ja tollkeermed...viimaseid isegi kahte erinevat sorti minu andmetel), ja võib juhtuda et sellist üleminekut ei leia. Siis tuleb appi see Onu Treial :wink:
Üldiselt on kõige kindlam variant korralik metall-üleminek, olen näinud igasugu geeniuste leiutisi vaiguga mätsitult jne....need asjad ei toimi, noh võibolla toimivad aga käed tuleb võimalikult palju eemal hoida (mulle isiklikult sellised asjad ei meeldi...asja paneb paika ikkagi korralik (ja õige) keere ja teflon-teip.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 11:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Niisiis kus saada ballooni, regulaatorit?

Jublakate jaoks tassin ballooni ja regulaatori kaasa ning vaatan müüale sügavalt silma - küll ta siis vajalikud jupid sebib.

Reaktorit tasub vist vaadata akva poodidest?

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 01:18 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 29, 2008 08:38
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Variant a)

Lähed sobivasse poodi või Internetipoodi (näiteks http://www.aquaristic.net) ja tellid endale CO2 regulaatori millel on juba sees nõelventiil (needel valve), mulliloendaja, tagasivoolukaitse, reaktori ja CO2 vooliku et kogu seda kupatust kokku panna.

Minu näite puhul olid toodeteks
- ab Aqua Medic regular
- ab Aqua Medic CO2 Bubble counter (sellega tuleb tagasivoolu kaitse kaasa)
- ab Aqua Medic reactor 1000

Võid valida enda akvaariumile sobivad tooted, need tükid käivad omavahel standardjämedusega õhu või CO2 voolikuga kokku. Voolikute suurused on samad, aga CO2 oma on tugevam, kuna teoreetiliselt peab CO2 voolik vastu pidama tugevamale survele. Praktilises elus vahet ei ole (vähemalt ei tea kedagi, kes on CO2-ega tavalise õhuvooliku katki teinud).

Siis lähed AGA teeninduspunkti, mõtled välja endale sobiva suurusega CO2 ballooni, teed nendega ballooni rendilepingu, rendid ballooni ja kruvid kogu kupatuse kokku.

Plussid: saab kokku panna hea komplekti soodsa hinnaga, täpelt nii nagu vaja.
Miinused: tuleb erinevaid tooteid uurida ja veenduda, et nad sulle sobivad.

Variant b)

Ostad/tellid valmis komplekti, näiteks JBL PROFLORA CO2-Set Profi 1, kasutad kaasas oleva 500g pudeli ära, jätad selle riiulisse mälestuseks tootjate raha-ahnusest, lähed AGA-sse ja rendid sealt endale sobiva suurusega ballooni ning ühendad komplekti sinna külge.

Plussid: ei pea mõtlema ega uurima, saab töötava komplekti.
Miinused: kallim tuleb ja osad jupid jäävad mälestuseks.

Tähelepanekud:
Euroopa turule mõeldud regulaator läheb suure tõenäosusega AGA ballooni otsa, kuna see on üks standard. Ameerikamaal on muidugi teine standard ja USA turule mõeldud regud Euroopa ballooni otsa otse ei istu.

See, et ballooni saab ainult rentida ja ei saa välja osta on ka paras seatemp, aga kui teha 3-aastane leping siis tuleb hind juba päris mõistlik.

Tervitades,
Tarmo


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 02:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Ma ei tea CO2 teemat midagi, aga ...

Käisin eila tulekustuteid taatlemas ja silma jäi CO2 balloon hinnaga 997.- oli vast 5 kilone? Täpselt ei mäleta, võis olla väiksem, aga kas tuletõjeühingust soetamine ei tuleks mõistlikum kui AGA-st rent?
Arvestades veel seda, et nad täidavad ka neid täiesti mõistliku hinnaga ilmselt. (kilose pulbri sain 214 eeguga justkui uueks)
Või ei sobi tulekustutus CO2?

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 02:22 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 29, 2008 08:38
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Põhimõtteliselt ilmselt saab jah ka tuletõrje ballooni külge selle regu häkkida.

Elukogemus ütleb, et on rida asju millega ei ole mõtet mängida, kui sa väga täpselt ei tea mida sa teed - elekter, lõhkeained ja mürgid näiteks. Minu jaoks kuulub sinna nimekirja ka kõrgsurve all olev gaas. Illustreerivat materjali saab näiteks siit http://www.youtube.com/watch?v=ejEJGNLTo84

Tervitades,
Tarmo


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 08:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Minu arvates on ühel siinsel kasutajal tuletõrje balloon kasutusel, kui mu silm õigesti seletas. Ma uurin üle.
Küsimus on ju vaid keermes, balloon nagu balloon ikka.

Olen nõus nende 3 asjaga, millega ei mängita, kuigi isiklikult arvan, et palju on ka müüt, et ikka saaks kommerts tooteid ärida.
Küsimus on ju vaid teadmistes, selge see, et ise ei hakka ilma eelnevaid teadmisi omamata glütseriini segama, aga olles teemat õppinud - miks mitte.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
AzA kirjutas:
Minu arvates on ühel siinsel kasutajal tuletõrje balloon kasutusel, kui mu silm õigesti seletas.
Ma arvan,et päris paljud siin kasutavad kustuti balloone. Ja muideks pulberkustuti ja CO2 kustuti on kaks erinevat asja.Paluks mitte segi ajada :wink:

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 10:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Küllap jah neid CO2 tulekustuti ballooni kasutajaid ikka rohkem on, minagi nende hulgas. Vajadusel saab lasta täita, lihtne ja mugav. Mingeid suuri riske ma siin küll ei näe, muidu oleks ju CO2 tulekustuti omamine kodus kah riskantne.


Viimati muutis Rein, Laupäev Mär 14, 2009 10:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 10:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
UARU kirjutas:
Ja muideks pulberkustuti ja CO2 kustuti on kaks erinevat asja.Paluks mitte segi ajada :wink:


Põhikooli tunnistus mul ikka on olemas :)
Ma tõin näite pulbri täitmise hinnast, kuna täitsin pulbrit, CO2 võib muud hinda maksta, aga ei usu, et väga palju rohkem.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver