430L peaks nüüd lähema paari nädala jooksul käima saama. Tegelikult on siin tegemist rohkem nagu põhjaliku restardiga. Selle käigus läksid vahetusse ka klaaskast ja väike osa tehnikast, mis olid käigus olnud 2 aastat ilma vaheajata .Eelmine kast nüüdseks juba uues kohas ja heas seltskonnas, kus tahtmist mõelda ja aru pidada usun et rohkem kui minul seda oligi.
Kahe aastaga ei juhtunud midagi eriti tähelepanuväärselt head ega ka väga hullu. Midagi päris maha ei põlenud ja veeuputust minu teada ei olnud, niiöelda normi piires toimis. Tehnika, mida kasti all kapis ja ülal kaane all on oluliselt rohkem kui mõistlik oleks, töötas nii nagu mõeldud oli (kaks seadet välja arvatud, millest esimese käivitamiseni ei jõudnudki ja teise saatsin kohe üle õla minema). enamus asjadest jääb alles ka uue kasti juures. Arvatavasti tuleb neist asjadest siin teemas lähemalt juttu, kui on huvilisi. Ma ei oska ise oma seletusi väga süsteemseks kujundada ja jään lootma küsimustele, mille järgi on näha, mida oluliseks peetakse.Muidu tavaliselt omal jõul kirjeldan sündmusi nagu elevanti, kelle juurest jutt iga kord sujuvalt nagunii erineva hiireni jõuab.
Igatahes ma ei täheldanud selle kahe aasta jooksul midagi sellist, mis oleks kujutanud väärtuslikku infot jagamiseks. Asi oli tegelikult kogemuse puudumises. Isegi küsimuste jaoks peab enne tekkima mingi taust. Infot on võimalik koguda kiiresti aga see ei hakka praktiliselt toimima ilma isikliku kogemuseta. Kasuks on see kindlasti, kui info hulk on rakendusest eespool. Kuidagi on vaja aru saada, et üle oma varju ei saa, mis sellest et hea mõte.
Alguseks tänud kõigile kaasvõitlejatele / heixer, lyy, Aza, -Karl-, Marko, ecolog, Durin /, kellega koos mõni mõte on tiksuma läinud või tegelikult arusaamine tekkinud, kuidas neid mõtteid üldse võiks veeretada või milles avaldub mõnikord enda küündimatus, enesekesksus või kiirustamine teadmata põhjusel.
Praeguse teema juures võib olla, et mõtted ilma nähtava ja hinnatava teostuseta jäävad nagu poolikuks ja ei eristu muudest samaväärsetest olenemata allikast. See tähendab et jutt jutuks, mis edeneb ilma suurema pingutuseta, aga reaalsed teostused tekitavad ikka rohkem emotsiooni ja et usk ära ei kaoks, on hea vahel midagi lähemalt näha või ise nuputada. Nagu kustahes mujalgi, on siin väärtus toimivatel asjadel mis peaks kokkuvõttes andma rohkem võimalust mõelda kastis toimuvale. Mõnikord tekkiv kahtlus, et tehnikasõbrad möllavad oma akva ümber mingite kahtlaste vidinatega niisama puhtast rõõmust teadmistele vähegi rakendust leida ei ole vist õige.
Tundub, et on sellised perioodid, mil mõte peab end koguma ja siis on jälle võimalik midagi nähtavat luua. Ajanihe mõtte ja valmis asja vahel tekitab kahtlusi ja ei tahaks enne müttama hakata, kui lahendus päris hea tundub. Ei saa kogu aeg sebida ja kastis „olulisi” muudatusi teha, nii ei saagi tegelikult aru, mis toimub.
Pildimaterjal kohati kahtlane (seletamatu tahtmine pimedas ilma välguta toimetada)
Akva samas paigas pappkasti (hea kast) peal seisnud juba üle poole aasta, ei jõudnud kuidagi tegevuseni.
Küljeklaasid 10mm valge klaas (
optiwhite) Natuke kiiksuga küsimus see klaasi asi oli, aga isu läks suureks ja tahtsin kindlasti teada saada, mis see klaas suure kasti juures näitab.
Üleval täisring tugevdusribad ja põhi 12mm tavaline aknaklaas. Silikooni kulutasin minimaalselt. Loodan, et see asi laiali ei jookse, 70cm kõrgust ka kastil. Ma ei tea, kes seal põhjas hakkab käima
, kui vaja peaks olema.
Põhjas läbiviigud, nagu suurematel kastidel viimsel ajal tehakse.
1. Ülevool. Seda praegu ei kasuta, olemasoleval veevahetusel käib vee ärasaatmine lisapumbaga. Ei hakka seal midagi muutma. Reaalset võitu annab lisapump sellega, et kastis üks toru vähem sees. Ülevoolu saaks muidugi väljapoole kasti ehitada aga praegusel juhul on see suur lisatöö, sest akva lähedal ei ole vabavooluga kasutatavat äravoolu.
2.Filtri tagasivool. See on lühike vertikaalne flööt, millega veepinda liigutama ei hakka.
3. Filtri sissevool koos pinnakoorijaga. Lihtne ja töökindel asi.
Eraldi läbiviigu sees on veel:
4. Juhtmed põhjakütte ühendamiseks.
5. LED valgusti juhe. Selle ehitus veel lahtine, aga ilmselt hakkab tööle koos araatoriga (väga peened mullid alt küljelt valgustusega)
6. Aeraatori läbiviik
Juhtmete läbiviik lähemalt:
Lahtine alus samal kujul nagu 2 aastat tagasi tehtud sai:
Akva kommunikatsioonid "välismaailmaga":
Päris lahtine kast tundub hea. Ei usugi et siit edasi paremaks läheb...
alumised ribad autoteibiga külge. Enne nad seal olid, vist vajalikud:
Põhjakütte matt ja kapp koos, läks siiski paremaks
.
Küttematt näeb täiesti kahlane välja, tumedad anaeroobsed alad ka peal näha.
Huvitav, et selliseid tumedaid laike oli kogu pinna kohta ainult 2 ja seal kasvasid kogu aeg mitte kuigi suured Proserpinaca palustris Cuba taimed, millel juurestikku pole ollagi. Küttetraadi isolatsioon on hästi vastu pidanud, sama hea kui 2 aastat tagasi. Traat on kinnitatud 3mm valge PVC peale kaablisidemetega. Hea konstruktsioon, tugevate juurtega taime väljatirimisel ei tule "küttesüsteem" kaasa. Kaablisidemed on selle ajaga küll väga rabedaks muutunud, nii hull ei ole, et välja peaks vahetama.
Kogu selle õuduse katan ära tumeda flouriidiga:
Saab selline kahe rohelise postiga tööstusmaastik, kus kollid on jupi kaablit maha unustanud...
Pinnas on värvuselt musta-punase-pruunikirju sodi, nagu märg männikoorepuru. Ei olegi varem tumedat põhja kasutanud, neelab vist palju valgust ära ?
Järgmine kord edastan natuke tehnouudiseid, seniks üks pilt mõistatamiseks :
Mis asi see on ja kas sellest akva juures võiks abi olla ? Sisu poolest on see 10mm kroomitud vasktoru, pikkusega 2.8m, mille ma normaalse arusaamise järgi just ära raiskasin
. Laiemalt on teada, et juba metsavennad kasutasid sellist jubinat eluliselt tähtsa aparaadi osana aga see vastus ei ole siin õige, seda ärge pakkuge.