foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Eks selle rohelise veega tuleb siis vôidelda, kui ta ohustab madalamal kasvavaid taimi (varjab valgust).
Vetikad ka lännu, pidin andistrustele kurki lutsida andma.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2004 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Rohelus kaob ka suurest akvaariumist. See kestis siis miskit 1,5 kuud?

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2004 06:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Ilmselt on rohelise vee vältimiseks vaja kriitilist massi taimi. Kaks korda järjest on mul vesi peale pinna ujuvtaimedest lagedaksrookimist roheliseks läinud. Peab nad vist sootuks välja rookima, et see kriitiline mass hakkaks kujunema hoopis pôhjataimedest?

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2004 07:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Soobel kirjutas:
Ilmselt on rohelise vee vältimiseks vaja kriitilist massi taimi. Kaks korda järjest on mul vesi peale pinna ujuvtaimedest lagedaksrookimist roheliseks läinud. Peab nad vist sootuks välja rookima, et see kriitiline mass hakkaks kujunema hoopis pôhjataimedest?

Ujuvtaimed kasutavad efektiivsemalt ära vees leiduvaid toitaineid kuna neil on käepärast ka õhuhapnik, lisaks vähendavad nad akvaariumisse sattuva valguse hulka ning mõned neist (ntx Pistia stratiotes, Lemna minor) eritavad vetikaid tõrjuvaid kemikaale. Ma ei näe puhtaksrookimisel küll mõtet, pigem katsu sujuvalt põhjataimestik järje peale saada. Ceratophyllum demersum on kah üks tubli taim mis vetikad eemal hoiab, lisaks võid pruukida kiire kasvuga taimi nagu Ceratopteris cornuta, Ceratopteris thalictroides, Hygrophila difformis, Hygrophila polysperma, Gymnocoronis spilanthoides, Egeria densa - need näppavad samamoodi toitained toidulaualt enne kui vetikad jaole jõuavad. Üldiselt on see aga võitlus tagajärgedega, põhjuseks tõenäöliselt see et toitainete või valgusega on miskit paigast ära, Fe-NO3-PO4 testid võiks selgust tuua.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 27, 2004 08:14 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Lisaksin oma kogemustest ühe meetodi, kuidas rohelisest veest lahti saada, õigemini sellest hoiduda. Kõige parem oleks alustada esimesel päeval, kui vesi on hallikashägune. Mina alustasin teisel päeval, kui vesi juba kergelt roheline oli. Nädala jooksul vahetasin viiel päeval akvas 20% vett. Selle nädala jooksul püsis vesi kergelt roheline, kaheksandal päeval oli juba praktiliselt kristallselge. Kaladele ei paistnud sage veevehetus mõju avaldama. Kontrollisin igaks juhuks ka nitritit - ei midagi, seega ka filtri bakterid töötasid normaalselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2004 05:41 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Sain täna reklaamiga viite lehele, kus on rohelise veega seonduv minu meelest väga lihtsalt ja selgelt ära toodud.
http://www.algone.com/greenwater.htm

Paljud akvaristid kasvatavad ise fütoplanktonit, sedasama "rohelist vett", olen ka ise seda kalli raha eest välismaalt ostnud. Nii et kellel üle, saatke mulle :mrgreen:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2004 07:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
albert kirjutas:
Sain täna reklaamiga viite lehele, kus on rohelise veega seonduv minu meelest väga lihtsalt ja selgelt ära toodud.
http://www.algone.com/greenwater.htm

Paljud akvaristid kasvatavad ise fütoplanktonit, sedasama "rohelist vett", olen ka ise seda kalli raha eest välismaalt ostnud. Nii et kellel üle, saatke mulle :mrgreen:


Hilja küsid, varakevadel oleksin võinud pakkuda mõnisada liitrit sellist "rohelist vett". ;)
Pilt
Artikkel on asjalik, kahjuks ei arvesta aga asjaolu et väidetavalt on "roheline vesi" tihti liigse valgustusega esile kutsutud (ntx otse peale langenud päikesevalgus). Samuti on abiks teada et toitelementide ja valguse jonksusaamine aitab küll kõrvaldada põhjused ning vältida "rohelise vee" tagasitulekut, kuid olemasoleva "rohelise vee" enda lahkumine võib kesta masendavalt kaua - pimendamine on siin tõhus abinõu 5 päevaga "rohelisest veest" lahtisaamiseks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2004 01:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Kahjuks ei oska seda va snoobide keelt. Proovin, vahetan need PhilipsAquarelle-d vene siniste jorude vastu. Vaatan, mis juhtub.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2004 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 10, 2004 07:11
Postitusi: 19
Asukoht: Põlva
Rohelise vee kohta leidsin väga huvitava teooria http://www.koiclubsandiego.org/GRENH2O.html
Ise võitlesin samuti selle probleemiga pea kuu aega. Tulemuse saavutasin viie päevase pimendamise ja suurendatud hapniku hulga lisamisega vette. Praeguseks on olukord stabiliseerunud ja vesi puhas juba kaks nädalat hoolimata päikesevalgusest ning väetise lisamisest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2004 09:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Sorry :oops:
(Siia sai vähe vale jutt)


Viimati muutis jeff01, Laupäev Nov 06, 2004 08:36, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2004 08:36 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Nüüdseks akva 3 päeva pimeduses olnud (musta prügikoti taga) Aga täna tekkis hirmus vajadus korraks sisse piiluda ja panin lambi ca üheks minutiks põlema :cry: (Kas see nüüd muutis mu pimendamise mõttetuks???) Ja kuna peaks üldse pimendamisega tegelema, kas siis, kui akva on õrnalt roheline juba, või alles siis kui enam läbi ei paista? Kas aitaks see, kui ma Peale pimendamist kohe oma valgustust sisse ei lülitaks? (Omale tundub et see 160.- maksev toru paneb roheluse möllama) Kas kusagilt tartust kah seda bakterit osta saab, mis rohelust sööb? (Maal kasutan teises uues akvas kaevuvett ja asi on OK, kas on võimalik et see looduslik, st põhjavesi naturaalselt on kasulikum? asi aint selline, et too vesi on lubjane)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2004 10:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jeff01 kirjutas:
Nüüdseks akva 3 päeva pimeduses olnud (musta prügikoti taga) Aga täna tekkis hirmus vajadus korraks sisse piiluda ja panin lambi ca üheks minutiks põlema :cry: (Kas see nüüd muutis mu pimendamise mõttetuks???)

Ma tõesti ei mõista miks Sa nii pööraselt rabistad, akva juures toimetamisel on kannatlikkus üks väärtuslikumatest omadustest.. Rohelise vee pärast megasuurt veevahetust teha oli ikka päris paha mõte. Ma ei kujuta ette mis hirmus vajadus võiks sundida pimendamise ajal sisse piiluma, lambiga valgustamist 3 päeva pimedas olnud kalade puhul võiks nimetada ka sadismiks - inimene samas olukorras tõmbaks käe silmade ette, kaladel paraku käsi pole. Pimendamist lõpetada tuleb ka sujuvalt, kas siis ainult osaliselt akvat avades aegamööda või veelgi parem võtta kate ära öösel pimedas - loomulikult tuld süütamata. Kas see "gestaapo" pimendamise efekti päris ära nullis on raske öelda, usun siiski et mitte.

jeff01 kirjutas:
Ja kuna peaks üldse pimendamisega tegelema, kas siis, kui akva on õrnalt roheline juba, või alles siis kui enam läbi ei paista? Kas aitaks see, kui ma Peale pimendamist kohe oma valgustust sisse ei lülitaks? (Omale tundub et see 160.- maksev toru paneb roheluse möllama)

Millal alustada on maitseasi - roheline vesi pole ilus vaadata aga ega ta kaladele kahju tee, taimed ehk pisut kiduvad. Kui valgust liiga palju ja taimi liiga vähe siis see muidugi soodustab rohelise vee teket, kuid enamasti on väetistega mängimine selleks päästikuks mis asja ära teeb.
jeff01 kirjutas:
Kas kusagilt tartust kah seda bakterit osta saab, mis rohelust sööb? (Maal kasutan teises uues akvas kaevuvett ja asi on OK, kas on võimalik et see looduslik, st põhjavesi naturaalselt on kasulikum? asi aint selline, et too vesi on lubjane)

"Bakter" on linnalegend, tegelikult oli kokkuvõtteks siin reklaamitud "bakteri" puhul tegemist koagulandiga. See vahend seob kokku vees hõljuvad osakesed, kalade lõpustele see pole kohe üldse abiks. Peale selle efekt on vaid siis kui Sul õnnestub rohelist vett tekitavad vetikad enne koagulandi kasutamist ära tappa - ntx ultraviolettlambiga. Kui Sa seda ei tee siis võib muidugi ka roheline vesi ära kaduda kuid pole sugugi kindel et see siis just tänu koagulandile toimub.
Üldiselt parim mis teha võiksid - rahune maha. Kui Sul ikka korralik õhutamine akvaariumis toimib siis kaladel ohtu pole, proovi end kuidagi talitseda et saaks vähemalt pimendamisega korralikult lõpule, siis oled rohelisest veest lahti - vähemalt niikaua kuni jälle eksperimentidega alustad. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 07, 2004 10:17 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Tänan Rein et viitsisid minu murega tegeleda.
irw eks ma rabistan jah aga pidin akva avama, et kappi seespoolt kuivatada ja lampilihcalt proovisin (ega niiskus talle halba pole teinud) Lugu selline, et akva on lakitud kapis ja pimedas, kilekoti taga ta aurab meeletult (lülitasin veel soenduse välja mõneks ajaks et paar kraadi vett jahutada) ja see aur jääb sinna kappi, sellest poleks veel midagi aga avastasin et kapi laes olev vesi on laki maitse ja lõhnaga #-o (Kardan et äkki tilgub sealt miskit akvasse ja pean seda öösiti kuivatama. Katsun selle pimendamisega nüüd maha saada ja siis omale ventilaatori sinna kappi ehitada või mingi osa akvast pleksiga katta vms.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 20, 2004 03:19 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Tundub et minul veega nüüd korras sest nüüd ka tagasein näha :D Muud nagu ei teinudki, kui kakkusin juurika välja ja pesin päris kõva harjaga puhtaks, pesin klaasid, ajasin põhjast kõik sodi üles, imesin ära ja vahetasin 30% veest, pesin filtri ära ja panin paariks päevaks täisvõimsusel tööle (lööb akva vee tunniga 3x läbi)
Edit: Neljandal päeval muutub asi ikka veel paremuse poole :D (Nii selget vett ei osanud oodatagi)


Viimati muutis jeff01, Laupäev Nov 20, 2004 06:21, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 20, 2004 03:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jeff01 kirjutas:
Tundub et minul veega nüüd korras sest nüüd ka tagasein näha :D

Julgeksin kahelda, kirjeldatud meetmed vaevalt aitavad - aga eks varsti paistab.


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver