foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 21, 2004 10:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 06, 2004 11:02
Postitusi: 64
Asukoht: Saue
Nüüd on ka minul rohelisest veest lahtisaamise kogemus :D
Mis ma selleks siis tegin: ostsin juurde taimi, välisfiltri alumisse potsikusse panin aktiivsöest graanulid, vahetasin ühel korral 25% veest (tavaliselt 10%), vähendasin valgustuse hulka 12 tunnilt 9 tunni peale, kaks nädalavahetust oli valgustus üldse välja lülitatud ja viimane nädalavahetus valgustus sees 7 tundi päevas. Täna koju tulles ei uskunud ma oma silmi -- vesi läbipaistev :lol: -- tõeline ime, olin juba lootust kaotamas. Kokku oli roheline vesi akvas 21 päeva.

_________________
150 l akva, kus elavad 4 skalaari, 4 kuldguraamit, 2 kohversäga ja 3 SAE-d ning 22 erinevat taime.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 04, 2004 06:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nii, väike kokkuvõte siis "rohelise vee" teemal kuna juhust kasutades katsetasin paari uut meetodit "rohelise vee" tõrjeks.
Esmalt siis sai proovitud pajuvitsa - toimis, kuid paistab et kuna aeg selline mil paju ei taha eriti juurduma hakata siis maksimaalne saavutus oli rohelise vee taandumine üsna heledale tasemele. Siiski usun et kui aeg taimede juurdumiseks soodsam või rohkem viitsimist oodata (2 nädalat polnud piisav) siis pajuoksa abil saab " rohelisest veest" lahti küll.
Edasi, mind intrigeeris JBL uus toode millest ka siin foorumis juttu oli - BioFerm (Rocca kalapoe müüja sõnul "ülikõva"). Maksab 155.-, peal kiri " JBL filtrimaterjal BioFerm vetikate eemaldamiseks taimeakvaariumist. Filtrimaterjal on bakteriaalselt valmistatud ja aktiveeritud spetsiaalse käärimisprotsessi abil. Eemaldab kiiresti ja püsivalt rohelise vee ning vetikatekatte taimelehtedelt. Soodustab probleemidevaba taimede kasvu. Pakend on piisav kuni 250 l akvaariumile. .... Efektiivne kuni 3 kuud." Jne. Mul on küll akva 315 liitrit kuid vett nii palju pole sest põhjapinnas on päris paks ja ka ülevalt on tühja ruumi - kuid tõesti võib mind süüdistada et pisut aladoseerisin värki, samas pelgalt uudishimu rahuldamiseks 2 pakki osta tundus liig. Samuti olen ettevaatlik mingi vahendi lisamisel akvasse, sestap panin esmalt selle sodi kaasas olnud kotikesega mitte filtrisse vaid filtri väljavoolu ette hõljuma. Nädal möödus ilma mingite muudatusteta, kui koti välja tõstsin oli tunda kerget virtsalõhna sarnast aroomi. Tõsiste kõhkluste kiuste tõstsin siiski kotikese kanisterfiltrisse ja jätkasin eksperimenti. Järgnev nädal möödus samuti muudatusteta, ei huvitanud see BioFerm ei " rohelist vett" ega "black spot"i.
Kuna valgust nõudvamad taimed hakkasid kiduma lõpetasin pühapäeva õhtul eksperimendi ning pimendasin akva. Eile öösel , s.o. 5 päeva hiljem eemaldasin katte ja täna hommikul veendusin et vesi oli ootuspäraselt kristallselge, ka vahepeal pinnal olnud proteiinikiht oli jäljetult kadunud.
Kunagi algusaegadel sai huvi pärast proovitud ka AZOO "green water remover" nimelist produkti, ei aidanud ka see tegelikult "rohelise vee" vastu.
Muidugi eks "rohelist vett" tekitavaid vetikaid ole ka mitut liiki, sestap on võimalik et kellelgi toimivad ka need vahendid mis mul ei andnud effekti. Kuid fakt on see et pimendamine aitab "rohelise vee" vastu kindlasti ning ei maksa sentigi (tõsi, kulutasin mustade prügikottide peale mingi summa).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 05, 2004 06:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
Ka mina sain rohelisest veest lahti ja abiks oli pajuoks. Kestis see 2-3 nädalat. Täna võtsin oksa välja ja vesi on täiesti kristallselge :D Sarnaselt Reinule ka minul oks ei juurdunud, küll aga tulid pungad külge. Olin selle rohelise kastiga juba nii harjunud (2kuud), et ei osanud enam arvatagi, kui ilus võib olla puhas akvaarium :)

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 05, 2004 06:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
kas te panite paju oksa üleni vette või ainult mingi osa


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 06, 2004 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
Mul oli 2,5 läbimõõduga mitme haruline oks ja panin ta täpselt nagu vaasi, ca 20cm vette.

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 06, 2004 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
kas se oks võtab selle rohelise möga enda külge või mis.ja kui suure ma selle oksa võiks võtta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 06, 2004 10:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Raiko112 kirjutas:
kas se oks võtab selle rohelise möga enda külge või mis.ja kui suure ma selle oksa võiks võtta

Pajuoks eemaldab veest toitained, vetikad koolevad nälga. Limbo leitud link: http://www.srbank.ru/~lis/Iva/iva.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 06, 2004 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
nitsevo neponimaju piltide järgi sain kuigi palju aru.
kas see osa peab nii palju veest väljas olema või piisab mõnest sentimeetrist?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 06, 2004 10:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Se peab niipalju väljas olema jah,et lehed ei mädaneks,ta peab kaanest tunduvalt kõrgemal olema ja alumine ots peab olema pinnases,et saaks tekkida juured.Noori võrseid ei tasu võtta,kuivavad ära,vaja on siukest isasemat ja mitme aruga oksa (otsast). :wink:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 06, 2004 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
Rein kirjutas:
Raiko112 kirjutas:
kas se oks võtab selle rohelise möga enda külge või mis.ja kui suure ma selle oksa võiks võtta

Pajuoks eemaldab veest toitained, vetikad koolevad nälga. Limbo leitud link: http://www.srbank.ru/~lis/Iva/iva.html

kui ta eemaldab toitaineid kas see siis taimedele kahjulik pole?
küsimus veel kas se proteiini kihti veepinnalt ei eemalda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 07, 2004 12:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Raiko112 kirjutas:
kui ta eemaldab toitaineid kas see siis taimedele kahjulik pole?

Pika aja jooksul on ikka on, eriti kui sellised taimed mis vaid veest toitaineid saavad. Taimedel üldjuhul lihtsalt pisut suuremad varud kui vetikatel nii et peavad kauem vastu, kui aga juured pinnases siis sootuks lihtsam.
Raiko112 kirjutas:
küsimus veel kas se proteiini kihti veepinnalt ei eemalda

Ei.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 08, 2004 04:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Mul rohetas vesi üle poole aasta. Läks lihtsalt lambist selgeks (ülekantud tähenduses, mitte akvaariumilambist).

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 18, 2004 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
olen kasutanud pajuoksa juba 6päeva.Kas keegi võiks õelda kuna neil juured alla tulevad hetkel pole midagi näha?Kaua ma võiksin teda veel hoida.Kas seni kuni vetikas on täielikult kadunud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 10, 2005 09:23 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 10:47
Postitusi: 2
Asukoht: lääne virumaa
ka mina tegin pimendust ja vesi läks kohe märgatavalt selgemaks.Lihtsalt akva valgust ei kasutand paar päeva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 30, 2005 02:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
kas keegi võiks konkreetselt ära õelda mitu päeva pimendada tuleb?
pole eriti seda täpset päevade arvu teada saand


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver