foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 18, 2007 02:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
No kui ma Tallinnasse satun siis ma annan ehk märku.
Aga kuidas mõjub co2 sellises olukorras?

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 20, 2007 09:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 01, 2004 11:45
Postitusi: 91
Asukoht: Põltsamaa
Krevetilapsed saavad vetikast ka söönuks. Mina olen saanud rohelisest veest lahti juba 1-2 päevase pimendamisega (see aeg ei ole kalu söötnud).

_________________
209 L (käivitatud 11.12.04).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2007 05:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 05, 2007 09:29
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
et siis kui ma teen pimendamist siis kalu ei tohi üldse sööta wä? aga kui ma selle akva kottidesse pakin siis kust saab sinna õhku? mul pole seda asja mis hapniku toodab... kui mul on 54l akva kaua siis peaks pimendamist tegema, kui see sõltub yldse akvaariumi suurusest...


((vabandan väga aga ma algaja :oops: ))

_________________
54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2007 07:03 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Pimendamise ajal kalu ei söödeta! Kui sinu kalad on korralikult(regulaarselt) süüa saanud, peavad nad selle aja uhkesti vastu. Hapnikupuuduse vältimiseks pead muretsema mullitaja(aeraatori). Pimenduse pikkus ei sõltu akva suurusest. Vähemalt 5 ööpäeva. Kotid on mõtekas ära võtta viimase päeva õhtul pimedas, et kalad saaksid järgmine hommik valgusega kenasti harjuda.

Uudishimu võib saatuslikuks saada ja kogu projekti nullida - ei mingit piilumist katte vahelt selle 5 päeva jooksul :!:

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2007 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 05, 2007 09:29
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
suured tänud:)

_________________
54l


Üles
 Teema pealkiri: oma kogemus rohelise veega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 07, 2008 12:22 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 11:57
Postitusi: 71
Asukoht: Harku vald, Muraste küla
Lisan värkse oma kogemuse - rohelisest veest lahti saamine!
Vesi oli alguses valkjas ja lõpuks läks ikka rohelisemaks. Ei aidanud valgusetsükli vähendamine.
Asja põhjus võis vabalt olla päikeses mis teatud ajal akvaariumile peale paistis. Näitajad olid nagu tavalised ja minu arvates normaalsed.
Lugesin: http://www.thekrib.com/Plants/Algae/green-water.html ja üritasin ka ise K2SO4-ga asja parandada kahe päeva jooksul. Ei muutunud midagi, läks veel hullemaks :?
Siis astusin juhuslikult Kalakse poest läbi ja küsisin soovitust. Nemad soovitasid JBL Clearol, pidi kindlasti aitama :) Aga ei aidanud küll! Tekkis küll valge pilv alguses aga kokkuvõttes oli tulemus ikka sama.
Peale Clearol lisamist panin ka filtrisse sõefiltri ja ühe kihi JBL SymecMicro. Viimast vahetasin päevas korra ja oli selgelt näha, et sinna jäi kinni roheline mõga. Sellega kadus veest igasugune hõljuv hägu mida Juwel filtrid ei suuda eemaldada. Kuid akvaarium roheline vesi ei taandunud.
Siis eemaldasin sõefiltri, keerasin CO2 kinni, avasin õhu filtri väljundisse ja pimendasin akvaariumi 2 ööpäeva.
Eile tekke ära võttes oli tulemseks kristallselge akvaarium, rohelisest veest ei olnud jälgegi. Loodan, et see ka jääb nüüd selliseks :D

(Plaanin nüüd sisemise juwel filtri välja viskamist ning selle asendamist mingi välise asjalikumaga, et vesi oleks kristallselge)

_________________
110L: Gold Barb, Tiger Barb, 5xClown Loach, 4xSAE, kilpselgsäga, Common Pleco, teod.
Valgus 74W, CO2, JBL CristalProfi e900


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver