foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 21, 2006 11:12 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Nagu ma aru saan puudub sul filter, vett vahetad korra nädalas või harvem ning korraga 50% ja peale suurpuhastust ei lasknud sa akval sisse töötada.
Kõigepealt osta filter ja tööta akva sisse.
Vett tuleks vahetada korra nädalas kuni 30%

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2006 01:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 08, 2005 08:14
Postitusi: 14
Asukoht: Saaremaa
Ma ei tea sellest filtri asjast eriti palju. tahaksi teada, et millist filtrit oleks vaja ja kui palju see umbes maksma läheb ?!?!

_________________
Akvaaruim on 80 liitrine, ise valmistatud !
Hetkel elab sees 15 gupit, 1 kukeke, 1 ancitrus ja 2 Apple Snaili !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2006 02:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
300.- peaks sinu akvaariumile juba filtri saama.


Üles
 Teema pealkiri: Tegin siis ka pimendamist !
PostitusPostitatud: Reede Jaan 27, 2006 10:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 08, 2005 08:14
Postitusi: 14
Asukoht: Saaremaa
Lugesin ja otsustasin siis ka pimendamise ära proovida, et rohelisest veest lahti saada. Eelmine pühapäev katsin akvaariumi siis ilusti kinni ja ootasin tänaseni. Vahepeal arvasin, et kindlasti on mõni kala otsad andnud, aga kõik on ikka elus. Ei uskunud sellesse asja eriti, aga nagu näha toimis. Vesi on väga selge, võrreldes sellega, mis ta oli ennem. Nüüd vahetasin veel osa veest uuesti ära ja tulemus veel parem.
Jäin igal juhul rahule ja soovitan teistelegi seda !!!
:)

_________________
Akvaaruim on 80 liitrine, ise valmistatud !
Hetkel elab sees 15 gupit, 1 kukeke, 1 ancitrus ja 2 Apple Snaili !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2006 08:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 27, 2006 08:21
Postitusi: 85
Asukoht: pärnu
sellist asja müüakse ka nagu sera aquatan,see annab veele kristalse läbipaistvuse,seob raskemetalle või midagi nii umbes,kala stressi vahend jne


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 11, 2006 11:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
See pole päris õige vahend rohelise vee vastu, kuna ta on mõeldud metallide neutraliseerimiseks ja kraniivee muutmiseks kõlbulikuks akvaariumiveeks, rohelist vett tekitavaid baktereid ta siiski ei tapa, selleks sobib JBL Clearol. Samas, pole mõtet keemiaga mängima, kui just muud moodi asjast jagu ei saa. Enne tuleb välja selgitada põhjus, miks vesi roheliseks muutub ja põhjus eemaldada, sest kui tekkepõhjus jääb, siis jäädki keemiat kallama.

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 13, 2006 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
Samas on alati saadaval poes selline asi nagu UV lamp, mis pannakse filtri und akvaariumi vahele, mis teeb rohelisest veest päris selge ja ilusa. Kahjuks suhteliselt kallis lõbu (ca 1200 - 1500 EEK)

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 07, 2007 08:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Tervist siinne pere! Minulgi juhtus nüüd selline asi et vesi kastis roheline, tegu veel alustava akvaga. Püüan siis teha täieliku pimendamise, kasutades musti prügikotte ja fooliumit(paberimoodi foolum, mida kasutatakse sauna ehituses). Fooliumit sellepärast et olla täiesti kindel et valgus kasti ei pääse ja seda on mul niikuinii ülearu :lol: .
Akva põhjaks on mul muld ja mulla peal sõmer jõe liiv. Lisaks on mul akvas mõned kiirekasvulised taimed (Vallisneria) ja hulk muid taimi.

natuke ka akvast endast: kast siis 180L, sise filter Hydor Crystal Duo (200-...L) varsti plaanin osta välifiltri, valgust on mul 3*30W (ehk siis täpselt 0,5W/L ; torudeks Philips Aqarelle) valgusaeg on hetkel 11H. Kast on käinud alates 26. maist.

Aga eks me vaatame mis siis saab kui 25% veevahetuse teen, kaladel kõhud täis söödan ja akva 5 päevaks täielikult kinni katan.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 07, 2007 08:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Usun, et Rein ja teised gurud laidavad mu jutu maha...kuid nii tegin ise ja toimis. Ehk siis toitmist ma ei katkestanud ka pimendamise ajal. Mul on kalaloomade söötmiseks kaane sees ca 6cm auk. Söögikorra ajal sai sealt küll tiba valgust sisse aga paistab et see ei teinud kurja. Ega's vetikas ikka fotofilm ka ole.
Lisaks pimendamisele talitasin soovituse järgi hoida veel mõnda aega valgustus pooel võimsuse peal (paar toru välja lülitada). Ilma selleta ei oleks vett selgeks saanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 07, 2007 10:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Felch kirjutas:
Usun, et Rein ja teised gurud laidavad mu jutu maha...kuid nii tegin ise ja toimis.

Mis siin ikka laita, praktika on tõe kriteerium. Kuna allikad mida olen lugenud rõhutavad kui oluline on see et valgust üldse sisse ei paistaks ning et ka söötmise ajal sisse pääsevast valgusest piisab et tulemust nullida siis olen alati püüdnud igasugust valgust vältida, seega ma ei tea oma kogemuste alusel kuivõrd tõsine see risk on. Kuid kuna nädal söömata pole kaladele probleemiks siis ei näe ka vajadust seda katsetada riskides pimendamise nurjamisega.
Ehk siis kokkuvõtteks: söötke kui tahate ja jätke piiluavasid jms., kuid arvestage et sel juhul on võimalus et pimendamine läheb just seetõttu vett vedama. Ei maksa siis hiljem tulla kurtma et ei aidanud. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 08, 2007 10:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tegelikult ei tahtnud ma mitte Reinu õpetust kahtluse alla seada. Mul endal läks ka kauem kui 5 päeva pimendamist. Vetikas ei tahtnud mitte ära kooleda ja vähendasin hiljem ühe teise soovituse kohaselt valgustust. Võimalik, et täispimeduse korral oleks sellest pääsenud, kes teab...

Täna Kännu Kuke läheduses olevast kalapoest läbi põigates avastasin letilt rohelise vee vastase vahendi. Müüja seletas, et see ei tapvat taimi ega ka kasulikke baktereid.
Müügil oli 2 pealtnäha sarnase sisuga pakendit, pisem maksis 84.- ja suurem 75.- või sinna kanti.
Keegi kommenteeriks äkki?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 08, 2007 10:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ilma asja täpset nimetust teadmata saab vaid oletada - küllap on tegu mingi koagulandiga. See on siis selline vahend mis peaks siduma vees pisikesed osakesed suuremateks kämpudeks nii et nad filtrisse kinni jäävad. Toime osas on mõned raporteerinud ka edust selle kasutamisel kuid enamasti sellest abi pole, olen ka ise seda korra huvi pärast katsetanud - tulemust polnud. Küll on saavutatud tulemusi kui vetikad on eelnevalt UV lambiga maha notitud.
Koagulantide negatiivne pool on see et kalade lõpustes olevad liistakad väidetavalt kleepuvad ka selle vahendi mõjul kinni ja kaladel on raske hingata.
Kel huvi võib "rohelise vee" teemal rohkem lugeda aadressil http://www.thekrib.com/Plants/Algae/green-water.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 14, 2007 06:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Minu pimendamine lõppes eile ja kahjuks ilma tulemuseta :cry: ...kui siis natuke võttis selgemaks vee. olgu siis õeldud et pimendamine kestis 5 päeva.
proovin ära selle variandi et vähendan valgust (võtsin kaks toru ära vahelt ja nüüd põleb ainult 30w)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 15, 2007 03:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Oli ikka "roheline vesi" põhjuseks miks pimendasid? Kui Sa Tallinna satud ja "prügitigusid" ei karda siis võid mult prooviks saada suure kera Ceratophyllum demersumi, mõnel juhul on sellest vägagi abi olnud, võid proovida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 17, 2007 10:13 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2005 03:40
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa Jüri
Kas pimendamist võib ka siis ette võtta kui akvas on pisiperet ja pulmamängud käimas(krevettidel lapsed ja barbused möllavad)

_________________
180l vett vikerlased säga ants elustaimed


Üles
 [ 141 postitust ]  Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver