foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 265 postitust ]  Eelmine  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
yeekim kirjutas:
Hoi!

Nillin ise ka sellist taimerit, suures maailmas miski 20€ tükk.
Kas sellele mei europistik läheb- selline sigrimigri on sokliplaadil :roll:

edu


Nagu ka pakendilt näha siis just sellise sigrimigi sokliplaadiga nagu sa tabavalt oled öelnud peaks sobi kolme erineva maa pistikud kaasaarvatud EU standart pistik loomulikult ilma maandusetta.

Tänase seisuga on kogu eelnev töö viimistletud......

Pilt

.......:D ja testitud.

Pilt

Pilt

(Pilt on võetud välku kasutades)

Seega kuna on veel suured pühad siis pikemat lugu pole plaanis täna siin vestma hakata ,kui just väike kokkuvõte akvaariumi valgusti nö. programeerimisest.Iseenesest on taimer väga kvaliteetne (vähemalt silmaga vaatates) ,ning lihtne käsitleda aga aegade programeerimisel tuleb olla väga tähelepanelik :päevade, aja nii sisse kui välja lülitamistega sest kui midagiki :( on kahesilmavahele jäänud siis korrikeeritud parandused jõustuvad alles järgmisel nö. öö-päeval.Loomulikult selline elmainitud pisiasi pole mainitud ei kasutusjuhendis ega ka loogiline mõtlemine ei viinud mind päris kohe vastusteni ................aga see selleks :wink: .
Kuigi siiani pole öövalguse ehitamiseks vajalikud osad minuni jõudnud siis otsustasin minna liikvele valgusti kasutusega sellest hoolimatta. Kuna püstitatud eesmärgiks oli akvaariumi valgustuse ehitamisel imiteerida loodust (nii palju kui võimalik )siis taimeri seadistemisel on arvestatud kõiki hetkel kasutusel olevaid /tulevaid valgustusi eripärasid (nüüd ja tulevikus :wink: ).

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 01:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Kust kohast selle taimeri tellisid või ostsid?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 04:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
yeekim kirjutas:
Hoi!

Nillin ise ka sellist taimerit, suures maailmas miski 20€ tükk.
Kas sellele mei europistik läheb- selline sigrimigri on sokliplaadil :roll:

edu


Kuna siin tuli juba 2 küsimust taimeri kohta, siis risustan natuke võõrast teemat.
Europistik läheb küll aga logiseb tõenäoliselt natuke seal sees.
Ma tegin ise kunagi foorumisse teema üleskutsega teha nendele taimeritele saatekulude vähendamiseks ühisost. Sellest ei tulnud siiski midagi välja ja teemat ka enam ei leia. Keegi laitis ka asja maha, sest selle releed pidid üsna ruttu ära surema.
Mul on endal olemas üks selline ja kolmest pistikust üks on tõesti peaaegu surnud. Lülitab end sisse heal juhul ühel korral kümnest. Teine ilmutab ka väsimuse märke. Vahel aitas kerge müks taimeri pihta. Samas ma ei tea, kui vana see isend on, sest minu kätte jõudis ta juba kasutatuna. Aku oli tal juba siis läbi (kui tal üldse selline sees on), iga elektrikatkestus tähendab uut programmeerimist.
Ma ise ostsin omale mõni aeg tagasi sellise: http://www.ebay.com/itm/NIB-ZYT16G3a-multi-channel-automatic-program-timer-switch-/281140882820 ja olen üldiselt rohkem rahul, kui selle eelmisega, kuigi ta muidugi pole veel aastatki töös olnud. Rahaliselt eriti kokku ei hoia, kui arvestada, et tõenäoliselt on lisajubinaid vaja. Aga iseehitajale tõenäoliselt natuke parem lahendus.
Kalakeses on müüa ka veel selline variant http://energenie.com/item.aspx?id=7556. Hind oli vist peaaegu 2x kallim kui näiteks aquaristic.net poes. Seda saab programmeerida muidugi kahjuks ainult läbi arvuti ja kella ta ei näita, aga midagi muud halba ta kohta ma öelda ei oska :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:
yeekim kirjutas:

Kalakeses on müüa ka veel selline variant http://energenie.com/item.aspx?id=7556. Hind oli vist peaaegu 2x kallim kui näiteks aquaristic.net poes. Seda saab programmeerida muidugi kahjuks ainult läbi arvuti ja kella ta ei näita, aga midagi muud halba ta kohta ma öelda ei oska :)


Meie hind 50€, Aquaristicnetis 40€. Päris 2x vahe siiski pole.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 02:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:

Kalakeses on müüa ka veel selline variant http://energenie.com/item.aspx?id=7556. Hind oli vist peaaegu 2x kallim kui näiteks aquaristic.net poes. Seda saab programmeerida muidugi kahjuks ainult läbi arvuti ja kella ta ei näita, aga midagi muud halba ta kohta ma öelda ei oska :)

kpl Kalake kirjutas:
Meie hind 50€, Aquaristicnetis 40€. Päris 2x vahe siiski pole.


Minu viga, et ei kontrollinud :) Päris kahaekordne vahe tõesti ei ole.
Samas, kui sisse logida, siis mulle näitab hinnaks 33.60 ja selle hinnaga ma ta tõesti sealt sain, saatekulu ei hakka praegu arvestama, sest muud kraami oli ka palju.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 29, 2013 05:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
kenno kirjutas:
Kust kohast selle taimeri tellisid või ostsid?



Seekord pean jääma vastuse võlgu kuna ei suuda kuidagi meenutata tellitud kohta ega ka hinda kuigi võin suhteliselt kindlalt öelda , et (Panga andmete järgi)koos saatmisega 23,65euro.


Eile sain lõpuks ka kätte oma kuuvalguse osad ja kuna ajanappuse tõttu suudan seekord vaid esindada ideed kogu mõtte taga mitte valmiskujuntatud lahedust.
Kuna esimest korda selle akvaariumi juures tahtsin kasutata sõltumatut kuuvalgust oma energia allikaga mis süttiks alles siis kui teised valgustid on kustunud ning põlemis aeg oleks ideaalis 2-4,5,6 tuunini . Kõik see kõlab iseenesest väga nõudlikult kui just juhuslikult poleks mulle silma jäänud :wink: ......................................................

Pilt

.................................Päikse toimel töötavad Led jõulu valgustused :lol: ja nagu sedatüüpi valgustused ikka salvestavad kogu nö.päeva jooksul kogutud energia akutesse ning hiljem automaatselt loovutavad selle ......lootetavasti juba minu rõõmuks akvaariumi öövalguse näol. Loomulikult tekib kohe küsimus ,et kas akvaariumi valgustus suudab ikka toita päikesekennot piisavalt siis järgi proovitud testi tulemusena võin öelda lühidalt ...JAH :D

Pilt

NB: Kuna tegemist on ikkagi õues kasutamiseks mõeldud valkustiga siis suure plussina tuli kaasa ka UV ja niiskus kindlus! :wink:
Omavahel öeldes tundub ,et tulevikus saab sedasorti poolvabrikant tootetest oluline osa minu DIY projektides.

Samas ka väiksed pildid juba päevi töös olnud valgusti valgus lahendusest(välja arvatud kuuvalgusest) :wink:

Päev algab kell 7,00...hommik.

Pilt

Kell 10,oo ...paar tundi ennem keskäeva.

Pilt

Keskpäevaks ,mis algab kell 12.30 põlevad kõik lambid kuni õhtuni kella 20,30 mil nad kustuvad.

Pilt

Õhtu jätkub kuni 21,30ni.......

Pilt

...kuni viimased tuled kustuvad kell 22,30 mis juba...

Pilt

lähitulevikus käivitavad nö.Kuuvalguse mis põlevad kuni akud lõppevad ja nii päevast päeva ........vähemalt esialgu kuni tuleb muutus aja progarameerimises või siis valgustis iseenesest :wink: .

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
mida see kobakas taimer rohkem võimaldab kui tavaline elektooniline pistikusse pistetav taimer?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 01:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
jaantat kirjutas:
mida see kobakas taimer rohkem võimaldab kui tavaline elektooniline pistikusse pistetav taimer?


Selles kobakas on lihtsalt kolm taimerit koos, ühe kella peal, muud vahet eriti polegi. Kui kolm eraldi taimerit panna, siis nädal aega hiljem näitab juba igaüks natuke ise aega, mis vahel hakkab hakkab häirima, kui sa tahad, et üks asi lülitub just täpselt siis sisse kui teine asi ennast välja lülitab...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 31, 2013 12:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Päikesepatareiga öövalgustus on küll hea mõte, ei osanud arvatagi, et sellised asjad olemas on (meie kliimas pole ju sellistest väljas talvel suurt kasu). Aga "päikesekennost" kuulen küll esimest korda :lol: Justkui mina Päikesega :D


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 31, 2013 08:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
kenno kirjutas:
Päikesepatareiga öövalgustus on küll hea mõte, ei osanud arvatagi, et sellised asjad olemas on (meie kliimas pole ju sellistest väljas talvel suurt kasu). Aga "päikesekennost" kuulen küll esimest korda :lol: Justkui mina Päikesega :D


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D siin lipsas siis lõpuks ometi sisse väis eestlase sündroomist tingitud keela apsakas ........minupoolsed vabandused .

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 01, 2014 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
meedium kirjutas:
kenno kirjutas:
Päikesepatareiga öövalgustus on küll hea mõte, ei osanud arvatagi, et sellised asjad olemas on (meie kliimas pole ju sellistest väljas talvel suurt kasu). Aga "päikesekennost" kuulen küll esimest korda :lol: Justkui mina Päikesega :D


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D siin lipsas siis lõpuks ometi sisse väis eestlase sündroomist tingitud keela apsakas ........minupoolsed vabandused .


Ei ole hullu, pigem lihtsalt naljakas :D ..... Head uut aastat ;)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 03:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 06, 2012 03:09
Postitusi: 124
Pildid: 15
Asukoht: Kohila
Tere,

Vaatasin ja mõtlesin natuke penoplastist 3D tausta peale - endal on kaa plaanis midagi nikerdada, kuid kusagilt lugesin, et antsud on maiad peanoplasti peale - kuidas sul on peno vastu pidanud või katsid sa viimase kui pinnatükikese seguga?

PS - ääretult hea ja inspireeriv plogi :)

_________________
MaxMart - akvaariumid ideest teostuseni - leia meid facebook-ist


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 04:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Ma kas ei leidnud või sa polegi kirja pannud, aga mis su veesamba kõrgus on? Või üldse kasti mõõdud + litraaž?

Kokku tipptunnil on siis põhivalguseks 6x ledid (4x 6500K ja 2x 3200K)? Ja need 4 ümmargust on pigem sellised mahedad valgustused päeva alguseks ja lõpuks?

Kas saad jagada linki, kust need ledid ostid? Endal tekkis ka kohe huvi :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
aatomik kirjutas:
Ma kas ei leidnud või sa polegi kirja pannud, aga mis su veesamba kõrgus on? Või üldse kasti mõõdud + litraaž?

Kokku tipptunnil on siis põhivalguseks 6x ledid (4x 6500K ja 2x 3200K)? Ja need 4 ümmargust on pigem sellised mahedad valgustused päeva alguseks ja lõpuks?

Kas saad jagada linki, kust need ledid ostid? Endal tekkis ka kohe huvi :)


Kui vaatad eelmise lehekülje postitusi, siis seal ledidest pildid, ja nendel kirjad "dealextreme" ja Dealextreme'st nad ka siis tellitud. Seal müügil ka igast muud akvaristika kaupa http://dx.com/c/home-garden-1099/pet-supplies-1015/pet-fish-zone-1057


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 03:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
kenno kirjutas:
aatomik kirjutas:
Ma kas ei leidnud või sa polegi kirja pannud, aga mis su veesamba kõrgus on? Või üldse kasti mõõdud + litraaž?

Kokku tipptunnil on siis põhivalguseks 6x ledid (4x 6500K ja 2x 3200K)? Ja need 4 ümmargust on pigem sellised mahedad valgustused päeva alguseks ja lõpuks?

Kas saad jagada linki, kust need ledid ostid? Endal tekkis ka kohe huvi :)


Kui vaatad eelmise lehekülje postitusi, siis seal ledidest pildid, ja nendel kirjad "dealextreme" ja Dealextreme'st nad ka siis tellitud. Seal müügil ka igast muud akvaristika kaupa http://dx.com/c/home-garden-1099/pet-supplies-1015/pet-fish-zone-1057


Oskasin seda ka ise näha ja olen sealt isegi asju tellinud :)
Minu mõte oli see, et kui otsingusse panna ühe pirni iseloomustus eelmisel lehelt (E27 12.9W 3200K 1000LM 60-5050 SMD LED Warm White Light Bulb (AC 100~240V)) siis saan ma kokku 15127 otsitulemust - mõtlesin, et äkki saaksin meediumilt konkreetse lingi toote juurde, et ei peaks ise neid tuhandeid tooteid otsast lõpuni läbi vaatama. Meediumil peaks ostu tellimise infost neid linke imelihtne copyda olema - need saadetakse peale ostu tegemist e-mailile.
Enamasti on sama toodet seal 100x ja hinnad erinevad - kindlasti on meedium ka odavaima välja otsinud :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 [ 265 postitust ]  Eelmine  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver