foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 265 postitust ]  Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 06:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
tram1891 kirjutas:
Tere,

Vaatasin ja mõtlesin natuke penoplastist 3D tausta peale - endal on kaa plaanis midagi nikerdada, kuid kusagilt lugesin, et antsud on maiad peanoplasti peale - kuidas sul on peno vastu pidanud või katsid sa viimase kui pinnatükikese seguga?


Tere tere :D . Ma ei ütleks ,et antsud oleks üldse maijad penoplasti peale , kuna vanas 420l akvaariumis on aja jooksul suurem osa sisesest 3D tausta katnud betoonist lahti tulnud siis samas nähtavale jäänud penoplasttaust ei paku ka isegi õhtutundidel kellegile erilist huvi mil antsud on veel eriti aktiivsed . Samas uues akvaariumis on kõik pinnas ja praod kaetud betooniga (algul pintseldades ja hiljem tööde hõlbustamiseks pritsides ) aga betoon kui selline ei seo kunagi 100% ennast penoplastiga ning just sellepärast külvasin ma kogu tausta ka üle epoksiidiga ,et anda vankumatu ja hästi kindel ning äärmiselt kestev pind millele ei tartu kergesti ei mustus ega vetikad(kuna pole poorset pinda) ............................... :wink:

(PS: Rein suli oli õigus :( notebook on halb kirjutamiseks)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 06:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
p6lts kirjutas:
jaantat kirjutas:
mida see kobakas taimer rohkem võimaldab kui tavaline elektooniline pistikusse pistetav taimer?


Selles kobakas on lihtsalt kolm taimerit koos, ühe kella peal, muud vahet eriti polegi. Kui kolm eraldi taimerit panna, siis nädal aega hiljem näitab juba igaüks natuke ise aega, mis vahel hakkab hakkab häirima, kui sa tahad, et üks asi lülitub just täpselt siis sisse kui teine asi ennast välja lülitab...


No noo ega asi siis nii hull ka ei ole :D . Kui tulla tagasi algusesse siis taimer kui selline on ostetud lihtsalt hetke ajel (tundus lihtsalt hea mõte )ning kas just see on daimer parem kui mingi muu ei puutu just eelmainitud süü tõttu asjasse .Kuna tegemist on MADE IN GERMANIA siis ükski pistik ei loksu ja kõik töötab nagu lubatud :wink: . Ja kui lõpuks tagasi tulla nö. maha käiva aja juurde siis selle kohapealt ütleb must-valgelt tootja ,et aja kulg võib muutuda KUNI +- 1sekund ööpäevas aga ausalt ,kõik kes on lugenud mu blogi ja teavad kuidas on valgusti programeeritud (kuidas valgused katavad teineteist) siis nii minimaalselt muutuv kell hakkab mind häirima alles 2,6 aasta pärast seega arvan ,et tegemist ei ole eriti päevakorralise teemaga ,mida peaks enam pikemalt lahkama .....Või mis teie arvate?

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
aatomik kirjutas:
Ma kas ei leidnud või sa polegi kirja pannud, aga mis su veesamba kõrgus on? Või üldse kasti mõõdud + litraaž?

Kokku tipptunnil on siis põhivalguseks 6x ledid (4x 6500K ja 2x 3200K)? Ja need 4 ümmargust on pigem sellised mahedad valgustused päeva alguseks ja lõpuks?

Kas saad jagada linki, kust need ledid ostid? Endal tekkis ka kohe huvi :)



Ikka saab :

http://dx.com/p/e27-1210-6w-84-led-588-lumen-6500k-light-bulb-white-85-265v-ac-35829

http://dx.com/p/e27-12-9w-3200k-1100lm-60-5050-smd-led-warm-white-light-bulb-ac-100-240v-108477

Päris ikka odavama hinna tõttu ma neid valgustusi ka ei valinud ja arvatavasti ei oskaksi seletada kogu seda valimisprotsessi ja kuna eriti Ledide puhul tuleb arvestada nii mõne faktoriga .....ühesõnaga need valgustid on minu ,,arvude summa,, :lol:

Kui tulla nüüd kasti litraasi ning mõõtude juurde siis ei tohiks neid olla raske arvutada ..........omal
ajal kasti täitmise ajal suutsin ma millegi pärast mõõta vee määr nii totaalselt valesti ,et :evil: ..............ausalt..................häbi on siiani ja nüüd kui akvaariumis elu käib tuleb selle vastuse andmiseks pöörduda matemaatika poole .......kuigi hetkel jään vastuse võlgu siis tähtsamad sketšid on akvaariumi liitrite arvutamise juures :
1)taga küldege pikkus on 1300..
2)akvaariumi kõrgus on 895mm(kui õigesti mäletan)
3)materjali paksus on 30mm
ja 4) arvutamisel tuleb arvestada kahe topelt põhjaga.

Noooooo see selleks..........tänase seisuga on valmis ostetud tuleva akvaariumi tausta jaoks puumaterjal (24 eurot) , kaks kipsplaati (22,40 eurot) ja vajaminevad kruvid kogu kupatuse kokku kruvimiseks(8,3 eurot).........................arvestades ,et päris sinapeal ma puuseppa töödega ei ole siis need tänased vähesed järelejäänud õhtutunnid kuluvad marjaks ära selle probleemi parandamiseks enese koolitamise näol :lol: :lol: :lol: :lol:

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 06:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Ma sain põhja kujuks võrdkülgse kolmnurga ja üldmahuks u. 750L.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 04, 2014 01:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
meedium kirjutas:
...Kuna tegemist on MADE IN GERMANIA siis ükski pistik ei loksu ja kõik töötab nagu lubatud :wink: . Ja kui lõpuks tagasi tulla nö. maha käiva aja juurde siis selle kohapealt ütleb must-valgelt tootja ,et aja kulg võib muutuda KUNI +- 1sekund ööpäevas aga ausalt ,kõik kes on lugenud mu blogi ja teavad kuidas on valgusti programeeritud (kuidas valgused katavad teineteist) siis nii minimaalselt muutuv kell hakkab mind häirima alles 2,6 aasta pärast seega arvan ,et tegemist ei ole eriti päevakorralise teemaga ,mida peaks enam pikemalt lahkama .....Või mis teie arvate?


See muidugi läheb juba väga teoreetiliseks aruteluks, aga sellise valguse lisamise ja vähenemise puhul ta mind ka häirima ei hakkaks :)

Aga kui sa tõesti usud, et see taimer sul Saksamaal tehtud on, siis oled sa küll naiivsem kui ma arvasin :) Hiina tehastest saab kaubale peale tellida mis iganes kirjasid. See ei tähenda, et kvaliteet kindlasti vilets peaks olema.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 04, 2014 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
meedium kirjutas:
... see kobakas taimer ... tegemist ei ole eriti päevakorralise teemaga ,mida peaks enam pikemalt lahkama .....Või mis teie arvate?

Mina arvan, et loeks uutest edusammudest akva arengu osas. Taimer võib kusagil eraldi teemas oma elu elada.
Hoia ikka sellelgi aastal iseehitajate lippu kõrgel =D>

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 04, 2014 07:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Õige ahven august ... ei kannatan tõesti rohkem auru kulutada selle teema kohapealt eriti vee nii väikse rolli osakaaluga minu projekti juures kui seda on daimer :wink:
Ok.....................nagu ka eile sai kergelt mainitud tõsiasja oma oskamatust puutöö juures siis taas seekordki kaalus minu puudused ülesse selge visioon ja plannerimis oskus ning lõpud ongi juba nö. Agent history :wink: . Ennem ,kui panen oma tänase päevatöö pildid ülesse siis ütlen kohe ära ,et niisama päris paari päevatööga pole seekord tegemist ,eriti veel kuna akvaarium , selle alus ja nüüd ka esi-paneel-sein jälgib samu kriteeriumeid : teisaltatav , praktiline ja mis kõigetähtsam ..................peab vastama KÕIKIDES aspektides elukaaslase heakskiitu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega .....................................


Pilt

Nüüd annab esmalt foorumirahva kriitikal kõlada ja homme liigun taas edasi ........omapoolse lõpplahenduse poole :wink: .
Ja kuna automaatne veevahetus on nii valmis kui olla saab siis võtan ennast kokku ning panen vee jooksma reguleerimise mõttes esmalt 10liitrisesse ämbrisse ,mis on ka samas minu esmane soovitav öö-päevane veevahetus norm :D .

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 05, 2014 02:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D>

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 05, 2014 07:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Üllatavalt kiiresti hakkab töö aeglustuma , kui on aeg hakata määrama paneel-esi-tausta kinnitusi akvaariumiga(tuleviku jaoks),potensiaalseid hoolteluuke ja nö. süvendeid taas tulevikku silmaspidades .............. lihtsal silmailuks :wink: ............. aga oli ta nagu oli siis tänane ponnistus pildis:

Pilt

Ja kuna asjadel on ka tavaliselt teine nurk siis:

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 07, 2014 08:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Tänased paari tunni jagu nikerdamnist esi-seina juures andis taas juurde tublisti ,,sügavust,, ja kuna väljas kallab vett sadada meeletult siis kasutangi oma esi-seina peamist ja parimat eelist ,mis oma hea ülesehituse tõttu on kerge trantsportida kuhu vaja :D ....................seekord siis elutoa põrandale :wink:

Pilt

Seekord vast ei hakka oma ideede tagamaid pikemalt selgitama ja kui terasemalt ka pilte vaata siis lõpplik nägemus esi-taustast selgub varem või hiljem :? .

Pilt

Nagu ka eelmisest pildist näha siis samas kui uus akvaarium töötab ennast tasasesti aga kindlalt sisse ning filtrid kohanevad jupp jupilt uute asukatega ,kes korra nädalas vähe haaval paari kala kauppa kolivad uude kasti siis samas vana 420l tuleb sellevõrra taas ,,ajada alla,, . Pildilt näeb selgesti , et veetaset on lastud alla tugevalt 1/3 võrra ning sumpa on tühjentatud ning viis ämbritäit filtrimaterjali ootab sorteerimist, puhastamist ning kõige lõpuks kuivatamist ning pakendamist.Hetkelise filtreerimise võttis üle SeraFil 1300 makaroonidega , bioballide ning kahe filtri orginaal matiga. Täna lülitan välja Co2 Ph Controlleri jne jne tööd piisab ............................Aga pole hullu sest iga vana ....lõpp on alati millegi uue algus .........nii on alati olnud ja jääb alati olema! :D

Viimaseks pistan ka ühe pildi poolikult asentatud seinast, et mõistaksite seina ehitust ning kuidas nad tulevikus akvaariumiga on harmooniliselt ................liidus :wink:

Pilt


Täna kell 18,25 ühendasin ma automaatse veevahetuse akvaariumiga ,mis pumpab tasasesti kuid kindlalt öö-päevas 9,5-10liitrit puhast joogivett otse trassist seeeeeeeeeeeeeeeeeeeega nüüd võin ametlikuklt öelda ,et füüsiline aspekt veevehetusest on praegusest hetkest .....................MINEVIK :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 08, 2014 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Miks see sein sul laeni pole tehtud?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 02:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
jaantat kirjutas:
Miks see sein sul laeni pole tehtud?



Laeni :shock: miks peaks?............oma mäletamist mööda olen juba seletanud ,et ei soovi selle akvaariumi juures lõplikke nö. lukkulöödud lahendusi sest vähemalt seni on kõike võimalik liigutada alust , akvaariumi ja nüüd ka siis esi-seina + liigutamise all mõtlen samuti uksest väljasaamisega ,mida taas laeni lahenduses ei ole kahjuks hiljem võimalik teha :wink: .
Teisalt taas on alati võimalik teha jätku moodul esi-sena jätkuks mida saab tõsta aluse peale ning hiljem vastavalt vajadusele ka sealt ära võtta.

Kui aga tagasi tulla praegu pooleli oleva projekti juurde siis varajastel hommiku tundidel suutsin oma tasuta puu-osa viia lõpule ,mis hõlmas laiendusribade ning alumiste panipaikade taustade asendamist :D .

Pilt

Kuna omal ajal sai ostetud kõik tehistaimed kahes eksemplaris siis koos tänase akvaariumi hooldustöödega sai samuti vahetatud taimed uute vastu ning vanad juba reipa kuu kasutuses olnud taimed läksid pessu .....................nõudepesumasinasse .................

Pilt

Tulevaks kriitikaks pole põhjust kuna tegemist on juba pikalt järeleproovitud töötava lahendusega nii akvaariumi dekoratsioonide, kändude, kivide kui tehistaimede puhastamisega :wink: .

(Pildil juba pestud lahendus)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 12, 2014 06:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
On irooniline kui vaadata seda senist vihmast talve ,et just nüüd kui ma oma seina puu osa valmis sain ja viimistlemiseks välja viisin siis nagu kiuste otsustas tulle talv oma suuremate miinus kraadide ja paksulumega :evil:
Ega lumi ega pakane ei segagi aga ikkagi ...... :(
Kuna päris naturaalsel kujul ma puud ei tahtnud ka jätta siis seekord otsustasin ma võõbata kogu seina üle Tikkurila tumepruuni puu õliga ....................lihtne peale kanda (1 kord piisab), imendub hästi ning jääb ilus vaatata + siis ka niiskuskindlus(isalt-pojale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Pilt

Ja kuna kogu värvimis-õlitamis protsess oli ainult poole tunni jagu tööd siis annab seinal taas öö läbi seista ennem kui hakkan kipsplaati asendama :wink: .........Ikka üks samm korraga!

Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 13, 2014 06:17 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Ära pane pahaks, aga see Terassi õli on küll ainult õue mõeldud, sest seal on hallitusvastast ja/või muud keemiat sees. Igaks juhuks võiksid korra vaadata Tikkurila lehele ja/või küsida neilt meili teel ohutuse kohta toas kasutamiseks....

Kõike head...


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 13, 2014 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Mis selles siis halba on, et seal mingid puitu kaitsvad kemikaalid sees, see kraam ju imendub puitu ja kuivab kõik ära, ei lendu ju õhku ega haise peale ära kuivamist!


Üles
 [ 265 postitust ]  Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver