foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 152 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: re
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2010 09:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Eesmärk ei ole mitte selle arvelt vee vahetusest pääseda ega seda vähendada vaid selle abil sama veevahetusega(10% päevas) No3-me alla poole tuua.
Aga vahepeal tekkis mõte et kas need kaks asja omavahel riidu ei lähe:
Ex üritab 0 toleranssi?
BioEx üritab teatud taset hoida!?
Kas see on nii? Oskab keegi vastata?

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2010 01:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
Aga kuidas on lood PO4 -ga? Mina olen neid ikka alati näinud käsikäes liikuvat NO3-ga...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri: Re: re
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2010 03:27 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
lem kirjutas:
Eesmärk ei ole mitte selle arvelt vee vahetusest pääseda ega seda vähendada vaid selle abil sama veevahetusega(10% päevas) No3-me alla poole tuua.


Kui ma kasutasin filtris JBL-i MicroMec'i (2 l), siis oli akvas NO3 tase püsivalt 0 (lisks filtris makaronid ja Eheimi substrat pro). Niipea kui viskasin MicroMec'i välja on tase 5 - 10.
Kuna MicroMec on "tavaline" filtrimeedia, siis ei tohiks ta olla liiga äkiline


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2010 03:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 01, 2008 12:15
Postitusi: 28
Asukoht: Tallinn, Pirita
mul aga küsimus proffidele NO3 osas- millised testid (meie kaubandusvõrgus saadaolevatest) on teie meelest selle mõõtmiseks kõige usaldusväärsemad/täpsemad?

_________________
325 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2010 04:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
mul pole ammu olnud põhjust muud peale JBL kasutada... Kenasti on näidanud vee parameetreid...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 05:36 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Tsiteeri:
mul aga küsimus proffidele NO3 osas- millised testid (meie kaubandusvõrgus saadaolevatest) on teie meelest selle mõõtmiseks kõige usaldusväärsemad/täpsemad?

Ei ole prof aga kasutan JBL-i. Täis testi kohver on aga Sera. Jbl-i kasuks on eraldi müüdavad kemikaalid, mis on kordi odavam. Iga firma teste peab õppima lugema! Igapäevaselt kasutan JBL 5+1 ja sellel NO3, Ph, Gh üllatavalt täpsed kui õpid lugema ja aega üle ei lase. Ka riba järel vaatlus just No3-me osas võimaldab järeldusi teha.
Aga kui neid teste kasutada väetise kalkuleerimise tabelites siis mina jäin küll jänni! Selleks on nende värvitabelitega testid minu jaoks liiga ebatäpsed ja tõenäoliselt päästavad ainult lisateadmised ning kogemused.
Tsiteeri:
Aga kuidas on lood PO4 -ga? Mina olen neid ikka alati näinud käsikäes liikuvat NO3-ga...

Kui ma üritasin aasta tagasi taimi kasvama ja vetikatega võidelda siis No3-me ja Po4 suhet testisin pikalt ja pidevalt! Mina küll ei ütleks et nad käsikäes käisid!? Võib olla oli mul filtri meedias midagi kasutuses mis selle paigast ära nihutas aga nende testide järgi tabelite kasutamisel ainete doseerimisega käisid mul pruun-roheline-pruun-roheline vetikas vaheldumisi üle. Nüüd kogematta avarii tagajärjel läks mul akvasse suur kogus kõike :) staffi kahe nädala kogus korraga ja taimed läksid 30-ne kraadises akvas kasvama, pruun vetikas hävis! aga tõenäoliselt tulemas on roheline vetikas kuna valgustatuse aeg on liiga pikk ning Fe on 0,1 ja NitratEx läks filtrisse. Po4 kui jääb samaks siis ongi soust koos!
Tsiteeri:
Kui ma kasutasin filtris JBL-i MicroMec'i (2 l), siis oli akvas NO3 tase püsivalt 0 (lisks filtris makaronid ja Eheimi substrat pro). Niipea kui viskasin MicroMec'i välja on tase 5 - 10.
Kuna MicroMec on "tavaline" filtrimeedia, siis ei tohiks ta olla liiga äkiline

MicMec on vist erinev kui BioNitEx ja NitEx. MicMec -is tekib vist bakteri koolkond kes tarbib seal leiduvaid toitaineid ja hävitab No3-me nii palju kui jaksab. NitratEx imeb kogub enda sisse kuni teatud piirini nii palju kui jaksab! Ja siis peab uuesti laadima kotikest. BioNitEx on samuti bakterite baasil aga selle vahega et peaks hoidma teatud taset(muudab osa No3-me Gaasiks mis aihtub akvast) pärast Biokoloonia käima minekut ja kasutusaeg võib sõltuvalt No3-me kogusest olla kuni aasta või kuni seal leiduvate toitainete lõppemiseni, mis on saavutatud aeglase läbivooluga pakendist. Puuduseks on et esimese 2-3 nädala jooksul lekib? või tekib? hoopis lisa toksilisi aineid kuni bakterid tööle hakkavad. Eriti kui kõik pakendid korraga sisse panna! Juhend seda ei soovita!
Minul nüüd see juhtus ja saab näha kuidas kalad selle üle elavad!?
Nüüd peaks vist vähe vett vahetama rohkem korraga :D ?
Väsinud! :(
Töö segab harrastusi! :evil:
Ja harrastused ei paku rahustust! :evil:
Sest peab kogu aeg taas probleemidega tegelema! :oops:
Need Discused on ikka lollid kalad küll! Vesi paigast ära ja mõlemas akvas kus suured sees panevad marja- ühes eile ja teises PRAEGU! 19.00
Kõige tähtsam on et põhi pesakond on minu need apsakad ilusti ilma suuremate probleemideta üle elanud! Pisemad need kes muidu ka jännis on selle all kannatanud! Kui jõuan siis laup. või pühap. uus video, sellest vist kõige parem ülevaade?

Pildid?
Video?

kumb ülevaatlikum?

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: loe eelmist teksti
PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 08:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
:oops:

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Viimati muutis lem, Esmaspäev Nov 01, 2010 10:35, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: vastus
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 30, 2010 01:23 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Aix sul oli õigus!
Kui ma nüüd lõpuks PO4 mõõtsin siis see oli ka kõrge :oops: !
Nii et nüüd panin filtrisse mis pumpab ühest akvast teise aeglaselt sisse ClearMec-i ja PhosfaatEx-i. ClearMex peaks kõike kõrvaldama ja teine Po4-ja. Kui kiiresti see kõik toimima hakkab ja kuhu seetase veetakse on suur küsimärk. Loodan et need Ex-id vähemalt tõmbavad mõne päevaga kriitiliselt tasemelt alla. No3-me tase hakkab juba normaalne olema kahe päevaga!
Sellele lisaks ~10% vee vahetus 4 tunni jooksul. Siis kontrollib tasemeid uuesti.
MixroMex-i ei hakand katsetama aga eks tulevikus vaatab.

Kurat! Inimene on ikka kõige suurem vaenlane iseendale ja kui ta loll on siis ka kõigile teistele! :evil:
Kui need kalad selle käki üle elavad siis ma ei tea!

Ise doseerisin seda paska vahekasti! :oops: :evil:
Ma ei saa aru kuidas? :oops:
Segu vale! Väetist läks topelt ja küttis seda terve nädala sinna sisse! :oops: :evil:

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 30, 2010 10:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
Jestas, on sul ikka viitsimist, müts maha.... Ma pean tunnistama, et olen nii laisaks muutunud, et Echinodorused elavad 7balls juureväetise peal ja ülejäänu on ainult selle arvelt, mis söögist ümber töödeldakse... Ei mingit vetikat üldiselt peale rohevetika, aga see on paratamatu, et mu vetikasööjakomando pole veel kohale jõudnud :D Panen usinad Amanod asja kallale peatselt... Taimed kasvavad nii kuradi kiiresti, et võtsin kõik kiirestikasvavad taimed välja (ei viitsinud enam kuidagi neid iga nädal lõigata) ja Echinodorused, Anubiased ja Microsorum on alles. Nendega pole jama... Lisaks tõmbasin talviseks perioodiks pooled lambid välja...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri: Üldse ei viitsi
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 07:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Olen laisk tegelikult!
Ja mitte kannatlik!
Ja järjepidevus kannatab tänu sellele!
Ja sellepärast üritangi seda vee värkki automatiseerida. Aga sellise üleasustatusega sellest on kahjuks vähe. :(
Nüüd on 20 tundi järjest RO aparaat vett akvadess pumbanud ja koos kohe vahetatud 60l-iga peaks olema ~200l vett vahetunud!
No3 on kontrolli all ja Po4 mõõdetav juba! 1,2 , mis kõrge aga paistab et hakkab kontrolli alla saama. Ph on püsinud ~6,6 ja mineraale olen käsitsi juurde visanud muidu tuleks jälle järgmine jama.
Ajutises on paar suutnud selle solgi sees marjast maimud saada! Eile õhtul olid koonuse peal ritta tõstetud! :lol:

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 08:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
üldiselt on enamus maailmast jõudnud arusaamale, et kui kraanivesi võimaldab, siis parim rohi kõige vastu on veevahetus. Teine asi on siis, kui kraanist tuleb jumal teab mida või kui tahad tegeleda kalade aretamisega. Siis peab möllama...

Enda puhul paraku ütleme nii, et mitte kuidagi ei oleks isegi aega teha 50% veevahetusest päevas, nagu noortele kaladele kohati soovitatakse... Seepärast ei proovi enam diskusi ka kasvatada, vaid üritan meeles pidada 25% veevahetust nädala lõpus.. Ja pealegi, mulle on kohati taimede rohelus olulisem, kui kalad, sest see kena vaatepilt keset meie kuradi sombust ja pimedat sitta suusailma hoiab seest sooja...

Ja jutt diskuste õrnusest on muidugi paras jura, täiskasvanud kala kannatab kurat teab mida välja... Eesti Energia on "võimaldanud" ära katsetada 20C temperatuuri ja soojenduspulga tootja 36C temperatuuri. ph kuni 8 pole olnud mingi probleem, kui kasutasin kunagi karedat puurkaevuvett. Ja kui kala suurus pole oluline, siis saab ka noori võtta, kui piisavalt vett vahetada. Ainult jah, suurust ei saa kätte... Nojah, peatselt saabumas 6 pisikest, eks elu näitab, kas võtan jalad kõhualt välja ja tegelen veevahetusega ehk usinamalt veidi... Muidu saan taas sellised 13cm kalad, aga mitte 20cm... Kuigi, 500L kohta on tegelikult esimene variant palju proportsionaalsem, vähemalt mahuvad keerama ennast ringi :D

Üht olen tähele pannud küll... Nimelt, kui teiste kalaliikide puhul, mida olen pidanud, vaatad marjalaskmist üsna ükskõikselt, siis diskustega tekib ikka kiusatus nad üles kasvatada :D Aga olles nüüd kõik need faasid korra ära näinud, pean tunnistama, et tekib kiusatus uuesti proovida hoopis armsate pisikeste guraamidega, mis 20a tagasi ebaõnnestus täna skalaaride olemasolule. Noh, siis polnud isegi käepärast võimalust teada, mida su vee parameetrid olid ega teadnud keegi midagi korralikust filtrist... Aga need mullipesade ehitamised ja muu nendele omane tegevus on erakordselt huvitav..

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri: guraamid
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 09:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
to Aix
35 aastat tagasi on mul poisikesena õnnestunud pärl/mosaiik guraamidega näha ja ka pesakond üles kasvatada! Sai viidud Raekoja platsi kala poodi ja saadud raha oli päris kena! :D
See mismoodi guraami papa oma marja eest hoolitseb ja seda vahupesasse tagasi tassib on võrreldav Discuste marja ja maimude hoolitsusega ja on huvitav vaatepilt! :)
Praegugi jälgin silmanurgast kuidas Discuse paar üritab kogu aeg tagasi kinnitada maimusid ja peletab eemale Botiaid ning teisi Discuseid ja jälle seejärel nopivad maha pudenenud maime! :D
Algne mõte Trigoniga oligi ilus rahulik taimedega akva! Siis lolli peaga sai Discused prooviks võetud ja korralikult taime värkki käima ei saanudki. 300+l vett on aga tegelikult suurte Discuste 7-9 pealise parve jaoks väike! Tahaks kaks korda suuremat! Aretamisega küll plaanis pole hakata tegelema. Lihtsalt läks niimoodi ja nüüd muidugi selle vaeva peale tahaks ka mõnda suurena näha! :)
Kus on su pildid akvast? :)

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 09:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
Lem... Mina pean tunnistama, et ainus raha, mida olen kunagi teeninud, oli hoopis taimedega. Parimatel kuudel krooniaja alguses tuhat-paar oli nagu mõne inimese unistus palgast. Sest selliseid korralikke 60cm Echinodoruseid siis ei olnud eriti saada. Ja ega tänapäevalgi korralikke poest ei leia, ikka peab kasvatama. Aga kaladega pole iial õnnestunud küll midagi teenida... Ja just hetk tagasi sattusin lugema SimplyDiscus foorumist rahateenimise kohta, noh, ei ole see diskustega kuidagi võimalik mõned üksikud erandid välja arvata. Kulud on nii suured ja eriti Eestis on turg väga pisike... Nii et ilmselgelt on see ainult huvi pärast... See on suur probleem, kuhu kalad panna, sest inimesed pelgavad diskuseid ja mitte ainult hinna pärast... Maine on kui väga keeruliselt peetavast kalast... Nii et ka sul saab olema paras pähkel nendele uue kodu leidmine... Vahel polegi halb, kui suureks kasvab väike arv kalu :D

Ma just tegin räige ümberkorralduse oma akvas, kuna kiireltkasvavad taimed hakkasid närvidele. Tõesti iga nädal käärid käes nagu aednik. Nüüd on jäänud üks protsess veel ja siis on akva kena. Aga see on suure puunoti puhastus taimejuurtest. Jama selles, et see on suur nott, mille all mu diskused nö kodu mängivad. Mitte ei ole raatsinud seda puutuda.. Aga kui selle puhtaks saan, siis võib mõne klõpsu teha küll...

Aga ma tean, mida sa tunned akva suuruse kohapealt :D Hetkel on see ca 500L ja 500L ja 240L nagu max, mis mahub. Aga mingi hetk võtan kätte ja panen 1500L nende asemele. Siis oleks ruumi kujundada ja taimi tõepoolest suureks kasvatada. hetkel on nii, et kui mõni saab suureks, pole diskustel ruumi end isegi ringi pöörata ja ma annan suure taime ära, et ruumi teha. 500L on ikka kuratlikult vähe... Tahaks teha ühe pika, noh nii 3m ja 80cm kõrge ja ehk 60cm laia akva. Paneks rippuvad valgustid ja jätaks pool-lahtiseks, et taimed saaks välja kasvada... Mul isegi vanast ajast kogu tehnika olemas. puudu ainult akva ja mis peamine, koht, kuhu see sobiks (loe: mahuks). Sellises oleks ka kaladel ruumi end keerata ning saaks lõpuks ruumi oma lemmikkaladele ehk P.Altumitele. Korralikud Altumid maksavad sama palju kui korralikud diskused nii et 50 pealise parve ostmist ei kaalu, see on küll koht, kus tuleb ise kasvatada enda tarbeks...

Aga üha enam saan aru, et täiskasvanud diskused ja taimed käivad kokku nagu šokolaad ja pähklid ;)

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri: altum
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 10:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Ma olen oma puunotti pesnud survepesuriga :D !
Ainuke häda et peenemaid ja nõrgemaid harusid kipub lendu minema. Aga muidu saab ilusti puhtaks.

Kas neid Altumeid looduses ka on? on need värvilised aretatud? Kas skaalaritega võrreldes on neil uimede pind suurem? Miks nad kallid on?
Aga muidu piltide pealt vaadatuna päris huvitavad kalad kes tõesti vajavad ujumiseks suurt akvat nagu Skaaleridki! Kui taimed akvas ilusti kasvavad siis nad ei mahu isegi 500l-ses korralikult liikuma :) !

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
eks ta ole ikka samuti skalaar. Lihtsalt minu silmale kenama kujuga ja graatsilisem... Miks kallid? Kurat seda teab, vähem liikvel vist...

_________________
Kalad since -84


Üles
 [ 152 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver