foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 152 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: maimud
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 05:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Kolmas päev, nagu musta vetika puhm hõljub tihedalt koos :D . Homme kui töölt tulen siis need kes veel alles on peaksid ujuma papa või mamma kõrval. See on vanematele väljakutse, sest need kes uitama pääsevad süüakse ära!
Pilt
Pilt

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: pilte
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 07:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Pilt
Pilt
Pilt

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: pilte
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 07:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Pilt
Pilt

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: Äpardus
PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2010 06:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Eile õhtul puhastasin ajutise akva põhja ja tekitasin vist papa/mamma kaitsesse augu! :(
Kui lõpetasin oli igastahes maimu puhm laiali ja käis kõva taplemine. Koonuse küljes olid üksikud maimud alles. Tänaseks on papa/mamma ~15tk kokku korjanud koonuse esiküljele. Ujuma hakkamisega panin vist puusse. Kolmandal päeval pärast marja panekut kooruvad maimud ja ~72 tunni pärast hakkavad ujuma minema. Nii et täna püsivad vist maimud seal kus nad paigutati. Kahjuks jäi neid liiga vähe alles. Ühisakvas selle arengufaasi juures ei leia paljud maimud papat/mammat üles ja siis on nad hukule määratud. Paljundus akvas lastakse isegi vee tase alla et maimud kiiremini leiaksid vanemad ja saaksid süüa. Sellest sõltub edaspidine arengu kiirus.
Pilti alles jäänutest saab hiljem. Kui saan/jõuan üldse tehtud.

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: pildid
PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2010 07:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Täielik vari minu ja maimude vahel! :D . Olen mittesoovitav isik oma fotokaga maimude ees. Pildile jäid paar maimu kes uime lehvitamisega koonusest lahti paisati. Nad on suht õrnalt kinni juba ja teevad lühikesi omapead ujumis reise kust nad veel kinni püütakse(suhu) ja tagasi oma kohale "kleebitakse" koonuse külge! :D
Pilt
Raske pilti teha. Iga moment üritab keegi fotoka ja poegade vahele tulla.
Pilt
Üks on kaitse missiooni käigus uime löögist eemale paisatud. Loendus annab 15tk tulemuseks kellest homseks vist pole kedagi alles! :(
Pilt
Kui kellelgi selline olukord tuleb siis õigem aeg teiste kalade eemaldamiseks oleks teine päev pärast maimude koorumist! Kui seda teha marja ajal on ära söömise oht suurem vanemate poolt! Kui maimud on juba koorunud siis nad valvavad neid ja teiste kalade püüdmine teisel päeval akvast ei tekita juba liigutavate järglastele nii suurt ohtu. Muidugi eks kalade iseloomud ole erinevad :) .
Papa/mamma meeleheitlikult üritavad maimusid tagasi koonuse külge panna! Neile ei meeldi sugugi et need juba ujuda tahavad :) ! Ka selle operatsiooni käigus võivad maimud viga saada. Kui teisi kalu suuri ja ujuvaid poleks siis nad oleksid kindlasti rahulikumad. 100l-ses lasid nad rahulikult maimud ujuma ja alles 2-3 päeva pärast hakkasid maimud ise papa/mammale ligi ajama kuna sealt sai süüa.
Kas tõesti kellelgi pole oma kogemustest midagi sekka öelda kommenteerida? Mina ju tegelen maimudega pool aastat, järelikult kogemustest pole siin mul midagi rääkida, ainult oletan kui midagi viltu läheb! Kirjutage kuhu kes on välja jõudnud ja kus on komistuskivid? Ja oletused miks nii läks? Tahaks natukenegi arutelu!

22.00
No nii. Nende maimudega on siis ühel pool. Igaõhtuse põhja puhastuse järgi nägin veel ühte maimu. Kõik ikkagi läksid ujuma aga papa/mamma ligi nad ei suutnud hoida kuna vee vool selles akvas on liiga tugev! Välisfilter+ kahe akva vahel ringlev vesi.
Asja positiivne külg oli et sai infi ja pilte marja ja maimude esimestest päevadest mis on olulised ja nüansi rohked! :)
Oli näha et mõned maimud üritasid külje all ujuda aga ujumis oskus ebapiisav+rebukott, mis veel päris kadunud ei olnud, segasid piisavalt seda üritamist. Soovitatakse maimu akvat puhastada alles kolmandal neljandal päeval pärast maimude ujuma hakkamist. Mina endale praegu seda lubada ei saa kuna asustatus on liiga tihe arvestades söötmise tihedust ja jääk stafi kogust sellest! See eeldab muidugi piisavat vee mahtu ja teiste elanike puudumist sellises akvas. Sobiv akva suurus paaritumiseks oleks umbes 120-160l. Siis veaks see välja ka 1,5 nädalase puhastamise pausi vajaduse korral.
Nüüd jääb siis ainult suure akva pere jälgimine ja saab näha kas sealt siis midagi suuremaks saab kasvatatud. :)

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: Re: pildid
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2010 08:42 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
lem kirjutas:
Kas tõesti kellelgi pole oma kogemustest midagi sekka öelda kommenteerida? Mina ju tegelen maimudega pool aastat, järelikult kogemustest pole siin mul midagi rääkida, ainult oletan kui midagi viltu läheb! Kirjutage kuhu kes on välja jõudnud ja kus on komistuskivid? Ja oletused miks nii läks? Tahaks natukenegi arutelu!


Ma millegipärast arvan, et oled ikka tunduvalt kaugemale jõudnud järelkasvu kasvatamisega, kui enamus kaasakvaristidest discuste pidajatest.
Niiet me rohkem elame kaasa sinu ponnistustele ega oska nõu anda
Kui ise hakkasin discuseid pidama, siis eeldasin juba ette, et mul ei õnnestu järelkasvu kasvatada ega tee ka ponnistusi kui kalad marja panevad.
Aga nüüd sinu postitusi lugedes hakkab tasapisi "isu tekkima"

Jõgevamaal on ka üks kasvataja, kellel on õnnestunud järglasi suuremaks kasvatada, aga ma ei tea kas ja kui tihti ta seda foorumit külastab. Kodukas on tal discuspro.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2010 09:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
Ma usun, et ei teeks paha vaadata üle antud teema www.simplydiscus.com foorumis. Seal on palju informatsiooni. Palju liialdusi, aga kasulikku ka ääretult palju. Kui sa juba muidugi ei ole seda teinud... Ja huvitavat leiab ka www.aqua-web.fi lehelt diskuste kohta...

Ise olen täheldanud, et minu kollaste puhul ei lähe kalad tumedaks (mis on selle vormi eripära vist) ja poegade jaoks on väidetavalt just vanemate tume kogu see, mille poole nad alguses püüdlevad, et alustada vanemate kehadelt söömist. Aga huvitav on see, et ca pool aastat madistas mu paarike nii, et jõudis max teise päevani, siis nüüd saavad maimud kenasti ujuma ja sööma enda küljest kuni teised nad pintslisse pistavad :D Ehk siis harjutamine vahel on kasulik, pikapeale võib asi paraneda...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri: vastus
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 23, 2010 09:57 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Mina kolisin oma nTrigonist seitsmendal päeval teised Discused ja Botiad välja alles. Nähtavasti see tagumine nurk andis paremad võimalused maimude kaitsmiseks. Papa ligi nad alguses ja ka edaspidi nad rohkem olid ja mamma tegeles ainult maimude papa ligi hoidmisega! Sisse sinna akvasse jäid ja on praegugi kaks Asistrust ja neli-viis ussi. 200l-ses neil olid niigi võimalused väikesed ja ise ma oma imemistoruga soperdasin ka veel!

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: video
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 24, 2010 10:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Tänane
http://www.youtube.com/watch?v=kIvu3ZgkEGg

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri: veel muudatusi
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2010 08:51 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Täna sai siis veel muudatusi tehtud. Kuna no3 kippus viimasel ajal 25 tuuri kiskuma siis panin kummagi akva välisfiltrisse No3 eemaldaja. Ühte NitratEx ja teise BioNitratEx. Üks peaks No3-me eemaldama suht täielikult. Miinuseks on et tegelikult taimed vajavad ju No3-me kasvamiseks. Ja mul on poegade/maimude akvas taimed sees mis on paremaks läinud vaatamata temperatuurile! Teine peaks hoidma No3-me teatud tasemel mis on sobilik taimedele ja enamus kaladele aga Discuste ja nende maimude jaoks võib see tase olla ikka liiga kõrge! Discuste jaoks probleemi vabaks No3-me kõrguseks loetakse<10. Selle olen erinevatest allikatest enda jaoks paika pannud!? Maimude/poegade jaoks on see kindlalt piir kust ei või üle minna!
No3-me teatud ühtlane tase akvaariumis koos karbonaatidega õige suhtega on minu arust üldse võtmeks vetikate suhtes. See ei ole uus avastus. Aga kuidas ja mille järgi igaüks enda akvas selle paika saaks! Ka mul on palju akvasid ja mille järgi siis lõpuks erinevate akvade asjad paikka saada? Kuidas saaks kõige lihtsamalt? mida mõõta ja mida doseerida?

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2010 09:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
Just hiljuti uurisin ise NO3 taset järelkasvu silmas pidades ja piiriks seati asjatundjate poolt 15... Aga ise pigem ei julgeks ka üle 10 lasta...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri: no3 tase
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2010 09:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
aix kirjutas:
Just hiljuti uurisin ise NO3 taset järelkasvu silmas pidades ja piiriks seati asjatundjate poolt 15... Aga ise pigem ei julgeks ka üle 10 lasta...

Selle 0-10/12 lugesin ma Soome akvaristikute foorumist. Ja enda suuremate peal olen nüüd pool aastat jälginud/võrrelnud mis toimub. Ja uimede peal/servades tekivad piimjad jurad just üle kümne No3-me juures ning kaovad kohe kui No3-me alla saab.
Mul huvitav see et siiamaani pole väikeste peal midagi näha olnud! Ei ole suremust ka täheldand? Aga kasvamine on nagu hüppeline/kaootiline. No3-me kõikumist olen tähele pannud, üle ja alla 10-15-ne. Kuna nagu taimede peal nii ka kalade peal kõik toimub ajalise nihkega siis on raske järeldada miks midagi toimub. Taimed hakkasid mul ilusaks minema 3-4 nädalat tagasi. Tõenäoliselt No3 hakkas ka siis võib olla tõusma!? Samal ajal toimus mul ka apsakas kus dosaator lükkas nädala jagu CaSo3-me, sooda ja mineraalide lahust 2ööpäevaga akvadesse! Ph hakkas tõusma alles 3-5 päeva hiljem sellisel määral et seda märkasin. Siis karbonaatide tase juba langes. Ja taimed said hoogu ka alles 1-2 nädala pärast. Ja nii on ju raske aru saada mis millele ja kui palju mõjub. Nüüd sellest möödas ~3-4 nädalat ja klaasidele tekkis rohevetikas. Seal kus taimi vähem sinna rohkem ja seal kus taimed seal minimaalselt. Vee süsteem on ju ühendatud 200+300l vett.
Maimude/poegade peal ma pole aru saanud millest see kasvamise kaootilisus sõltub. Tõenäoline on et see võib vabalt vee puhtusest sõltuda. Mida puhtam vesi seda kiiremini kasvavad. Organism ei pea ressursse mujale kasutama.

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2010 09:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
üldiselt taimed kohanevad kauem kui vetikad, see on tõsi... Aga NO3 puhul pidavat olema kõige enam kasvu küsimus, kasv kõrge taseme puhul kehvem... Ja kuna inimestel on ikka nii, et mida suurem, seda uhkem, siis peabki monitoorima :D

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri: Nitrat Ex
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2010 10:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Tsiteeri:
to aix

Mida oskad NitratEx-i ja BioNitratEx-i kohta öelda?

Ja kus on su pildid? :D

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2010 08:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
Oskan ütelda, et minu igasugused katsetused kõiksugu eemaldajatega on pannud mind mõistma, et oht on kohati suurem kui võit. Veeparameetrite stabiilsus on küsitav.. Veevahetus on vast ikkagi parim vahend... Sest peale nitraadi ja fosfaadi (mida me mõõta saame) koguneb vette ka kõiksugu muid jääke. Pealegi, niipalju kui ma tean, siis vajavad eriti noored kalad mikroelemente, mida nad saavad veest. Kui seda mitte vahetada, siis on ka neist puudus... See on küll loetud kraam, silmaga nähtu põhjal ei saa kinnitada :D

_________________
Kalad since -84


Üles
 [ 152 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver