foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 97 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 27, 2017 09:21 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Arengutest...
Pilt
Seekordne pilt on tehtud täna. Limnophila hakkab veepiirile jõudma. Tuleb jupp maha võtta ja kõrvale istutada. Päästsin Java ferni risoomi mädanemisest, olin selle kõrvuni kruusa sisse istutanud. Et lendu ei läheks. Ankurdasin taime plastribade ja lisakivide abil uuesti põhja. Loodetavasti juurdub mõne nädalaga, siis saab klambrid ära võtta.
Avastasin et Jbl ferrotabs-id pole ette nähtud pinnasesse paigutamiseks (jumal seda teab kuidas ma sellele ideele tulin) :oops: vaid neid peab panema hea veeliikuvusega kohta- näiteks filtrisse.
Näidud: Nh4 on jätkuvalt alla 0,05, NO2 on 0,4 peale jõudnud ja NO3 on 1. Ph on jätkuvalt 8.
Tagasilööke ka- valgustus lakkas toimimast. Tagavaraks olnud lambiga asendamine ka ei aidanud. Pean kaane kiiremas korras garantiisse viima. Noh, nüüd saab tekkima hakanud niitvetikas väikese matsu. Taimed elavad vast üle.
Üks kannatamatusest tekkinud küsimus.. Kas ma, arvestades veenäitusid võin sisse tuua tigusid (3-4 neritinat). Kui ma teen enne veevahetuse ja lisan uude vette prime ja stabilityt, nagu vaja. Ja järgmistel päevadel veeanalüüside tegemisega jätkan. Ja vajadusel vett vahetan..


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 27, 2017 11:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Päästsin Java ferni risoomi mädanemisest, olin selle kõrvuni kruusa sisse istutanud. Et lendu ei läheks. Ankurdasin taime plastribade ja lisakivide abil uuesti põhja. Loodetavasti juurdub mõne nädalaga, siis saab klambrid ära võtta.

Java ferni õige koht on ntx juurika küljes.
maximason kirjutas:
Näidud: Nh4 on jätkuvalt alla 0,05, NO2 on 0,4 peale jõudnud ja NO3 on 1. Ph on jätkuvalt 8.

pH mõõtmisel praegu eriti mõtet pole.
maximason kirjutas:
Üks kannatamatusest tekkinud küsimus.. Kas ma, arvestades veenäitusid võin sisse tuua tigusid (3-4 neritinat). Kui ma teen enne veevahetuse ja lisan uude vette prime ja stabilityt, nagu vaja. Ja järgmistel päevadel veeanalüüside tegemisega jätkan. Ja vajadusel vett vahetan..

Küllap ikka. NO2 tase on hetkel murettekitav, aga veevahetuse ja Prime & Stability-ga peaks jonksu minema.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2017 08:29 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Rein. Java ferni õige koht on ntx juurika küljes.
Kas pole mõtet üritada teda pinnasesse kinnituma panna (tingimusel et risoom pinnase peale jääb)?
Noh, mul on eelmisest ajupuu tegemisest paar oksakest üle jäänud, leotan ühe neist kasutuskõlblikuks.

Rein: pH mõõtmisel praegu eriti mõtet pole.
Ega ma seda iga kord ei mõõdagi. Olen lugenud et mõnel akval siin vee ph on muutunud. Ega ma sellest loogikast eriti aru ei saanud- nii et igaks juhuks..huvi pärast.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 28, 2017 09:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Rein. Java ferni õige koht on ntx juurika küljes.
Kas pole mõtet üritada teda pinnasesse kinnituma panna (tingimusel et risoom pinnase peale jääb)?
Noh, mul on eelmisest ajupuu tegemisest paar oksakest üle jäänud, leotan ühe neist kasutuskõlblikuks.

Talle meeldib, kui juured on lahtiselt vees. Kui kinnitad ta juurika, kivi vms. külge, on ta tänulik ja kasvab kenasti. Pinnas pole tema kodu.
maximason kirjutas:
Rein: pH mõõtmisel praegu eriti mõtet pole.
Ega ma seda iga kord ei mõõdagi. Olen lugenud et mõnel akval siin vee ph on muutunud. Ega ma sellest loogikast eriti aru ei saanud- nii et igaks juhuks..huvi pärast.

kindlasti võib pH muutuda, aga see pole probleem praegusel hetkel.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 31, 2017 07:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Seis selline.. täna.
Pilt
Veidi sudune, kas pole. Mõtisklesin siin teiste kogemusi lugedes, et millal minu vetika teema pihta hakkab. Tundub et hakkas- õrn pruun kiht on suurel oksal ja crypto paaril lehel.
14 päeva on möödas käivitamisest. Toimetasin täna üle mitme päeva akvaariumis. Java fern sai endale puujupid külge, veidi kerged veel olid aga kivid on raskuseks peal. Tegin sellise mõõduga et kui oleks vaja karantiiniakvat (purki) sisustada, siis võtan ühe juppidest koos fern-iga ja peotäie pinnast, vett ja ongi sisustatud. Limnophilat lühendasin ja istutasin ümber. Tundub et vallisneria lõpetas sulamise, tekkinud on väikesi erkrohelisi lehekesi- või on see minu ..... Sammal ajab ka vist värskeid pungi- kui nii võib öelda.
Ferrotabsi panin 3 tabletti filtrisse ja enne loputasin filtreid õrnalt akvavees. Kuna vett oli ka vähemaks jäänud ja flööditoru hakkas sulinat tekitama (nii et mullid olid veepinnal), siis võtsin pärast ümberkorralduste tegemist veidi vett ära ja panin uut tagasi u 10L. Konditsioneeri lisasin ka. Stability-t samuti. Lisatud vee arvestusega.
Veeanalüüsidest 25c juures enne vee vahetust: NH4 ikka alla 0,05, No2 langes alla 0,01 peale ja No3 on kuskil seal alla 0,5 ja 1 (värvuselt rohkem esimese poole). Seda viimast ei oodanud üldse. Mis võis juhtuda?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 31, 2017 08:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Veeanalüüsidest 25c juures enne vee vahetust: NH4 ikka alla 0,05, No2 langes alla 0,01 peale ja No3 on kuskil seal alla 0,5 ja 1 (värvuselt rohkem esimese poole). Seda viimast ei oodanud üldse. Mis võis juhtuda?


Et mida ei oodanud - NO3 sellist taset? Taimed tarbivad NO3, see mõjutab tulemust. Aga kui bakteritel toitu on vähe, siis ka bakterikoloonia jääb väikseks. Akvaariumi saab "sisse töötada" ka ühe õunateo jaoks, aga siis see pole valmis kalaparve jaoks. Samas Stability on hea kraam, kui seda ka kasutada siis saaks tasapisi kedagi sisse tuua.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 31, 2017 09:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Ma ootasin et No3 läheb veel ülespoole.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 31, 2017 10:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Ma ootasin et No3 läheb veel ülespoole.


Aga ilmselt on kogused nii väikesed, et taimed tarbivad ära...

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2017 08:53 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Erilisi arenguid ei ole..
Tigusid ega ka kalasid veel sees ei ole. Baktereid toidan näputäie kalatoiduga.
Temperatuur 26c, valgust 9h.
Analüüsid: Nh4 alla 0,05, NO2 alla 0,01, No3 alla 0,5.
Kuna plaan on neritinasid võtta siis oli mul mure vee kareduse teemadel.
Esimene analüüs, mille veest tegin andis kh-5. Siis tegin nädal- poolteist hiljem uue analüüsi, et algselt saadu üle kontrollida- sain kh-5 (pärast neljandat tilka loksutades muutis lahus värvi, hetk hiljem lisa loksutamisega läks tagasi siniseks, 5 tilk andis püsiva värvimuutuse- igal juhul oli veidi kahtlane). Siis uut analüüsi tegema ei hakanud, sest elusloomakeste saabumiseni oli aega maa ja ilm.
Nüüd ei ole aega enam maa ja ilm..Täna tegin uue kh analüüsi ja tulemuseks sain 3 tilka. JBL kh analüüs.
Tigudele ei sobi see ju üldse.. Ja muidu on ka natuke jama.
Mida ma teha saaksin et kh tõsta? Midagi sellist mis mu vee juba liigagi kõrget ph-d (8) ei tõstaks.
Lubjakivi akvasse? Mõni kivistis- mul on neid mõned.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 13, 2017 12:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Äkki ntx osaline veevahetus.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 13, 2017 02:37 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Mõtisklesin põhjuste üle....
Kas ajupuu juurde lisamine võib kh langetada? Microsorumi kinnitasin põhja uute ajupuu juppide abil.
Kui nii, siis vee vahetus ongi parim võimalus, sest algselt oligi ju kh nii enamvähem.. Puu annab ju suure osa oma vett pehmendavast ainesest ju esimestel päevadel/nädalatel välja. Hiljem puidu mõju veidi väheneb- saan õieti aru?
Ma sain akvasse elusloomakesed sisse (3 tigu ja väikese pleco)- eile. Mitu päeva peaks ootama et veevahetus ei oleks liiga lisastressi tekitav -eeldades et NH4, NO2 ja NO3 püsivad normi piires. Paljalt kh pärast ei tasuks ju kohe vett vahetama tormata. Mingil hetkel tuleb mul nagunii vee vahetuse graafik tekitada.
Mida arvata seepiakivist akvaariumis- annab teole koja moodustamiseks materjali? Linnalegend?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 14, 2017 12:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Veevahetust seepärast pakkusingi, et algselt oli vees KH kõrgem. Mida erinevamaks lasta akvaariumiveel minna kraanivee suhtes, seda raskem on kalade jaoks veevahetuse üleelamine - liiga suur kõikumine. Veevahetust saaks teha juba nüüd. Seepiakivist on kasu ikka.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 16, 2017 08:21 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Eile tegin osalise veevahetuse ära. 25L vahetasin välja. Ühtlasi tõstsin microsorumi puujuppidelt kivi peale. Tüki seepiakivi panin ka lutsutamiseks. Ja korjasin suure hulga sodi ja veidi ka pruuni juusvetikat kastist välja. Tegin pärast uue veeanalüüsi Kh suhtes ja tulemus- suur ei midagi :shock:. 3 jäi 3-ks (nüüd mõtlen et liiga vähe vahetasin vett- kuigi järgnevat arvestades pole sellel eriti vahet). Tegin kraaniveest siis uue kh analüüsi. Ja mis ma näen- seal ka 3. Täna tegin huvi pärast uuesti- ikka 3. Ma teadsin küll et meie kraanivett pehmendatakse (RO vesi on selle termin vist). Aga et selle tulemus nii kõigub?
Mul tuleb sellega leppida. Lähikonnas pole paremat vett kusagilt võtta. Aga tigudega on otseselt probleem. Kas seepiakivi ikka kompenseerib neile vees puudu olevaid aineid?
Ja veel -Missugune näeb välja teo ekskrement?? :) On see veidi vihmaussi omaga sarnane? Veevahetusel sifoonisin välja suure hulga pruune pabulaid- puidu kõdunemine ei saa nii korrapärane olla. Need kolm on mul sel juhul hirmsad kakamasinad. Puit muidugi läigib.
Pleco istub kivi all redus ja ilmub välja alles pimedas söömise ajaks- vähemalt on toitu nosimas käidud. Arvasin vahepeal et olen ta maha tapnud. Sest aklimatiseerumisprotseduur ei läinud parimal võimalikul kombel.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2017 08:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
ETegin kraaniveest siis uue kh analüüsi. Ja mis ma näen- seal ka 3. Täna tegin huvi pärast uuesti- ikka 3. Ma teadsin küll et meie kraanivett pehmendatakse (RO vesi on selle termin vist). Aga et selle tulemus nii kõigub?

Et seal on mingi vett pehmendav asi vahel, mis asendab kaltsiumi ioonid naatriumi ioonidega? Siis pole ime et KH test sedasi näitab. Aga kui see värk veel ka kõigub, nii et kord see filter toimib ja siis jälle mitte, siis on eriti niru.
maximason kirjutas:
Mul tuleb sellega leppida. Lähikonnas pole paremat vett kusagilt võtta. Aga tigudega on otseselt probleem. Kas seepiakivi ikka kompenseerib neile vees puudu olevaid aineid?

Raske öelda. Kui neil kodadega probleeme tekib, siis see on silmaga näha.
maximason kirjutas:
Ja veel -Missugune näeb välja teo ekskrement?? :) On see veidi vihmaussi omaga sarnane? Veevahetusel sifoonisin välja suure hulga pruune pabulaid- puidu kõdunemine ei saa nii korrapärane olla. Need kolm on mul sel juhul hirmsad kakamasinad. Puit muidugi läigib.
Miskit sinnakanti. Kodanikud on seda isegi filminud: https://www.youtube.com/watch?v=CRsUpXhdwz4 :)
maximason kirjutas:
Pleco istub kivi all redus ja ilmub välja alles pimedas söömise ajaks- vähemalt on toitu nosimas käidud. Arvasin vahepeal et olen ta maha tapnud. Sest aklimatiseerumisprotseduur ei läinud parimal võimalikul kombel.

No eks nad olegi rohkem öösiti müttajad. Kui sugu teevad, siis ka enamasti öösiti, mõnikord kaasneb sellega päris tublisti pladistamist.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2017 07:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kena akva
soovitaks filtri vasakusse nurka panna kuna sul oli seal vasakus küljes mingi peno siis ei paista teine nii silma
samuti keeraks flöödi pikki tagaseina siis veevool seal kiirem aga eesseinas vaiksem- kalad ujuvad keskel
selle flöödi peale soovitaks panna osa sammalt- samblale see väga meeldib hea valgus ja selline kahepaikne elu ja samas varjab toru

Minul mühiseb teine seal jõudsalt aga põhjas hakkas kiratsema ja põhja tuhnivad kalad ajasid selle koguaeg kivi küljest lahti

ühed head tegelased on tornteod kes oma müttamisega pinnases viivad kogu selle kalakaka ilusti pinnase sisse seega ei ole vaja voolikuga imeda ja juurtaimedel on midagi hambaalla panna
ma vist 2-3 aastat tagasi imasin midagi enda akvast välja :oops:

Peamine vaja leida tasakaal asukate hulga valikul. Mida rohkem asukaid seda suuremat hooldust su akva vajab. -parem vähem
soovitaks ühte liiki kala parve- nt kardinal tetrate parve- ilusad väikesed (nagu su akva) aga parves avaldavad mõju

ei ole vaja mingit põhjakoristajat ega plecot (keda nagunii kunagi ei näe) sest teod teevad seda palju paremini

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 97 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver