foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 97 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2017 10:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Rein: Oletaks, et test on laia skaalaga, 3-10. Ega sel juhul ei saagi eriti täpsemalt.

Jah, on 3-10. See analüüs oli rohkem katsetamiseks/harjutamiseks tehtud, sest ametlik analüüs näitab veemüüja kodulehel Ph 8.

Rein: No pigem pehme poolel ja täitsa OK. 4 ja allapoole tekitab uusi muresid, sest CO2 lisamisel võib pH liialt kõikuma hakata.

Co2 muret ei ole, sest selle lisamist plaanis ei ole.
Küll aga võib muuta ühe akva tavalambi asendamine 15 W Sylvania grolux taimelambiga. Müüja tungivalt soovitas- ütles et selles akvas (MP aquapro 60XL (84L) on tavalised T8 lambid. Et taimede kasvatamiseks on rohkemat vaja. Ma siis võtsin :) .
Kas valgusolude parandamine muudab midagi?
Kiirendab taimede kasvu? Kuskilt lugesin et pehmevõitu aluselise vee (kas pehmus siin mõjutab) puhul võib taimedel toitainete omastamisega probleeme tekkida?
Valgus annab kasvukiirenduse, aga kuna vesi on nagu on (ei anna toitu kätte), jäävad taimed nälga??? Hoolimatta väetamisest, mida natuke ikka teha tuleks.
Mul on igasugust erinevat infot pea täis, aga süsteemi kokku panekuga on probleeme


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2017 01:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ei saanud aru, kas küsid lisatermomeetri kohta?
Kui soojenduspulgal on võimsust liiga suure varuga, siis üldjuhul on 2 probleemi:
- aeg, mis kulub sisselülitumisest seatud temperatuurini soojendamiseks on väga lühike, sestap teeb liiga võimas soojendi palju rohkem sisse-välja lülitumise tsükleid kui sobiva võimsusega soojendi, mistõttu eluiga jääb lühemaks
- kui lüliti kontaktid lähevad lühisesse, siis ta suudab akvaariumi temperatuuri nii kõrgeks ajada, et sellel on fataalsed tagajärjed
Aga kui Sul on kaks soojendit, siis saad nad sättida nii et üldjuhul kütab vaid üks ning teine lülitub sisse vaid juhul, kui esimene ei suuda temperatuuri hoida. Et ntx esimene, võimsam, püüab hoida 24 kraadi ja teine 22 kraadi.
Kaks soojendit on turvalisem lahendus kui üks, miinuseks see et ruumi kulub rohkem ja juhtmeid töllendab ka rohkem.
Pole hetkel mahti kontrollida, kas see arvutus on vettpidav, aga väidetavalt saab vajaliku võimsuse kätte ka nii, et kui toatemperatuuri ja veetemperatuuri vahe on kuni 5 kraadi, siis on vaja arvestada 1 W akvaariumivee liitri kohta, kui vahe on 10 kraadi (nagu siin halvimal juhul), siis 1,5 W liitri kohta.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2017 01:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui õigesti aru sain, siis on 84 liitrisel akval 2x15W torud. Seda on parajasti nii palju, et vähemnõudlikud taimed kasvama saada, mingit vohamist ei maksa oodata ja pirtsakamad taimed sellega ei lepi. Sellise valgustuse juures CO2 lisamisel pole ka eriti mõtet. Väetada on vaja minimaalselt, kui üldse. Ehk siis tuleb akva, kus pole vaja väga palju hooldusega madistada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2017 05:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Rein: Pole hetkel mahti kontrollida, kas see arvutus on vettpidav, aga väidetavalt saab vajaliku võimsuse kätte ka nii, et kui toatemperatuuri ja veetemperatuuri vahe on kuni 5 kraadi, siis on vaja arvestada 1 W akvaariumivee liitri kohta, kui vahe on 10 kraadi (nagu siin halvimal juhul), siis 1,5 W liitri kohta.

Siis peaks ju muretsema talve puhuks juurde ühe 50W-se. Saab napilt hakkama.

Rein: Kui õigesti aru sain, siis on 84 liitrisel akval 2x15W torud. Seda on parajasti nii palju, et vähemnõudlikud taimed kasvama saada, mingid vohamist ei maksa oodata ja pirtsakamad taimed sellega ei lepi. Sellise valgustuse juures CO2 lisamisel pole ka eriti mõtet. Väetada on vaja minimaalselt, kui üldse. Ehk siis tuleb akva, kus pole vaja väga palju hooldusega madistada.

Mul on jätkuvalt see plaan (vähese väetamise, ilma co2 lisamiseta, vähese hooldusvajadusega). Müüja kommentaari järgi ei ole need torud taimede kasvatamiseks kõlbulikud. Lihtsalt mul on soov teada saada mis on vahet EHEIM freshpower daylight T8 ja Sylvania Grolux 15W. Välja arvatud see et ühel on 6500 ja teisel 8500. Kas ainult see et täiendavad teineteist.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2017 07:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Mul on jätkuvalt see plaan (vähese väetamise, ilma co2 lisamiseta, vähese hooldusvajadusega). Müüja kommentaari järgi ei ole need torud taimede kasvatamiseks kõlbulikud. Lihtsalt mul on soov teada saada mis on vahet EHEIM freshpower daylight T8 ja Sylvania Grolux 15W. Välja arvatud see et ühel on 6500 ja teisel 8500. Kas ainult see et täiendavad teineteist.

See on valguse värvustemperatuur. Mida suurem number, seda külmem ja sinakam valgus paistab, mida madalam, seda soojem. Mäletamist mööda 6500 peaks enam-vähem olema troopikas päikesevalgus keskpäeval. Taimedele fotosünteesiks on vaja oma kindlat spektriosa, mis jääb punase ning sinise kanti - sestap taimekasvatuslampide valgus paistabki lillakas. Vanasti oli ka akvaristikas kasutusel spetsiaalseid taimekasvatustorusid, mida kombineeriti siis tavaliste luminofoortorudega. Tänapäeval neid eriti ei pruugita, kvaliteetne täisspektriga luminofoortoru pakub taimedele piisavalt valgust ning näitab ka värve adekvaatselt. 6500 toru on aga taimekasvatuseks tõesti sobivam kui 8500.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2017 09:28 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Rein: See on valguse värvustemperatuur. Mida suurem number, seda külmem ja sinakam valgus paistab, mida madalam, seda soojem. Mäletamist mööda 6500 peaks enam-vähem olema troopikas päikesevalgus keskpäeval. Taimedele fotosünteesiks on vaja oma kindlat spektriosa, mis jääb punase ning sinise kanti - sestap taimekasvatuslampide valgus paistabki lillakas. Vanasti oli ka akvaristikas kasutusel spetsiaalseid taimekasvatustorusid, mida kombineeriti siis tavaliste luminofoortorudega. Tänapäeval neid eriti ei pruugita, kvaliteetne täisspektriga luminofoortoru pakub taimedele piisavalt valgust ning näitab ka värve adekvaatselt. 6500 toru on aga taimekasvatuseks tõesti sobivam kui 8500.

Oot, oot mul on juhe koos #-o .
Kas minu plaanide jaoks on kaks 6500 ikkagi parem variant (akvaga kaasas), kui üks 6500 ja teine 8500 (see mille müüja soovitusel juurde ostsin)?
Et asendan ühe 6500-se 8500-sega ja algne 6500 jääb vahetuseks tulevikus. Et taimed kasvavad nii paremini!! Mmmm..
Ma ei jõudnud talle selgeks teha et soovin low tech akvaariumi- kui see oluline on. Pood oli rahvast täis ja järjekord oli...


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 07, 2017 11:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Oot, oot mul on juhe koos #-o .
Kas minu plaanide jaoks on kaks 6500 ikkagi parem variant (akvaga kaasas), kui üks 6500 ja teine 8500 (see mille müüja soovitusel juurde ostsin)?
Et asendan ühe 6500-se 8500-sega ja algne 6500 jääb vahetuseks tulevikus. Et taimed kasvavad nii paremini!! Mmmm..
Ma ei jõudnud talle selgeks teha et soovin low tech akvaariumi- kui see oluline on. Pood oli rahvast täis ja järjekord oli...

Ära muretse, toimivad nii 6500 kui 8500. Pane praegu ntx erinevad, hiljem võid ju nendega katsetada, milline kombinatsioon on silmale vaadata parim ja kas taimekasvus on erinevust - toru vahetamine on ju lihtne. Ja küll need torud ära kuluvad ajapikku kõik.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 13, 2017 02:57 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Ok.. tänud.
Arengutest..
Alus on paigas, kast selle peal- peno, kruus (2-6mm) ja suuremad kivid on paigas. Oksajupp käis ka korra kastis ära, et aru saada kuidas vaatajale paistab (läks ligunema tagasi). Kahe külje kiled paigas (taust ja üks külg mis suviti päikest saama hakkab) ja soojenduskast ümber tehtud.
Nüüd saan aru mida mõeldi "liiga väike akvaarium" all. Mul oli igavesti "edev" :) disain välja mõeldud. Tegelikult lausa kaks disaini. Omaarust arvestasin kasti mõõtudega ja puha. Aga kui tegelikult paigaldamiseks läks, ei mahtunud isegi reaalsem neist kasti lihtsalt ära. Pool materjalist jäi lihtsalt kasutamatta. Lahja jäi. Oi kui valus oli..
Nüüd küsimuste juurde.
Filter läheb küljeseinale, enam-vähem tagumise 1/3 peale. Soojenduspulk läheb tema taha peitu. Siit küsimus- Kui kaugel võib soojenduspulk filtrist olla? 3cm? rohkem- 6cm? Ja kui nurka võib soojenduspulk surutud olla?
Kuna mul on toatemperatuuriga viletsasti, siis tellisin juurde ka lisa soojenduse (JBL 50W üleni uputatava). Selle plaanin panna horisontaalselt tagaseina teise nurka 2-3 cm pinnasest kõrgemale.
Termomeeter tuleb ette alumisse nurka (kus peaks idee poolest kõige külmem olema).
Palun parandusi..


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2017 10:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Filter läheb küljeseinale, enam-vähem tagumise 1/3 peale. Soojenduspulk läheb tema taha peitu. Siit küsimus- Kui kaugel võib soojenduspulk filtrist olla? 3cm? rohkem- 6cm? Ja kui nurka võib soojenduspulk surutud olla?

Kardan et siin ühest vastust polegi. Sõltub ju ntx sellest kui suur vee liikumine selle ümber on. Vee liikumine tuleks nii ehk naa tagada, kui akvaariumis tekivad erineva veetemperatuuriga tsoonid, siis see pole hea. Pakuks et nii 4 cm kaugus oleks OK, 3 cm ajaks ka asja ära.
maximason kirjutas:
Kuna mul on toatemperatuuriga viletsasti, siis tellisin juurde ka lisa soojenduse (JBL 50W üleni uputatava). Selle plaanin panna horisontaalselt tagaseina teise nurka 2-3 cm pinnasest kõrgemale.

Äkki siis timmida hoopis nii, et see 50W soojendi teeks ära põhitöö, kuna tal saab olema vee liikumise poolest parem positsioon. Nurgas olevale jääks siis toetav roll.
Kui on viitsimist, võiksid äkki mõne pildi siia pista toimuvast, annab parema ettekujutuse. Endal ka pärast hea vaadata mismoodi asjad edenesid.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2017 12:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Võib ka nii pidi. Ma tegelikult mõtlesin et 75-se lähedal on vähemalt bakteritel filtris hea soe olla. Sest filter imeb ju ümbritsevast endale vett sisse ja paiskab siis eemale. Kuigi, kui nüüd 50ne saab põhimahvi- jääb sellest nagunii väheks ja 75ne on ikka suht tihedalt töös. Ja ei ole ohtu et baktereid n.ö. üle keedetakse?!?, kui ma soojendi ja filtri üksteisele kogematta liig ligidale panen.
Pilditegemisega on veidi õnnetult. Päeval toimub vastu päevavalgust pildi tegemine ja kvaliteet on nadi, õhtul segab aparaadi välk arusaadava pildi saamist.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2017 02:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No kui vesi seal soojenduspulga ümber liigub kenasti, siis pole ilmselt suurt vahet. Ja kui vesi ei liigu, siis lihtsalt soojenduspulga ümber on sooja veega ala ja mujal akvaariumis märksa külmem. Seda et liiga kuumaks läheks, pole karta.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2017 09:18 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Palju pilte akvaariumist läks untsu, aga siin hetke seis nüüd on...
Pilt
Veidi suur pilt sai, aga muidu ei ole näha soojendit filtri taga. Päris nurka ma soojendit ei surunud ja paigutasin ta tagaseina. Seadmete kõrgused vajavad ka sättimist. Taimed ja teine soojendi on alles minu poole teel. Kivid on enam-vähem paigas (selle nurga alt vaadates täiesti suvaliselt- ei mingit ideed), kui taimed ja puidu paika saab, eks siis näis kui palju- mida veel liigutan. Tõenäoliselt liigutan.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 14, 2017 10:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mulle meeldib see põhi. Paari kivi suhtes on kergeid kahtlusi - ega seal pole mingeid läbivaid vööte vms. peal? Kui on, siis on risk et sealt võib lekkida miskit kahtlast.
Kas filtril mingit flööti pole komplektis? Aukudega toru veevoolu ühtlasemaks seadmiseks? Ise paneksin hoopis filtri tagaseina, kui tal on flööt siis seaks selle tagaseina külge kinnitada, soojenduspulga aga ettepoole. Filter on suur kobakas, tagapool on rohkem lootust et teda ära peita. Pildilt hästi ei saa hästi aru kruusa osas, loodetavasti see pole teravate äärtega kivipuru, vaid ikka kruus.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 15, 2017 09:57 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Põhi - Silikaadi 2-6mm kuivliiv. Flööt on, aga ei riputanud külge veel. See on plaanitud peaaegu paralleelselt külgseinaga ette, nii et suunab vee ees ühest nurgast teise. Kuskilt lugesin diagonaalis vee liikuma panekust, aga siis jääb ju ees vasak nurk (kraadiklaasiga) umbsopiks? Või....
Jah, vööte on, mulle meeldivad vöödilised kivid. Peaks vöödid äädikaga üle kontrollima?
Ma olen leppinud et filtrikobakat peita ei saa. Niimoodi on ainult üks neist näha.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 15, 2017 03:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Ah ei jää sul seal midagi umbsopiks, kast ju ainult 60cm pikk. Ega sa seal saiataigent ei sega, vesi ju vedel küll filtri pump selle kõik segi keerab. Kui taimi vähe siis pigem tekib seal veekeeris nii et kaladel kõigil sabad lehvivad ühele poole nagu kuiv pesu tuulekäes. Mul akva poolteist meetrit pikk ja 0,6 kõrge kus peale ja äravool diagonaalis läbi välisfiltri ja ei ole seal ka suurt temperatuuri erinevust kummaski otsas ega mingit umbsoppi. Flööt võib ju panna vertikaalselt et liigutaks vett nii põhjast kui pealt.

_________________
360 & 51


Üles
 [ 97 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver