foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 97 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 15, 2017 04:17 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
:D
Ma kipun veidi üle mõtlema. Ei armasta üllatusi asjades mille kohta vähe teadmisi on. Seega küsin igasuguseid erinevaid lolle küsimusi. Millele ma mõne aja pärast foorumist ise ka vastuse leian. Lausa piinlik on.. vahetevahel.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 15, 2017 11:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Põhi - Silikaadi 2-6mm kuivliiv.

See on OK.
maximason kirjutas:
Flööt on, aga ei riputanud külge veel. See on plaanitud peaaegu paralleelselt külgseinaga ette, nii et suunab vee ees ühest nurgast teise.

Et piki külgseina? Miks ka mitte, eks näeb kuidas vesi liikuma hakkab. Ise sättiks nii, et paneb veepinna ühtlaselt liikuma.
maximason kirjutas:
Jah, vööte on, mulle meeldivad vöödilised kivid. Peaks vöödid äädikaga üle kontrollima?

Kahjuks äädikas siin ei aita. Sealt vöötidest võib tulla raskemetalle jms. Kuidas seda kindlaks teha, kas on ohtlik või ei, on keerulisem. Selge et kui näha jäljed nagu kivi roostetaks, siis see on kahtlane. Ja mingi teistsugune vahekiht kivil ka, ei oska seda hästi kirjeldada. Samas võib ka ohutul kivil olla lihtsalt teise tooniga kihte.
Ja ei maksa karta küsida, eks me kõik ole omal ajal pisitasa õppinud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 16, 2017 09:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
REin: Et piki külgseina? Miks ka mitte, eks näeb kuidas vesi liikuma hakkab. Ise sättiks nii, et paneb veepinna ühtlaselt liikuma.

Ei, flööt ise läheb paralleelselt piki külge. Veevool suunatakse esiserva pidi ühest nurgast teise. Ja flööt saab nii sätitud et veepinna ka virvendama paneb.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 17, 2017 01:02 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Roostevöötidest.
Selliseid kive ei ole.
Loodetavasti saan täna taimed kätte ja akva käima pandud. Vesi ootab juba.
Taimedest:Vallisneria asiatica, Limnophila sessiliflora, anubias barteri var nana, Cryptocoryne wendtii green, taxiphyllum spiky, bacopa australis ja hiljem täiendust kui miskit sobivat ette satub.
Käima jooksmiseks kasutan kalasööda ja bakteri lisamisega varianti.
Nüüd vast oleks aeg vaikselt- vaikselt kalade valikuga tegelema hakata.
Algsest on alles jäänud Neon tetrad - nii umbes 10tk
Soov Betta sp järgi on ka.
Siis on soov osta/saada paar Neritina tigu, sellist mis kastist välja ei ürita jalutada (räägitakse et Zebra-d pidid erilised reisisellid olema?!?).
Nüüd on veel vaja põhja midagi lisaks. Juhuks kui Betta-ga ei lähe õnneks (et ei sobi ikkagi seltskonnaga), siis sooviks saada põhja miskit tugevamat, pilgupüüdjat.
Corydoras-ed on väiksed, ma mõtlen midagi suuremat. Ancistrus-ed kasvavad enamasti liiga suureks. Kui teaks mõnda alla 10 cm jäävat liiki, oleks hea teada nime ja kus kohast teda saab. Praegu olen jõudnud oma mõistusega järgmise pleco juurde (Hypancistrus debilittera L129, chocolate zebra pleco/columbia zebra pleco), max mõõt 7cm selle info järgi(https://www.planetcatfish.com/common/sp ... ies_id=211), mujal on ka suuremat mõõtu pakutud (http://www.plecoplanet.com/forum/showthread.php?t=1747). Kumb on õigem, kes seda teab??
Tean et on paras saasta tekitaja ja et ei ole vetikasööja ja tahab lihalist toitu.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 19, 2017 07:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Nonii...
Sain taimed kätte reedel õhtul, panin krempli kokku ja akvaarium käib nüüd siis teist päeva. Käivitamise õhtu pildi jõudsin mobiilist juba ära kustutada #-o . Eile jäin liiga hilja peale ja tuled olid juba kustunud. Tänane pilt on selline..
Pilt
Mis ma siis endale teadaolevalt valesti tegin..
Kõigepealt vabastasin vallisneria sellest tsementpommist millega ta aheldatud on ja üritasin järgmised mitu aega teda pinnasesse kinnitada. Lootusetult. Panin pomm külge tagasi.
Olin kivid ju paika pannud- põhjalikult kusjuures, aga plaanisin taxifyllumi kivi külge kinnitada. Ei seisnud seal loomulikult, pidin selle nüüd oksa külge kinnitama sest kogu kupatust lahti lammutada keset ööd ka ei tahtunud/viitsinud. Olin juba hulga vett sisse pannud (veidi isegi liiga palju, hakkas taimede paigutamist häirima). Kerisin niidi ümber oksa ja sambliku ja loodan et töötab.
Ostsin meeltesegaduses Bacopa mis ei ole üldse selle valguse taim. Ümaralehelised akva nurkades. Aga loota võib et kasvab ilusaks...Eks ju.
Mis ma veel tegin- loputasin taimi mõõdukalt lillas vees, loodetavasti loputasin neid ka piisavalt puhta veega. Panin pinnasesse 3 JBL Ferrotabs-i tabletti.
Nüüdseks olen kaks päeva lisanud väikese näpuotsatäie kalatoitu ja stabilityd, nagu vaja.
Vesi laagerdus 2-3 päeva enne kui sisse panin ja sellepärast ei tulnud ka eriti palju mulle.
75kw soojendi hoiab praegu 28c peale sätituna 24-25c ja puhkab ise ka vahepeal.
Üks küsimus- soojendi võib töötada/töötab vajadusel 24h või peab tal olema nn. puhkepause?
Seda horisontaalset pole veel sisse pannud. Koha talle jätsin.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2017 12:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Üks küsimus- soojendi võib töötada/töötab vajadusel 24h või peab tal olema nn. puhkepause?
Seda horisontaalset pole veel sisse pannud. Koha talle jätsin.


Soojendi võib töötada ka pidevalt. Kõige halvem variant on selline, et soojendi pidevalt plõksib sisse-välja. Sel juhul sõltub tulemus sellest, mismoodi täpselt see lülitamine on tehtud, võib juhtuda et soojendi eluiga jääb lühikeseks.
Taimede puhul on suuremad grupid/puhmad mõjusamad ja silmale kenamad vaadata kui ühtlaselt laiali jaotatud taimed.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2017 10:36 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Mhmm..
Ja ma avastasin et hunnik igasuguseid kive ja laiali laotatud taimed segavad parasjagu ka koristamist (sifoonimist). Kuigi õnneks taimede alt tulevikus seda väga tegema ei peakski- see ju väetis. Liigutasin juba mõned taimed veidi koomale. Taxifyllumi sättisin oksa peale ka kobedamalt. Küsimus- kui kaua niit peab sammalt toetama? Panin tugevama niidi, see ära ei kõdune. Peab ise ära lõikama.
Bacopa külge on tekkinud valkjad niidikesed (peaaegu nagu koera heledad aluskarvad). Kui neid korjama hakkan, siis tõmban teda ka koomale.
Valgusest- 8h päevas. Esialgu veel originaallambid Eheimi T8. Kui jälle üllatuse organiseerib (lihtsalt heast peast kustusid- jamasin tükk aega- selgus et lamp oli paigast ära vajunud :shock: ), jätan sylvania grolux-i asemele.
Veel- olen aru saanud et kaladeta (tigudeta) käivitamise perioodil (u 2? nädalat) filtrit ei torgita ja vett ei vahetata. Kui just Nh4 üle 5 ei lähe. Siis on vee vahetus vajalik/soovitav.
Aga ma olen pea iga päev kastis midagi sättinud ja sodi üles keerutanud. Jämedama kraami saab võrguga kätte, aga peenemaga tuleb filtril hakkama saada. See võib ju enne õiget aega umbe minna? Mõtlen üle????
Ja veel- mulle ei anna rahu pleco teema (Hypancistrus debilittera L129), max mõõt 7cm selle info järgi (https://www.planetcatfish.com/common/sp ... ies_id=211), mujal on ka suuremat mõõtu pakutud (http://www.plecoplanet.com/forum/showthread.php?t=1747). Kumb link on usaldusväärsem??
Ka järjekorrast- esimesena teod, siis 5 neooni, siis pleco (vb ikkagi 4 corydorast), siis jälle 5 neooni ja lõpuks betta (kui leian sellise kes ühisseltskonnas hakkama saab).


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2017 03:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Ja ma avastasin et hunnik igasuguseid kive ja laiali laotatud taimed segavad parasjagu ka koristamist (sifoonimist). Kuigi õnneks taimede alt tulevikus seda väga tegema ei peakski- see ju väetis.

Siin on jah erinevaid arusaamu selles osas. Ise sifoonin haruharva, rohkem esteetilistel kaalutlustel. Kui häirivat muda tekib, siis muidugi pole pääsu.
maximason kirjutas:
Küsimus- kui kaua niit peab sammalt toetama? Panin tugevama niidi, see ära ei kõdune. Peab ise ära lõikama.
Niikaua, kui kinni jääb (kuii jääb). :) Aga niit jääb ilmselt varsti sambla alla petu.
maximason kirjutas:
Veel- olen aru saanud et kaladeta (tigudeta) käivitamise perioodil (u 2? nädalat) filtrit ei torgita ja vett ei vahetata.

Eks see on nii ja naa. Mis on üldse sissetöötamine? See on kasulike bakterite koloonia kasvatamine nii suureks, et nad jaksavad ümber töödelda akvaariumis tekkivaid jääkaineid. Kui sissetöötamisel igapäevaselt lisatud kalatoidu kogus on lõpus sama suur kui edaspidi kaladele antava toidu päevane kogus, siis võib öelda, et akva on ilma kaladeta täielikult sisse töötatud. Aga kui kalade lisamisel hakkab akvasse jõudma igapäevaselt rohkem kalatoitu kui lisati sissetöötamisel, siis läheb sissetöötamine uuesti käima. Seepärast ma polegi selle kaladeta meetodi austaja - aega kulub palju ja tulemus on nagu on.
maximason kirjutas:
Aga ma olen pea iga päev kastis midagi sättinud ja sodi üles keerutanud. Jämedama kraami saab võrguga kätte, aga peenemaga tuleb filtril hakkama saada. See võib ju enne õiget aega umbe minna?

No kui läheb umbe siis tuleb puhastada...
maximason kirjutas:
Ja veel- mulle ei anna rahu pleco teema (Hypancistrus debilittera L129), max mõõt 7cm selle info järgi (https://www.planetcatfish.com/common/sp ... ies_id=211), mujal on ka suuremat mõõtu pakutud (http://www.plecoplanet.com/forum/showthread.php?t=1747). Kumb link on usaldusväärsem??
Pigem usuks seda 10 cm. Meil on ka pühendunud akvariste kel on sägade kohta soetatud tõsist lugemisvara, kui keegi neist satub lugema (rroom?) siis võiks kommenteerida. Aga on neid üldse hetkel saada?
maximason kirjutas:
Ka järjekorrast- esimesena teod, siis 5 neooni, siis pleco (vb ikkagi 4 corydorast), siis jälle 5 neooni ja lõpuks betta (kui leian sellise kes ühisseltskonnas hakkama saab).

Sägad tõstaks neoonidest ettepoole.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2017 04:39 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Rein: Pigem usuks seda 10 cm. Meil on ka pühendunud akvariste kel on sägade kohta soetatud tõsist lugemisvara, kui keegi neist satub lugema (rroom?) siis võiks kommenteerida. Aga on neid üldse hetkel saada?
Kalakeses on L129 tellida võimalik. Värvid hakkasid meeldima ja uurisin veidi asja.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2017 10:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Arengutest..
Tõmbasin kokku laiali laotatud taimestikku- bacopa ja cryptocoryne puntidesse, java ferni (vist) peaaegu punti. Teised jätsin puutumatta. Vallisneria hakkab ära sulama- nagu asjatundjate poolt ennustatud (algul oli paanikaosakond, kuni targemaks sain). Kui lehed täitsa läbi on, võtan need maha ja jätan juure koos tsementpommiga mõneks ajaks akvasse, ehk kasvatab uued lehed.
Limnophila viskab juba pikkust.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2017 11:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Vallisneriat pole mõtet põdeda, see üsna tihti algul ei võta vedu. Seda saab alati juurde, jagatakse niisama foorumis alailma. Kui viitsiksid pilte teha, siis saaks lõpuks kena galerii arengust. ;)

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2017 11:29 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
Pilt tehtud eelmisest päev hiljem- 20ndal..
Pilt
Nagu öeldud- sammal sai siis korralikumalt pandud ja teisi veidi liigutatud (teiste liigutamisest pole eriti aru saada).


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2017 05:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
maximason kirjutas:
Nagu öeldud- sammal sai siis korralikumalt pandud ja teisi veidi liigutatud (teiste liigutamisest pole eriti aru saada).

Aga välja näeb minu meelest parem.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 25, 2017 10:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 31, 2017 04:54
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Vigala
See on eile õhtune. Pool tundi enne magamaminekut/valguse kustumist. Limnophila juba sätib ennast magama- tõmbab lehti koomale.
Pilt
Siin on bacopa koomale tõmmatud, nüüd on anubias on ilusti näha. Cryptocoryne on punti pandud, taga on nüüd ruumi ka suuremal põhjakalal liikuda. Rohkem ma praegu neid ei nihuta. Kui siis, võtan vallisnerialt vajadusel lehti küljest- kui need päris räbalduvad.
Vee näidud läksid liikvele- huvitaval kombel NH4 on jätkuvalt alla 0,05, NO2 hüppas peaaegu 0,2 peale (värvus 0,1 ja 0,2 vahel), N03 on jätkuvalt alla 0,5. Temperatuur on 24,5c, kui asja peeneks ajada.
On numbrid normaalsed? Kas NH ei peaks esimesena tõusma..


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 26, 2017 02:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
NH3/NH4 peaks tõesti esimesena tõusma, aga ju see toimus juba ära.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 97 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver