foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 116 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 12, 2014 03:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
cabomba punane on täielikult hävinud ja rohelist on alles paar väikest juppi...lihtsalt kadusid ära!?

Ei üllata. Samas ülejäänud taimed paistavad olema OK.

Mariom kirjutas:
Kas on mingi piirang ka akvaariumis palju võib sinna kive sisse panna...just kaalu osas?(akvaariumi alus kannatab julgelt)
Kas peaks neid kive kuidagi omavahel kokku liimima või kuidagi augud läbi puurima ja kokku siduma? kuigi mul pole selliseid kalu, kes seal vahel neid liigutama peaks ja need on päris rasked kivid ka.

Kaalu osas ei oska kahjuks miskit öelda, ise rohkem tunde järgi toimetanud selles osas. Kivide osas on hea, kui nad ei saa kuidagi ümber kukkuda, eriti veel vastu klaasi kukkuda. Selleks pannakse neid ntx akvaariumisilikooniga kokku.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Veebr 14, 2014 02:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Ei tea nüüd kas tegin kividega asja hullemaks aga mulle isegi meeldib tulemus :D
Üritasin need laduda nii, et need ei saaks kuidagi vastu klaasi kukkuda, juhul kui keegi peaks neid seal liigutama hakkama.
Nüüd peaks küll hetkel piisama sisustamisest, muidu varsti ei ole kaladel enam liikumisruumi :lol:
Difuuseri tellisin ka ebayst selle klaasist, mis ajab väikeseid mulle välja. Mulliredel ei lahustanud minu meelest ära neid mulle vaid kogus üles ja siis lasi suure mullina kogu asja üles...uuel tuleb väikseid mulle mis üles pinnale ei jõua vaid kaovad poole tee peal ära, mis ongi ju tegelikult eesmärk?
Automaatsöötja tellisin ka prooviks ebayst, tööle pole viitsinud panna veel aga varsti katsetan ära :D
Link

hetke olukord akvaariumis siis:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Veebr 14, 2014 02:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
Ei tea nüüd kas tegin kividega asja hullemaks aga mulle isegi meeldib tulemus :D
Üritasin need laduda nii, et need ei saaks kuidagi vastu klaasi kukkuda, juhul kui keegi peaks neid seal liigutama hakkama.

Välja näeb OK, aga need kivid vähemalt mulle tekitavad pisut kõhedust. Ehk lähedalt vaadates on selge, et see on võimatu, aga pildilt tekib küll tunne, et võivad vastu küljeklaasi kukkuda.
Mariom kirjutas:
Difuuseri tellisin ka ebayst selle klaasist, mis ajab väikeseid mulle välja. Mulliredel ei lahustanud minu meelest ära neid mulle vaid kogus üles ja siis lasi suure mullina kogu asja üles...uuel tuleb väikseid mulle mis üles pinnale ei jõua vaid kaovad poole tee peal ära, mis ongi ju tegelikult eesmärk?

Nii on jah.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Veebr 14, 2014 02:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Tegelikult on need suured kivid seal kruusa sees ja üks kivi on teiste kivide peal, mis on ka serva taga kinni ja isegi kui kukuks ette poole siis võtab üks väiksem kivi selle ikka enne klaasi serva kinni...teoorias on vähemalt nii(praktikas loodan, et ei pea seda nägema)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Apr 04, 2014 01:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Pole nüüd ammu midagi kirjutanud...
Polegi tähendab midagi eriti kirjutada...kalad õnnelikud, vee näidud korras, vetikas liiga ei tee, taimi tuleb ainult välja kakkuda liiga tihti :lol:

vett pole ka nüüd vähemalt üle kuu aja vahetanud aga seda aurab nii palju ära, et nädalas valan umbes 10 liitrit juurde.

Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 13, 2014 07:46 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Mariom kirjutas:
vett pole ka nüüd vähemalt üle kuu aja vahetanud aga seda aurab nii palju ära, et nädalas valan umbes 10 liitrit juurde.


See nüüd päris hea ei ole, et vett üldse ei vaheta, sest paraku kaasneb ainult vee juurdevalamisega jääkainete kontsentratsiooni suurenemine. Vesi selle toiminguga puhtamaks ei saa. Ole hea ja vaheta ikka vett ka mingi ports. Soovitavalt siis kuskil 20% nädalas.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 10, 2014 09:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Pole ammu jälle midagi kirjutanud. Polegi nagu muutunud eriti midagi...mets vohab metsikult, kalad elus, vee näidud püsivad normis.

Kuigi täna tegin suurema puhastuse taimedest ja tegin 40l veevahetust, üritasin sifoonida vett aga üllatavalt ei tulnud põhjast mingeid jääke, nagu varem. Kas tõesti taimed teevad nii hästi oma tööd...

Üks tagasilöök ka...Nimelt avastasin, et mu plaatinumil on tekkinud valged täpid sabale ja uimedele...kiire netis ringi surfamine ja tulemus white spot.

Käisin ka kohe poes ja soovitati teha JBL punktol ultra kuur. Väike küsimus... kasutusjuhendis on, et peab peale kuuri akvtiivsüsiniku kuuri tegema?

Kas see bakter võiski tulla minu vee vahetuse laiskusest?
Pilt
Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 10, 2014 09:28 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Veetestid peaks selle välja selgitama, kui puhas vesi on. "Puhas" all ei pea silmas vee läbipaistvust.

Ravi koha pealt - aktiivsöe kuur tähendab, et paned filtrisse aktiivsöe padjakese ja lased olla 24-48 tundi. Siis võtad ta välja ja viskad ära. Teist korda kasutada ei saa. Selle protseduuriga eemaldad lihtsalt ravimijäägid akvaariumiveest


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 10, 2014 10:33 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Kolm testi mida kasutan, ei näita kül mingeid muutusi väga...
Ph 7
NO2 0
KH 5

Samas tegin oma profrora anumasse kodukootud co2 preparaadi 65gzelatiini, 600g suhkurt 350ml vett, hiljem 350ml vett pool tl pärmiga ja käib ideaalselt :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 10, 2014 11:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
NO3 test näitab, kas sissetöötanud akvas on veevahetused piisavad.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 26, 2014 03:49 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Eile sai viimane ravipäev siis läbi.
Skalaaril täpid päris ära pole kadunud aga tundub, et vähemaks on jäänud küll.
On see normaalne? Või oleks pidanud kõik ära kaduma?

Täna siis pool vett vahetatud ja filter puhastatud, ning panin 300g sütt ühte sahtlisse.

Kas peale söe ära võtmist peaks uuesti vee vahetuse tegema? Mõtlesin jätta 24h ja siis svammid tagasi sisse( svammid kuhu asemele süsi läks, jätsin vanasse filtri vette seisma)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 26, 2014 07:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
kas need valged täpid on nagu uime kiirte sees....
olen sel teemal kirjutanud

viewtopic.php?f=5&t=31163

-minu skalaaridel ei aidanud ei püssi ega ussi :) rohi....
aga kalad siiani elus

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 27, 2014 12:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Need täpid on jah uimede sees, aga ainult ühel kalal.

Eile panin siis sõe sisse akvasse aga nüüd tekkis selline jama, et pidin eile õhtul ära sõitma kodust ja tagasi koju alles 2 nädala pärast...kas see süsi teeb seal väga halba? Taimi on akvas korralikult, automaat söötja annab korra päevas süüa kaladele.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 22, 2014 06:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Pole mõnda aega midagi enda akvaariumist kirjutanud aga midagi väga röömustavat polegi kirjutada...

Vetikaga võitlus ei anna mingit tulemust, tegin JBL algol kuuri, kuid selle tagajärjel läksid kalad vist stressi ja üks pisem skalaar lahkus kahjuks meie elust :(
Aga kuna teine tundis kohe end nii õnnetuna tõime juurde uue marmor skalaari seekord. Taimi sai ka kolm uut sorti ostetud, kuna siiani on õrnemad taimed ära hävinud koguaeg millegipärast.
Vetikast siis see roheline vaip mis kivisid katab, mulle isegi meeldib aga see mis anubist ja põhja kimbutab ei taha kuidagi ära kaduda, habevetikas siis nimelt. Sinist tekkis ka korra klaasile aga selle eemaldasin käsitsi ja pole õnneks tagasi tulnud.
Vee näidud on kuidagi väga paigast ära minema hakanud:( vett vahetasin nüüd viimane kuu kord nädalas aga ei midagi. Nüüd on kaks nädalat vahetamatta ja just tehtud testid
KH: 4
PH: 7,5
NO2: 0,1
NO3: 15

Filter teeb ka murelikuks(JBL criystalprofi e901 greenline) ...nimelt tuleb nagu õhku koguaeg akvaariumisse läbi filtri, mingit kohta ei tohiks olla kust ta õhku sinna filtirsse saab...


https://www.dropbox.com/s/95u265x79wvuxve/2014-07-22%2017.57.51.jpg

https://www.dropbox.com/s/xpbgtouoxb8of45/2014-07-22%2017.58.08.jpg


Viimati muutis Mariom, Neljapäev Juul 24, 2014 09:26, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 22, 2014 07:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Kahjuks ei näe pilte.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 [ 116 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver