foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 03, 2013 09:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: niisiis skalaaril tuleb täppe juurde rinnauimele ja ma ei tea kuidas ravida ja üleüldse mis haigus :cry:
Kahjuks-õnneks- pole ma oma kaladel haigusi kunagi tuvastanud ega ka ravinud- seepärast küsin targematelt...
PILT PILDIALBUMIS

Taust: vesi 28C kraadi, kord nädalas 10% veevahetust, tilgatestid mis kodus olid pole just eriti täpsed aga näitavad: PH-7,5 KH-4

tehtud ravi: TETRA FUNGISTOP - tulemusi ei andnud

NB! emasel skalaaril oli juba ostes 1 hästi pisike täpp uimekiire sees aga ei osanud sellele tähelepanu pöörata. Isasel algselt ei olnud aga nüüd on ka 1 imeväike täpp.
Akvas elab veel 10-15 antsu ja nendele pole mingeid täpikesi tulnud

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 05, 2013 06:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: niisiis sai väisatud kauplust ,,Kalakest,, ja proovin siis rohtu nimega EXIT...
Saab siis näha....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 05, 2013 10:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Anna siis teada tulemustest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 06:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:? niisiis olen kolm päeva ravinud rohuga ESHa EXIT, Ja hetkel pole suuri muutusimärgata, kui vaid seda, et täpid on nagu muutunud vähem märgatavamaks.....
:-k ei teagi kas JÄTKAN RAVI VEEL 2 PÄEVA.... :?:
Õpetuse järgi võib ravida max 5 päeva

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 11:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma teeksin ravikuuri maksimumini. Seda enam, et progressi on näha. Pärast siis süsi, veevahetus ja vitamiinid (Acclimol näiteks).

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 08, 2013 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 12, 2011 10:12
Postitusi: 27
Asukoht: Pärnu
Jään ka põnevusega tulemst ootama, pildi järgi küll raske hinnata aga ühel kalal ka taoline asi tekkinud.

_________________
200l akva - alustatud 07.12.11


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 08, 2013 10:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: jätkan siis veel 2 päeva ravi

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 08, 2013 04:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mul on kah praegu garantiinis 1 Guentheri mõõksaba umbes sama hädaga. Ainult ka suunurk seenetab. No tundub tavaline "fin&mouth rot" Aga kohe mitte ei saa jagu. Ma arvan et need uimehädad ei olegi nii lihtne teema, et vot see ja see ja ongi kõik. Ehk võib uimekiire sees näha seda "midagi"mis tegelikult organismis peidus on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 09, 2013 07:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: kaldun arvama, et neid täppe ei võta ära ei püssi ega ussirohi....nüüd on neid täppe tulnud mõned ka sabale ja astsevad uimekiirte sees(uimekiire servad on selle täpi kohas deformeerunud)....mulle isiklikult hakkab tunduma et tegemist pole mingi nakkushaigusega :!: - vaid mingi kaasasündinud MUTATSIOONIGA :idea: ....ka teisele rinnauimele on neid täppe juurde tekkinud....olen juba 2 ravikuuri ära teinud ja kasu ei midagi....tuleb lasta teha loodusel oma valik....läheb nii nagu minema peab....
isasel aga näiteks pole täppe juurde tulnud ainult üks pisikene täpp(nagu ootamaks oma aega millal vohama hakata) on rinnauime kiire sees.
Äkki on tegemist mingi uimekiirte haigusega, mis kulgeb kiirte sees -mitte nahal ega kiirte peal....
ja siis ongi loogiline et ravi ei anna tulemust...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 10, 2013 07:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ei no ma ju räägin et haigus on organismis sees ja ravinud olen seda korduvalt , edukalt. Homme kriban - täna kalale! \:D/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 15, 2013 07:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Oehh, jõudsin tagasi. Varemalt oli Chloramphenochol`i vabalt saada. Venemaalt saaks vist. See võttis kõik sõlmekesed alati. Praegu on mul garantiinis olev kala ostetud samast poest, samast akvaariumist kust eelmisedki. Eelmine kord sain jagu. Kasutasin protazoli(kuna oli nähtav manna), bactopur directi, omnipuri, mycopuri ja lõpuks klaritromycin´i ,mida mul praegu kahjuks ei ole.Üldiselt on need valdavalt inimestele mõeldud antibiootikud väga tõhusad. Lisaks bakteritele omavad ka ülitugevat toimet seentesse. Ja kaladel olevad bakterid, seened tunduvad olevat ikka väga "lightweight" ,võrreldes inimese omadega. Tavaliselt piisab 2 päevasest ravist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 04:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Resumee:
Ravi tagajärjel läksid välja pea kõik Pistiad, juured kukkusid ära ja lehed mädanesid(1 jäi järgi ja kosub jõudsasti); punase taime-ludwigia lehed mis olid purpurpunased -muutusid heleroosaks :shock: ; Lotus zenkeri lehed mõne d läksid rohelise kirjuks :shock:
Teistele taimedele 2-kordne ravikuur ei mõjunud.
Tänase seisuga on :) ludwigia jälle punane ja Lotuse uued lehed tulevad kah tumepunased;
Skalaaridel nagu oli nii ka jäid täpid - aga tänase seisuga neid vähemalt pole juurde tulnud- ehk see ravi siis tõmbas ikka pidurit :) haiguse arengule.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 06:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: niisiis on veidi aega mööda läinud....isasel skalaaril oli 1 pisike täpp mis kadus tõesti ära :shock: , aga emasel nagu oli nii on täpid ja ka mõned juurde tulnud...teistele kaladele see ei nakka - nii et tegu ongi nagu ma arvasin mingi skalaari sisemise mutatsiooniga uime ja saba kiirtes...pärast ravikuuri oli taimede kasvus suur seisak mis hakkab nüüd taastuma...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 02, 2013 02:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 16, 2013 04:48
Postitusi: 40
Pildid: 0
Asukoht: viljandimaa
Oli ka omal enamvähem sarnane kogemus. Ostetud kaladel tekkis uimemädaniku kahtlus ja kukekesel täpid uimedel. Sai ka siis suure hurraaga ravima hakatud: tulemuseks see et osa taimestikust kadus ja üks mõõksaba hüppas avatud akvakaane alt välja. Seetõttu olen nüüd (ja väga edukalt!) katsetanud kahtlusaluste kalade eraldatud ravimist, ja see töötab teised pole haigestunud ja patsiendid terved.

_________________
200l ja 65l.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver