foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 116 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Nov 22, 2013 09:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
mul on plaanis panna sinna vähe suuremaid kive paar tükki ehk siis panen nad nende kivide külge.

Kui kivid on kalapoest, siis on vast ohutud. Kui oled ise kuskilt hankinud, siis tuleks veenduda, et nad oleks ohutud. Ntx äädika testiga saab üht-test selgemaks, kui tilgutad kivi peale ja kihiseb, siis ei sobi.
Kui on suur kivi, siis ettevaatust, et klaase ohtu ei sea.
Mariom kirjutas:
Valguseks hetkel 1 30W T8 JBL solaris tropic toru, võtsin nimelt esialgu ühe, kuna pole kaant veel tehtud või peaks kohe teise ka panema ja mis võimsusega juurde oleks vaja? Kui arvutada, et 1 liitri vee kohta 0,5w valgust siis minu valgus on piisav ainult 60l vee kohta ehk siis 45w lisaks vaja?

Kui tahad elustaimi kasvatada, siis umbes nii jah. Aga alguses on valgust vaja vähem ning samas torud annavad algul valgust märksa rohkem välja kui tavaliselt. Sissetöötamise ajal oleks vast kuskil 50W piisav. Valgustusperiood võiks ka sissetöötamise ajal pisut lühem olla, ehk isegi 6 tundi. Selleks tasub soetada taimer.
Mariom kirjutas:
veele tegin testid:
PH 7,5
KH: 4dKH

CO2 pole akvas ollagi.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 23, 2013 02:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Mul kivid c 10cm labimööduga ja neid mõtlesin paar tk panna aga mismoodi suured akva klaasi ohtu seavad? Kas mingi surve suureneb või kuidas?

Valgustuse jaoks on taimer vahele pandud aga seadsid 10 tunni peale kuna arvasin, et väljas niigi pime ja tahavad rohkem valgust aga siis sean ümber.


Valgustusega üritan hetkel veel selle 30w hakkama saada, kuna pole mingit mõistlikku lahendust välja mõelnud kaane jaoks.

Testid tegin, kui olin co2 masina alles tööle pannud ja seal juhendis oli kirjas, et see hakkab tööle korralikult 24-48 tunni pärast, täna õhtupoole vaatan kas tulemused on muutunud, mis tulemused siis olema peaks? Ph peaks ju 7,5 ok olema


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 23, 2013 06:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
Mul kivid c 10cm labimööduga ja neid mõtlesin paar tk panna aga mismoodi suured akva klaasi ohtu seavad? Kas mingi surve suureneb või kuidas?

No kividest tehakse vahel igasugu kompositsioone, kui siis kalad selle ümber nügivad ja kivid vastu klaasi kukuvad, võib mõndagi juhtuda.
Mariom kirjutas:
Valgustuse jaoks on taimer vahele pandud aga seadsid 10 tunni peale kuna arvasin, et väljas niigi pime ja tahavad rohkem valgust aga siis sean ümber.
10 tundi on OK sissetöötanud akvas, alustavas pruugiks max 8 tundi, aga päris alguses on 6 tundi piisav.
Mariom kirjutas:
Testid tegin, kui olin co2 masina alles tööle pannud ja seal juhendis oli kirjas, et see hakkab tööle korralikult 24-48 tunni pärast, täna õhtupoole vaatan kas tulemused on muutunud, mis tulemused siis olema peaks? Ph peaks ju 7,5 ok olema

http://www.fishfriend.com/aquarium_co2_calculator.html
Aga hetkel on CO2 mitte üleliia oluline.
Mõne kasuliku mõtte leiad ehk ka siit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 24, 2013 05:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Paigutasid täna anubiased kivide peale niidiga kinni.

Tegin uued vee testid.
PH 7.5
KH 3 dKh ?
NO2 <0,01

CO2 on siis arvutuste järgi 2.85 ppm, mis teeb juba natukene muret, sest CO2 aparaat peaks ilusti toimima ja mulle juba liigub tihedamini seda redelitel mööda...ei ole kül vaatand kui tihedalt neid tuleb aga äkki oleks abi kui seda redelit pikendada, et mull rohkem vees liiguks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 24, 2013 05:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
nagu näha siis õnneks sul akvas veel kalu pole ja võid selle co2 katsetada....aga valgust ikka vähevõitu -kui vaid 1x30w...lisa ikka rohkem taimi ja valgust, siis saad ka rutem käima selle akva

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 24, 2013 06:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kui elusolendeid pole siis võimalik erinevaid akva käivitamismeetodeid kasutada
mida tavaliselt kaladega ei saa

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 26, 2013 11:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Täna avastasin, et paar elukat on endale sinna elukoha leidnud, ehk korjasin 3 pisikest tigu välja.
Anubiasel on ka tekkinud ühele suurele lehele mingid mustad täpid, uurisin netist et see mingi black spot vetikas?

Testid
KH 4dKH
PH 8
Ma ei saa aru need näitajad ei taha üldse muutuda, kuigi co2 aparaat juba käib korralikult st. mulle jookseb normaalselt mööda redelit.

Kas mul oleks juba mõtet osa veest ära vahetada või on vara veel? Vesi sees olnud nüüd juba nädal aega nüüd.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 28, 2013 12:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
mitu mulli sa minutis lased?
Mul oli kah mingi mulliredel aga viskasin selle välja kuna see ei lahustanud piisavalt ja oli lihtsalt kole.
Soovitaks kasutada seda klaasist tagurpidi kellukest- annab peene mulli mis lahustub ilusti .
Samuti võid kasutada ka tavalist mullitaja puud mis annab peenikese mulli
eesmärk oleks see, et CO2 mullitajast ei jõuaks pinnale ühtegi mulli
Kasuks tuleb kui paned mullitaja filtri väljavoolu ligidale, et vool viiks CO2 rikka vee akvaariumi laiali.

Kuna sul seal kedagi ei ela siis pole vaja vett vahetada
Aga et bakterid kasvaks on vaja sinna midagi lisada mis annaks bakteritele tööd
http://www.aquariumadvice.com/forums/f15/the-almost-complete-guide-and-faq-to-fishless-cycling-148283.html

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 28, 2013 10:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Vabandan oma kirjavigade pärast, mul pad parandab ise sõnu nii kuidas ise heaks arvab vahepeal!

Mullide kohta ei oska õelda, see peaks ise automaatselt laskma niipalju kui vaja, nii vähemalt mulle poest õeldi, sest kuidagi seal seda reguleerida ei saa.

täna KH test tegi jälle murelikuks, mis näitas 3dKH

olen lisanud iga päev ka 5ml denitoli.

mulliredel siis selline
Pilt

plaanisin muidu homme paar skalaari juba sisse tuua, aga ei tea kas on hea mõte...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Nov 29, 2013 04:49 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Täna vaatasin liigutasid vähe seda co2 asja ja järsku hakkas mulle korralikult tulema...enne tuli vb 1 mull 2 minuti jooksul aga nüüd stopperiga lugedes sain minuti jooksul 19 mulli. Vb oli voolik kuidagi halvasti enne...aga vaatan äkki paranevad vee CO2 näitajad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 30, 2013 06:08 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Värsked testid näitasid, et kh 4 ja PH 7 ja arvutuste järgi CO2 12ppm
Peale nende kolme teo valjakorjamist pole enam õnneks kolm päeva enam ühtegi näinud, ehk läks siis õnneks! Aga vesi on sellise halli kaane peale tekitanud ja sibe libedaks läinud nagu oleks rasvane vms. on see hea või halb? Eks ma uurin ise ka netist aga äkki keegi tark oskab seda kohe öelda?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 30, 2013 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Proteiini kiht tõenäoliselt. Keera filtri väljavool nii, et veepinda rohkem liigutab, lööb laiali selle. Ohtlik see igal juhul ei ole.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
milline CO2 seade sul on? Co2 lahustaja/redel pane filtri väljavoolu ligidale, et sealt tulev vesi viiks CO2 rikka vee laiali
Ise loobusin sellest mulliredelist ja panin tavalise mullipuu/kivi ja CO2 tase tõusis märgatavalt.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 01:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
Täna vaatasin liigutasid vähe seda co2 asja ja järsku hakkas mulle korralikult tulema...enne tuli vb 1 mull 2 minuti jooksul aga nüüd stopperiga lugedes sain minuti jooksul 19 mulli. Vb oli voolik kuidagi halvasti enne...aga vaatan äkki paranevad vee CO2 näitajad.

Sellise mullitamisega pole küll lootust mõistlikku CO2 taset saavutada. Isegi siis mitte, kui kasutada lahendust, mis CO2 täielikult ära lahustab, hetkel ilmselt mullid suuremalt jaolt jõuavad veepinnale ja CO2 suures osas lähe raisku. Samas pärmiseguga või selle sarnase agregaadiga (mis tundub antud juhul kasutusel olevat) ei saagi ntx enamikku klaasist difuusoreid kasutada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 04:35 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
CO hetkel tundub ilusti ok olevat...ostsin siis täna kaks skalaari ja 10 tetrat...ja koju joudes tegin no2 testi mis imekombel oli 0,1 peale tõusnud:( kas on mõtet neid kalu sisse panna?


Üles
 [ 116 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver