foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 116 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 14, 2013 08:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
Ostan siis jbl toidu, kuna olen kõik teised asjad jbl toote omad ostnud, kuigi kahtlane, et asi toidus...

No mingi põhjus sel on ning see peab olema miski, mis laguneb. Pole just palju variante. Kõige tõenäolisem on see, et kalade hulk on üsna suur ning nad jõudsid korraga akvasse, kasulike bakterite koloonia pole aga veel jõudnud kasvada nii suureks, et jaksaks kõike tekkivat ümber töödelda. Kas ammoniaagi test ei näidanud kõrgeid numbreid algul? Väga tõenäoliselt oli ka ammoniaagi näit kõrge, märksa varem kui nitriti näit. Seachem Stability lisamine ja veevahetusel Seachem Prime kasutamine annab tegelikult tõepoolest märksa enam lootust kui toidu vahetamine. Toiduga on lihtsalt see, et nii ehk naa kulub vaheldus ära.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 15, 2013 08:35 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Võibolla oleks tõesti parem see eraldi teema alla panna, et järgmised algajad oskaksid selle kohe üles leida.
Endal oli täna hommikune test jälle 0,6 või isegi 0,8.
Tegin veevahetuse 80l ja peale seda näitas test ikka 0,4
paari tunni pärast tegin jälle 80l ja siis oli juba 0,1 millega olen hetkel väga rahul!

Põhjas sifoonides kruusa sees sügaval tulid välja jälle need roosad munade moodi ollused aga ainult kivi ja kännu ümber kruusa sees oli neid. Ma kardan, et need võivad olla ikka toidujäätmed, kuna esimene päev võis tõesti liga palju seda saada. Aga et see nii hullult nitriite tekitama hakkaks on küll imelik.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 16, 2013 12:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Poolitasin teema. Täpsustaks veel korra, kui palju neid kalu sinna kokkuvõtteks saigi?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 16, 2013 03:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
10 tetrat ja 2 skalaari

Täna tegin testi ja tulemus ikka 0,1! Mis on väga hästi võrreldes, et eelnevatel kordadel on 24 tunni möödudes näidanud 0,6.
Kas võis tõesti asi olla valguses? Kuna nüüd on hakanud punased cabombad ka ilusti kasvama või siis võis asi olla nendes roosades asjades mis ennast kruusa sisse peitnud oli? Aga vara on veel rõõmustada, sest näitaja pole veel 0

üldpilt hetkel:
http://www.upload.ee/image/3768299/IMG_3032.JPG


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 16, 2013 06:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No ilmselt hakkab bakterikoloonia tasapisi jääkainete ümbertöötlemiseks vajaliku suuruseni kasvama. Eks nüüd hakkab nitraatide kontsentratsioon üles minema, see pole aga õnneks nii ohtlik nagu ammoniaak või nitrit.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 17, 2013 12:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Kas NO2 siis polegi nitrtit?

Ja ma ei tea kas ma söödan neid õigeti. Ma panen selle koguse vette koik korraga, aga vool on peal nii tugev, et kannab selle kõik kohe laiali ja siis kalad on seal kust hakkab kõige rohkem neid langema ja osades kohtades nagu näiteks kännu taha ja kivi juurde nad ei lähe sööma ja sinna on mõned tükid maha langenud. Kas peaks voolu vähemaks võtma söötmise ajaks?

NO2 test näitas ikka 0,1 juba kolmas päev pole tõusnud õnneks. Kuna nüüd oleks hea vett vahetada? Ja palju?
Ei tahaks kohe vahetama hakata, kuna kalu niigi palju häirinud ja paktereid välja visanud...kui näiteks 5ndal päeval vahetada pool?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 17, 2013 05:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
Kas NO2 siis polegi nitrtit?

NO2 on loomulikult nitrit.
Lämmastikuringe toimib väga lihtsustatult nii, et kalade väljaheidete, katkiste taimeosade, toidujääkide jms. lagunemisel tekib ammoniaak (NH3). Bakterid töötlevad ammoniaagi nitritiks (NO2), teised bakterid jälle töötlevad nitriti ümber nitraatideks (NO3). Nitraadid pruugitakse taimede poolt toitainetena või viiakse veevahetustega akvast välja. Pikemalt lämmastikuringest siin.

Mariom kirjutas:
Ja ma ei tea kas ma söödan neid õigeti. Ma panen selle koguse vette koik korraga, aga vool on peal nii tugev, et kannab selle kõik kohe laiali ja siis kalad on seal kust hakkab kõige rohkem neid langema ja osades kohtades nagu näiteks kännu taha ja kivi juurde nad ei lähe sööma ja sinna on mõned tükid maha langenud. Kas peaks voolu vähemaks võtma söötmise ajaks?

Selles osas on erinevaid arvamusi. Mõned panevad selleks ajaks filtri seisma, kui Sa pole hajameelne ning pole riski, et unustad pärast jälle käima panna, võib ka nii teha. Mina ei pane filtrit seisma, küll aga annan toitu mitte kõik korraga, vaid jupikaupa - nii on väiksem võimalus, et midagi söömata põhja vajub, lisaks saan vähendada kalade vahelist konkurentsi, pannes näpuotsaga ühte ja seejärel ka teise akvaariumi otsa, et ka tõrjutumad pisemad kalad toidu ligi pääseks. Mõned kasutavad toitmisrõngast, mis on veepinnal ja ei lase voolul toitu ära kanda - taas maitseasi, olen seda vidinat proovinud, mulle ei meeldinud, tekitas kalade hulgas liigse madina.

Mariom kirjutas:
NO2 test näitas ikka 0,1 juba kolmas päev pole tõusnud õnneks. Kuna nüüd oleks hea vett vahetada? Ja palju?
Ei tahaks kohe vahetama hakata, kuna kalu niigi palju häirinud ja paktereid välja visanud...kui näiteks 5ndal päeval vahetada pool?

No vähemalt kaks korda nädalas 50% mina küll vahetaks esimestel nädalatel, eriti veel kuni nitrit pole nullis. Vees olevate bakterite väljaviskamise pärast ei maksa liigselt muretseda, vees ujub neist väike osa, kasulikud bakterid on reeglina hoopis pindadele (filtri meedia, akvaariumi küljeklaasid, akvaariumi põhjapinnas, taimed, dekoratsioonid) kinnitunud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 18, 2013 03:48 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Nitriidid näitasid hommikul 0,2, tegin veevahetuse 50% ja hetkel 0,1.
Vaatasin, et juba hakkavad skalaarid võimust võtma. Kui algul sifoonima hakkasin põgenesid kõik igalepoole kuhu said, täna tahtsid juba skalaarid sifoonile kallale tulla :D ja tetrad värisesid hoopis kaugemal nurgas, muidu need olid uudistamas alati.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 31, 2013 01:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Nüüd on kaks nädalat peaaegu viimasest postitusest! täna hommikused testid näitavad PH:7,5 KH:4 NO2:<0,01 ehk siis nitriidid lõpuks kadunud. Ma nüüd ei teagi kuidas ma sellest lahti sain, et kas oli akva veel sisse töötamatta või siis aitas valgustuse lisamine.
Asemele tekkis muidugi vetikaga võitlus. Õnneks seda pole palju aga klaasi peab seest ikka kord nädalas puhastama.
Lähiajal üritan hankida põhja ka paar elukat.

väike pilt ka hetke olukorrast
https://www.upload.ee/image/3797020/2013-12-31_12.21.19.jpg


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 31, 2013 01:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: tore siis, et hakkab looma....
isiklikult soovitaks ikka tublisti taimi lisada-tundub taimesobralik pinnas :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 31, 2013 02:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
Nüüd on kaks nädalat peaaegu viimasest postitusest! täna hommikused testid näitavad PH:7,5 KH:4 NO2:<0,01 ehk siis nitriidid lõpuks kadunud. Ma nüüd ei teagi kuidas ma sellest lahti sain, et kas oli akva veel sisse töötamatta või siis aitas valgustuse lisamine.

Küllap ikka sissetöötamise teema oli.
Mariom kirjutas:
Asemele tekkis muidugi vetikaga võitlus. Õnneks seda pole palju aga klaasi peab seest ikka kord nädalas puhastama.

No see pole küll nimetamisväärne probleem, toimivas akvas ikka tekib vetikat klaasile.
Mariom kirjutas:

Pole paha. Aga tõesti Sinu asemel hangiksin taimi juurde, silmale kenam vaadata ja ka nitraatide osas vähem muret. Pikemate taimedega õnnestuks ehk ka tehnikat ära peita.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 31, 2013 07:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Taimi tuleb kindlasti juurde...aga üritan mitte kiirustada asjadega...see kiirustamine oleks mul peaaegu kalad hävitanud...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 31, 2013 09:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mariom kirjutas:
Taimi tuleb kindlasti juurde...aga üritan mitte kiirustada asjadega...see kiirustamine oleks mul peaaegu kalad hävitanud...

No taimedega kiirustamine vaevalt mingit ohtu tekitab. Aga see muidugi tõsi, et alati on parem läbi mõelda, kannatlikkus on akvaristi puhul voorus.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 18, 2014 01:39 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Eile kolisid mulle siis akvaariumisse 2 väikest ancistrust ja kolm sägalist põhja, mille nimesid ma täpsemalt ei tea aga üks on albiino, teine jaguar ja kolmas kah mingi triibuga.
Veel kasvas mulle sinna korralik kogus uusi taimi.(hygrophila polysperma, hydrocotyle leucocephala,Taxiphyllum barberi)

Mingiaeg tagasi tekkis mulle põhja selline lima meenutav vetika taoline asi, millele ei pannud väga tähelepanu, kuna seda oli põhjas vähe ja sai sifoonides eemaldada, kuid siin uurides selgus, et mul ilmselt tekkinud sinivetikas, mis võib väga tüütu olla. Vähendasin valgust 7lt tunnilt 4 tunnini hetkel, kuna päeval pääseb kuigi palju päevavalgust ka sinna akvasse.
Kas oleks mõistlik teha nn pimendus neile paariks päevaks, et sellest vetikast lahti saada?

Veel vaatasin, et vesi ei voola enam nii tugevalt kui varem, kontrollimisel avastasin et voolikute sisse on ka ennast mingi vetikas ilusti sättinud.

Muidu üldpildiga võib juba vaikselt rahule jääda:)

Üritan pildid enda google albumisse panna ja jagada...loodan, et õnnestub.
https://plus.google.com/photos/109092457083472403755/albums/5955057086004937857?authkey=CP6TjYfxpc_DvwE


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mariom 160l akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 12, 2014 02:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 31, 2013 11:22
Postitusi: 76
Pildid: 3
Natukene minu akvaariumist.

Ebayst tellitud taimed Cryptocoryne bekettii ja Flame Moss on nüüd ilusti kasvama hakanud, kuigi saabusid mulle ümbrikuga postkasti -20 kraadises külmas.

Viimane kord poest ostetud taimed on korralikult kasvama hakanud! eriti hygrophila polysperma, mida täna juba harvendasin natukene.
Veel on anubis nana lehti juurde kasvatama hakanud.

Nüüd olin neli päeva kodust eemal ja jätsin kaladele tetramin weekend toitu 3 tk. Täna hommikul oli 1 alles ja kalad õnnelikud:)
Sain ka lõpuks oma muru, mida olen taga ajanud (eleocharis parvula).

cabomba punane on täielikult hävinud ja rohelist on alles paar väikest juppi...lihtsalt kadusid ära!?

Plaanin ehitada cabomba metsa asemele väikese kivi mäestiku ja seoses sellega tekkis paar küsimust.
Nimelt on mul praegu ämbritäis vähe suuremaid kive millest plaanin seda tegema hakata.(10-15 cm)
Kas on mingi piirang ka akvaariumis palju võib sinna kive sisse panna...just kaalu osas?(akvaariumi alus kannatab julgelt)
Kas peaks neid kive kuidagi omavahel kokku liimima või kuidagi augud läbi puurima ja kokku siduma? kuigi mul pole selliseid kalu, kes seal vahel neid liigutama peaks ja need on päris rasked kivid ka.



mõned minutid tagasi tehtud pilt ka juurde




Üles
 [ 116 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver