foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 68 postitust ]  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Apsakad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 10, 2003 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Ma tean, et paljud on siin väga kogenud akvaristid jne..aga ka teie olite ju kunagi algajad O:) Et siis selline küssa, et milliseid apsakaid te tegite, kui olite veel pääris algajad ja ei teadnud selles värgist erilti palju ja et sellist viga ei teeks te enam mitte kunagi.
Mul on näiteks see, et kui ma selle akvi sain, siis panin kohe kalad sisse(otse kraanist lastud vette) noh...kalad elasid üle. Siis veel....kui oli esimene suurpuhastus siis pesin akvi Fairy-ga 8-[ :oops: :lol:
Aga noh siis muidugi pesin väga hoolikalt ära kaa...Noh ma ei väida, et ma mingi akvarist oleks, aga egastahes selliseid vigu ma enam ei teeks :P
Kuidas on teiega?

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 10, 2003 08:36 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Näiteks sai kasutatud valgustina tavalist kontorilampi
ja seda 16-18 tundi ööpäevas :shock:

Siis sai tehtud pidevaid suurpuhastusi :shock:

Siis töötas õhutaja pidevalt :shock:

Siis sai filter ööseks välja lülitatud :shock:

Aitab kah :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 10, 2003 10:26 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Päris akvaariumi ei ole küll kunagi olnud, kuid kunagi umbes 13 aastasena sai ühteist proovitud 3 liitrises purgis. Katsetused olid tavaliselt mõnepäevased, siis sai kalad jõkke tagasi lastud, kuigi üks trulling lõpetas oma elu põrandal kust ta hommikul leidsin. Purgist käisid läbi ka mõned kogred ja ogalikud ja väga mitmesugused veeputukad, ka konna kullesed. Kahjuks paremat veenõud mul tol ajal käepärast ei olnud ja akva teooriast ei teadnud samuti midagi. Iga kord lõppes üritus sellega, et putukad hakkasid vees surema, kalad olin enne juba välja viinud, ja vesi haises vastikult. #-o


Viimati muutis Kongo, Teisipäev Juul 13, 2004 12:15, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:31 
Moderator

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2003 01:22
Postitusi: 134
Asukoht: Soome, Tampere
Kõige paremini mäletan seda, kui topisin samassa väiksesse akvaariumisse 3 mõõksaba ning tapluskala. Veeolud oli paremad mõõksabadele ja tapluskala Taisto jäi haigeks. Siis paanikas ravisin neid nii palju, et nad surid ju sellepärast ära :roll:

_________________
UUS 320 liitrine Kolumbia-akvaarium ning 128 liitrine Apisto-bassein.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 25, 2003 11:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 25, 2003 11:25
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn
Liiga väike akvaarium sai ostetud (ca 20 l)
Liiga vähe valgust (15w "külmkapi pirn")
Liiga suur kruus
Liiga vähe taimi
Kokkuvõtteks: Liiga palju vetikaid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 25, 2003 11:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
tegin iga nädal suurpuhastuse
toitsin meeletult ja siis tulid vetikad
panin kokku kurjad kalad
jne jne jne jne :)

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 29, 2003 03:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Vahetasin vett. Uut vett panin niipalju, kui kannatas, kohe paari mm kaugusele raudkarkassist.
Siis istusin arvuti taha ja tegutsesin veidi, vaatasin akvaariumit ja kurat! Kapp lainetab!
Tuli välja, et klaasid ei ulatu päris vinkelraua siseküljeni, seal oli vaid pragunenud veneaegne kitt, mida ma polnud silikooniga üle mökerdanud...

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 29, 2003 08:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
mul oli ka nii.. panin vee ääreni ja siis pärast terve tuba ujus.. :roll:

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 13, 2004 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 11, 2004 07:49
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
oi neid apsakaid sai ikka tehtud küll :P oma esimesed gupi pojad juba oi oi 14 aastat tagasi, ühest poest omale purki nuiatud 5 imepisikest (max nädalast) gupi poega uhkelt tõin koju ja sai nad siis klaasist salati kaussi pandud :P seal nad rõõmsalt elasid kuni tuli vett vahetada ma panin otse kraanist ja täiesti külma kalad tõmbasid sirgeks nagu pulgad, tükkaega ei saand aru mida ma tegin, nii nad seal jäises vees oma 15 minsa olid siis hakkasin vett keetma et neile sooja juurde valada, kui vesi soojemaks läks "sulasid" kalad üles ja kõik jäis kusjuures ka ellu. peale seda sai siis akva. raamatutes tuhnitud ja rämedaid vigu rohkem ei ole olnud, enda arust :roll:

_________________
gupi armastaja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 13, 2004 11:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 11:38
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Panin akvasse suure teokarbi mis hakkas seal "sulama". Sellest sodist lahti saamine aga võttis oma nädal aega. Ikka hõljus midagi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 13, 2004 12:48 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
minu kõige suurem apsakas on see et ma hakkasin akvaariumitega jahmerdama... sellest jamast pole siiani üle saanud - ikka jahmerdan

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 12:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nagu ikka, kui miski peab viltu minema siis ka läheb. :P
Alustan siis algusest. Olen edukalt nii mõnedki pudelitäied pärmi ja siirupi segu CO2 tegemiseks ära kasutanud, nii ka üleeile panin ärakäinud CO2 pudeli asemel uue mis varasema kogemuse põhjal oleks pidanud kohe käima minema. Aga ei läinud, lausa ei miskit. OK, üks pudel oligi vähevõitu mu 300 liitri vee kohta, tegin siis päev hiljem ehk eile kõik kenasti ümber 2 pudeli kasutamiseks. Kuna mässasin suht hilja õhtul, jätsin sisu kenasti kosuma ööseks. Keset ööd ärkasin üles kahtlase ladina peale - hmm, akvaariumi veetase oli niipalju langenud et filtri väljavoolutoru veest märksa kõrgemal! Läksin lähemalt uurima - põrand kahtlaselt märg. Osutus et olin õhukivi vette jätnud ja vaatamata sellele et CO2 vooliku kapillaarsus pole mulle varem kordagi vingerpussi mänginud seekord see siis juhtus - pudelite külge keeramata voolikuotstest oli pisitasa köögipõrandale väljunud paar ämbrit vett. Teadagi mis tunne on keset ööd vett kokku roobitseda ja akvaariumisse uut vett tuua. :twisted:
Hommikul siis keerasin pudelitele voolikud külge ja läksin tööle. Õhtul tagasi tulles - ei mingit märki CO2-st! :evil: Tõin poest uue pärmi ja võtsin pudelid voolikute otsast ära - pisike visin, kuid ei miskit. Ja siis üks pudel sai kogemata müksu - uhh! Pudelis ärkas elu, toekas juga pani lennuka kaarega üle köögi. :shock: Püüdsin olukorda päästa ja pöidlaga pudelit sulgeda, kuid see oli saatuslik viga - pudelisse pugenud Vääramatu Jõud lükkas hoogsalt mu sõrme eest ning nüüd juba korralikult survestatud pruun suhkrusiirupi juga põrutas otse köögilakke! :x Pudel tühjenes hetkega. Köögiuksele ilmus üks tõsine nägu, vaatas süngelt toimunud hävingut ja teatas et selle kõige koristamine jääb küll minu hooleks. Peale kolmandat pesemist oli siin-seal oli ikkagi asju mis raskusjõudu trotsides kippusid käe külge jääma. Õnneks mu vanniskäigu ajal oli köögis toimunud imeline puhastumine, nii et seda kõike kirja pannes pole enam seda jälki limast tunnet. :)
Nii, ja nüüd lähen vaatan kuidas elab mu uus pärmilaar. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 12:49 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kena lugu :D
Meenutab ühika-aega, kus me plastpudelites õlut valmistasime :shock:
Leidis samuti aset spontaanne detonatsioon :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 01:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 07, 2003 10:28
Postitusi: 35
Asukoht: Järvamaa
Äge jutt Rein ! :lol:

_________________
akvaarium: 94l
kalad: ancistrus, Corydoras paleatus, pärlguraami, mõõksabad, neoonid
taimed: Vallisneria, Hygrophila corymbosa, Cryptocoryne wendtii"Tropica", Egeria Densa


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2004 08:04 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
jajah eks see meskiga müttamine üks kahtlane värk ole. asja positiivne külg muidugi see, et võsa-peeter kaaeratega ukse taha ei vajunud :P

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 [ 68 postitust ]  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver