foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 68 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 05, 2005 09:44 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 03:20
Postitusi: 67
Asukoht: Tapa
Täna sain omale Striped Raphael (Talking) Catfish´i.Kuna mul kahva ei ole siis olin sunnitud ta käega kotist välja võtma.Too kukkus kohe karjuma ja lõi miskit moodi oma "küüne"(selle ,mis uime otsas)mulle kätte kinni.
Nii ma siis karjusin käsi kotis ja kala käe küljes.
Tegemist täiskasvanud kalaga(6a)

_________________
100 l
2 skalaari,4musta mollit,Catfish,3ampullaariat,2 antsubeebit,1 Talking Catfish


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 05, 2005 11:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kathy kirjutas:
Täna sain omale Striped Raphael (Talking) Catfish´i.Kuna mul kahva ei ole siis olin sunnitud ta käega kotist välja võtma.Too kukkus kohe karjuma ja lõi miskit moodi oma "küüne"(selle ,mis uime otsas)mulle kätte kinni.
Nii ma siis karjusin käsi kotis ja kala käe küljes.
Tegemist täiskasvanud kalaga(6a)

See on ikka jumalast jõhker kala ses suhtes ja neid ogasid on hulgim... Minu õppetund oli sinu omast järgmine tase e. tõstsin kahvaga, kuhu see loom kinni jäi ja mine või lolliks, aga kätte sealt kahvast enam ei saa :shock: Toda vaja kulbiga vist tõsta :idea: :D
Oma kalade eelmiselt omanikult aga kuulsin, kuidas ta liinibussiga kalad tõi kilekotis ja kilekott muidugi loomulikult katki torgati kala poolt (sama juhtus ka minul, aga vahemaa oli väike ja autoga asi kiirem)... Seega ei tohiks neid kalu ka kilekotis transportida :idea:
Siit vist koorus mitu õppetundi :wink:


Üles
 Teema pealkiri: apsakad
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2005 08:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 27, 2005 12:52
Postitusi: 10
Asukoht: kiili
Minu akva pidamise ajal on igasugu jama korraldatud. Näiteks panin oma esimesed kuldkalad koos poest toodud veega kasti - vesi läks täitsa valgeks. Siis tõstsin kalad alati veevahetuse ajaks veest välja - tulemus oli haiged ujupõied ehk küljeli ujuvad kalad. Veel vahetasin kõik vee ära - õnneks midagi hullu ei juhtunud kuna enne oli vesi seisnud ja akvas olid kunst taimed. Viimane apsakas oli, et panin taimedele vist liiga palju väetist, sest tekkisid mingid vetikad. Eks näe mis edasi juhtub :wink:

_________________
120 l akva kus elutsevad 3 guraamit, kari mõõksabasid ja kari ancistruseid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 03, 2005 03:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Kord oli vaja kalu ravida. Egas midagi, svamm filtrist (aquael fan 2) välja vette ulpima, ravim vette. Ise olin nädalavahetuse ära. Koju saabudes vaatan, et ancud kadunud, ei tule sööma. Nad vaesekesed olid svammi sisse urgu pugenud ja ei saanud enam välja. Svammi lõikasin lõhki. Kalad olid kõvasti viga saanud, isasel polnud ninaotsa, uimed katki, mõnest kohast soomus maas :cry: Õnneks paranesid ära.

_________________
150 l - gupid ja mõõksabad maimudega, 2 ancistrust, 3 terneetsiat, 2 garrat, 2 marmorguraami, betta spl., corydoras paleatus, elustaimed
20 l - maimud, õunateod ja taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 10, 2005 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
ubina kirjutas:
Meie esimeseks konsultandiks akvaariumi sisustamise alal sai juhuse tahtel ühe lillepoe müüja, kes teadis täpselt, et neil müüdav kergkruus on parim akvaariumi põhja panekuks. Kui see nn "parim asi" teiselgi päeval akvaariumis vee põhja ei vajunud, tõlkisime sõna "kergkruus" eesti keelde ja saime aru, millega tegelikult tegu. :mrgreen: Kergkruus läks hiljem muidugi asja ette ja täidab tänaseni oma tähtsat ülesannet toalillede pottides.


Mul oli sama asi, et ehituspoe müüja soovitas seda soojalt. Õnneks ma ära ei ostnud. Katsusin, väga kerge oli. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 16, 2005 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Pidin ükskord ancitruse pärast kahva katki lõikama, et teda kätte saada, pool kahvavõrku jäi järgi lohisema talle. Kui maha rahunes tuli ilusti sealt küljest ära. Kergkruusa jutu peale pidin naerust koolikud saama.


Üles
 Teema pealkiri: esimene kogemus
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2007 11:26 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 29, 2007 10:23
Postitusi: 5
Asukoht: Keila
Turul müüdi kalu ja egas me enne jätnud, kui isa siis meile kah kolm gupit ära ostis. Kodus paigutasime nad kahe ja poole liitrisesse suure suuga klaaspurki ja neil tundus seal päris mõnus olevat. Olime kuulnud, et kalad söövad usse. Egas midagi - majaperenaise eest salaja tema aeda vihmausse kaevama. Ikka üsna mitu tükki saime kätte. Toas aga selgus, et uss kalast suurem :) Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem - käärid kätte ja asi need ussid siis parajaks teha ei olnud. Ja mis sa ussitükkidega ikka muud teed - terve peotäis sai kohe kaladele ette antud.
Hommik oli kurb - vesi purgis haises mis kole ja kalad olid otsustanud põrandale kolida :( Küll ma siis ulusin (olin heal juhul 7), aga jonni ei jätnud - kui isa meie (prügimäelt) leitud ca 20 l raamile klaasid sisse pani ja veel ka akvaariumiraamatu koju ostis, läks alles õigeks akvaristikaks lahti. Vennas möllab nendega siiani ja pärast paarikümneaastast vaheaega võtsin minagi taas südame rindu - kolmapäeval pannakse uus akva üles :) Selle põhjas auke nähes pidin esimese ehmatusega küll otsad andma, aga tudnub, et kuna asjad on vahepealsel ajal akvaristikas lausa penikoormasaabastega edasi tormanud, siis tuleb mul jälle sisuliselt otsast alata.
Inimene õpib, kuni elab.....

_________________
20 aastat akvaariumi peetud, aga see oli ammu.... VÄGA ammu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2007 04:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Meil juhtus täna öösel selline äpardus, et kass kukkus tagumikku pidi akvaariumi. Nägin ise pealt ka: läks sinna jooma, aga jalg libises ning oligi sees.
Kaant akval peal pole, vaid lambid. Õnneks halbu tagajärgi ei olnud, kass sai omal jõul välja ning pääses vaid ehmatuse ja märja sabaalusega. :D Ehk paneb järgmiseks korraks midagi kõrvataha.

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2007 04:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Ah läks siis vett jooma :!: :?:(ega seal akvas peale vee pole midagi) :D

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2007 07:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
kunagi sai co2 valmistatud ja öösel magama minnes käis peajuures hea pauk ja terve sein oli pärmi segu täis ja ka voodi :D , ju midagi oli seal ära ummistunud.

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 06, 2007 05:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 23, 2007 01:58
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn
Juhtus täna öösel siis selline asi, et miski timeosa või tigu või puges ants sisse ja filtril selle augu kust vesi koos mullidega välja tuleb kinni pannud. Tulemuseks lahkus suurem osa veest seda voolikut mööda kust õhk filtrisse sisse peaks tulema põrandale. Nüüd tegemist tükiks ajaks, et põrand kuivaks saada, vaipkate maas ja servadest liistuga kinni ka, ei saa kuidagi kätte teist, et kuivama panna. Praegu üritan ajalehtedega niipalju kui võimalik vaibast vett kätte saada. Õnneks oli tegu 25l maimuakvaga millest siis põrandal umbes 18 l ja mitte 100 liitrisega.

Järeldus - õhuvoolik ei tohi ulatuda üle akva ääre. Isegi natuke mitte, sest pump lööb akva nii tühjaks kui vett kätte saab ja ei loe ka see, et veepiirist vooliku ots kõrgemal on.

_________________
128l, 180l, 250l


Üles
 Teema pealkiri: Äpardus vee-elukatega
PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2007 12:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Äpardus vee-elukatega ehk kuidas endale akvaariumi saada
/õpetus lastele/
Lapsena oli mu loodushuvi pereliikmetele vist üsna koormav, sest alati võis kusagilt toa-, sahvri-, kuurinurgast või voodi alt leida purgikese-karbikese-kotikese, kus midagi ujus, krabises, või susises.
Kuna tollal Pärnus akvapoodi ei olnud, tuli leppida poolmetsistunud naaberaia tiigist salaja koju tassitud asukatega. Asi oleks vist sellega piirdunudki, kui poleks olnud juhtumit triitonitega. Nimelt õnnestus mul mõned märkimisväärselt ilusad ja suured isendid kätte saada ja neile uus kodu diivani alla pesukaussi rajada. Koduste suhtumine asjasse oli ju üldiselt teada ja sellepärast usaldasin oma saladuse ainult kass Sigemitsule, keda eelnevalt oli hoiatatud, et ta uutele sõpradele liiga ei teeks. Vaatamata suurele konspiratsioonile, tuli asi siiski avalikuks, sest triitonid olid häbematul kombel pesukausist jalga lasknud ja õnnetuseks vanaemale vahele jäänud. Loomulikult sunniti mind üles tunnistama, palju ma neid “õudseid sisalikke” majja olen toonud ja et ma nad silmapilk kinni püüaks. See oli muidugi selge ülekohus triitonite suhtes ja seetõttu sulgesime me ennast koos kass Sigemitsuga protesti märgiks vannituppa, jättes vanaema “sisalikke” jahtima. Tollal käisid vanaemad veel pearätikutega ja sellega ta käpuli põrandal neid elukaid jahtiski. Sai kätte ja viskas tagatoa aknast välja. Kui jaht oli lõppenud ja mind vannitoast karmilt välja kamandati, kloppis vanaema just hoolikalt viimast pearätitäit aknast välja. Aga kui mu kange mulgist vanaema hakkas võidukast jahist õhetavate põskedega oma pearätikut pähe tagasi siduma, hakkas tuppa astunud ema kangesti kätega vehkima ja “võta ära, võta ära” karjuma. Nimelt oli üks väiksem triiton mingil moel suutnud rätiku narma külge takerduda ja rippus vanaema õla kohal nagu mingi kõrvarõngas. Minu meelest oli see väga naljakas, aga teiste meelest liig, mis liig. Ja kuna mind ümber kasvatada oli ilmselt lootusetu, saingi ma sünnipäevaks suure 100l akvaariumi ja veel 2 aretusakvaariumi lisaks. Tingimusel, et mingeid teadmata elukaid enam tuppa ei tooda. Mis meil peaaegu õnnestuski.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 10, 2007 06:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 11:00
Postitusi: 16
Asukoht: Lihula/Taebla/Haapsalu
Tsiteeri:
Meil juhtus täna öösel selline äpardus, et kass kukkus tagumikku pidi akvaariumi. Nägin ise pealt ka: läks sinna jooma, aga jalg libises ning oligi sees.
Kaant akval peal pole, vaid lambid. Õnneks halbu tagajärgi ei olnud, kass sai omal jõul välja ning pääses vaid ehmatuse ja märja sabaalusega. Very Happy Ehk paneb järgmiseks korraks midagi kõrvataha.


mul juhtus u 2 aastat tagasi taoline asi...aga mu kiisu ei tahtnud vett vaid kalu:)olin millegipärast kaane ära võtnud ja kuna telefon helises jooksin sinna.aga silmad akav peal ja nägin kuidas kiisu akvasse hüppas #-o mees sai kõvasti naerda aga mul oli hirm sees et kalad viga ei saaks :D õnneks oli kiisu ainuke kes kannatada sai :)nimelt ta sai märkaks :D kalad olid õnnelikud et ellu jäid :D

_________________
45l - 2 Skalaarit, 2 mõõksaba, 2 Corydoras rabauti ja 1 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 10, 2007 08:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sanette jutt meenutab kangesti G.Durrelli "Minu pere ja muud loomad" raamatut. Stiil sama hea!
Kes seda raamatut veel lugenud pole, soovitan soojalt!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 10, 2007 08:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
Sanette jutt meenutab kangesti G.Durrelli "Minu pere ja muud loomad" raamatut. Stiil sama hea!
Kes seda raamatut veel lugenud pole, soovitan soojalt!


Täpselt minu mõtted, kui Sanette juttu lugesin.
:D
Ka David Hughes i kirjutatud "Tema ise ja muud loomad" tasub lugemist. Seal G. Durrelli elulugu sees. Ja ka väga vaimuikalt kirjutet.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 [ 68 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver