foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
loomulikult on karastatud klaasi killud sama teravad kui mis tahes muul klaasil...lihtsalt purunemise korral muutub klaasitahvel pisikesteks "klaasikuubikuteks", see üks pisike kuubik oma kerguse ja mõõtude poolest ei oma nii suurt ohtu, kui suur, raske ja pikkade servadega klaasitükk (kild).
Ja see, et karastatud klaasi iseeneslikult puruneda võiks...tule taevas appi...milleks sellist klaasi üldse toota :D
Kui sauna siseuksed, autoklaasid, mida iganes karastatud klaasist esemed, detailid peaksid ise purunema...kuradima ohutu oleks karastatud klaasi asemel tavalist klaasi kasutada :wink:

karastatud klaasi asemel investeeriks mina hoopis kirkasse klaasi (mõnelpool kutsuvad Opti White). näiteks minu jaoks on akvaariumi klaasi juures klaasi läbipaistvus hoopis tähtsam omadus....mitte et ma tugevusvarudele rõhku ei paneks...tugevuse poolest tavaline klaas toimib akvaariumi korral suurepäraselt :wink: ei ole kahtlustki

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 02:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
No ei ole ma sellega päri, et karastatud klaasi killud sama teravad on.
Nagu te ise ka märkisite, siis on kildude näol tegu väikeste kuubikutega,
mille vastastahud on sisliselt paralleelsed ja kõrvaltahud täisnurga all.
Samas see nn tavaline klaas võib puruneda mis-kuradi-tahes pindu
pidi ja killud võivad olla nagu suured teritatud mõõgad ja ka zilett-teravad.

Karastatud klaasi kildudega randmeveenide läbilõikamine nõuab ikka
pikemaajalist harjutamist ning jäsemete amputeerumine on hoopis võimatu.
Samas tavalise klaasiga on asi vastupidi - sel juhul nõuab juba
pikemaajalist harjutamist eelpool nimetatud vigastuste vältimine. :lol:

Ja et täpne olla/täpseks saada, siis karastatud klaas ei nõua minu teada mitte
lööki ehk dünaamilist koormust, vaid piisab ka staatilisest punktkoormusest.
Kes teab täpsemalt/teistmoodi, siis kirjutagu sellest - tahaks kah targemaks saada.
Võtmega toksimine on siis oma iseloomult dünaamiline punktkoormus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 02:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
no olgu ütleme siis, et sama teravad kui muul klaasil sama nurga all murdunud klaas :D (ehk näiteks murdunud serv on mõlemal klaasil 90 kraadi)...mitte sellest ei tahtnud rääkida..Silveri jutt on ilus ja kena aga nii peensustesse minu mõte minna ei olnud :wink:
Läheb juba teemast välja, aga need karastatud klaasi killud on üsna teravad ja vigastada annab nendega ennast päris lihtsasti...ja üsna sügavale lõikavad :wink: ühesõnaga "ei lõika inimesele sisse" väite ümberlükkamine oli osati minu eesmärk.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Põhjana kasuta 15mm ja küljed 12mm............kasuta lihtsalt tavalist karastatud klaasi ja asi ants.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 03:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
-Karl- kirjutas:
Kui sauna siseuksed, autoklaasid, mida iganes karastatud klaasist esemed, detailid peaksid ise purunema...kuradima ohutu oleks karastatud klaasi asemel tavalist klaasi kasutada :wink:


Ei ole ohutu, sest inimese kokkupõrke korral klaasiga on potentsiaalsed vigastused palju suuremad. Mõningane karastatud klaasi praagiprotsent ja iseenesliku purunemise risk ei ole pooltki nii ohtlik.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 03:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kpl Kalake kirjutas:
Ei ole ohutu, sest inimese kokkupõrke korral klaasiga on potentsiaalsed vigastused palju suuremad. Mõningane karastatud klaasi praagiprotsent ja iseenesliku purunemise risk ei ole pooltki nii ohtlik.

Täpselt nii. Karastatud klaasil ongi mõte kohtades kus on esmatähtis inimeste turvalisus ning klaasi enda purunemise risk on vähem oluline. Akvaariumi puhul on vastupidised prioriteedid sest tõenäosus et keegi akvaariumisse sisse kõnnib on üsna väike, kahju mis sünnib akvaariumi purunemisel aga suur.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 03:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
karastatud klaas ongi ohutum, aga kui need klaasid peaks nüüd iseeneslikult purunema, siis on ju ohtlik...sest tavalisel klaasil pole toda omadust täheldatud ja iseeneslikult ei purune :) vot sellest mina räägin

no nüüd tuleb siis välja see "mõningane protsent"...mis on tegelikult nii väike, et kogu see isepurunemise jutt on nii mõtetu jutt (mõtle nüüd selle peale kui palju reaalselt neid purunemisi olla võiks? kui palju sa ise oled seda näinud? mina olen mõndaaega autodega kokku puutunud, seal kasutatavat karastatud klaasi pole ma kordagi näinud ise purunemas.. :) ), et unustame selle ära

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 03:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Karl, Su toodud saunauste näide on eksitav - selles kontekstis teised viitavad riskile mis kaasneb saunauksest läbikõndimisega ning lisaks siis väike isepurunemise risk, Sina aga arvestad ainult isepurunemise riski. Ustest ja klaasseintest läbikõndimise risk on päris suur, olen seda ise päris mitmel korral proovinud - tõsi, uks/sein pole katki läinud aga päris hea lopsu olen küll saanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 03:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
olgu, jätame selle ukse siis välja. ülejäänud jutt jääb :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 03:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
-Karl- kirjutas:
no nüüd tuleb siis välja see "mõningane protsent"...mis on tegelikult nii väike, et kogu see isepurunemise jutt on nii mõtetu jutt (mõtle nüüd selle peale kui palju reaalselt neid purunemisi olla võiks? kui palju sa ise oled seda näinud? mina olen mõndaaega autodega kokku puutunud, seal kasutatavat karastatud klaasi pole ma kordagi näinud ise purunemas.. :) ), et unustame selle ära


Meie oleme seda reaalselt üks kord ise näinud. Meie koostööpartnerid, kes tegelevad klaasi karastamisega, on seda võimalust kõik kinnitanud. Sellest mulle isklikult piisab.

Ca aasta tagasi jooksis uudistest läbi, et Ikea kaubamärgi all toodeti terve partii praake karastatud klaasist laudu, mis iseeneslikult kodudes purunesid.

Isegi, kui protsent on väike, ei tahaks mina isiklikult oma põranda ja alumiste naabrite poolemillise siseviimistlusega riskida :).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 04:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Teate mida?
Ma räägin teile, kuidas karastatud klaasi kvaliteeti kindlaks teha.
On avastatud nn fotoelastsuse nähtus ja välja mõeldud meetod selle rakendamiseks pingete uurimisel.

Asi imelihtne.
Vaja läbipaistvat isotroopset materjali, millest lastakse läbi polariseeritud valgus.
Kui materjalis on pinged sees, siis see algselt isotroopne materjal ei ole enam
optiliselt isotroopne polariseeritud valguse kontekstis, ehk erinevate pingetega
osad ei ole polariseeritud valguse jaoks enam ühesuguse läbipaistvusega.

Kui eeldada, et ebaühtlaseid väliskoormusi materjalile ei mõju, siis järelikult
erinevate sisepingete all olevad materjaliosad paistavad erinevalt läbi.

Eeldan, et teil kellelgi pole kodus sobivat polariseeritud valguse allikat aga ka
polarisaatorit/filtrit, millega valgust polariseerida või polariseeritud valgust analüüsida,
siis teen naljaga pooleks ettepaneku kasutada käepäraseid vahendeid. :wink:

Näiteks on vee pinnalt peegeldunud valgus oma olemuselt polariseeritud.
Ehk siis minge päikeseloojangul mereranda ja vaadake loojuva päikese
peegeldust merepinnalt läbi karastatud klaasist akvaariumi klaasi.
Või kui kellelgi on polaroid päikeseprillid, siis võib katse teha ka oma kodus.

Mererannas on polarisaatoriks veepinnalt peegeldumise protsess ja nn analüsaatoriks pinge all olev
akvaariumi klaas. Polaroidprille kasutades on polarisaatoriks pinge all olev klaas ja analüsaatoriks
polaroidprillid. Karastatud klaas ei ole pinge all, kui see on katse käigus ühtlase läbipaistvusega.

Katsesüsteemi skeem on: valguse allikas - polarisaator - analüsaator - inimese silm.

Lihtne :D
Tehke ära! :lol:

Kes valguse polarisatsioonist, kaksikmurdumisest midagi ei tea, võiks netist enne juurde lugeda. 8)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 04:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
kpl Kalake kirjutas:
-Karl- kirjutas:
no nüüd tuleb siis välja see "mõningane protsent"...mis on tegelikult nii väike, et kogu see isepurunemise jutt on nii mõtetu jutt (mõtle nüüd selle peale kui palju reaalselt neid purunemisi olla võiks? kui palju sa ise oled seda näinud? mina olen mõndaaega autodega kokku puutunud, seal kasutatavat karastatud klaasi pole ma kordagi näinud ise purunemas.. :) ), et unustame selle ära


Meie oleme seda reaalselt üks kord ise näinud. Meie koostööpartnerid, kes tegelevad klaasi karastamisega, on seda võimalust kõik kinnitanud. Sellest mulle isklikult piisab.

Ca aasta tagasi jooksis uudistest läbi, et Ikea kaubamärgi all toodeti terve partii praake karastatud klaasist laudu, mis iseeneslikult kodudes purunesid.

Isegi, kui protsent on väike, ei tahaks mina isiklikult oma põranda ja alumiste naabrite poolemillise siseviimistlusega riskida :).

Palun inimesed......tulge nüüd mõistusele.
Mingi protsent on praake...ja loomulikult ongi...igas tootmises.
Tooks siia võrdluse igapäeva elust. Kõik teavad ju, et nt. autol võib mingil hetkel nt. gaas peale jääda, pidurid kaovad ära, tugev tuul puhub libedalt teelt minema, mõni roolijoodik rammib su autot jne aga kas siis jätate sellepärast sõitmata või auto üldse ostmata? Sellised juhtumid on ju kindlasti kõigile teada ja sellistel juhtudel võivad kahjud olla kindlasti suuremadki kui pool milli (surmadest rääkimata) ning arvan, et sellise õnnetuse juhtumis % on kindlasti suurem kui korralikult eeltöödeldud ja karastatud klaasi purunemisel. Olen ise mitmeid kordi näinud kui ikka n.ö. korralikult on hunnikusse sõidetud ja olen ise kunagi vähese sõiduoskuse tagajärjel üle katuse ära käinud, kuid kas siis peaksin nüüd ainult raiuma, et auto on saatanast ja tuleks keelata, sest nii võib ju juhtuda?

Selles Ikea värgis oligi ju teada, et klaaside terve partii oli praak toodang.
Arvan, et sellise näite toomine antud teemas pole kindlasti asjakohane.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 05:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
bossering kirjutas:
Selles Ikea värgis oligi ju teada, et klaaside terve partii oli praak toodang.
Arvan, et sellise näite toomine antud teemas pole kindlasti asjakohane.


Teatavaks sai see siis, kui lauad valmis, maha müüdud ja inimestel kodudes purunema hakkasid. Samahästi oleks võinud tegu olla akvaariumiga. Ma ei näe põhjust, miks see näide polnud asjakohane. Point pigem selles, et selline asi on siiski võimalik.

Aga mis autosse puutub, siis autosõidule ei ole oluliselt paremat alternatiivi, kuid akvaariumiklaasidele on: tavaline karastamata või veel parem, lamineeritud klaas.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
kpl Kalake kirjutas:
bossering kirjutas:
Selles Ikea värgis oligi ju teada, et klaaside terve partii oli praak toodang.
Arvan, et sellise näite toomine antud teemas pole kindlasti asjakohane.


Teatavaks sai see siis, kui lauad valmis, maha müüdud ja inimestel kodudes purunema hakkasid. Samahästi oleks võinud tegu olla akvaariumiga. Ma ei näe põhjust, miks see näide polnud asjakohane. Point pigem selles, et selline asi on siiski võimalik.

Aga mis autosse puutub, siis autosõidule ei ole oluliselt paremat alternatiivi, kuid akvaariumiklaasidele on: tavaline karastamata või veel parem, lamineeritud klaas.

Loomulikult on võimalik. Nagu ma eelnevalt juba ütlesin igas tootmises on mingi % praaki kuid sellepärast ei saa ju veel väita, et kogu saadav produkt on kasutus kõlbmatu. Ikea laua klaaside karastamisel tõusis see % mingi inim tegevuse/tegevusettuse tagajärjel üle normi lihtsalt. Ka enim levinud 4mm klaasil ja teise tootja 4mm klaasil on vahe. Olen pidanud lõikkama sellist saasta, et lõika mis sa lõikad kuid lahti murdub klaas nagu ise tahab. Ka tavalise klaasi tootmise käigus võib sattuda ringlusse praaki. Ehk peaks igaksjuhuks selle võimalikkuse % kartuses ka tava klaasi kasutamisest loobuma?
Vanadest veneaegsetest klaasidest ei tasu vist rääkima hakatagi, sest olen näinud selliseid klaase majadel ees nagu mullikile. Õnneks nii hullu praak klaasi küll jah enam kindlasti ei ole.

Auto sõidule on ohtralt alternatiive nt. buss, rong või lausa lennuk. No alati võib ju ka rattaga sõitta või üldse jalgsi käia või siiski mitte, sest nii kui uksest välja astud aetakse sind alla või saad mõnelt narkarilt nuga.
Point ju selles, et selline asi on siiski võimalik. Ja kui on võimalik siis nagu väitest aru sain, nii ka läheb ja parem on loobuda.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 07:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mõtlema võiks panna see, et kuni see teatud eriti pisike ja peaaegu vajalik (kui siinset juttu lugeda :) ) praagiprotsent on statistika, ei morjenda eriti. Aga kui su enda akva lihtsalt labist katki läheb...siis ei tahaks statistika alla kuuluda. Ja ostaks parem midagi sellist, mille töökindluses nati rohkem kindel võib olla.


Üles
 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver