foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 76 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 15, 2017 09:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Gupps kirjutas:
Mul sisefiltril tekkib mingi limane pruunikas ollus väljavoolu toru sisse ja see ummistab tüüsi avad, sama juhtub ka välifiltri voolikus.

See on tõesti täiesti tavaline.
Gupps kirjutas:
Siis sellest Ph teemast. akvaariumis on praktiliselt kõik asjad, mis langetavad ph (nitraadid, saasteaine, toidujäägid, puit) siis mingi asi peab seda tõstma, selleks kasutatakse korallkruusa.Seda viimast peab aga nii vähe olema, et Kh ei läheks kõrgeks, või ma olen millegist valesti aru saanud.

Kahjuks oled valesti aru saanud. Loetletud asjadest langetab pH-d märgatavalt vaid puit, kui see on soost toodud (soos on teatavasti vesi happeline, ehk madala pH-ga). Ajapikku võib aga karedus akvaariumis langeda seetõttu, et karedust tekitavad komponendid lihtsalt tarbitakse veest ära. See on üks põhjusi, miks veevahetus on siiski soovitav isegi juhul, kui nitraatide näidu järgi võiks olla ka aasta või rohkemgi vett vahetamata - vastasel juhul peab ise hoolt kandma, et vajalikud elemendid sobivas koguses siiski kuidagi akvaariumivette jõuaksid. Kalatoiduga suurem osa jõuab, aga pole kindel et seal sisaldub kõik vajalik. Sellises veevahetusteta akvas võib tekkida ntx selline häda, et õunatigudel tekib raskusi koja ehitamisega. Meie oludes on aga vaja pH-d tõsta kõrgemale kui kraanivees reeglina vaid juhul, kui on soov Aafrika ahvenaid või mingeid muid karedat ja kõrge pH-ga vett nõudvaid kalu pidada. Tavalise elustaimedega troopikaakvaariumi jaoks on enamasti kraanivesi ilma igasugu trikitamiseta sobiv.
Gupps kirjutas:
Põhjafiltriga soovin lihtsalt eemalda ebavajalikud juhtmed ja muud pudinad, mis silma häirivad (välifiltri/sisefiltri kopsik, voolikud)
Päris nii lihtne see siiski pole. Põhjafilter vajab midagi, mis vett ringi ajab. Esiteks, kui see on pump ja see on väljaspool akvaariumi, siis läheb akvaariumisse üks voolik mille otsas on vee sissevõtu kopsik ja teine läheb põhjafiltri külge - ehk siis pilt sarnane välisfiltriga. Kui pump on akvaariumis sees, siis läheb akvaariumisse elektrikaabel, mille otsas on veepump, mille külge ühendatakse põhjafilter - pilt sarnane sisefiltriga. Pumba asemel kasutatakse ka õhufiltrit, sel juhul on põhjafiltri küljes suht jämedad torud, mille allosas tekitatakse voolikuga kompressori külge ühendatud õhukiviga mullide voog mis omakorda tekitab veevoolu, mis siis liigub läbi põhjafiltri. Illustratsioon, kus mõlemad variandid on ühele pildile joonistatud: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... filter.png Põhjafiltri puudustest rääkides on veel mõned. Akvaariumifiltritel on teatavasti kolm erinevat filtreerimismoodust: mehaaniline, keemiline ja bioloogiline. Mehaanilisega on asi selge, seda kasutatakse veest suurema sodi kinnipüüdmiseks. See võimekus põhjafiltril osaliselt ka on, see tähendab muidugi vajadust regulaarse ja intensiivse põhja sifoonimise järele, mis taimedele eriti ei meeldi. Bioloogiline filtreerimine on vee filtreerimisel bakterite kasutamine, see võimekus on põhjafiltril hea. Mis aga põhjafiltril täiesti puudub, on keemilise filtreerimise võimekus. kõige tüüpilisem vajadus selleks on ravikuuri lõppemisel ravimite eemaldamine akvaariumiveest söefiltriga. Peale eelmainitu on veel selline nüanss, et põhjafiltrit peetakse ebasobivaks juhul, kui akvaariumis on kalu kes armastavad põhjas songida.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 15, 2017 11:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:58
Postitusi: 49
See mis sellel lehel, https://www.algone.com/adjust-ph-aquarium on siis vale?
mõtlen seda teksti osa.
What influences the pH in the aquarium?
The pH level can be different before and after water changes, especially if the pH of the aquarium water and the aquarium itself vary
Increased aeration will lower the pH
driftwood will soften the water and therefore lower the pH
adding CO2 will lower the pH
high nitrates can cause the pH to drop
pollutants and waste in the water will lower the pH
crushed coral (substrate or ornaments) will increase the pH
hard water will cause higher pH levels
using a water purifier can lower pH levels (good with hard water)
soft water is generally low in pH
overstocked aquariums can be low in pH

Filtri suhtes plaan ongi, ainult õhu mullidega vesi ringlema panna ja seda mitte terve põhja ulatuses, pakun, et 1/3.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 16, 2017 08:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Gupps kirjutas:
See mis sellel lehel, https://www.algone.com/adjust-ph-aquarium on siis vale?
mõtlen seda teksti osa
....

Põhimõtteliselt on see õige, samas paljud loetletud seostest hakkavad tähtsust omama vaid erijuhtudel. Kõrge nitraatide tase on sellest ehk kõige küsitavam osa, siin on taga märksa keerukamad seosed, kuid mul pole tahtmist hetkel hakata kaevuma sügavale keemiasse. Kõike seda ei maksa aga ületähtsustada. Kui tegu on tavalise troopiliste kalade akvaariumiga ning kraanivesi pole mingil põhjusel midagi väga erilist, siis kraanivesi sobib ilma igasuguse trikitamiseta akvaariumis kasutamiseks, probleemiks võivad olla vaid klooriühendid mida on kraaniveele lisatud ning selle vastu aitab veekonditsioneeri lisamine. Koralliliiva või mingite pH taset muutvate kemikaalidega mängimine on enamasti mitte ainult tarbetu, vaid lausa ebasoovitav. pH taseme kõikumine on kalade jaoks märksa suurem probleem kui pisut madalam või kõrgem, kuid stabiilne pH tase. Loomulikult on igasugu võimalusi, võib ka võtta RO filtri ning siis sellega toodetud ülipuhtast veest vajalike komponentide lisamisega tekitada täpselt selliste parameetritega vesi nagu on soovi. Seda on aga mõttekas teha vaid juhul, kui selline solberdamine tõesti endale lõbu pakub või siis mingil põhjusel kuidagi teisiti ei saa. Üldjuhul on aga targem hoida regulaarsete veevahetustega vee parameetrid stabiilsed ning valida endale kalad kellele selline vesi sobib. Kui ntx peaks kraanist tulema kõrge pH tasemega ja kare vesi, siis on mõistlikum kaaluda Aafrika kirevahvenaid. Kui on aga kaev mille vesi tuleb soistelt aladelt ning on pehme ja madala pH tasemega, siis ka sellise vee jaoks saab kokku panna koosluse, kellele see sobib.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 16, 2017 09:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 04, 2017 10:58
Postitusi: 49
muidu wiki annab, selle ph kohta päris hea vastuse.
https://et.wikipedia.org/wiki/Vesinikeksponent
pH skaala arvuline väärtus näitab kas lahus on happeline, aluseline või neutraalne.

Sellest ma olen aru saanud, et akvaariumis on see ph rohkem nagu keemiline kõikumine ja maailma parem, kui see püsib stabiilsena.

Pidin Petsilt küsima palju ta vett vahetab forelli passeinis. :roll:

/kylmaveekalad/34000/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 16, 2017 10:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Gupps kirjutas:
muidu wiki annab, selle ph kohta päris hea vastuse.
https://et.wikipedia.org/wiki/Vesinikeksponent
pH skaala arvuline väärtus näitab kas lahus on happeline, aluseline või neutraalne.

Annab vastuse mille kohta? See, mida pH sisuliselt tähendab, me teame ammu. Ka viidatud artiklis on teine selgitav lause ju märksa täpsem: Vesinikeksponent ehk vesinikueksponent ehk pH on negatiivne logaritm vesilahuse vesinikioonide kontsentratsioonist (mol/l). Kui said vastuse, siis äkki parem kirjutad lahti, milline seos on nitraatide tasemel ja pH-l? ;) See pole enam nii triviaalne, aga ka mitte väga keeruline.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 16, 2017 04:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2017 01:57
Postitusi: 27
Sorry, kas see pole ikka minu teemade leht.....
Kui võtan kraanist vee, siis peale 24h, seismist on pH näit kõrge..üle 8,0-i
Sellest ka kõik need küsimused, kas on õige lisada keemiat....Nüüdseks juba tehtud, aga alla pH 7,6 ei lähe kuidagi.
Kasutan pH mõõtmiseks SERA ribateste.
EDU.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 16, 2017 04:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
To42 kirjutas:
Sorry, kas see pole ikka minu teemade leht.....

Vabandust, täiesti õige, lasin end kaasa tõmmata. Katsun hiljem puhastada teemat.
To42 kirjutas:
Kui võtan kraanist vee, siis peale 24h, seismist on pH näit kõrge..üle 8,0-i
Sellest ka kõik need küsimused, kas on õige lisada keemiat....Nüüdseks juba tehtud, aga alla pH 7,6 ei lähe kuidagi.
Kasutan pH mõõtmiseks SERA ribateste.

Aga miks on vaja allapoole 7,6? Ribatestid pole ka suuremad asjad mõõtmiseks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 17, 2017 11:55 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2017 01:57
Postitusi: 27
Rein kirjutas:
To42 kirjutas:
Sorry, kas see pole ikka minu teemade leht.....

Vabandust, täiesti õige, lasin end kaasa tõmmata. Katsun hiljem puhastada teemat.
To42 kirjutas:
Kui võtan kraanist vee, siis peale 24h, seismist on pH näit kõrge..üle 8,0-i
Sellest ka kõik need küsimused, kas on õige lisada keemiat....Nüüdseks juba tehtud, aga alla pH 7,6 ei lähe kuidagi.
Kasutan pH mõõtmiseks SERA ribateste.

Aga miks on vaja allapoole 7,6? Ribatestid pole ka suuremad asjad mõõtmiseks.


Kaladel olnud siiani pH 6,4-6,8
Selle saavutasin SERA ph-Miinusega
Aga JBL tundub olema raha raiskamine, teeb vee ainult rasvaseks.
PS, kui kraanist vesi lasta, ja kohe mõõta, siis on pH 8,4.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 17, 2017 09:16 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
To42 kirjutas:
PS, kui kraanist vesi lasta, ja kohe mõõta, siis on pH 8,4.


Puhtalt huvi pärast küsin, kus kandis Eestis kraanist nii kare vesi tuleb?
Ise mõtleks sellises olukorras vee parameetritega mässamise asemel mõne Aafrika järve ahvenate pidamise peale


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 17, 2017 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Sekundeerin Kivile, ise mõtleks ka sel juhul Aafrika kirevahvenlaste peale. Üsna üllatav igatahes selline kraanivesi.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 18, 2017 08:44 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2017 01:57
Postitusi: 27
Kivi kirjutas:
To42 kirjutas:
PS, kui kraanist vesi lasta, ja kohe mõõta, siis on pH 8,4.


Puhtalt huvi pärast küsin, kus kandis Eestis kraanist nii kare vesi tuleb?
Ise mõtleks sellises olukorras vee parameetritega mässamise asemel mõne Aafrika järve ahvenate pidamise peale


Elan Paides.
Ja hiljuti on kahel tuttaval peale vee vahetust kalu surnud.
Ühel lausa 17 kala.....kurb.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 18, 2017 09:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
To42 kirjutas:
Elan Paides.
Ja hiljuti on kahel tuttaval peale vee vahetust kalu surnud.
Ühel lausa 17 kala.....kurb.

Vau. Seda muidugi ei tea, kas vesi on kogu aeg olnud selliste parameetritega, või see on nüüd äkki muutunud? Tegelikult veefirmal peaks olema regulaarsed vee testimise tulemused, mis on palju täpsemad kui meie saame oma hobitestidega teha. Usun, et kui nendega kontakteeruda, on nad valmis neid jagama. Ühtlasi saaks uurida, kas pH on kogu aeg selline olnud või on äkki miskit juhtunud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 28, 2017 03:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2017 01:57
Postitusi: 27
Pole mõnda aega siin suhelnud.
Veega asi korras, läksin üle poe veele.
Kalu kahjuks juba liiiiiiiiga palju, 5 2kuust mõõksabsa, 5 1kuust mõõksaba, 2 1kuust antsu.
Kui kellegil huvi kalade vastu, võib ju teada anda.
PS. akva ju mul ainult 40L.
Peab kiirelt tegutsema.
EDU Teile, kes tegutsevad akva rindel, ise ei kahetse.


Viimati muutis To42, Neljapäev Juun 29, 2017 02:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 28, 2017 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juul 30, 2016 10:54
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Variant on ka dest.veega kraanivett timmida.. Või RO-seade installida ja tollega kraanivett timmida. Mõlematel on ph suht happeline. Aga tore, et toimima sai. Tõsi poeveega läheb akvapidamine päris kulukaks.

_________________
13x 105 liitrit
1x 260 liitrit
1x 720 liitrit
peoga pisikesi kaste


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene akvaarium.
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 29, 2017 02:41 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2017 01:57
Postitusi: 27
Ei saa öelda, et poevesi kallis.....1,5L 0,29.- senti.


Üles
 [ 76 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver