Gupps kirjutas:
siit küsimus, et mitu räime (Eesti rahvuskala), teil akvaariumis on ?
Räimede kohta peaksid ilmselt küsima mere poolelt.
Aga sügavalt kahtlen, et leiad ainsatki.
Kui mõtlesid kohalikke kalu, siis selliseid akvaariume ikka leidub. Aga kohalikke kalu ei maksa panna akvaariumisse koos troopiliste kaladega, nende ootused keskkonna osas on pisut erinevad ja tulemus on ka sama veider kui üritada pidada lõvisid koos jääkarudega. Peale selle on kohalike kaladega veel see häda, et nad pole kuigi atraktiivsed.
Gupps kirjutas:
või on ainult pagulased?
Troopikakaladega akvaariumid on kindlasti ülekaalus.
Gupps kirjutas:
Keegi ei vaidlegi, et praegused vidinad ebavajalikud oleksid, kohati on neid liiga palju.
No mina pisut vaidlen.
Vidinad pole sugugi alati vajalikud. Kui soovime akvaariumis luua kaladele eluks keskkonda, mis on võimalikult sarnane looduslikule, siis looduses on väga erinevaid keskkondi. Võtame kasvõi betta, kelle pidamise osas aeg-ajalt ka siin foorumis löövad kired lõkkele. See kala looduses elab tiheda taimestikuga seisva veega või aeglase veevooluga tiikides, lompides, ojades, kraavides.Ta hingab õhku atmosfäärist, mistõttu vee hapnikusisaldus talle eriti korda ei lähe. Nii et betta akvaariumis pole vajadust filtri või õhupumba järele, tugev veevool on tema puhul lausa ebasoovitav. Suhteliselt väike akvaarium tiheda taimestikuga, millel tehnikast vaid valgusti, sobiks ilmselt bettale suurepäraselt. Mõni kala aga vajab tugevat veevoolu, mõni vajab juurikat järamiseks, mõni vajab koobast, mõni pehmet liivapinnast kaevumiseks - kalade vajadused on erinevad.
Gupps kirjutas:
Luusin siin foorumis ringi, et äkki leiab kellegi kellel on tehtud akvaariumi vee liikumine, läbi pinnase.
Aastaid tagasi olid sedalaadi lahendused üsna populaarsed ning ka siin foorumis on aeg-ajalt mõni akvarist sellist lahendust kasutanud. Paraku pinnasefiltri kasutamine on kõvasti vähenenud ja sellel on omad põhjused. Ühest küljest on see ju tore, kui kogu akvaariumi pinnas on kasutusel bioloogilise filtri meediumina ning kasulikud bakterid saavad seal sees elutseda. Parku aja jooksul akvaariumis tekib sodi mis vajub põhja ning pinnasefilter ummistub lõpuks. Puhastamiseks pole aga muud varianti kui kõik välja rookida. Peale selle enamikule taimedele pole meeltmööda, et vesi voolab nende juurte ümber. Hästi aeglane veevool läbi pinnase on enamasti kasuks, sest kannab toitaineid juurteni ja hoiab ära anaeroobsete alade tekkimise. Aga pinnasefiltri kasutamisel on vee liikumine pisut liiga kiire.