foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 67 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 26, 2013 06:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Õunateoga on teatud risk, et kui ta Sul ringi rallitab, võib HC taimed põhjast lahti ajada. HC juured on üsna lühikesed-õrnukesed, akvaariumi põhjas möllavate elukatega koos on teda päris keeruline (kui mitte võimatu) kasvatada. Kui viitsid, äkki klõpsutaksid meile mõne pildi hetke olukorrast? Oleks huvitav näha, mis toimub. Endal ka hiljem hea vaadata arengut.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 27, 2013 03:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ma ei saa väita, et mul ei käinud see mõte peast läbi, et tigu võib taimedel talluda. Samas ma ei tahaks riskida ka parve korraga võtta sisse, see nõuaks nii hoolikat vee näitude jälgimist. Nagu ma kuskil mainisin, olen teinekord töö tõttu üle ööpäeva korraga kodust eemal. Kui filter ellu on ärganud, ei ole see muidugi probleem. Aga kui võtta kohe alguses ca 6-10 kala, alla mille tetraid ei maksa võtta... Kui palju toores vees 30-40 tunniga juhtuda saab?

Reinu rõõmuks pilti ka :)
Istikud ilma veeta: http://daub.pri.ee/embed/IMG_81352.jpg
Üldplaan täna: http://daub.pri.ee/embed/IMG_8145.JPG

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 27, 2013 03:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Oo, vaatan et sa oled akvakujunduse päris tõsiselt ette võtnud, 3D tausta pannud, taimetega möllanud ja muidu nikerdanud. :)

Mina usun et kui algselt akva ökosüsteem on paigas, akva piisavalt suur siis SOS olukorras ei tohiks 48h jooksul juhtuda vee, taimede ja kaladega mitte midagi fataalset. Vahest siin nii mõnigi akvarist oskab antud asja komenteerida omast kogemusest.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 27, 2013 11:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
daub kirjutas:
Aga kui võtta kohe alguses ca 6-10 kala, alla mille tetraid ei maksa võtta... Kui palju toores vees 30-40 tunniga juhtuda saab?

Eks see on selline tänamatu oletamine. Kui oleks tublisti taimi, siis kõhkleks vähem. Samas akva on jälle mitte just väike, see annab lisaaega. Et kui võtta 6 mitte kõige suuremat tetrat ning lisada akvasse Seachem Stability-t, siis ma ei usu, et nii kiiresti midagi halba juhtuks. Söögiga peaks siis üsna koonerdama ja tagasi jõudes teeks kohe 50% veevahetuse.
daub kirjutas:
Reinu rõõmuks pilti ka :)

Täitsa ilusad pildid. Kui Sul jaguks viitsimist suht samast kohast teha iga päev uued pildid, saaksid vahva seeria asja arengust.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 28, 2013 10:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Täitsa ilus, kui see HC ka korraliku vaiba kujundab.
Kas plaanid sinna mõned kõrgemad taimed ka panna?

Ise märkasin selle HC sellist asja, et vees muutusid need lehed aja jooksul väiksemaks kuni taim sisuliselt ära kadus

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 30, 2013 12:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Pange aga lugemisprillid ette, siit tuleb jälle pikem jutt.
Pildiseeriat igapäevaselt teha ei viitsiks. Aegajalt mõne klõpsu teen ikka, iseasi, kas alati sama nurga alt. Olen jäädvustanud alates sellest, kui akvaariumikapp alles tuli, kuni siis praeguseni välja.

Taimi tublisti juurde ei ole plaaninud, 1-2 Anubias barteri var. nana, nagu hiljuti mainitud. Tahaksin loota, et kalad väga halvasti ennast ei tunne, kui rohkem varjumiskohti ei ole. Kui üks panna kännu külge vasakule poole ja teine näiteks paremale suurema kivi juurde, siis oleks parasjagu laia ruumi keskel, mis HC vaiba puhul näeb, vähemalt minu vaimusilmas, päris kena välja. Loomulikult, kui kogenumad teavad kindlalt väita, et sellest väheks jääb, siis peab midagi juurde vaatama.

Tetrate koha pealt veel, neid pisemaid, keda ma sooviksin, (näiteks: Hyphessobrycon bentosi või Boehlkea fredcochui) ei soovitata, väljamaiste foorumite põhjal, akvaariumi sisse töötamiseks. Ega enamust kaladest ei soovitata tegelikult. Ma ei tunne väga sellist sadismuse lainet ka lähenemas, et väga õrnade kaladega tahaks oma esimest eksperimenti tegema hakata. Teisalt ei tahaks võtta ka kedagi, kes pikema plaani sisse ei sobi. Kuigi korraks käis peast läbi ka see variant, et võtta mõni "tunnustatud filtrikäivitaja" ja siis järgmiste kalade saabudes kellelegi heasse peresse ära anda. Ma ei ole kindel kuidas kalad nii tihedat ümber solgutamist taluvad.
Ideaalis sooviksin üldse Hyphessobrycon amandae. Aga nende pikkust arvestades, on Betta saabumise järel varsti vist kogu seltskond söödud? Parvekala pidada samas paremini parve hoidma, kui keegi suurem läheduses on... Vaata mis varianti tahes, alati on asjal kaks või rohkem otsa.
Jaantaadile olen veel võlgu vastuse neon tetra ja cardinal tetra kohta. Neid ei taha puht sellel põhjusel, et neid on igal pool. Ju kõlab egoistlikuna algaja suust, et ei taha levinumaid ja võib-olla kergemini hoitavaid kalu, aga samas ei taha ma ka, et mu enda akvaarium mulle väga tavaline, või veel hullem, tüütu tunduks.

Filtrisse on mul ka 1 riiulitäis pandud Biohome ultra mini pulgakesi, millega tulid kaasa mingid pallid, mis peaksid teoorias bakterimajanduse käima ajama. Kui ma asjast õigesti aru olen saanud, siis sisaldavad need nii baktereid kui ka toitu bakteritele. Vaevalt, et see erineb nendest purgikestest, mida siinsedki kauplused müüvad filtri käivitamise vahenditena. Kas selline vahend omab piisavat efekti, et kui mingi X aeg ennem kalu need pallid kurjaks ajada, siis kalad tunnevad ennast nagu ... vees ja elu on kohe veerandi/kolmandiku/poole stabiilsem ja üldse kena nagu telepoes?

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 03, 2013 04:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Eileõhtune avastus:
Pilt

Ilmselt kruusaga eelmiselt omanikult kaasa tulnud.

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 03, 2013 04:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Torntigu (Melanoides tuberculata). Minu meelest väga kasulikud tegelased. Söövad surevaid/kõdunevaid taimelehti ja kobestavad pinnast, pole neid veel tervet taimelehte närimas näinud.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 03, 2013 07:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mul on neid akvaariumis ikka korralikult ja pole mingeid probleeme olnud. Samas eks ta maitse asi ole kas tahad tigusid akvaariumisse või mitte.

Kui tühjad kohad on siis ma eeldaks, et seal on ka teosööjad teod või pole tigudel lihtsalt toitu jätkunud.

Alati on on võimalus teod välja korjata, mõni tigusid sööv kala või teosööja tigu muretsed :D
Pole põhjust paanikaks.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 03, 2013 07:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Daubil on selles suhtes õigus, et tornteod ja HC omavahel hästi ei sobi - HC juured on lühikesed ja õrnad ning tornteod saavad need taimed põhjast lahti küll. Täitsa isiklik kogemus sellega.
Tõsi on ka see, et torntigude arvukuse kontrollimine pole triviaalne, soovitus välja korjata on pinnasesse kaevuvate torntigude puhul tiba raskesti teostatav. Jah, saab kasutada teosööjaid tigusid või kalu, kes söövad tigusid. Aga mis siis, kui ei soovi kumbagi oma akvasse? Kasvõi taas õrnukeste HC taimede pärast.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 12:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Vabandage, kui mu postitusest jäi mulje, nagu mul oleks selle teo vastu midagi. Vastupidi, mul oli jupp aega mure, keda esimeseks oma akvaariumisse tuua, see on lahenduse saanud ja nüüd on jäänud veel mure, keda teiseks, kolmandaks jne tuua. Avastus siiski minu meelest positiivne. Akvaariumis juba elu käib! :lol: Nosib vaikselt väikest vetikalaiku mis klaasile tekkinud on.
Kui ta muutub probleemiks oma tuhnimisega, siis on teine asi ja selle peale mõtlen siis. Kui kiiresti ta ikka järglasi tootma hakkab, kui üksi on? ja kui ta emane on.

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 04:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Need teod on võimelised paljunema ennast nö. kloonides(partogenees), kuigi emas ja isas loomad on ka olemas. Seega ma usun, et sul peagi on neid rohkem.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 15, 2014 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
daub.......millega tegeled ja kuidas akvaariumiga on lood, ühesõnaga tahaks järge näha nii kirjas kui pildis :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 17, 2014 10:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Olen jah selle teema häbematult pikaks ajaks lohakile jätnud. Praegu on olnud selles mõttes paus, et akvaariumisse midagi lisanud ei ole, kavandatud anubiast ei ole veel samuti saanud ja praegu on ootamatud rahalised väljaminekud kraani natuke koomale tõmmanud, nii et jääb tellimine ilmselt veebruari algusesse.
HC sirutab ennast kenasti laiemale, aga on tekkinud kollaseid lehti. Tekkis kahtlus ja test kinnitas, et vesi on täielikus rauavaakumis. Selle leevendamiseks hankisin mingisuguse mögina, mida korgitäie kaupa vette tuleb panna.
Vetikad tegid oma etteaste ära ja hakkavad vaikselt otsi kokku tõmbama. Mingit keemiat nende vastu ei kasutanud, ainult klaasi puhastamine ja kui pinnasel asi väga hulluks hakkas minema, siis lihtsalt nö. rohimine, et taimede valgust ära ei varjutaks.

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 10, 2014 05:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Taas topeltpost, aga seekord on paar värskemat asja ka, millest juttu teha.
Tänane pilt akvaariumist siin. Eriti terase pilgu ja suurepärase mäluga inimesed märkasid, ülejäänud märkavad nüüd, et lisandunud on tillukesed Anubiased. Lähemalt siin.
Maadlen endiselt rauatasemega. Taimed neelavad veest raua enamvähem sama kiiresti, kui ma seda lisada jõuan. Kuna igapäevaselt mõne ml kaupa väetist tilgutada on küll võimalik, aga töökorralduste tõttu päris keeruline, siis hakkasin otsima lahendusi kuidas seda automaatselt doseerida. Pärast põgusat surfingut otsustasin, et ulmekallist täisdigitaalset atribuutikat minu tasku mulle ei andestaks. Mõtlesin mingi tilgutilaadse lahenduse ise ehitada, kui juhuslikult komistasin kuskil välismaises foorumis teemale, kus keegi kavalpea oli Air Wick vekitud haisu automaatsest doseerijast endale väetise doseerija teinud. Originaalteemat momendil üles ei leidnud, aga youtube materjali näeb siin. Võrreldes spetsiaalselt mulle vajalikuks otstarbeks tehtud seadmetega tundub alla 10 eurone väljaminek üsna mõistlik, nii et ostsin endale ka vajalikku nodi. Ilmselgelt ei hankinud ma endale seebipudelit, kus seep sees oli, vaid ostsin tühja, mitmest osast koosneva topsi, mida ka parem mõõtu lõigata oleks. Lõikama pidi air wick seadet ennast nii ja dosaatori ja pudeli tegin ka noaga vähe väiksemaks, selliseks. Praegu on vidin akvaariumi peal, mida kullisilmad kindlasti juba ennem märkasid, ning mõõteklaas külge pandud, et saaksin välja selgitada, palju sealt ööpäeva jooksul välja tuleb, et selle järgi siis õige väetiselahkus kokku segada.

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
 [ 67 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver