foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 67 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 17, 2013 07:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
jussjuss kirjutas:
Vott, kui tore "konsultant" :D . Enne soovitab, pärast väidab: "99% ( :shock: ) tõenäosusega surevad need lihtsalt maha". Aga tegelikult... ise(nõuandja) pole neid elusana üldse näinud :lol: . Kallid inimesed, tulge taivast maha, kirjutage ainult seda, mis ise TÄPSELT teate. Algaja akvarist on niigi segaduses :) .


Jussjuss - märkus ehk õige ertsetsi pihta, aga mina nokkimise asemel ehk peaks pigem kiitma, et ta oma tahtmatut viga tunnistas? Esimese ropsuna pakkus ta kalu, kes tegeleks vetikaga. Ja hiljem, olles ise ka väidetavalt hetk tagasi teada saanud hoiatas ka daubi. Minu meelest igati korrektne käitumine. Pigem mõjub pärssivalt Sinu hüsteeriline käitumine. Kõik soovivad siin kõigile head ja püüavad abistada. Üks annab ühe mõtte, teine teise ja usun, et kamba peale saab daub omale just sellise akva, nagu tema naine unistab.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 17, 2013 09:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Igaühel ju omad kogemused ja soovitused. Ja kena, kui apsakaid tunnistatakse. Ma olen ka mõned korrad Otosid ostnud, aga pole suutnud neid elus hoida. Paraku on minu orientatsioon kujunenud tasapisi välja suurematele kaladele. "Pudinate" (eluspoegijad) etapp on läbi. Tegelikult soovitaks daubile veel musta nuga. Ta küll peidab ennast ja palju ei näita (armastab koopaid või kusagil võpsikus peidus olla), aga ilus on. Minu oma on leidnud endale koha, kus saan teda siiski pisut nautida.

Daub - veel tuli mulle pähe selline kala - Ramirezi (punakõht-kristallahven - Pelvicachromis pulcher). Ilus vikerkaarevärviline. Ja kollast on ka! Aga tiba õrnakesed on.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 17, 2013 09:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Oh mis te nüüd "meelitate", ma ei ole "konsultant" ja ei pretendeeri "akva proffiks" ma lihtsalt võtsin vestlusest osa ja mõtisklesin akvaristika lainetel intuitiiv deduktiivselt kaasa. Akvaristika on kõigest minu üks hobi paljudest hobidest. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 17, 2013 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Et teema liiga kalamaiguliseks ei jääks, teen põike ja küsin vee kohta. JBL 6in1 test näitab mulle, et vesi sisaldab kloori. Oskab keegi kinnitada või ümber lükata (Mustamägi), või on mõni spetsialiseeritud test olemas?
Probleem on ka KH osas, selle riba pealt jääb värv ebamääraseks, ruudukeste 3 ja 6 vahele, mis on esimeses postis toodud tetrate jaoks kindlasti liiga madal number.
Või ei ole mõtet ennast täppistestidega vaevata, viskan lihtsalt mingi konditsioneeri ja natuke soodat sisse ja kogu lugu?

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 17, 2013 11:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Daub - 6 in 1 on jama (pole eriti usaldusväärne). Olen seda oma akvamaailma avastamise algfaasis kasutanud ja ajapikku tilgatestidele üle läinud. Ma ostaks pigem tilgatestid: NO2; NO3, Ph ja ehk veel NH. Korraga väljakäidav raha on suur, aga jaotub pikema aja peale ning näitab täpsemaid tulemusi.

Hädaga aitab ka 6 in 1. Vähemalt midagigi, et õrna aimdust saada, mis seis veega on. Algfaasis see ju muutub ja võib suht üllatavaid käike teha.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 18, 2013 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Muuseas- Kristiine Pet Centrum'is oli SERA testikast hinnaga 31€

edu

EDIT: Vaatasin ainult hinda, ise ei tarvita testistuffi.


Viimati muutis yeekim, Neljapäev Sept 19, 2013 03:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 19, 2013 03:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
See 31 raha on aegunud test ju #-o

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 20, 2013 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ärge nüüd topeltposti pärast nahutama hakake, aga tulen tagasi selle pinnase kuhjamise teema juurde.
Säendene video, http://youtu.be/nCMe-bu4-tk
17'da minuti peal kasutab ta mingeid "väga erilisi, ise välja töötatud" jne jne see ei olegi oluline, asju, et takistada mullal laiali vajumist. Minu küsimus on, kas selleks võib kasutada toidukarpides kasutatavat plastikut? Ühes poes soovitati mulle, et võiks kasutada põletatud savist liistakad. Mul ei ole üheski põletuskojas tutvusi, et käia ise tegemas. Või oskab keegi veel mingit kavalamat asja välja pakkuda?

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 20, 2013 03:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Mina siin küll erilist probleemi ei näe - võib kasutada ka PVC; ABS ja muud sarnast plastikut kuhjade laialivalgumise vastu. Aga "põletatud savi liistakad" - kõige lihtsam ja kättesaadavam on savist lillepott mida saab tükeldada vastavalt vajadusele. Kui aga ilmtingimata on vaja sirgeid liistakaid siis tasub vaadata keraamiliste plaatide poole :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 20, 2013 07:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink:tunduvad suvalised plastiku jupid olevat.
Mina tegin oma akvas kah plastik toidusäilituskarpidest sellised ribad, et teha akvasse terrassid. Alguses oli ilus ja peen liiv oli eraldatud. Aga ajapikku see liiv seal seguneb ikkagi muu akva kruusaga-täiesti mystika. Põhjas keegi eriti ei tuhni, taimi on kah piisavalt aga kruus seguneb ikkagi liivaga. Alguses on muidugi ÜLIMALT EFFEKTNE!
Pildialbumis kah üks pilt. 2terrassi on vanad ja tumedad 100l akvast - teised siis uued mai kuus tehtud...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 24, 2013 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Olen jälle sammu tulemusele lähemal. Tuli teade, et kapp on kohal, püüan homme selle poest kätte saada ja siis esimesel võimalusel akvaariumi oma asukohale sättida, üle kontrollida, loodi ajada ja perekonnaga tuttavaks teha. See tähendab omakorda, et pinnase ja taimede paika sättimine on lähedal. Üks asi, mida ma veel ära ostnud ei ole on filter. Olen lugenud vastakaid arvamusi selle kohta, millal filter lisada/käivitada. Ühed ütlevad, et filter peaks olema käimas kohe esimesest päevast. Samas jälle öeldakse, et kui taimed istutatud on, siis esimesed mingid päevad ei tohiks filtrit käima ajada, kuna kui vool vale suunaga või liiga tugev satub, siis pühib taimed pinnast välja.
Oletagem, et ma toon filtri nädal-kaks pärast taimede istutamist, kuidas see taimedele mõjub? Kui oluline on neile veeringlus? Kui näiteks panen soojenduspulga, siis tekitab see ka kindlasti mingi ringluse, kas sellest piisaks?

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 24, 2013 05:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina olen küll oma filtrid (nii sise- kui ka välis) kohe käima pannud. Kui ikka kruusa piisavalt ei kao need taimed kuhugi. Ega see filter nüüd nii hirmsasti ka tuuselda.

Kui taimed sisse paned, siis võid mõne teo kah juba rallitama lasta! Tiba neile suvikõrvitsat/kurki või mõni põhjaka tablett. See juba esimene samm akva käivitamisel.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 24, 2013 07:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Filter tuleks muidugi kohe tööle panna. Akvaariumi võib ju käivitada ,võib ka mitte(täiesti sisustuseta akvaariumid), aga filtri peab käivitama. Igast filtrist võib saada biofilter, ostes ei ole seda ükski.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 24, 2013 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
daub kirjutas:
3 ja 6 vahele, mis on esimeses postis toodud tetrate jaoks kindlasti liiga madal number.
Või ei ole mõtet ennast täppistestidega vaevata, viskan lihtsalt mingi konditsioneeri ja natuke soodat sisse ja kogu lugu?


Nagu varem öeldud need ribatestid pole just parim variant, soovitaks ikka õiged testid muretseda
kloorist saad lahti konditsioneeriga või seismisega
Soodat ikka ära akvasse topi tavaliselt on probleem ikka selles, et vesi meil liiga kare
samas on enamus müüdavaid teraid kuskilt kalakasvatusest ja kalapoodidest kus juba karedam vesi kui looduslikult
minul elavad neoonid, kardinalid ja mustad neoonid ilusti tavalises linnavees (kuigi ma annan CO2 mis viib natike karedust alla) samuti mitmel teisel Tallinnas.

Parvekaladest soovitaks ilusaid neon tetra ja cardinal tetra need sellised tugevamad.
Samas neid teraid väga palju erinevaid.
Hyphessobrycon amandae sobib vist kah sest vähemalt neti järgi saab ta ka karedamas vees hakkama- endal nendega kogemust pole

filter ikka alguses sisse filtri üks eesmärk on tagada veeringlus ehk viia toitained igale poole taimedele laiali. Juurteta taimed pane mingi kivitükk külge ja põhja küll need juured tekkivad
Samuti on ka võimalus taimi kuivalt ette kasvatada eriti lühikese juurelisi pinnataimi.
nn taime vaiba tegemises olen pessimistlik (pole minul see veel korralikult õnnestunud- aga see ikka minu enda viga vist pinnas polnud korralik) selleks vaja tugevat valgus ja head pinnast
2x39w valgusega on see kahtlane.
toidukarpidega saad ilusti määrid silikooniga kokku ja raputad pinnasega üle.
siin väikest lugemist kujundamise temal http://www.thegreenmachineonline.com/articles/tips-techniques/aquatic-layout-guide-rules-composition-the-golden-ratio-creating-perspectiv

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 07, 2013 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Nõndaks, "Progress report", nagu paljuümmardatud lombitagused ütlevad. Akvaariumi klaasosa on samuti õigele aadressile jõudnud, nüüd on vaja sellele mitutpidi kallale minna. Klaasid on siiruviirulised. Äkki katlakivi? Püüan esimese asjana veega pesta, kui töövaba päev satub.
Teiseks, Juwel Rio 180 on, nagu ka varem mainitud, selle asjanduse nimi. Seal sees on suur plastikust karp, kole nagu kopli öö. Ilmselt sisemise filtri oma, mis tundub tagant kolmest punktist klaasi külge kleebitud olevat. Kas võib julgelt eeldada, et see on silikooniga kinnitatud ja võib lihtsalt noa vahele ajada ja sealt lahti kangutada? Või on mingeid lihtsamaid meetodeid (fööniga kuumutamine klaasi teiselt poolt vms, mis teeks pehmeks?)

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
 [ 67 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver