foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 54 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2011 07:50 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Pane prooviks kurki ja känd ei tee ka paha, ehk lõhub taimi vähem. Kurk lõka nii, et saaks sisule ligi, koort nad ei söö.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2011 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kirjutad, et Sul on 5 erinevat liiki taimi akvas ja et alguses ei kasvanud ega mädanenud kuskil kuu aega miskit, aga nüüd kasvavad suisa mühinal.
Mul on ka alati selline sündroom olnud, et kui istutan taimed uude värskesse akvasse, siis mõne aja pärast mühavad mis hirmus. Umbes aasta pärast või isegi varem jääb taimede kasv kängu. Küll olen pannud igasugu väetist, aga miski justkui ei aita. Veetaimeteadus on minu jaoks raketiteadus.
Ega too põhjakoristaja mitte Ancistrus pole? Minu omad taimi ei söö. Neile pane kurki või suvikõrvitsat. Mina viilutan kõrvitsa rõngasteks ja siis lasen raskusega põhja. Kui Sul on ikkagi Ancistrus, siis oleks väga hea panna talle kookosekoobas (või siis mingi puuront). Ostad toidupoest terve kookose, ise jood ja sööd sisu sealt sisu. Koorele oleks vajalik teha kindlasti kaks auku, kust kala sisse-välja mahub, too siis korraks läbi keeta ja akvasse! Ära noid karvakesi kookose koorelt maha puhasta – ants teeb seda nautides ise.
Vee vahetust oleks vast küll normaalne teha regulaarselt kindlaks kujunenud päeval (üks kord nädalas, kuid ega siin kindlaid reegleid pole – kui vesi ikka kehv, siis tuleks kohe sekkuda. Nii tee ka mina.
Rõõm kuulda, et hetkel vesi selge ning kalad rõõmsad!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2011 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Tänan KRA nende heade mõtete jagamise eest.Algajale kuluvad kõik soovitused marjaks ära. Tegelt olen pannud ka krevette neile vahel. Sööb seda siis mu roosa ja mustatriibuline põhjakoristaja, see must valgete täppidega teda pole selle kallal veel näinud, isegi veiseliha tükikesi olen pannud ja maitseb hästi. kookose koopa proovin kohe kindlasti ära, tundub väga huvitav mõte olema. mul selle laupäeva jaoks juba vesi valmis seisma pandud veevahetuseks. ka veeteste proovin nüüd korra nädal teha ja panen iga kord tulemused kirja, siis hea vaade kogu aeg olemas, et mis näidud millal muutuvad. Üks põhjakoristaja see must valgete täppidega peaks tõesti Antcistrus olema.

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Viimati muutis Kassikas, Reede Juul 01, 2011 12:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 12:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
No nii, sain mõne pildi ka klõpsitud, pole just kõige parem kvaliteet aga miskit näeb ikka.

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 09:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Kassikas kirjutas:
üks neist taimedest on anubia, teisi ei mäleta. kalad hetkel rallivad rõõmsalt ringi.
Ly-millised oleks CO2 suurendamise võimalused? Üks vist on see, et baloonist juurde lisada aga kas on veel võimalusi?
järgmine 10-20% veevahetus toimub laupäeval, täpselt nädal pärast eelmist, või äkki peaks isegi mõni päev varem tegema? hetkel vesi ilusti selge ja kalad tunduvad rõõmsad olevat.


CO2 lisada - kas osta kogu ballooni süsteem või kasutada zelatiini moodust.
Keskmine ballooni süsteem maksab vanas rahas ca 1500.- pluss miinus.. oleneb mis sul olemas on ja kui suurt süsteemi tahad jne. Mina eelistan iga kell ballooni süsteemi. harvem peab täitma, mullide jooks on stabiilne. Odava ballooni süsteemi saad Heixeri käest (foorumi kasutaja)

Zelatiini moodus on lihtne ja odav. Saab ise paraja portsu valmis teha. Samas pean sind kurvastama, et juhul kui sul tõesti on PH 8 ja KH 15-20 siis su Ph.d on raske muuta kuna looduslik puhver KH näol on kõrge ja selle ületamiseks läheb tõenäoliselt sinu akvaariumi puhul kindlasti kahte zelatiini pudelit vaja. Ja nad saavad sul suht kiiresti tühjaks. Üks retsept

Anubias on taim mis kasvab ka kehvades tingimustes seega ei tasu väga imestada et ta kasvab. PH range on tal 5.5-8

Ancistrus - sellest liigist kalad kipuvad jah taime lehed ära raspeldama. Kurgi lisamine peaks neid mõneks ajaks taime lehtedest eemal hoidma.

Üks hägu põhjuseid võib olla ka toit mida sa paned akvaariumisse, kui krevette kohe ära ei sööda (eeldan ikka, et ilma soolata krevett) ning veiseliha ei soovitaks mina üldse panna. Tavalised helbed ja ussid on täiesti piisav. Kreveti kohta ma ei oska soovitada. Kui sul oleksid suured kalad nagu piraajad siis palun väga pane neile südant ja veist - kalad õnnelikud.. jälgi oma näppe.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 07:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina panen krevetti ka pisematele kaladele. Õigemini hakkasin Mustale noale andma, aga skalaarid tulid ka ligi, ning Antsudki nosivad. Mustad mollid ka. Noh, ja põhi seltskond, kes krevetti pistavad on loomulikult purakad Oscarid ja muud 900-ses. Krevetid võib ju pärast koorimist korraks veel tulisest veest läbi lasta, et soolasust vähendada. Mina seda siiani teinud veel ei ole. Söödan aga krevette juba vähemalt pool aastat. Tuleb tunduvalt odavam, kui purakatele sääsevastseid kokku tassida.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2011 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Nii kurk ära proovitud. käisid vaatamas aga sööma ei hakanud keegi. seega jäävad meil menüüsse krevetid ja sääsevastsed, need pannakse kiirelt nahka. ma olen veel kreveti pooleks lõiganud, ja doseerin sedasi, et pool iga kala kohta. hetkega pistetakse kohe nahka.üldse panen süüa sedasi, et minutiga oleks kõik otsas, et just seda ülesöötmist vältida ja toidu riknemist põhjas. mul nad veel pisikesed ka, skalaarid kuskil 5cm alles.
KRA kas sa oskad öelda mis liiki mu see triibuline põhjakoristaja on, poes vaatasin küll nimetust aga enam kohe üldse ei mäleta.

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 02, 2011 10:57 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
nr 1 peaks olema ancistrus ja nr2 botia.

Vaata googlest kas klapib, min arust on nii :)

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 02, 2011 11:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Tänan KatuAkva. See botia on väga lahe sell. tema tegemisi on väga huvitav jälgida. aegajalt käib endast suuremaid skalaare boksimas ninaga. meeletu krevetisöödik on. mul on üks segu söök ostetud kus on helbed ja mingid kooriklased seal sees. helbed söövad skalaarid ja need ussikeste moodi käib nokib botia välja ja veab omale põhja ja siis nosib neid seal ülihelikiirusel.
nii, eile sai siis 20% veevahetus tehtud, hoolega śifoonisin põhja ka. eile hoolega vaadates oli näha juba ka õrnalt seda valget hägu põhja poolt tekkimas, seega otsustasin et teen juba eile ära veevahtuse ja ei hakka tänast ootama. äkki peaksingi tegema 5-6 päevase intervalliga veevahetust? kas see liiga tihti pole? kui mitme päeva tagant võib üldse teha 10-20%-list veevahtus ilma et ma seal mingeid kooslusi sassi ei ajaks? mul siis ikkagi eesmärgiks selle valge hägu jäädavalt välja saamine.

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 03, 2011 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Minu tänased veetesti tulemused on:

Cl2-0
Ph-7,6-8 (täpselt ei saa aru, pigem tundub olvat 7,6)
Kh-15(täna kindlasti 15, eelmine kord kahtlesin)
Gh-16
NO2-0
NO3-10
NO3 tase on siiski juba muutunud ja ka Kh on natuke langenud. See vist veeseisukorra paranemist näitab natuke?
Pean kurbusega ütlema ,et täna vesi hallikam jälle kui eile ennem veevahetust oli. Panin täna juba uue vee hakkama. Kas võib tihemini väikeset veevahetust ka teha? näiteks kahe ppäeva tagant (või siiski iga päev natuke) kui ikka hakkab jälle hallikasvalge hägu tekkima? Kui tihti üldse tohib veevahetust teha ilma , et ma akvas olijatele liiga ei teeks?

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2011 02:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Kassikas kirjutas:
Minu tänased veetesti tulemused on:

Cl2-0
Ph-7,6-8 (täpselt ei saa aru, pigem tundub olvat 7,6)
Kh-15(täna kindlasti 15, eelmine kord kahtlesin)
Gh-16
NO2-0
NO3-10
NO3 tase on siiski juba muutunud ja ka Kh on natuke langenud. See vist veeseisukorra paranemist näitab natuke?
Pean kurbusega ütlema ,et täna vesi hallikam jälle kui eile ennem veevahetust oli. Panin täna juba uue vee hakkama. Kas võib tihemini väikeset veevahetust ka teha? näiteks kahe ppäeva tagant (või siiski iga päev natuke) kui ikka hakkab jälle hallikasvalge hägu tekkima? Kui tihti üldse tohib veevahetust teha ilma , et ma akvas olijatele liiga ei teeks?


Kui ph on 7,6 ja KH 15 siis on CO2 piisavalt
Kui ph 8 siis co2 on vähe

Aga kala kes sul teisel pildil on pole botia (väga hea - sest botia kasvab 30 cm ja on parvekala)
Tegemist on Yoyo Loach kalaga kes on sammuti parvekala. Soovitav on neid pidada 4-5 kaupa

Iga päev natuke - kui natuke on natuke?
Põhimõtteliselt on igasuguseid koolkondi - kes teeb iga päev kes korra nädalas jne. Kõik oleneb kogustest.
Nt Rein räägib EI metoodikast mille mõtlen ka ise ära proovida (see küll näeb ette väetiste - mikrode ja makrode lisamist ning korra nädalas 50%-70% veevahetust)

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2011 04:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
oh vabandust, kalakesed nii sarnased :)

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 07, 2011 03:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
no nii tegin eile natuke suurema veevahetuse kuna vesi läks ikka nii häguseks. ei aidanud ka Nitriveci lisamine ja väiksemad veevahtused. filtrit loputan kogu aeg akvast võetud vees. isegi temperatuuri võtsin natuke maha 28 pealt 26 kraadi peale. see valge hägu saab põhja poolt alguse, justkui tuleks pinnasest. põhja śifoonin iga veevahetusega hoolega alati. Põhjas kivikeste all on muld ja kivikesi on päris paks kiht peal umbes 5-8 cm ja kivikesed kui panin siis pesin hoolega kivid puhtaks.
aga täna hommikul oli uus üllatus mul, nimelt taimede lehti katavad mingid heledad karvakesed. õnneks mitte kõiki lehti vaid osaliselt. ancistrus üritab neid suure hoolega puhastada. kas need karvakesed võiksid olla mingi vetikas ja sellega seonduvalt siis ka see valge hägu tekkinime? kuidas ja millega sellise asja vastu võidelda?Päiksevalgus akvale peale ei paista, üldse on akva toa kõige pimedamas nurgas. valgustus töötab tavaliselt 12 tundi päevas. täna kui avastasin siis panin kohe valgustuse igaks juhuks kinni. hetkel proovin pimendamist, vaatab kas see annab tulemust. aga mis see olla võiks ja millised on selle asjanduse likvideerimise võimalused?

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Üles
 Teema pealkiri: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 07, 2011 05:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Mina isiklikult jätaks põhja sifoonimise mõneks ajaks kõrvale.....siis jääb taimedele toitaineid rohkem ja ehk hakkavad kasvamagi;)
Karvased otsad on jah vetikas.....1 võimalustest vähendada valguse aega nt 8 tunni peale ja seda ka kahes osas nt ommiku poole 3 tundi ja 5 tundi õhtu poole.....
Mul oli ka algul 700+ akvas vesi hägune ja iga kord kui vett vahetasin tekkis hägu....
Hea oleks kui saaksid kuskilt vana akva vett.... mina omal sain hägust nii lahti et jätsin ühte filtrisse teisest akvast võetud vee seisma nii umbes üheks ööks ja alles järgmine päev panin käima......läks mööda kolm päeva ja hägu kadus.....ja siiamaani pole seda ka tekkinud...;)

Terv

Egert

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 07, 2011 05:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
aitäh Ecu! Hetkel mul akvas päris pime, mõtlesin, et teen pimendust mõne päeva ja vaatan kuidas siis lood on. Seda vana akva vee asja pean uurima praegult, et millise tuttava käest seda saada.

_________________
126l akvaarium. 3 skalaari, 2 põhjakoristajat, 3 pisikest kelle nime ei tea.
Akva käivitatud 2011. märts


Üles
 [ 54 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver