foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 54 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 12:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Mure akva veega. akva on 125l ja alustatud sai aprilli alguses. elab seal siis 2 põhjakoristajat 3 skalaari ja 3 veel mingit pisikest (ei mäleta täpselt). Mure on nimelt selles, et vesi läheb valge-hallikas häguseks umbes 2 nädalat peale veevahetust. peale teist nädalat siis iga päevaga aina hägusemaks ja siis lihtsalt vahetan enam vähem 2/3 veest ära. täna vaatasin, et kalad läksid juba uimasemaks ja olid ainult põhjas. ruttu võtsin kalad välja ja vahetasin vee ära. lugesin siin mõned päevad tagasi varasematest teemadest, et pimendamine võib vahel aidata. proovisin eile ja täna pimendada aga täna kui tule panin korraks siis olid kalad juba väga uimased ja ainult põhjas ja sade endiselt alles. veeteste kahjuks praegult pole. homme püüan muretseda. olen alles päris algaja akva omanik. vee vahetamisel olen kasutanud Aqua Safe ja Easy-Life. Midagi on vist mis ma valesti teen aga mis... Millest selline valge hallikas hägu tuleb ja mis see on ja kuidas sellest lahti saab. Filtrit pesen iga nädal korra ja filter on tavaline selline porruloonist. Filter-mullitaja nimi on Eheim Aquaball130ja oli koos akvaga ostes kaasas. kas ma peaks filtrit hoopis vahetama?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 12:39 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
nii, ma pole ka väga professionaal, aga su akvaarium on üleasustatud. Mul on 54 l akvaarium ja seal on hetkel 1 skalaar ja 2 ancstrust ning mullegi öeldi, et akva jääb selle skalaarile väikseks. Niisiis, üks skalaar vajab kesmiselt 50 L vett, oleneb muidugi skalaari suurusest, mõnel on vaja isegi 75+ L. Niiet jah. Mul oli ka millalgi ammu ikka väga hull kalasupp koos seal (2 skalaari, 2 marmorguraamit, 2 kuldkala, 2 ancistrust, 3 tigu) Fuhh, ma ei taha enam mõeldagi, mis ma neile kalakestele tegin selle üleasustatusega :/ aga mul vesi häguseks ei läinud. ei tea küll täpselt midagi soovitada, aga äkki on asi tõesti filtris? Ja ega sa ei toida neid üle? Aga oota ära, kuni siia keegi targem kirjutab :)

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 03:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Katsu varuda veidi aega ja otsi siit foorumist. Kusagil on üks pikem heietus selle hägusa vee kohta.

Ja mis Sul veetestid näitavad? Kirjutasid, et kalad uimased. Vee hägusus ei pruugi kaladele alati halvasti mõjuda. Aga vee kvaliteeti pole kuidagi silmaga nähtav ei häguse ega selge vee puhul. Soovitaks ruttu teste teha.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 26, 2011 03:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Praegu just vaatasin, et täiesti olemas Sulle lugemiseks ehk sobilik teema ja kohe nii nähtaval! Ilmselt lugesid seda. Kas sealt siis targemaks ei saanud?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Tänan. pika otsimise peale leidsin selle paar teemat altpoolt. sain palju targemaks ja proovin nüüd siis sellest jamast seal lahti saada. kuna alles nii värske ( vaid 3 kuud akvaariumi omanikuna) oli mõistus päris otsas kohe.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi hägune
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2011 11:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Oled suht värske akva omanik, siis tulebki palju igasugu probleeme ette. Ei kujuta ette, kui kähku omad kalad sisse panid. Eks pead jälgima hoolega oma vee parameetreid. Küsisin Sult veetestide näite. Vastust pole!


Kirjutasid, et vesi läheb hägusaks pärast kahte nädalat, kui vett vahetad. Arvaksin, et peaksid iga nädal vett vahetama. Ja veetestid!!! Need pead Sa hankima.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2011 11:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 14, 2011 04:14
Postitusi: 45
Asukoht: Saue
ja just, KRA, see jäi mul kuidagi kahe silma vahele. Üldiselt peab jah iga nädal vett vahetama, eks sa pead selle kohta natuke ise ka uurima. Täiesti aru saadav on see, et praegu on veel ikkagi raske aeg ja testid maksavad palju, aga proovi need kuidagi omale muretseda :) Üks pakk on enamasti kasutatav umbes 80 korda. Ära ribateste osta, sest need võivad sind petta. Osta tilgatest. Kuigi üks tilgatesti(sisaldb 1-e testi) komplekt maksab peaaegu sama palju kui 1 ribatesti(sisaldab 5-e testi) komplekt. Ühes minu algatatud teemas üks kirjutas, et mis teste on soovitatav omada taimeakvaariumile ja mis teste kalaakvaariumile. Panen need siia ka üles siis.
Taimeakvaariumile - PH, KH, GH, Fe, PO4, NO3
Kalaakvaariumile - PH, KH, NO3 ja alustavas akvaariumis NO2

Loodan, et oli natuke abi ka :)

_________________
54l akva - 1 skalaar, 2 ancistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2011 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Kuna tegemist on suhteliselt alustava akvaariumiga kus pole bakterite koloonia korralikult tekkida jõudnud (lisaks suurtele veevahetustele) siis esmalt soovitan asju rahulikult võtta.

Hakka kõigepealt tegema korra nädalas veevahetusi ja kindlasti mitte 2/3 vaid ikka 10-20% kogu akvaariumi vee mahust. Kuna värske veega sa häirid veel enam bakterite koloonia teket.

Alustavale akvaariumile soovitan eelkõige testidest NO2 ja No3 teste. Nende testidega näed ära millal hakkab sinu akvaariumis tekkima stabiilsem keskkond

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2011 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
Tänan info eest. Olen praegult reisil hommseni ja testid saan teha ka alles homme. panen siis oma näidud siia ka. siis vaatab mis edasi saab. proovin ka seda 10-20% vee vahetust igal nädalal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2011 04:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
testid tehtud. ja tulemuseks sain
Cl2-0
Ph-8
Gh-16
NO2-0
N03-25 või 50(ei saanud täpselt hästi aru aga nagu oleks pigem rohkem 25)
Kh-15-20 (vahepealne, seest on see ruut roheline ja väljast sinakas)

Testiks oli Tetra 6-1 ribatest. see oli ainus normaalne test antud poes aga muretsen Tallinnast kiiremas korras ka tilgatestid.

need näidud vist ikka väga jubedad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2011 08:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tallinnasse tulekul soovitaksin tilgateste otsida "Kalakesest" Rocca al Marest. Seal kõige suurem valik. Esialgu pead ostma täiskomplektid, sest sealt saad tulevikuks kogu vajaliku (süstla, topsikud, värviskaala - viimane vast kõite tähtsam). Hiljem võid piirduda ainult täitepakkide ostmisega. Tuleb nõksa odavam.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2011 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
mulle ongi jäänud silma, et Rocas kalatarvikute valik kõikse parem ja muidugi väga abivalmis personal ka. mul akvaariumi komplekt ka sealt ostetud ja toidu soetame ka sealt.
KRA- tänan vihje eest. Aga mis Sa arvad mu vee näitude kohta, kas on väga hullud? Täna sai veel igaks juhuks ostetud veel ka Nitriveci. sea sisse pole veel pannud. Kas tuleks igaks juhuks kohe panna või paneks siis kui 10-20% veevahtust tegema hakkan?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2011 10:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kurbdusega pean nentima, et peast näite (numbreid) ei tea. Iga kord kui teen testi, siis vaatan värviskaalalt. Numbrid pole pähe jäänud, rohkem orienteerun värvide maailmas.

Kunagi, kui alustasin, siis lisasin ka hoolega igasugu vedelikke. Nüüdseks on miskipärast tekkinud arusaam, et see rohkem raha raiskamine. Peaasi, et veenäidud korras. Seda aga näed oma värviskaalalt. Igal reagendil on see koos kasutusjuhendiga kaasas. Nii et - kabluta poodi koos rahakotiga ning hangi sealt korralikud tilgatestid. Nende järgi väga lihtne orienteeruda, kui miskit nihu.

NO2 on väga hea, aga mul on juhtunud nii et samas NH näit on puhta puus!
NO3 kui 25, siis OK aga üle selle juba paha.
Ph peaks ka jonksus olema.
Teisi ei oska peast öelda. Seda enam, et tehtud ribakaga. Gh-d ja Kh-d loetakse reagendiga tehes tilkade kaupa, et siis mitmenda tilga peale värvi muudab (kui ma ei eksi).
Kipun end kordama, aga kui hangid tilgakad, siis saad pädeva vastuse ja ei vaja enam teiste abi. Mina kasutan JBL-i tilku. Soovitan Sullegi.

Ega must ilmselt suurt abi polnud. Vast ehk võtab veel keegi sõna.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2011 01:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Kassikas kirjutas:
testid tehtud. ja tulemuseks sain
Cl2-0
Ph-8
Gh-16
NO2-0
N03-25 või 50(ei saanud täpselt hästi aru aga nagu oleks pigem rohkem 25)
Kh-15-20 (vahepealne, seest on see ruut roheline ja väljast sinakas)

Testiks oli Tetra 6-1 ribatest.


PH - 8 Kui see näit väga metsas ei ole siis enamik taimi selles PH vahemikus ei kasva, kogemus on ka näidanud, et ei mädane. Nad lihtsalt on.
PH ja KH suhe näitab, et sul peaaegu, et puudub akvaariumis CO2. Mis taimede jaoks tähendab ühe tähtsa toitaine puudumist
NO2 - 0 väga hea.. su akvaarium on alustamise faasist üle saanud
no3 normaaltase on 0-10mg/L, kuni 20mg/L ehk siis tibake üle piiri. Tee veevahetus.

Hägu kohapealt ütleks ma jätkuvalt, et tee stabiilselt veevahetusi ja ajapikku peaks minema paremaks. Ning võid ka proovida filtri kõige ülemise sektsiooni sisu asendada vatiiniga . (kas siis spets akva poest filtri vatiini või nagu mina kanga poest). Vatiin võtab hõljuva sodi kinni.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2011 05:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 08, 2011 05:38
Postitusi: 27
Asukoht: Tapa
mul on 5 erinevat liiki taimi akvas ja ma pean ütlema, et alguses kui panin nad sinna siis ei kasvanud ega mädanenud kuskil kuu aega aga nüüd kasvavad suisa mühinal, selline paks padrik on. üks neist taimedest on anubia, teisi ei mäleta. kalad hetkel rallivad rõõmsalt ringi. aga mul on tunne et see üks põhjakoristaja (must ja valgete täppidega-nime ei tea, sõbranna andis ta mulleja ütles nime vene keeles) satub anubiase lehtede puhastamisel liialt hoogu ja teeb selle lehtedele augud sisse või ta lihtsalt käib neid söömas. kuigi ma panen oma kahele põhjakoristajale iga päev põhjakoristajtele mõeldud spets tablette söögiks. osa nendest tablettidest panevad skalaarid muidugi nahka aga jagub ka põhjakoristajatele.
Ly-millised oleks CO2 suurendamise võimalused? Üks vist on see, et baloonist juurde lisada aga kas on veel võimalusi?
järgmine 10-20% veevahetus toimub laupäeval, täpselt nädal pärast eelmist, või äkki peaks isegi mõni päev varem tegema? hetkel vesi ilusti selge ja kalad tunduvad rõõmsad olevat.


Üles
 [ 54 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver