foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 78 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2005 01:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
juuli-ann kirjutas:
Ma panin kervetipoegade akvasse ka taimi, aga need otsustasid ära surra. Sool taimedele ei meeldi, aga siis on ju hapnikumure, krevetilastele õhutust ei tohi panna, sest õhumullid satuvad poegade saba alla ja siis nad tõusevad pinnale ja surevad seal..

No seda on ju saanud korduvalt kirjutada et õhupump pole ainus moodus õhutamiseks, vastupidi levinud eksiarvamusele ei satu õhupumba kasutamisel enamus hapnikku vette mitte neist üleskihutavatest mullidest vaid tekkinud veepinna liikumisest. Veepinna võib panna liikuma ka õhupumbata, ntx filtri väljavoolu vastu veepinda suunates.
Ja on ka taimi keda soolasevõitu vesi ei koti, ntx Microsorum pteropus ''Philippine'' - tõsi, seda taime vist pole nii lihtne leida siinmail, kuid ehk on teisigi.
Ja tegelikult usun et see soolamine on tarbetu. Tartu mnt. kalapoes paljunevad krevetid lõbusalt ja pole kuulnud et seal soolaga mässatud oleks. Krevette on erinevaid, nende hulgas on tõesti ka selliseid kellele on soolane vesi abx, kuid mitte kõik pole sellised - muidugi kui Sul on just C. japonica siis on tõesti abx.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2005 03:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Järvepall Cladophora aegagrophila mida vahel müüakse, pidi meil looduses Matsalu lahes elama, nii et võiks ka mingil määral soola kannatada.
Ja võibolla leiaks meil merest muudki rohelist, millega selles purgis katsetada saaks...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2005 06:22 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 12, 2005 01:21
Postitusi: 111
Pildid: 0
Asukoht: Tartu (Hiiumaa, Tallinn)
No seal Tartu mnt. poes ma nägin tegelikult just Japonica poega... Niiet, äkki peaks seekord ilma soolata proovima?

_________________
400 l ja 100 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2005 05:37 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2005 03:40
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa Jüri
Jagaksin siin oma rõõmu ja üllatust. :D
Ostsin augusti alguses 3 krevetti(Red Cherri Shrimp). Esimene nädal oligi neid kolm.Siis oli näha vaid ühte- paar nädalat tagasi kadus seegi. Laupäevase koristuse käigus avastasin, et mul on 7 krevetti =D> . Millest nad toituvad ei tea sest söömas nad ei käi. Põgenevad kui toit nende lähedusse kukub. Redutavad Java Mossi puhmas mis on kookose koorele kinnitatud. Ilmselt seal nad peidus olidki kogu aja, sest neile pandud peidukat nad omaks ei võtnud.

_________________
180l vett vikerlased säga ants elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2005 06:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Mina ostsin ka sealt Tartu mnt. poest krevette ja ühtlasi ka toitu neile.
Ühe nimi oli JBL Novo Grano Vert mini. Teise nime ei tea, sest oli pakendatud väiksemasse kotti, aga on punased graanulid ja olid mõeldud Diskuste toidulauale.
Alguses ei näinud ma enda krevette kuskil paar nädalat üldse ja mõtlesin
juba, et mu üks põhjakas on päris kalli eine saanud, aga peale suuremat taimede harvendamist hakkas neid ka näha olema.
Ka minul on mõned väiksed krevetid (Red Cherry Shrimp) välja ilmunud ja neid pisikesi on päris lahe vaadata. :)
Üks sort on veel mingi "tiger" shrimp või sarnane, aga see on vist nii hästi maskeerund, et korra olen teda ainult märganud ja sellega see ka piirdus...
Kui keegi teab krevettide erilisest lemmiktoidust, võiks teada anda...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2005 09:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No mul ilmuvad nad reeglina lagedale kui visata akvasse JBL NovoFect tablett, ka NovoTab toimis ehkki justkui mitte nii hästi. Nende tablettide peale on aga alati lööma nii et kui akvas on kalu keda see huvitab (Ancistrus, SAE jne. jne.) siis vaevalt krevettidele miskit jääb. Teod on kah sellele maiad kuid tigudega suudavad krevetid konkureerida - kui just suured õunateod käppa peale ei pane.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 11, 2005 12:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 25, 2005 01:49
Postitusi: 58
Asukoht: Viljandi
minu ainuke krevett sai täna otsa :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2005 06:52 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 12, 2005 01:21
Postitusi: 111
Pildid: 0
Asukoht: Tartu (Hiiumaa, Tallinn)
Nädal aega tagasi käisin jälle Tatru mnt. poes ja ostsin kaks punast krevetti ka (Cherry). Küsisin paljunemine kohta ka. Nad siis ütlesid, et vaadake ise, kui palju neid pisikesi seal on ja kõik pidid mageveekrevetid olema. Et mingit soola pole vaja.... Igatahes tänaseks hommikuks oli emane C.japonica kestunud ja uued munad munenud.. Kui tulevad pojad, siis ma vist jätan nad sinna samasse akvasse (30 l) ja ei hakka soolama. Vb osa tõstan liitrisesse karpi, mille panen 400 l akva pinnale ujuma (temperatuuri hoidmiseks) ja siis soolan seda, muidugi auke sinna sisse ei tee.

_________________
400 l ja 100 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2005 07:29 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Ka minul on nad paljunenud magedas vees kui sa just Tartu mnt. poodi ei usu...

Üldiselt soola lisan ma ainult merest püütud krevettidele ja
nendelegi alles siis kui vesi potis keeb... :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 08, 2005 12:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Läheb küll veidike teemast välja, kuid mis see krevett head teeb? Mingi põhjakoristaja/vetikanärija, kes täiendab kooslust kuidagi, või on lihtsalt vahelduseks silmailuks elukas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 08, 2005 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
vetikaid pidavat nad küll krõbistama :) Silmailus niipalju, et kui nad peidikust välja tulevad, on neid tõesti lahe jälgida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 09, 2005 02:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Krebud olla kirjanduse põhjal hästi kasulikud olevused, kes vetikatega võitluses sama head kui vetikasööja-kalad on. Üksnes akva klaasi pealt nad eriti ei kipu sööma, mujalt aga küll. Endal on kodus 2 tükki (Caridina japonica`d), kes nüüdseks juba 2,5 aastat mul akvas elutsenud - ostsin nad Rocca-al-Mare Kalakese poest. Krebude eelis põhjakoristajate ning vetikasööjate kalade ees on, et neid saab pidada ka väikses akvaariumis (kasvavad vaid maks 4 cm pikaks) erinevalt paljudest põhjaka-vetikasööja-kaladest, kes suureks kipuvad kasvama. Elavad mul koos gupidega ja nendega koos on eksistents küll rahumeelne olnud. Kusjuures on tõesti head põhjakoristajad ja vetikasööjad, askeldades oma väikeste sõrakestega pidevalt ringi ning otsides toidukraami.

Ainult et Caridina japonica (too hall) ei kipu magedas vees eriti paljunema...:( Seetõttu ilmselt pole mul ka nende järglasi oodata.

Nende kohta on ka harivad lingid:

http://www.suiso.com/v2/modules.php?nam ... icle&sid=2
http://users.skynet.be/caridina-japonica/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2005 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
siksu, mida sa neile süüa annad, põhjatablette või mida?
Mul kaks krevetti nii nädal olnud ja ma pole näinud, et nad midagi sööks, ju nad vetikat krõbistavad aga põhjatablette küll mitte :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2005 11:57 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Suskaks siia vahele siiski selle va paljunemise kohta.
Väga selget vahet tuleb teha cherry ja C.japonica paljunemise vahel.
Cherry paljuneb tõepoolest enam-vähem igast asendist ja midagi erilist teha vaja ei ole.
C. japonicaga on lood aga palju-palju keerulisemad.
Kui keegi teda siinmail paljundanud on , siis võtan kõik oma mütsid selle inimese ees maha...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2005 02:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
kalasabake kirjutas:
siksu, mida sa neile süüa annad, põhjatablette või mida?
Mul kaks krevetti nii nädal olnud ja ma pole näinud, et nad midagi sööks, ju nad vetikat krõbistavad aga põhjatablette küll mitte :?


Mina ei viitsi nende spets krebutablettidega jännata - annan neile 2 korda nädalas kahe peale ühe väikse põhjakala tabletikese (olen erinevaid tetra omasid proovinud, söövad kõiki) ja kõik. Kuna ma kord nädalas oma teistele kaladele ühe Spirulina tableti ka klaasi külge kinnitan ning kord nädalas sügavkülmutatud toitu annan, siis saavad krebud nendestki noosi. Igal juhul on nad kiiremas korras jaol, nii kui midagi akvasse lennutan.

Seega, proovi neile anda äkki Spirulina (ehk vetika-) tabletti, Kalasabake?


Üles
 [ 78 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver