foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 111 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2011 09:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nii. Pean nüüd tuhka pähe raputama - üks eelmise aasta superorganiseerija kes rahaasju suurepäraselt kontrollis oli hoopis Goody. Minu sügavaimad vabandused eksituse pärast, loodetavasti Goody andestab selle äparduse ja liitub ka orgkomiteega.

Rein :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2011 11:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Goody liitus meie tuumaka mees-/naiskonnaga ja kohtume homme jälle mu TuumaLaboris (Tm) :)
Vaatasin et Suur Ring jäi justkui ootele - et kas üritus tuleb või ei tule. Tuleb ikka kui Te kohale tulete. Tekkis küsimus et palju huvilisi oleks? Meil on võimalik saada esinema Urmas Tartes (!) aga see eeldab, et koos toitlustuse jms oleks piletraha ca 7..10 e-ruba (€). Ruumid ja tehnika on küll minu poolt aga esinejad tahavad mõistagi tasu saada. Kui meid piisavalt ei kogune (noh..eelmine kord oli 59), peaks hr. Tartese huvitavast loengust loobuma. Seega..mis oleks kui käivitaks eelregamise? Teeks nii, et paneme eelregamise teemasse (ilmselt muutub see varsti päris regamise teemaks) kirja, kes tuleb ja mitmekesi. Siis teaks arvestada.
Peale akvandusega seotu pakun omalt poolt ringkäiku meie oma "salalaborisse", olgugi et teadlaste öö on selleks ajaks juba ajalooks saanud. Ja on mingi võimalus, et saame väiksema seltskonnaga võtta ette jalutuskäigu Glehni lossi pargis asuvasse esialgu veel salastatud objekti....
Kui ilm lubab...
Ja ehk näeme ka lendavaid objekte...
Nii et ... mis siis saab? Regame? Või ... ?

Veljo

PS. Meenutan, et kõigi osalejate fotod/videod oma akvadest on tungivalt oodatud. Materjali võib võtta kaasa mingil meedial aga parem oleks kohe mulle saata link või fail(id) aadressil felch@staff.ttu.ee
Samuti on veel hea võimalus anda teada, mida tahaks kokkutulekul esinejatelt kuulata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2011 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Ma ei tea kui palju seda automaatika teemat on varem räägitud aga mind mingi kodukootud kontrolleri "ise tegemine" koos väikese õpetusega täitsa huvitaks.
Oleks millega pimedaid talveöid mööda saata.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2011 08:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sellel teemal võin veidike heietada kui aega üle jääb. Mis tasemel see "ise tegemine" võiks olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2011 10:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
ei ole elekrtoonikaga tegelenud, seega vist 0 tasemel :oops:
aga kuna loodus andnud hea matkimise oskuse siis oskaks järgi teha, kui keegi ees teeks või puust ja punaseks teeks. Samuti võiks keegi asjatundjam tehtu enne üle vaada kui asju tossuks muutma hakkaks :roll:

Kuigi sellest on jahutud palju huvitaks vähemalt mind see säästulampi akva ballastina kasutamine. (sobvad saastaka sobivus vastava toruga).

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 08:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Vahepeal on kokkutuleku kohta veidi selgust juurde tulnud. Arvame, et 3€ piletiraha eest saame söönuks/joonuks. Registreerumine on avatud kõrvalteemas.
Olete oodatud 15.10 kella 11.30-st alates TTÜ suurde füssa audikasse ruum II-102.
Kokkutulek ise algab kell 12.00 ja kestab kuni 17.00-ni.
Õhtu juht on Rein.

Teemad (järjekord selgub veidi hiljem, võimalikud pisikesed täpsustused)

- Katrin (KALAKE) - mereakvaariumitega seonduv
- Maria - akvaariumi disain algusest lõpuni?
- Goody (koos abikaasaga) - "Aastane kogemus LED valgustusega"
-- kui Käpik ja Heixer lubavad, saab siia juurde vaadata reaalset 100W LED valgustit. On tõesti hele nagu insener Garini hüperboloid...
- Rydos (akva.ee) - mõnda tehnikast, (vee-)testidest ja nanoakvadest koos praktiliste näidetega. Esitlusele tuleb Seachem'i, Dennerle jne tehnika, Dennerle nano ise läheb oksjonile.
- Rein - akva käivitamine jne

Loomulikult on kavas ka traditsiooniline viktoriin Reinult. Auhinnad paneb välja Rydos (veebipood akva.ee) ja ehk veel keegi.

Kohtumiseni!

*** Pisut parandasin, disainist ma ei räägi, aga on lootust et Maria võtab selle teema ette *** Rein ***


Viimati muutis Felch, Reede Sept 23, 2011 10:32, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Hei
Teemade hulka oleks lahe ka natuke advanced ja keerulisemat juttu ju panna. Mul ettepanek, aga eeldaks ilmselt rohkem keemiku või bioloogi kätt selle selgitamisel.

nimelt mis mind huvitaks ning mis oleks hea ikka aru saada on see meeletu akvaariumi keemia. Makrod ja Mikrod.

NPK terminit teavad kõik... teavad et on olemas makro ja mikro väetised jne aga selle sisu on sageli ikka arusaamatu.. Mis mida mõjutab.

Ehk pakuks selle pähki kellelegi lahkamiseks. läheb sellesse taimekasvu katergooriasse.

- akvaariumi taimede toitained - makro ja mikro väetised ja elemendid.

- kuidas teha kindlaks erinevate toitainete pudus ja millised on enam ilmnevad puudused ja nende tundemärgid.

- Milline on erinevate elementide (elementide tasemel) toime ja mida üks või teine element mõjutab. Mis aitab mille omistamist või mille üleküllus või puudus pärsib mis ainete omistamist ning kuidas see siis jälle taimekasvus ilmneb.

Seda NPK teavad paljud, mida aga taimede juures teeb K. Fe on ka tuttav aga mida raud teeb. Ca ja Mg panevad vähesed aga juba makrode hulka ja käsitlevad seda kui enesest mõistetavalt eksisteerivat faktorit. Mida teeb Ca ja kui seda ei ole siis mis juhtub. Aga näiteks Cu, B, S, Na ja Z ja veel mõned, mis peake raua microdes olemas on... mis need teevad taimede juures?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
chris kirjutas:
...Teemade hulka ... huvitaks ning mis oleks hea ikka aru saada on see meeletu akvaariumi keemia. Makrod ja Mikrod.
NPK terminit teavad kõik... teavad et on olemas makro ja mikro väetised jne aga selle sisu on sageli ikka arusaamatu.. Mis mida mõjutab... NPK teavad paljud, mida aga taimede juures teeb K. Fe on ka tuttav aga mida raud teeb. Ca ja Mg panevad vähesed aga juba makrode hulka ja käsitlevad seda kui enesest mõistetavalt eksisteerivat faktorit. Mida teeb Ca ja kui seda ei ole siis mis juhtub. Aga näiteks Cu, B, S, Na ja Z ja veel mõned, mis peake raua microdes olemas on... mis need teevad taimede juures?

Toetan teema püstitust! Pakkusin enam-vähem sama teemat org/kom. sieringis, kuid ei osanud nii hästi lahti mõtestada.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 01:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mnjah, kuulaks isegi aga kes sellest räägiks? Rein vast veidike puudutab teemat aga põhjalikku ettekannet hetkel pole.
Soovijad ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 01:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pakun et me pole selleks valmis. Kui seda teha tavapäraste arusaamade alusel siis on väga lihtne täitsa rappa põrutada, ning see oleks halb. Ei tahaks ise küll Ivan Sussanini mängida ega ka sellises ürituses kaasa lüüa. Mul on sel teemal palju adekvaatset lugemist, teadusliku taustaga ingliskeelne materjal. Päris raskesti loetav muide.
Võin ette öelda et kui keegi väidab et ntx liigne kaalium, lämmastik, fosfor, raud vms. põhjustab vetikate vohamist siis tõenäoliselt ta eksib (tõsi, on erandeid). Eksib ka see kes räägib Redfield ratio alusel probleemide põhjustest. Pikka aega on olnud üsna vildakad arusaamad mõistlike väetiste tasemete osas. Jne. See pole lihtne teema, seepärast ma pole veel jõudnud (julgenud) seda ka akvarist.eu peal kirjutada - aga kunagi ma loodetavasti jõuan nii kaugele. Et ntx järgmisel aastal _võib-olla_ julgeksin sellest kokkutulekul rääkida. Hetkel julgeksin öelda et kasutage EI-d, see toimib, on lihtne ja odav moodus asjade kontrolli all hoidmiseks.
Eesti keeles muide pädevat infot sel teemal pole. Inglise keeles leidub, aga palju rohkem on igasugu aegunud arusaamu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 02:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Ma loodan, et keegi vastu pole, et ma Eheimi nanoasju ikkagi reklaamida tahan ja jutustaks nendest ka ühe teema? Näiteks peale Rydost? :)

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 03:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
Ma pigem ei jutustaks vaid kutsuks rahva appi ja paneks ühe komplekti kokku ja käima ühistööna.
Taimed sisse..ja kui keegi mõne kreveti annetab siis oleks ka tore:)
Ja lõpuks oktsjonile

_________________
http://www.akva.ee
Lisainfo:
info@akva.ee
55 904 954


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2011 10:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Katrin KALAKE kirjutas:
Ma loodan, et keegi vastu pole, et ma Eheimi nanoasju ikkagi reklaamida tahan ja jutustaks nendest ka ühe teema? Näiteks peale Rydost? :)


Iga huvitav teema on ainult teretulnud! Eheimi nanod otse loomulikult ka. Kas võtad nad füüsiliselt kah kaasa ? Äkki tasuks siis tulemus samuti oksjonile panna.

Rydos'i mõte akva kuulajaskonnaga koostöös üles seada on igati põnev. Kui kõik purgi juurde uudistama ei mahu, siis leian kaamera ja lae all on 2 projektorit ning seinal suur ekraan.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 24, 2011 09:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Felch kirjutas:

Iga huvitav teema on ainult teretulnud! Eheimi nanod otse loomulikult ka. Kas võtad nad füüsiliselt kah kaasa ? Äkki tasuks siis tulemus samuti oksjonile panna.

Plaan oli Eheimi nanod küll kaasa võtta, aga kokku panna oli plaan merenano kui see õigeks ajaks kohale jõuab. Seda päris oksjonile ei pane, aga hinnaüllatus tuleb küll. See siis juhul kui see kohale jõuad, see on saadaval laos alles oktoobri algusest.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 25, 2011 04:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Äkki paneks reklaambänneri üles, et kõik huvitatud info kätte saaks.
Kõik ei pruugi varia alt ürituse toimumise kohta infot üles leida...


Üles
 [ 111 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver