foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 111 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 14, 2011 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
Tere taas,

Knotrolleritega on nii, et neid hetkel laos pole ja sellepärast kahjuks ka promoda ei õnnestu:(

Aga muidu oleksin valmis näiteks viktoriinile auhindasid jagama.
Paar mõtet on veel aga vaatab kuidas jõuab.

meeleldi kohtuks ka org. komiteega

_________________
http://www.akva.ee
Lisainfo:
info@akva.ee
55 904 954


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 12:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Oi, mis vahva üllatus ootab ees, kui nädalapäevad pole foorumit külastanud.
Loomulikult osalen orgkommis. Uurin eelmise aasta küpsetiste kohta

Juba etteruttavalt avaldan arvamust, et Pirosmani peale lootma jääda pole hea mõte... mitte, et seal pakutaval midagi viga oleks... lihtsalt aeg kulub kohapeal laada ja muu peale.
Olen nänni poolt, samuti kruus igapäevaselt kasutuses.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 09:32 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Tundub, et peate mind ikka kuulama kokkutulekul natuke :)
Kas kellelgi on muidu mingeid ettepanekuid teemadeks?
Meil on müügile tulnud muidu Eheimi uued nanovälisfiltrid. Samuti on varsti saadaval Eheimi nanosisefiltrid ja LED valgustid. Kuigi eelmisel aastal sai nanodest juba räägitud, on see endiselt popp teema ning jätkaks sellega? Vaataks neid äkki lähemalt?
Samuti võiksin rääkida merenanodest ( või üldiselt mereakvaariumitest), ma loodan, et selleks ajaks jõuab kohele TMC 15 liitrised merenanod, hinna poolest pole need üldse kallid minu meelest. Saaks äkki kohapealt merevee näidise kokku panna koos elavaga?


Viimati muutis Katrin KALAKE, Neljapäev Sept 15, 2011 11:40, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 09:39 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Nii, sain töögraafikusse augu tekitatud ja olen 99% tõenäosusega tulemas. Mina võin jahvatada maast ja ilmast, iseasi, mida te ise kuulda tahate. Taimed kadusid eelmisel aastal nagu soojad saiad - kas tellin ka selleks korraks mingi portsu?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 10:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Nanod on huvitavad, nii mageda kui soolase vee poole pealt.
Ise kuulaks huviga mõlemat :D

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
Ka meil on plaanis taimedega kohale tulla!
Alates oktoobrist on akva.ee poes ka umbes 120 sordine taimevalik pakkumisel.

_________________
http://www.akva.ee
Lisainfo:
info@akva.ee
55 904 954


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 11:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Suurepärane, et ka Katrin tulla saab! :) Nanofiltrid ja LED valgustid on ilmselt tõesti asi mis pakub huvi. Kohapeal näidise kokkupanek kõlab ka täitsa hästi.
Pakuks et käin laupäeval Mulla tn.-lt läbi ja uurin kas nad on valmis mereteemadel rääkima. Kui nad seda teeksid, saaksime Mariat ja Katrinit säästa teiste teemade jaoks. Kui Mulla tn. rahvas on tavapäraselt leige, siis oleks ilmselt oodatud Maria või Katrini mereteemaline jutt. Ma ei arva et Mulla tn. rahvas paremini räägiks kui Maria või Katrin, lihtsalt muudel teemadel Mulla tn. nagunii rääkida ei taha.
Eelmisel aastal taimed läksid tõesti nagu võluväel kõik loosi, nii et usun et taimi võiks Maria seekord ka kaasa võtta küll. Aga kuna Rydos plaanib ka taimedega tulla, siis katsuks kuidagi sättida nii et keegi ei peaks taimi tagasi tassima. Häda vist sellega ka et taimed tuleb suht kohe ära tellida, kui nad juba olemas pole. Maria, kas Sul oleks Tropica või Hollandi taimed? Rydos, millised taimed Sul oleksid - mis päritolu, milline valik? Aeg on napp, muidu oleks hea lahendus rahva poolt taimede ette broneerimine...

Rydos, kindlasti paluks Sul kaasa võtta CO2 püsimõõdiku. Ilus asi, tõenäoliselt pakub rahvale huvi ja usun et saad selle ka kohapeal maha müüa. Kas midagi muud atraktiivset pole juhtumisi?

Urmas Tartesega katsun ise kontakteeruda, ta mu kunagine koolivend. Aga Urmas Laansoo - kas keegi äkki omaks temaga kontakti?

Teemade osas ootaks rahvalt suuremat aktiivsust soovide avaldamisel. Maria & Katrin, te käite vist aeg-ajalt akvaristika alastel üritustel, kas sealt pole miskit uut ja huvitavat? Viimati oli uueks trendiks nanoakvad, ega sel aastal pole midagi muutunud? Mingeid uusi tooteid?
Need pole vist küll teabmis uued tooted, aga Seachemi ammoniaagi ja PH püsimõõdikud on äkki huvitavad lähemalt näha?

Aga orgkomitee võiks juba kokku tulla küll. Felch, ilma Sinuta ei saa me kuidagi - äkki pakud aja? :) Siis arutaks täpsemalt ka söömise poolt - muidugi, kui kellelgi on varem ettepanekuid, siis võiks nendega välja tulla.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 11:47 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Kas tehnilised võimalused on samad mis eelmisel aastal? Kellega sellest rääkima peaks Reinu või Felchiga? Et kas pean oma läpaka kaasa võtma või lasen asjad plaadile jne..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 12:30 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kui nii palju taimedega tulijaid on, siis pigem jätan selle lõbu seekord Tallinna rahvale ja tulen parem muude vidinatega välja, sest tagasi tassida ei ole sellist kraami mõtet.

Merevärgi poole pealt pigem kuulaks Katrinit, kui Mulla tn. inimesed ei tule, sest minul on oma viimasest mereakvaariumi pidamisest hea 6-7 aastat möödas ja ma olen selle kohapealt veidi roostes.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 01:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tehnika on sama, mis eelmisel korral, oleme samas suures audikas. On arvuti (läpaka võtan samuti ligi), 2 projektorit ja dokumendikaamera. Seega ka jutu käigus joonistatut saab seinale näidata. On ka tavaline- ja raadiomikrofon. Igasugu tööriistu mingi asja kokkumonteerimiseks leiab. Vesi on audika demolauas olemas.
Erisoovidega võib minu poole pöörduda, proovin vajaliku leida.

Ma küll hästi ei usu, et taimi üle jääb.

Org.komitee võiks nt minu poole koguneda. Olen Tipis õhtupoolikuti, umbes 1-st alates. Ruum on ikka II-114 (nüüd värskelt remonditud ja vaevu ära tuntav).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 01:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tjah, magasin maha et kuupäev läks 15.okt peale, mitte 8. Sel ajal peaksin olema tööl aktsioonis... Uff. Hetkel on veel ebaselge kuivõrd päevasel ajal mind tööl vajatakse, loodetavasti ma ei pea kõrvale jääma...

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 01:53 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Rein kirjutas:
Teemade osas ootaks rahvalt suuremat aktiivsust soovide avaldamisel. Maria & Katrin, te käite vist aeg-ajalt akvaristika alastel üritustel, kas sealt pole miskit uut ja huvitavat? Viimati oli uueks trendiks nanoakvad, ega sel aastal pole midagi muutunud? Mingeid uusi tooteid?
Need pole vist küll teabmis uued tooted, aga Seachemi ammoniaagi ja PH püsimõõdikud on äkki huvitavad lähemalt näha?

See Eheimi nanotehnika ongi uus. Välisfiltrid on saadaval juba mõni kuu, sisefilter ja valgusti on saadavalt alles nüüd, kuigi Aquastyle komplektides on need juba ammu.
Eheimi Vivaline akvaariumisari on nüüd saadaval täiesti valgena ( valge on uus popp värv).
Uudis on ka see, et JBL toitudel on uus koostis, need ei muuda vett häguseks, ei sisalda kalajahu jne. See pole muidugi väga uus uudis, aga võibolla enamus veel ei tea.
Seachemi pH ja ammoniaagi testid on müügil ka oma tubli 4 aastat :) Huvi on nende vastu väike, võibolla peaks tõesti rohkem tutvustama.
Ma vaatan veel kaubad üle, äkki leiab veel midagi uut, mis võib kokkutulijatele huvi pakkuda ja mida saab kaasa haarata. Igasugused mõtted on oodatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 02:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Katrin KALAKE kirjutas:
Seachemi pH ja ammoniaagi testid on müügil ka oma tubli 4 aastat :) Huvi on nende vastu väike, võibolla peaks tõesti rohkem tutvustama.
Seda ma ju arvasingi et need pole uued tooted, kuid juttu neist pole pea kunagi olnud. Samas ammoniaagi püsitest (Ammonia Alert ja pH Alert on ikka need asjad millest räägime, eks) võiks algajate jaoks küll abiks olla uue akvaariumi käivitamisel, saaks ilma vaeva nägemata võimalikke probleeme ennetada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 04:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Felch kirjutas:
Org.komitee võiks nt minu poole koguneda. Olen Tipis õhtupoolikuti, umbes 1-st alates. Ruum on ikka II-114 (nüüd värskelt remonditud ja vaevu ära tuntav).

Kas näiteks homme kell 18 võiks olla sobiv aeg kokku tulemiseks?

Rääkisin Urmas Tartesega, ta põhimõtteliselt oleks valmis tulema, võimalikud teemad oleks veemutukad ja nende seos (akvaariumi)kaladega ning kuidas akvaariumis pildistada. Ta lõi kokku ka summa, mille eest ta oleks valmis tulema, nii et peaksime sedagi ilmselt orgkomitees arutama kas see on meile jõukohane.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Urmas Laansoo
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 15, 2011 06:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mul on Urmas Laansoo telefoninumber küll, aga ei tahaks siia avalikult üles panna. Parem annaksin kellelegi, kes konkreetselt temaga ühendust võtab. Kas Rein sulle?
Mina pole sellisel kokkutulekul kunagi käinud, aga tahaks seekord tulla... Väga labane teema, mida ikkagi huviga kuulaksin, oleks TOIDUD - kui lähed poodi, siis on seal ju miljon purki ja pakki. Muidugi saab netist uurida, aga tore oleks kuulata, mida arvestada - kui palju oleks hea, et oleks toidus krilli, spirulinat jne. Millised on elustoitude variandid ja ohud (näiteks sattusin kunagi ühest ingl.k.foorumist lugema, et paljud Ramirezid võivad hukkuda kui söövad red bloodwormi). Kui palju oleks tark anda n.n. koduseid toite jne.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 [ 111 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver