foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 54 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Eheim filtrid
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 02:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Tere,kas kellelgi on kogemusi eheim professional 2222 välisfiltriga?See tundus mulle suuruse poolest kõige sobivam.Akvaarium on 96l.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 04:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
On selline, mitu aastat juba 240 l purgi küljes. Muidu töötab täiesti ok aga kipub liiga ruttu umbe minema. Peaks lausa iga kuu puhastama aga ei viitsi. 3 kuu peale jääb vool juba päris nõrgaks, siis puhastangi.
Kogu aja jooksul pole filtrimeediat vahetanud, muud asjad on ka vastu pidanud (v.a. iminapad aga need ei pea kunagi kaua). Varuosi saab kenasti "Kalakesest", neil oli suur valik kohapeal olemas. NB! Ettevaatust filtri avamisel, kinnitusklõpsud on õrnad!

Vastupidav on küll - kannatas iseg käest libisemise ja kukkumise ära !!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 05:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Felch kirjutas:
On selline, mitu aastat juba 240 l purgi küljes. Muidu töötab täiesti ok aga kipub liiga ruttu umbe minema. Peaks lausa iga kuu puhastama aga ei viitsi. 3 kuu peale jääb vool juba päris nõrgaks, siis puhastangi.
Kogu aja jooksul pole filtrimeediat vahetanud, muud asjad on ka vastu pidanud (v.a. iminapad aga need ei pea kunagi kaua). Varuosi saab kenasti "Kalakesest", neil oli suur valik kohapeal olemas. NB! Ettevaatust filtri avamisel, kinnitusklõpsud on õrnad!

Vastupidav on küll - kannatas iseg käest libisemise ja kukkumise ära !!!


Aga kuidas vee puhastamisega lood on? Ma tahaksin et vesi selgem oleks,sellepärast tahan sisefiltri välja vahetada.Olen nagu kusagilt lugenud,et välisfiltritega vesi selgem.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 06:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Mis filter sul siis praegu on, et vesi selge ei ole? Vee selgus ei ole minu teadmiste kohaselt nüüd küll põhjus välisfiltri panemiseks. Korralik sisefilter peaks ju samuti töö ära tegema olles seejuures oluliselt odavam. Välisfiltri peamine eelis on ikka suurte akvaariumide juures ja siis kui tahaks inetu kodika akvaariumist välja saada ja voolikutega kappi ära peita. Noh mingi nipet-näpet on veel aga kui raha kulutada siis ikka mõjuva põhjusega. Muidugi, oma rahaga võib ümber käia kuidas pähe tuleb.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 06:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
aarne kirjutas:
Mis filter sul siis praegu on, et vesi selge ei ole? Vee selgus ei ole minu teadmiste kohaselt nüüd küll põhjus välisfiltri panemiseks. Korralik sisefilter peaks ju samuti töö ära tegema olles seejuures oluliselt odavam. Välisfiltri peamine eelis on ikka suurte akvaariumide juures ja siis kui tahaks inetu kodika akvaariumist välja saada ja voolikutega kappi ära peita. Noh mingi nipet-näpet on veel aga kui raha kulutada siis ikka mõjuva põhjusega. Muidugi, oma rahaga võib ümber käia kuidas pähe tuleb.


Mul on praegu eheim'i sisefilter,kõige tavalisem (ainult svammiga).Mul on alati jama selle filtri lahti võtmisega,kui vaja filtrit puhastada ja üsna palju võtab akvaariumis ruumi ka.Veel on 1 põhjus miks tahan välja vahetada,so,kui vaja sütt kasutada,ei mahu seda eriti kuhugile panna.Lahtiselt ei saa ka sinna sisse valada.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 06:54 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Kas see eheim'i sisefilter laiendatav ei ole ühe mooduliga? Peaks nagu tublisti odavamalt saama. Eheimi sisefilter peaks ju olema üsna adekvaatne masin. No kui kolaka välja tahaks saada akvast siis on jah teine asi kuigi pisut soolase hinnaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 07:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
aarne kirjutas:
Kas see eheim'i sisefilter laiendatav ei ole ühe mooduliga? Peaks nagu tublisti odavamalt saama. Eheimi sisefilter peaks ju olema üsna adekvaatne masin. No kui kolaka välja tahaks saada akvast siis on jah teine asi kuigi pisut soolase hinnaga.


Kahjuks jh ei anna seal midagi enam laiendada.Ta jh,väga vaikne ja tubli,aga paha lahti teha ja need puudused,mis enne sai lisatud.
Need hinnad jh suht soolased,aga kui asi seda väärt,siis miks mitte kulutada lemmikute peale.Ma olengi lemmikute peale palju rohkem kulutanud kui enesele. 8) See tetratec,mis on vähiakvaariumis,kipub ruttu saastuma.Seda firma oma ei ostaks eriti.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 07:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Puhastab tegelikult sama hästi kui kunagine sisefilter, mille marki kahjuks enam ei mäleta. Mõlemad saavad hägusaks keerutatud veega hakkama kuskil paari tunniga. Edasi on selge.
Sisefiltrit puhastasin igal nädalal koos sifoonimise jm-ga. Välisfiltrit muidugi mitte.
Välisfiltrit polegi nii lihtne puhastada-kõik tuleb lahti kiskuda! Põhiliselt lähevad sodi täis voolikud (ja kraanid filtri peas). Viimastega on lihtne aga voolikuid puhastan vatitopiga, millele niit järgi seotud. Müügil olevat ka spets harjad nende jaoks. Paljalt filtri sisu puhastamine ei taasta normaalset veevoolu !
Kanistri meedia loputad akvast võetud vees puhtaks ja paned tagasi. Švamme soovitatakse ka mingi aja tagant vahetada aga ma pole seda veel teinud, pole vaja olnud.
Lõpuks täidad kanistri veega, ühendad voolikud ja üritad pumpa käima saada. Võimalik, et mingi 5 m jooksul läheks ise ka käima kuid ma olen kärsitu ja imen alati vooliku otsast ise vee jooksma.
Ega tolle filtri juures eriti miskit väga kuluvat olegi. Voolikute klambri murdsin ise lollist peast katki kuid nad püsisid mitu ndl. ka ilma selleta, siis ostsin uue. Samas vahetasin meedianõude vahel olevad tihendid kuigi vanad oleks kindlasti veel paar aastat toiminud.
Mingil imelikul põhjusel on mu filtri mõlema meedianõu sissevoolu toru kuidagi ovaalseks muutunud. Alguse oli ok. Pean nüüd kokkupanemisel veidi pusima. Ehk järgmine kord püüan kuuma õhuga toru normaalseks saada.
Kokkuvõtteks: hea filter, vastupidav, vaikne. Julgen soovitada küll.
Miinused: puhastamine keerukam kui sisefiltril aga nii on vist kõigi kanistritega.

PS. Kui Sul on õuna- või muud teod, suru sissevoolutoru filter hoolega külge ja abiks võib olla isegi mingi švammi selle sisse aretamine. Vool on nii tugev, et 1 mu tigu leidis kord seal oma õudse lõpu...
Samuti, kui mul veel krevetid olid, korjasin iga puhastamise käigus neid filtrist terve pesakonna välja! Elusad olid, lasid rõõmsalt jalga aga ikkagi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 07:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Felch kirjutas:
Puhastab tegelikult sama hästi kui kunagine sisefilter, mille marki kahjuks enam ei mäleta. Mõlemad saavad hägusaks keerutatud veega hakkama kuskil paari tunniga. Edasi on selge.
Sisefiltrit puhastasin igal nädalal koos sifoonimise jm-ga. Välisfiltrit muidugi mitte.
Välisfiltrit polegi nii lihtne puhastada-kõik tuleb lahti kiskuda! Põhiliselt lähevad sodi täis voolikud (ja kraanid filtri peas). Viimastega on lihtne aga voolikuid puhastan vatitopiga, millele niit järgi seotud. Müügil olevat ka spets harjad nende jaoks. Paljalt filtri sisu puhastamine ei taasta normaalset veevoolu !
Kanistri meedia loputad akvast võetud vees puhtaks ja paned tagasi. Švamme soovitatakse ka mingi aja tagant vahetada aga ma pole seda veel teinud, pole vaja olnud.
Lõpuks täidad kanistri veega, ühendad voolikud ja üritad pumpa käima saada. Võimalik, et mingi 5 m jooksul läheks ise ka käima kuid ma olen kärsitu ja imen alati vooliku otsast ise vee jooksma.
Ega tolle filtri juures eriti miskit väga kuluvat olegi. Voolikute klambri murdsin ise lollist peast katki kuid nad püsisid mitu ndl. ka ilma selleta, siis ostsin uue. Samas vahetasin meedianõude vahel olevad tihendid kuigi vanad oleks kindlasti veel paar aastat toiminud.
Mingil imelikul põhjusel on mu filtri mõlema meedianõu sissevoolu toru kuidagi ovaalseks muutunud. Alguse oli ok. Pean nüüd kokkupanemisel veidi pusima. Ehk järgmine kord püüan kuuma õhuga toru normaalseks saada.
Kokkuvõtteks: hea filter, vastupidav, vaikne. Julgen soovitada küll.
Miinused: puhastamine keerukam kui sisefiltril aga nii on vist kõigi kanistritega.

PS. Kui Sul on õuna- või muud teod, suru sissevoolutoru filter hoolega külge ja abiks võib olla isegi mingi švammi selle sisse aretamine. Vool on nii tugev, et 1 mu tigu leidis kord seal oma õudse lõpu...
Samuti, kui mul veel krevetid olid, korjasin iga puhastamise käigus neid filtrist terve pesakonna välja! Elusad olid, lasid rõõmsalt jalga aga ikkagi.


Aitähh sulle hoiatuse eest.Mul on 2 õunakat,see küll paha lugu kui sedasi peaks oma otsa leidma.Eks selle puhastamisega olegi nagu kõigil,aga selle eest tuleb seda harvem teha kui muidu.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 08:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ups, ma valetasin veidi - see õnnetus teoga juhtus sisefiltri juures. Nimelt on seal sissevoolu võrega kaetud ava piisavalt väike, et teo tald selle täiesti kataks. Eheimi kanistri sissevoolu filtrit ei saa kuidagi kogu ulatuses katta. Vähemasti õunakas ei saa sellega hakkama. Vabandan.
Krevettide lugu on kindlasti õige aga...nad ei surnud filtris olemisesse (v.a. mõned sest puhastasin filtrit liiga pika ajavahemiku tagant).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 09:15 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Sisefilter on oma olemuselt oluliselt efektiivsem ja sedavõrra ka odavam.
Välisfiltri omapära on vaid ja vaid akvaariumist koli vähemaks.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 09:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
AzA kirjutas:
Sisefilter on oma olemuselt oluliselt efektiivsem ja sedavõrra ka odavam.
Välisfiltri omapära on vaid ja vaid akvaariumist koli vähemaks.

Kui see oleks nii lihtne siis ilmselt näeksime sisefiltreid ka 500+ akvade juures. Paraku ei kipu ju nägema?
Varasematel aegadel oskasid sise- ja välisfiltrid mehaanilst ja biloogilist filtreerimist, keemilist filtreerimist said pruukida vaid välisfiltri omanikud. Nüüd on, tõsi küll, keemiline filtreerimine jõudnud ka sisefiltritesse.
Minu meelest on välisfiltritel järgmised eelised:
- suurem meedia maht võimaldab pikemat hooldusvaba aega
- suurem meedia maht võimaldab kasutada suuremate akvade juures
- suurem meedia maht võimaldab eksperimenteerida erinevate meediatega
- filtri akvast väljaviimine annab akvale parema väljanägemise ja vabastab akvas ruumi
- välisfilter suurendab akvas voolava vee kogust kanistri mahu jagu, ehk akva muutub virtuaalselt suuremaks


Viimati muutis Rein, Esmaspäev Juul 25, 2011 10:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Sisefilter on efektiivsem kui välisfilter! Ei ole ikka päris nii! Sisefilter saab saastast nii ruttu täis ja vaja seega pidevalt puhastada, kuid välisfiltrit mitte jne jne jne! Ei ole ikka ainult see et võtab vähem ruumi kui kapis on! Kui nii oleks siis oleks paljudel sisefiltrit suurtes akvades!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:20 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Nõustun Rein, samas ei nõustu ka.
Nimelt sisefilter on oluliselt odavam kui välisfilter sama võimsuse ja meediamahu juures. Lihtsalt ei müüda suuri sisemisi. Miks?
Ka sisefilter võimaldaks kasutada välisfiltriga võrreldavat mahtu ... ainult, et keegi ilmselt ei ostaks sellist lärakat kasti.
Välisfiltri ainus ja ainus eelis on akvast koli vähemaks, miinuseid on aga kuhjaga - alates pumba tavaliselt madalamal paiknemisest (väiksem effektiivsus) kuni umbe minevate torudeni välja.

Point on selles, et ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes tahaks osta 5L mahuga filtrit oma kasti. Ja ma ei tea ühtki nii suurt müügil olevat ka.
Millega 500+ mehed oma kaste filtreerivad? Varem või hiljem sumpadega - hinna pärast.
Sisemisega võiks ju ka, aga noh ei taha ämbrit kasti :)

Kenno, ei sisefilter ei ummistu oluliselt kiiremini, kui ta on samade karakteristikutega nagu välisfilter.

Hea küll leiame veel plussi, wet/dry.

See 2-3 liitrikest 200se kasti puhul pole siiski märkimisväärne Rein ;) Kuigi okei las ta siis olla üks pluss lisaks.

Ja kui mõtlema hakata, siis võiks plussiks olla ka vibratsiooni viimine kastist välja, aga see on marginaalne :)
Võiimalik, et kuskil soojades maades kisub oluliseks ka mootori eritatava soojuse väljaviimine kastist - eriti suurte kastide puhul.

Ma mitte mingil juhul ei tahtnud kraaksuda, et välisfilter jama on, lihtsalt mainisin, et tema ainus eelis on kola vähemaks, kõik muu on marginaalne :)
Inimesed lihtsalt maksavad kola vähemaks teema eest :)
Juba 100L kasti ei tahaks kuidagi 2-3L meediaga kolakat nurka ... tõsi ta on ... selle eest maksamegi.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Aza, teed selle vea et hakkad võrdlema filtreid kuid siis võrdled hoopis pumpasid ja pumpade kasutamise efektiivsust. Tegelikult on see "lärakas kast" filtri lahutamatu osa. Reaalsuses kanisterfiltrit peab lahti võtma halvemal juhul kord kuu-paari tagant, sisefiltril on samaks intervalliks nädal-paar - on ju vahe?
Aza kirjutas:
Millega 500+ mehed oma kaste filtreerivad? Varem või hiljem sumpadega - hinna pärast.
Ahvenate akva korral ehk jah. Taimeakva korral aga ostavad kanisterfiltrid ja viskavad sisu välja või panevad lihtsalt tsirkulatsioonipumba. Sumpa kasutatakse haruharva.


Üles
 [ 54 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver