foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 54 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 26, 2011 11:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ma võin omalt poolt lepituseks ka sellise möönduse teha, et ilmselt on ka kanisterfiltritel mingi alumine piir kui sügaval akvaariumi all nad võivad olla, sest mida kõrgemaks see veesammas kanistri kohal läheb, seda tõenäolisemalt hakab asi kuskilt lekkima.
Samal põhjusel on ka pumpadel mingi maksimaalne sügavus, kuhu neid uputada tohib, mis ei ole seotud nende tõstekõrgusega vaid sellega, et vesi ennast lõpuks kuhugi sellisesse kohta pressib, kuhu tal asja pole...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 26, 2011 11:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Mööndusi pole vaja, ma olen nii suur küll, et ütlen, kui eksin ja moosi ei vaja :)

Aga järjest muhedamaks kisub, iseenesest peaks ju kanistris olema rõhud tasakaalus, seega pole sellel veel kuhugi pressida ennast.
Kuidas ma ka ei mõtle, siis igal juhul peab pump tekitama rõhu, et ületada veetasemete surnud punkt, kuid see on marginaalne, eriti voolava vee puhul.
Mingi meetrine kanistri kõrguse vahe ei tohiks pea mingit rolli mängida.

Katsetama peaks veevoolu hulka kui kanistrit kasutada sifoonina ja siis mõõtma samal kõrgusel töötavat filtrit.
Huvitav kas oleks vahe?

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 03:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
p6lts kirjutas:
Ma võin omalt poolt lepituseks ka sellise möönduse teha, et ilmselt on ka kanisterfiltritel mingi alumine piir kui sügaval akvaariumi all nad võivad olla, sest mida kõrgemaks see veesammas kanistri kohal läheb, seda tõenäolisemalt hakab asi kuskilt lekkima.

Küllap just nii ongi. Muide, kui pöörduda tagasi Tetra filtrite juurde siis mudelitel alates ex400 kuni ex2400 on maksimaalne kõrguste vahe kanisterfiltri põhjast akvaariumi veepinnani tootja poolt ette nähtud kuni 150 cm.
Huvitav on aga see et sama kõrguste vahe _miinimum_ on mudelte kaupa erinev: ex400 - 40cm, ex600 - 50 cm, ex700 - 60 cm, ex1200 - 80 cm, ex2400 - 100 cm. Kuidas seda seletate? :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 11:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Ma kaldun arvama, et mängu tuleb kavitatsioon.
Sellesama nähtuse pärast äkki tetra soovitabki filtri paigutada nii nagu Rein kirjeldas. Erinevatel filtritel ilmselt seepärast, et nende maht ja rõhulangus/voolikute läbimõõt on erinev?
Et kui kopsik on liiga kõrgel on rõhk liiga madal ja kavitatsiooni tõttu hakkab impeller tühjalt lörisema. Kui liiga madalal, siis on friktsioon voolikutes lihtsalt nii suur, et viimaks pole filtrist suurt kasu enam.
Eriti kui voolikud on juba suti kasutuses olnud, hõõrdumine tõuseb ikka kolossaalselt.

Kui ma nüüd meenutan, siis mu katses kõrgemal positsioonil muutus müra valjemaks küll.

Esialgu tundub loogiline.
Kui see kavitatsiooni idee natukenegi tõele vastab, siis on kanistril ülemine piir, kus ta asuda võib olulisemgi kui alumine.
Kui see nii on (ilmselt on), siis sügavad vabandused teema algataja ees.
Positiivne on aga see, et ma pole ilmselt ainus, kellel sellest teemast kasu on.
Seega suured tänud algatamast.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 02:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ma küll kaviatsiooni põhjuseks ei pea, see on ikka pisut teine teema. Pigem peaks põhjuseks ntx seda et tsentrifugaalpumbal mida suurem on väljundi takistus, seda väiksem on pumba koormus (nii et kraaniga väljundi piiramist ei peaks ilmselt kartma). Kui pump on veepinnale väga lähedal, siis takistus väljundil on väike ja ta saab suure koormuse mis võib liiga teha. Aga seegi on vaid oletus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 03, 2011 04:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Mure: mul siin filtri veevool oluliselt väiksemaks jäänd kui alguses, kui ta uuena ostsin. Paar korda olen puhastanud ka ja kahtlust tekitasid kaks peent viltmatti sinisest svammist sisu kohal. Et äkki imetakse need liig kiiresti umbe? Samas sinises svammis suurt muda ei olnud. Kas need peened viltmatid on üldse eluliselt vajalikud, mis saab, kui need välja visata? Ilmselt alguses, kuni svammi sisse piisavalt muda pole tulnud, ei filtreeri ta peent sodi välja? Samas vanal sisefiltril polnud ka mingit vilti kuskil, ikka tavaline svamm ja käis ka.

Filter on see 2215:
Pilt

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 13, 2011 10:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Ei tea kuidas siis nende viltmattidega on ka? On neil tähtsust või ei ole?

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2011 04:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 06, 2007 06:24
Postitusi: 15
Asukoht: viljandi
Püüavad peenemat sodi kui svamm, aga ummistuvad ruttu ja hakkavad vee liikumist takistama. Ise neil viltidel peale pidurdamise küll muud otstarvet ei näe. Enda filtril välja visatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2011 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
see peen filter peaks olema kõige peal ning neid peaks manuali järgi aegajalt vahetama st seda enam tagasi ei panda
Selles mudeli manualis seda ei ole aga uuematel on see sees.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 54 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver