foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 68 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 08, 2016 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Olen hädas musta habevetikaga, mis eriti koguneb laavakividele. Võtsin siis ühe eriti koleda kivi välja ja "nalja pärast" valasin sellele peale äädikat. Minu üllatuseks hakkas see intensiivselt kihisema. Nüüd siis tean, et mu vee karedust on tõstnud laavakivid (nädalaga umbes 8 ühikut). Seni olen kogu aeg arvanud, et laavakivid on kaltsiumist vabad.
Küsimus - kas see karedus (ja kõikumine) võib olla kaasa aidanud musta vetika puhangule?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 08, 2016 09:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pigem vaataks muid põhjusi. CO2 indikaatorit ei kasuta? Kui ei, siis tasuks ehk soetada. Kui on selline riist nagu Sul, on CO2 taset suht keeruline hinnata. CO2 taseme kõikumine meeldib aga vetikale. Valgusperioodi võiks veelgi lühendada, kuni probleemid kummitavad. NO3 - mis selle näit on, kui on teada? Kui tihti ja kui palju korraga vett vahetad?
Sinu asemel teeksin usinalt veevahetusi - vähemalt korra nädalas 50-80%.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 08, 2016 09:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
CO2 lülitan sisse 1h enne valgust ja välja 1 enne valguse väljalülitamist. Indikaator on alguses tumeroheline, päeva lõpuks heleroheline. Ilmselt kõikumine on tõesti märkimisväärne - kas peaks CO2 24h töös hoidma? Kirjanduses seda pole soovitatud... äkki piisaks ka mõne tunni lisamisest? NO3 on tilgatestiga 10 ppm. Valguse viin tänasest 7 tunni peale. Vett vahetan juba algusest 50% nädalas.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 08, 2016 10:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
alfa kirjutas:
CO2 lülitan sisse 1h enne valgust ja välja 1 enne valguse väljalülitamist. Indikaator on alguses tumeroheline, päeva lõpuks heleroheline. Ilmselt kõikumine on tõesti märkimisväärne - kas peaks CO2 24h töös hoidma? Kirjanduses seda pole soovitatud... äkki piisaks ka mõne tunni lisamisest?.

Tegelikult on kummaline - kas siis CO2 tuleb peale niivõrd vähe, et tase sujuvalt langeb? Kusmaalt alates on liiga suur kõikumine, on raske piiri tõmmata. See, et ööseks kinni keerata, on loomulikult OK. Võib veel katsetada lisada ka ntx Seachem Excelit või Easycarbot paralleelselt CO2-ga.
alfa kirjutas:
NO3 on tilgatestiga 10 ppm. Valguse viin tänasest 7 tunni peale. Vett vahetan juba algusest 50% nädalas.

NO3 tase seega ka täiesti normis.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 03, 2016 12:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Mingid arengud on vahepeal toimunud. Peaaegu kõik kasvab nagu mühiseb, eriti Staurogyne repens esiplaanil. Vaid Pogostemon helferi ei taha kuidagi kasvada, kuid punased taimed varjavad neid ehk liialt. Võitlen endiselt musta habemega, ilmselt hakkan lisaks tavapärasele gaasile ka Excelit lisama.

Peaks parema kaamera soetama, aga seni tuleb mobiilipildiga leppida.
Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 03, 2016 12:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kas see pilt on tehtud kohe peale veevahetust?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 03, 2016 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Umbes pool tundi hiljem jah. Pilt on tegelikult samasugune igal õhtul - sammal ja Microsorum mullitavad korralikult.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 03, 2016 03:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Küsisin, sest klaas paistab olema mulle täis. Kui need on ka kaladel, siis see pole hea. Ise lasen vett harilikult pisitasa, nii et neid mulle tekib vähem. Aitab ka pihusti, mis vee peenikesteks jugadeks teeb - kui ntx käsiduššist lasta, on selliseid mulle vähem, sest rõhu all olnud gaasid pääsevad kohe välja. Kui lasta otse voolikust, siis pole paremat kui pisut rahulikumalt lasta voolata. Aga ega päris mullideta ei õnnestu ka mul hakkama saada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 68 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver