foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 68 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2014 04:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Mina olen proovinud nii vesinikperoksiidi kui ka odavat alternatiivi Excelile. Nimi oli mingi chemi des või midagi sarnast.

Peroksiidi lahus on mul 50%, mille lahjendan vastavalt vajadusele. Akvas kasutan tavaliselt 3-6% lahuhust. Peale pritismise järel läheb habevetikas pruuniks ja siis taandub 3-4 päevaga, kuna mina meelega kasvatasin vetikat (just peroksiidi testimiseks) siis tuli ta 2 nädala pärast tagasi. Kusjuures pean mainima, et meelega vetika kasvatamine on palju raskem kui sellest lahti saada :lol: Hetkel kasvatan klaasidele rohetöpp vetikat ja vaatan kas sellele mõjub samamoodi. Kui ma üle ei toidaks siis aitaks paarist veevahetuse ajal tehtud pritsimisest, et asi korda saada. Ainuke miinus on see, et samblad ja muud õrnemad taimed võivad minna koos vetikaga loojakarja, kui liiga usinalt pritsida. Samas peab ka arvestama peroksiidi kogust vees, et see kaladele ja muudele asukatele eluohtlikuks ei muutu.

Chemi-des- võtab vetika aeglasemalt kontrolli alla aga parandab taimede kasvu. Toime sama nagu Excelil, lihtsalt kordades odavam. Miinus on see, et koguseid peab panema iga päev. Pidi olema ohtlik krevettidele, minul elavad siiani aga teised on täheldanud arvukuse vähenemist.

Mõlema keemia puhul tuleb ikkagi arvestada seda, et kui sa vetika tekkepõhjust ei elimineeri siis tuleb vetikas tagasi.

Kuna akva suht uus võib ka olla lihtne põhjus see, et filter ei tööta veel nii nagu peaks. Tegelikult saab akva nii öelda küpseks aasta või poolega.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2014 04:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Aitäh andrep kogemuse jagamise eest!

Sain võõramaa foorumist veel ühe mõtte. Mul võib olla Eleocharise aeglasemalt kasvav versioon (inglise keeles Dwarf Hairgrass Belem), mis seletaks selle senise nigela arengu.

Nõu anti nii: "Mul on Belem ilma CO2 akvaariumis. Ta kasvab aeglasemalt (loomulikult) ning ikka näeb hea välja. Suurim probleem on saada alustamiseks puhtaid taimi. See kraam on vetikamagnet. Minu CO2-ga akvaariumis võin niita ja tõmmata vetikatega rohu välja ning uus rohi kasvab ilma vetikateta."

Niisiis ehk oleks veel üks mõte taim hoopis võimalikult madalaks võtta, likvideerides nii ka vetika ning loota, et rohi kasvab puhtana taas üles.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2014 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Vahelduseks on kribensiste noorpaar maha saanud soliidse titekarjaga. Kamp triivib mööda põhja ringi ning lähedale sattujaid ei kohelda just leebelt. Paistab, et mure kõrge CO2 tasemega härrase potentsile liiga ei teinud :lol:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2014 09:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Maimudega kribensised ei sobi 128-liitrisesse akvaariumisse koos endast väiksemate kaladega. Selline on minu antud hetkel tehtud järeldus pärast kahe Oto ja ühe Danio kaotamist ning ühe Danio invaliidistamist cichliidide poolt. Maimud rändavad mööda akvaariumi ringi ning ükskõik kes satub neist 30cm raadiusesse, pekstakse armutult läbi. Vahet ei ole, kui kõrgeid taimi sul on või millised on vaatevälja takistavad kivid/oksad - kõik nõrgemad leitakse paratamatult üles.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 03, 2015 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Teen ühe update postituse.

Chemihyd Des manustamise tulemusel (20 ml päevas) on habevetikas täielikult taandunud. Alles on jäänud veidi must (blackspot) vetikas stellatal, aga see ei ole enam midagi märkimisväärset.
Üllatavalt võimsaks on läinud Nymphea Lotus vasakul, peaks seda piirama hakkama - kas suuremad lehed võib lihtsalt tagajärgi kartmata ära lõigata?

Kaladest on lisandunud 5 Danio Rerio Red, 10 Hyphessobrycon pulchripinnis, 5 Hyphessobrycon agulha, 2 Corydoras, 1 SAE. Kribensiste maimud on kasvanud, varsti peaks neid ära andma hakkama. Nende agressiivseks muutunud vanemad kolisid juba varem välja.

Valgust tundub ikkagi vähe olevat või õigemini on see liiga kontsentreeritud. Tagaplaanil olev Ludwigia keeldub punaseks muutumast isegi piisava rauasisalduse juures ning kõik stemid kalduvad viltu valguse poole.

Pilt


Viimati muutis alfa, Pühapäev Jaan 04, 2015 06:45, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 03, 2015 08:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: olen lotuse teemat ennegi arendanud...kärpimisega ei maksa hoogu minna
vaata:
viewtopic.php?f=4&t=19091&hilit=lotus

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 31, 2015 10:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Omajagu aega on möödunud viimastest postitustest... vahepeal on seoses kolimisega jäänud akvaristika veidi tagaplaanile, kuid asi tiksub vaikselt ikkagi edasi.

Juhtus see mis juhtuma pidi - Hiinast tellitud LED-valgustid minu ilusa viimistletud kesta sees väsisid niiskes keskkonnas ükshaaval ära. Hetkel töötab algsest 40-st elemendist veel 21 ning neistki 2 vigaselt. Ära kustusid just need elemendid, mis paiknesid väljavoolu (ehk siis suurema veepinna liikumise) juures.

Seetõttu tellisin teiseltpoolt suurt lompi 2 uut 30'' valgustit - Finnex FugeRay (http://www.finnex.net/index.php/fugeray_series/?___store=default). Peaksid septembri teises pooles kohale jõudma...

Keemiakaubandusest vedasin koju paar purki kahtlast valget pulbrit, millel kirjas KN03 ja KH2P04.

Minu uus taimekasvatushooaeg algab ilmselt siis kui abikaasa viimased õunapabulad puu alt kokku kogub :)

Lõpuks pilt vahepeal toimunud taimesoetusest (Alternanthera sp. 'Mini' 1-2-GROW), mis suutis mu akvaariumis ära sulada 3 päevaga - tänaseks pole sellest enam midagi alles :oops:

Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 31, 2015 10:32 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
alfa kirjutas:
Seetõttu tellisin teiseltpoolt suurt lompi 2 uut 30'' valgustit - Finnex FugeRay (http://www.finnex.net/index.php/fugeray_series/?___store=default). Peaksid septembri teises pooles kohale jõudma...


Tervitus,

Päris hea üllatus. Tean, et pidin läbi tulema, aga kiskus töö ja kodus jube kiireks, et ei jõudnud, aga seda ma küll ei oodanud, et sa uue valguse ostad, enne minu pakkumist saamata.
:( Kurb.

Loodan, et need töötavad sul hästi ja probleemivabalt.

Edu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 02, 2015 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
timofeje kirjutas:
Päris hea üllatus. Tean, et pidin läbi tulema, aga kiskus töö ja kodus jube kiireks, et ei jõudnud, aga seda ma küll ei oodanud, et sa uue valguse ostad, enne minu pakkumist saamata.
:( Kurb.


Sain pakkumise, millest oli raske keelduda :) Tegemist on vaid paar kuud kasutatud kahe valgustiga, mille eest maksin kaks kolmandikku ühe uue valgusti hinnast. Euroopasse Finnexit tegelikult üldse ei tooda, kuid müüja oli Ebay-s teinud eksituse saatmise valiku osas. Seega saadab ta need mulle USA-st päris soodsatel tingimustel - kui vaid transpordi üle elavad.

Kaks lampi annavad aluspinnale valgust tugevusega 86 PAR, sellest peaks piisama. 100-st edasi läheks suureks vetikafarmiks kätte.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 02, 2015 02:51 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
alfa kirjutas:
Kaks lampi annavad aluspinnale valgust tugevusega 86 PAR, sellest peaks piisama. 100-st edasi läheks suureks vetikafarmiks kätte.


Kas sul jookseb CO2 kah peale? Kui siis kelle oma ja mis hinnaga?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 06, 2015 09:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Kuna pärast kolimist oli akvaarium üsna tühjaks jäänud, siis tõin Tartu mnt akvaariumipoest uusi taimi - rotala wallichii, staurogyne repens, lilaeopsis brasiliensis ja uuesti katsetamiseks alternanthera reineckii 'Mini' - eelmine partii (Kalakesest saadud 1-2-Grow) sulas vaid paari päevaga.

Viimatimainitud taimega seoses tekkis küsimus, kas ta ikka on üldse alternanthera reineckii 'Mini'? Punaseks nende taimede ülemised lehed küll juba hakkavad vaikselt muutuma (poes ei olnud punast üldse näha), kuid pikkust on neil juba 15-20 cm. Teine küsimus veel - istutasin need reedel, millal oleks hea aeg neid tagasi lõigata?

Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2015 02:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
alfa kirjutas:
Viimatimainitud taimega seoses tekkis küsimus, kas ta ikka on üldse alternanthera reineckii 'Mini'? Punaseks nende taimede ülemised lehed küll juba hakkavad vaikselt muutuma (poes ei olnud punast üldse näha), kuid pikkust on neil juba 15-20 cm.

Alternanthera reineckii 'Mini' peaks jääma siiski 10 cm kanti. Muidugi juhtub sedagi, et taimed venivad pikaks, enamasti olen märganud seda siis, kui valgust napib.
alfa kirjutas:
Teine küsimus veel - istutasin need reedel, millal oleks hea aeg neid tagasi lõigata?/img]

Siis, kui nad on muutunud häirivalt pikaks. :) Harilikult enne veepinnani jõudmist, aga see on ka maitse asi.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 27, 2016 06:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Tegin viimase paari päeva jooksul akvas suuremaid ümberkorraldusi. Tõstsin kogu kraami välja, panin uue JBL Aquabasis Plus aluspinnase, pesin läbi substraadi (mis oli juba lootusetult segunenud eelmise põhjapinnase kihiga), panin uued kivid ja kärpisin/istutasin džungliks muutunud taimed ümber. Edaspidi ma enam alguses näidatud plastresti ei kasuta, kuna selle peale millegi istutamine on paras peavalu ning iseseisvalt see substraadi reljeefi ei hoia.

Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 09, 2016 12:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Tänud Reinule, kes oma kaunist krevetiakvast nõustus mulle eraldama mõne Pogostemon Helferi oksakese, mida muidu kaubandusest üsna raske leida on.

Pilt

Üldpilt hetke seisuga, loodetavasti katavad esiplaanil taimed substraadi paari kuuga:

Pilt

Kõrvaltvaade, kust näeb substraadi kasvatamist algeliste "tugede" abiga:
Pilt

Vahepeal sai siis ostetud ka JBL Proflora Direct (http://pood.kalake.ee/store/Store/Details?product=6334000), mis loodetavasti lahustab CO2 vees paremini ning see jõuab ka alumiste taimedeni - mulle tundus, et tavalise diffuuseriga oli mul just probleem gaasi ühtlase jaotumisega.

Valgus ulatub kahe valgustiga pinnasel 90 PAR tasemele ning ilmselt on sellest tingitud BBA (black brush algae) ja GSA (green spot algae) levik, eriti anubiasel ja kividel. 1 valgusti valgustab nüüd 8 tundi ning teise panen tööle vaid 2 tunniks. Samas võib see olla tingitud ka GH tasemest, mis mul ulatus viimase veevahetuse ajal nädalavahetusel 14-ni, kusjuures kraanivesi on 8 - taseme kasvu põhjust ma polegi veel tuvastanud.

Ootan heameelega teie kriitikat! Minu arust võiks küll foorum olla koht kust saada igasuguseid asjaarmastajate hinnanguid, olgu siis need arvamusavaldused lühikesed või pikad, positiivsed või negatiivsed. Kui me hoiame koos foorumit aktiivsena ja anname tagasisidet, viib see akvaristikat ainult edasi ja kes teab, ehk kunagi sirgub ka Eestist tubli tegija, kes jõuab IAPLC või AGA konkursil esimese 100 hulka.


Viimati muutis alfa, Teisipäev Veebr 09, 2016 03:37, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Alfa 128 liitrit
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 09, 2016 01:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 11, 2010 02:40
Postitusi: 340
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Minu arust tuleb siit väga ilus akvaarium! :)
Edu sulle :)

_________________
530L mulda, taimi ja kalu.
Vaata ka mu pilte fotograafina->KLIKI SIIA
http://www.fotograafia.ee


Üles
 [ 68 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver